PEPELJUGA....priča u nastavcima

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: PEPELJUGA....priča u nastavcima

Post by Sagitarius »

Htela sam da spomenem jednu stvar koja me onako katastrofalno nervira i svaki put istera iz takta.

MORALISANjE
Pa baš da me izbacuje iz takta,i nije,ali i meni smeta to pusto pametovanje.Ja ovdje nikoga ne poznajem osobno,te se trudim da ne namećem svoje mišljenje.
Kao što veli jedna narodna izreka:"Mišljenje i šupak svi imamo".
Sjećam se da se i meni pisalo,u stilu,kao ti se drogiraš subutexom,šta se ti javljaš.
Ponavljam,glupo i je donosit ikakve dublje zaključke o ljudima koji ovdje pišu,jer svi se ovdje predstavljamo kako želimo da nas drugi vide.Šta je iza ekrana,druga je priča...
Ako se neko hoće drogirat,neće ga ovaj forum odvratit od toga.I puno jače stvari padaju pred horsom(roditelji,žena,dijete...).
Ovaj forum doživljavam čisto kao razmjenu iskustava,i ubijanje dosade.
Za nekoga je uspjeh otić u komunu,za nekoga metadon,subutex,blokatori,a za nekoga i sredit dop pa ne bit u krizi.

Ponekad imam dojam da se stvara mišljenje da je uzimanje terapije(metadon,subutex) predaja,poraz...
Zar mislite da je meni lako ne uzimat heroin,svoje novce imam uvijek u džepu,niko me ne "kontrolira",a lokalnog dilera viđam bar 3 puta tjedno.
Od 4. mjeseca do danas uzeo sam 4 puta hors.Za mene je to uspjeh.Ipak svjestan sam da je ovo igra u kojoj čas dobijam,čas gubim.Nažalost,ali mirnije živim otkako prihvaćam sebe takvim kakav jesam,te odatle i dobijam snagu za ići naprijed.
Tko visoko leti,nisko pada-heroin najbolje dočarava istinitost ove izreke.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Re: PEPELJUGA....priča u nastavcima

Post by zvrky »

Ja shvatam sta vi hocete da kazete i sta pepu nervira ali sa druge strane kako se postaviti? Sta ja ili bilo ko da kaze na recenicu ja se radim ili volim da se radim,volim heroin,metadon i tome sl? Ne kazem da takvog treba oterati sa sajta cak sam mozda i protiv toga ali svakako nece naici na podrsku tome sto radi? Sta znaci biti iskren...reci svima ja sam narkoman i volim da se radim , ok i sta onda? Ja da ne bi ispalo da moralisem treba da kazem e bas super sto se radis to ti je idealno resenje i da ga ljubim u dupe kako bi ga podrzala? Mislim...nije mi bas mogo jasno sve ovo...jebe mu mater ko hoce da se radi nek se radi niko mu ne brani. Ono sto je pepa napisala jeste njeno trenutno stanje sto ne znaci da bi isto misljenje imala ako bi izdrzala torturu same sebe i okoline. Ja sam isto tako volela heroin onomad i dan danas ga na neki nacin volim ali je razlika ogromna u mom odnosu sa njim pre i sada,ranije je mogao da me pokoleba i vrati u pricu,sada je to ipak malo teze,ne kazem da ne moze da mi se desi ali mislim da je sa ove tacke mog gledista mnogo teze vratiti se u pricu.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Re: PEPELJUGA....priča u nastavcima

Post by pepeljuga84 »

Potpuno si u pravu...
Ne mislim ja da treba nekog podržati ali ne mislim ni da ga treba osuditi.Dovoljno mi osuđujemo sami sebe.
Isto tako mislim da i ljudi koji su na subu,metu,đonovima-koji se bore sa zavisnošću-su jaki ljudi i ne treba ih terati u komune,ustanove i sl.
Takođe verujem da su takvi isključivi stavovi kontraproduktivni,da oni samo bude inat u osobi,i ono-ko si ti da mi soliš pamet i sl.
Sa ljudima treba biti taktičan- sa ljudima koji nemaju problem zavisnosti-a pogotovo sa onima koji imaju...
Jaka si ti Zvrky-svaka ti čast-samo kad se setim početka,kako ti je bilo i sad-prosto ne verujem koliko si odmakla.Divim ti se,svaka ti čast.Ipak ono čemu se najviše divim je tvoja iskrenost i neisključivost-kao ovo-
Ja sam isto tako volela heroin onomad i dan danas ga na neki nacin volim ali je razlika ogromna u mom odnosu sa njim pre i sada,ranije je mogao da me pokoleba i vrati u pricu,sada je to ipak malo teze,ne kazem da ne moze da mi se desi ali mislim da je sa ove tacke mog gledista mnogo teze vratiti se u pricu.
Svaka ti čast...

Nego da se vratim na sebe...Neko je rekao:
pomoglo nam je kad smo tresnuli,zabili se u dno i kad nam je rečeno ili crkni il se liječi.......meni je tako bilo i hvala do neba onima koji su me tako uslovili.
Draga moja-ja sam tresnula o dno gomilu puta,ipak,danas na dnu nisam.Bila sam ja mnogo dublje u govnima.Istina pravim recidive-ali to je i normalno-sada-još sam sveža.Ipak borim se.Treba mi psihoterapija-kvalitetna psihoterapija-ali i to sam odlučila-i baš na Tvoju i Saletovu preporuku,odlazim čim se žena vrati sa odmora.
Da mi neko kaže ili crkni ili idi leči se ja bi mu rekla da puši kurac,i zna se kojim bi putem otišla.Takav stav mi nikada ne bi pomogao.Čak me užasno nervira.Ne moram ja da zavisim ni od koga-iz toga sledi da niko ne može da me ucenjuje.Na ulicu-pa dok ne stignem do zatvora i opet.Kad ja kažem da je kraj-tada je kraj.
Elem..
Dakle ja se borim-nisam se prepustila.Iznosim svoja osećanja-ipak samo sam iskrena-i stvari tako stoje.
Ja volim realnosti da pogledam u oči-tako znam sa čime se suočavam.Dugo mi je moto bio-potisni i guraj dalje-ili padaj dalje-bolje rečeno.
Sada sam iskrena pred sobom i pred drugima-ne manipulišem,iako bi onima koji me vole možda bilo lakše tako,i meni bi bilo možda bolje-ipak ja ostajem iskrena iako boli.
Ja sam sebi rekla ne-još davno.Do tada sam bila u fazonu drogiraću se do smrti.Bolje pet godina kako ja želim nego sto smarajući se.
Sada,kao što se žali prva ljubav ja žalim hors.Teško mi je da ga zaboravim-teško mi je tome da stanem na kraj.Ipak ja se borim sa zavisnišću.Nisam se prepustila.
Prošlo je to vreme kada me je posedovao.Rekla sam ne.
Svako ima svoje borbe i vodi ih onako kako najbolje ume.Svakome je svoj problem najveći.Meni je moj.Ja se ne sažaljevam-ne plačem nad svojom sudbinom.Meni je teško i to je realnost.Krenula sam na dugo putovanje do ozdravljenja.Ponekad se sapletem,padnem u blato.Ipak ustanem,obrišem blato sa lica i kažem sebi idemo dalje.Nema stajanja.Nema ni nazad.Korak nazad dva napred.Dug je to put.Kraj mu ne nazirem...
Ipak ne stajem.
Ja se borim.

Ono što znam-nikad Hors neću zaboraviti.Nikada.
Isto znam-moram živeti bez njega-moram i hoću.Ponekad pokleknem i kažem kraj gotovo,dosta si se jebala i zajebavala-uzmi govno i završi stvari.Onda pogledam ljude oko sebe.Ljude koji me vole.Vidim tugu u njihovim očima.Vidim strah.Ipak ono što preovladava je njihova snaga.Da guramo dalje i dalje.Napred.De se borimo.Ne oni za mene-svesni su da je to nemoguće.Svesna sam i ja.
Ustajem iz blata(da ne kažem govana),brišem ih sa lica i kažem:"Idemo dalje.Nema stajanja!"

Nema odmora dok traje obnova :-D
Nisam izdržala-na to mi liči ovaj post :-D

Pozdrav :smt006
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: PEPELJUGA....priča u nastavcima

Post by Modesty »

i ja sam nekad mislila da kad bi me neko uslovio da bih sve kontra jer sam po prirodi tvrdoglava i kontraš ali sada sa ove distance i sa ovim iskustvom vidim da je to ipak mnogima pomoglo..jesu se posle toga nastavili drogirati ali to je bilo kratkog daha posebno za nas ženske koje baš i nismo naučile na neimaštinu i biti bez svoje sobice i njene udobnosti......i na kraju krajeva,sutra kada bi moje djete postalo ovisnik i ja dam sve od sebe da mu pomognem,da ga izliječim a ono stalno iznova recidivira,ja bih ga izbacila iz kuće,zašto? Zato što bi u suprotnom bila njegov indirektan sučesnik a to nikako ne bih htjela i ako išta može otrezniti osobu koja se stalno vrača na isto,onda je to jedan oštar rez.Ili živi ili umri...najteže se patit.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: PEPELJUGA....priča u nastavcima

Post by Modesty »

Ej pepe,baš mi je drago što si se odlučila za dr. M i vjeruj mi ako ko može da ti pomogne,to je ona...držim ti palčeve malena,samo glavu gore.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: PEPELJUGA....priča u nastavcima

Post by sanela »

pepeljuga84 wrote: Svako ima svoje borbe i vodi ih onako kako najbolje ume.Svakome je svoj problem najveći.Meni je moj.Ja se ne sažaljevam-ne plačem nad svojom sudbinom.Meni je teško i to je realnost.Krenula sam na dugo putovanje do ozdravljenja.Ponekad se sapletem,padnem u blato.Ipak ustanem,obrišem blato sa lica i kažem sebi idemo dalje.Nema stajanja.Nema ni nazad.Korak nazad dva napred.Dug je to put.Kraj mu ne nazirem...
Ipak ne stajem.
Ja se borim.
Ovo što si napisala dobro zvuči. Kad se pokolebaš, pročitaj ovo što si napisala. I nastavi se boriti. Samo budi iskrena prema sebi... to je ključno.
Drago mi je što ćeš ići na psihoterapiju. Želim ti da istraješ...
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Re: PEPELJUGA....priča u nastavcima

Post by pepeljuga84 »

Naučila sam ja na nemaštinu.Spavala sam po ulazima podrumima ulici-stanicama.
Ne bi mi bilo teško.
I onako sam ceo život na ulici.
Jednostavno ne pomaže svim ljudima isti pristup.Sa mnom možeš samo kao sa čovekom.Ako me tretiraš kao govno i ja ću tebe,i neće mi se jebati za to što pričaš.
Ako mene neko ucenjuje,ja ću da mu kažem odjebi i pali.
Desilo se jednom ili dvaput da mi moji kažu to ili crkni ili leči se.
Ja sam nastavila da teram po svom...Dugo dugo.
Dok naravno nisam ja odlučila da je kraj.
Usput ja nemam svoju sobu.Delim jednu sa burazerom jer deda "umire" u nekadašnjoj mojoj(ili ćaletovoj i kevinoj spavaćoj) već tri godine,i više.
Ta ucenjivanja-to je glupost i sranje i ne vodi nigde.

Mod stvarno mi nekad nije jasno zašto moraš toliko da insistiraš na tvojim stavovima.Možda su za tebe ispravni i tebi funkcionišu-ali za mene nisu nikako,i ZNAM da ne bi funkcionisalo.
Iskreno i ne znam ikoga ko se skinuo zbog ucene.
Većina ljudi se skinula zbog ljubavi požrtvovanosti i strpljenja.

Pozdrav svima.
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: PEPELJUGA....priča u nastavcima

Post by Modesty »

ja draga ne mogu iznosti tuđa mišljenja,iznosim svoja i znam mnogooo slučajeva kojima je pomoglo isto i naravno da nismo svi isti i da nam ne pomaže svima isti pristup ali kada se sve sumira,uglavnom ispadne ovako....šta ja da radim što imam toliko godina iskustva,što sam živjela u 5-6 gradova,što poznajem toliko osoba i slučajeva koji su obogatili moje iskustvo i saznanja po ovom pitanju ali to nikako ne znači da sam najpametnija.....nego samo starija a samim tim i malo zrelija....jbg draga.ne mogu se ja vratit u nazad a rado bih pa neke stvari posmatrat opet isto,tako kao ti...bila sam ista i sve te razumijem a i ti češ mene jednom,vjeruj mi.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: PEPELJUGA....priča u nastavcima

Post by Boban »

Moral jeste stvarno nacin da bi NARKOMAN sredio svoj zivot jer svi smo ziveli ili zivimo nemoralno po mnogim pitanjima,bili smo nemoralni zelimo da menjmo zivot, zar moramo ostati takvi?Slazem se da ima onih koji sede pored kompa urade se i kenjaju kako nebi trebalo ovo ili ono a zive nesto drugo ali isto tako se slazem da ovde ima ljudi koji su duze vreme cisti zive moralnije i svakako imaju pravo da nekom predloze neke stvari ne da bi se hvalili nego da bi pomogli.Zasto te to vredja?Mozda jer nisi u poziciji da to radis?Svako ovde ima pravo da pise sta hoce cak i da istinito ili lazno moralise,da se buni protiv toga,iznosi svoje misljenje kao i ti sada.Zato nemoj kenjati nego skini se da i ti mozes jednog dana nekom kako ti to kazes moralisati. :D pozz i cuvaj se...drago mi je da si se odlucila za psihoterapiju...
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Re: PEPELJUGA....priča u nastavcima

Post by pepeljuga84 »

Dragi moj Bobane.
Ja ne znam da li da ti nacrtam-JA NISAM NAVUČENA.Narkomanka u apstinenciji.Jelena.Trenutno bi i na testu bila čista-na sve supstance.Ja da se radim sigurno ne bih sedela ispred kompa.Pare za gudru ne padaju s neba.
i NEMAM NAMERU IKADA IKOME DA MORALIŠEM.
I iskreno ne vidim zašto neko jeste u poziciji da prosipa moral a neko nije.Daj.Pusti me tih sranja.Ti si moralniji od mene ili pere žike?Živiš samo na hlebu i vodi,spavaš na drvenom ležaju(bez dušeka),moliš se na svaka dva minuta i otkud znam šta još radiš i sada si ti kao bolji od mene.Ma pusti me tih gluposti.
Čovekov moral je duboko u njemu drogirao se on ili ne.
Ili se ja nerviram jer nisam u poziciji da morališem...
Hmm...
Last edited by pepeljuga84 on Thu Aug 07, 2008 11:50 pm, edited 1 time in total.
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
Post Reply