Trainspotting - Moja istorija - od pocetka do - kraja!?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Hteo sam i ja svojevremeno u Legiju, sreca pa nisam otisao. I meni je bilo super u vojsci(nisam se drogirao), bio sam u 63. i mislio sam da to je recept za moj strejt zivot. Vecina ljudi ovde se takodje drogira od kad i ti i vecina ljudi nije znala da funkcionise bez gudre. Ipak, nasli smo resenja da izadjemo iz toga, na ovaj ili onaj nacin, stvarno ti nije potrebno mesto kao Legija da bi se skinuo. Raspitaj se malo i videces da ti je ideja suluda.
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Post by rajouno »

slazem se.nije toliko alarmantno,da moresh preduzimati toliko drastichne mjere.swima nama treba disciplina,ali to je ona "bitka" koju morash da bijesh sa samim sobom,i da je dobijesh i dowedesh sebe na prawi put.zar ne zelish sam da je dobijesh?swi bi bjezali negdje da nas neko drugi "ustroji",ali uz twoju wolju i trud,i narawno prawilan nachin razmishljanja..swe se da srediti.i ja se nikad nisam znala prowesti od swoje 15 bez nekog dopinga,sad mi je swe strashno kad sam str8-ali necu bjezati nigdje,wec cu mijenjati se i raditi na sebi.samo tako mogu biti zadowoljna,swe ostalo bi bilo na silu.i shta jednog dana,posle nekoliko godina rada i muchenja tamo,dodjesh kuci ili jednostawno ne dodjesh(a putewi ka gudri se uwjek namjeste)..i ti budesh u situaciji da birash..shta cesh onda uraditi,ako u tebi proradi stari "Ti".nece te do kraja ziwota neko moci disciplinowati,da ti ne bi neshto uzeo-morash mijenjati sebe,i to bash tu.ne zamjeri mi,owo je swe dobronamjerno i neko moje mishljenje...razmisli,i chuwaj se!pozz
PER ASPERA AD ASTRA...
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

Problem je u meni. Ja ne znam da zivim normalno, ne znam da se ponasam u drustvu normalnih ljudi, ne znam sa devojkama, naravno nisam peder al' sam nekako stidljiv. Sa 14 godina, kada ljudi pocinju da izlaze i pocinju da se formiraju kao licnosti, da izgradjuju sebe ja sam poceo da se drogiram, i tako se drogiram eto do svoje 23. Naravno, nisam od pocetka koristio heroin, ali navikao sam da budem uradjen necim, ako nisam naduvan, onda sam mrtav pijan i tako stalno. Jednostavno ne znam sta znaci biti normalan, nisam naucio. Dok su drugi izlazili, zezali se ja sam se opijao i drogirao.
Vidi druze, da je tekst napisan ijekavski i da sam malo popio, bio bih sto posto siguran da sam ja to napisao ali sam promasio temu... Ne ozbiljno, imamo dosta slicnosti. Samo sto ja kontam da se neke bitnije stvari u covjeku desavaju jos prije cetrneste godine, jebes ga. Ja sam npr. poceo da se kurcim i slusam metal jos u sedmom osnovne. Zasto mi je to trebalo pojma nemam, kao sto nemam pojma zasto mi je normalna pop mjuza i ono sto zovemo "zabavna" vazda bazdila i smatrao je muzikom za pickice... Ocito sam jos tada imao neki zajeban bijes u sebi. I tako, dosla srednja skola i prilika da upoznam jos 7-8 konja poput sebe i prilika da se krecemo u coporu, da bi lakse sakrili nesigurnost i strah... Srednja skola za mene znaci samo cetiri godine strasnog svakodnevnog napijanja i lupanja tabletama i ludackog ismijavanja svega normalnog i obicnog u svijetu oko sebe... Cuganje i duvanje ljepila i glupiranje i urlikanje - to je za mene bio izlazak. Izaci uvece i popiti pice u nekom od kafica i lagano caskati i to.... sranje. U nekim dijelovima sebe jos uvijek tako mislim.

Jedino je kod mene cetvrti srednje bio nesto normalniji od drugih jer sam imao djevojku u koju sam bio zaljubljen i skoro dvije godine mi nije uspjelo da je definitivno otjeram od sebe... Onda je dosao faks i heroin. I, kad sam se prvi put ozbiljno skidao, nekad 2003. godine, nisam imao muda ni da odem do trafike, mislio sam da ne znam ni da hodam bez dopa. Puste me iz klinike, ja pravo u kafanu i udri po pivi. Ili pusio vutru. Ili se zakucao od sedativa prve noci. Ili napravio recidiv... Ali, jebes ga, iz svakog neuspjesnog lijecenja sam izvlacio nekakav jebeni zakljucak (mada svaki put sa zakasnjenjem)... Provalio sam da i ja mogu biti normalan ili se barem praviti da sam takav :). I jebes ga, evo sam posljednji put bio cist 16 mjeseci i zivio sasvim pristojnim zivotom... Onda dosao rec od 3 mjeseca, ali i spoznaja po prvi put da je normala za mene normala, a gudriranje nesto nenormalno i bolesno... I evo me, opet sam cist i opet guram. Bude dobar dan ili los dan ili prosjecan dan, ali ide nekako... Posao mi je u tome mnogo pomogao, barem na polju samopouzdanja. Budes mnogo vazan nekih osam sati i lagano se ufuras u ulogu. A za izlaske mi je pomogla liga sampiona u fudbalu i evroliga u kosarci. Kako najlakse ubiti vece kad izadjes - narucis pivo i gledas utakmicu i glasno psujes, kao i svi ostali muzjaci u jebenom pabu.

Kad ja mogu, mozes i ti. Jebes legiju stranaca. Ako hoces disciplinu, idi onda u komunu. Tamo ce te jednako dobro razvaliti a neces morati nikoga da ubijas. I da drzis glavu u torbi... Ili probaj se skinuti, nakljukati blokatorima, pa se rvati sa svijetom oko sebe. Ili ici na psihoterapiju kod neke fine mlade doktorice koja forsira krace suknje. I daj sebi vremena... Vrijeme fakat lijeci i to.
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Vlado_M wrote:Ja sam npr. poceo da se kurcim i slusam metal jos u sedmom osnovne. Zasto mi je to trebalo pojma nemam, kao sto nemam pojma zasto mi je normalna pop mjuza i ono sto zovemo "zabavna" vazda bazdila i smatrao je muzikom za pickice... Ocito sam jos tada imao neki zajeban bijes u sebi. I tako, dosla srednja skola i prilika da upoznam jos 7-8 konja poput sebe i prilika da se krecemo u coporu, da bi lakse sakrili nesigurnost i strah...
To je deo koji sam ja izostavio, isto sam slusao metal, hc, punk, sutke, svako vece se tvoja ekipa mlati sa drugom (i obavezno starijom i fancy) ekipom, naravno, budale drogirane, uvek smo bili jaci. Par puta je nekolicinu nas policija "vaspitnim palicama" dovodila u red, al' nista strasno. Od te moje crazy ekipe, dvojica ne koriste heroin, ali jedu trodone svaki dan, jedan u komuni kod NS, drugi u nekom manastiru (isto kao komuna), jos nas dvojica je ostalo na ulici i evo upravo ga cekam da se vrati sa seme, meni je bilo lose da idem :).

Treba mi vreme da se naviknem na strejtovanje. Komune smatram gubljenjem vremena, treba tamo da im crncim i jos da im placam. Ovako odes na 5 godina, racunaj po 1000 evra minimum mesecno... A zdrav zivot (ako izuzmes arape koji pucaju na tebe), rano ustajanje... Malo mi je zajebano to ubijanje, al' jebes ga, ziv se covek na sve navikne.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Mark_Renton wrote: Treba mi vreme da se naviknem na strejtovanje. Komune smatram gubljenjem vremena, treba tamo da im crncim i jos da im placam. Ovako odes na 5 godina, racunaj po 1000 evra minimum mesecno... A zdrav zivot (ako izuzmes arape koji pucaju na tebe), rano ustajanje... Malo mi je zajebano to ubijanje, al' jebes ga, ziv se covek na sve navikne.
Čitam ovu tvoju ideju o legiji stranaca i razmišljam o tome koliko jedan ovisnik puta mora odabrati pogrešan put da bi mu došlo u glavu da ti niko i ništa ne može pomoći ni da odeš na kraj svijeta, ako ti ne odlučiš da želiš biti strejt i razmišljati svojom glavom. Sve ostalo je bježanje od stvarnosti i od suočavanja sa samim sobom i svojim slabostima.

A ako pročitaš ono što si pričao prije odlaska u vojsku, mislim da ćeš vidjeti puno sličnosti sa ovim što sad pišeš. I šta se desilo kad si došao iz vojske? Može li se to desiti kad i ako dođeš iz legije stranaca? Čini mi se da si ti digao ruke od svog života... Šta se treba desiti da bi želio živjeti? Biti strejt? Dobro kažeš, živ se čovjek na sve navikne, ali treba biti živ. Živ si onda kad osjećaš svijet oko sebe...

Šta god odlučiš, želim ti puno sreće i da budeš živ!
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Glavni problem u vojsci mi je bilo to sto sam otisao navucen (i kriziao tamo, naravno), a drugi problem je dostupnost supstance. Bio sam u BG, a skoro sve moje seme su tu i onda samo okrenem broj i gotovo, unosenje u kasarnu nije problem, ja sam na kapiji. Ali tamo bih bio u drugoj zemlji, I ako bih bio stacioniran u Dzibutiju, tamo legija obavlja cuvanje granice, jos bi mogao da ulovim kakvog narko-trafikanta. Ja zaustavim chichu, pogledam udzak -Lele deda, on tamo 30kg heroina! A joj... ccc pa znas li ti deda da je za to smrtna kazna u vasoj zemlji... Al' za tri kila prolazis ko metak! I eto meni tri kile. A to je samo prvi dan, de su jos 4 godine (prvu godinu sam na obuci).

Ali i pored velike dostupnosti heroina u vojsci, veci deo vojske sam proveo strejt - nenavucen, doduse, ponekad neki flormidal za spavanje. I nisam se opijao svaki dan, nisam pusio vutru (koju necu nikad u zivotu vise ni pusiti, jedino da je neka iz Amsterdam il' tako nekog egzoticnog mesta pa da probam i to da ne budem seljak). Tamo radis po ceo dan i nemas kad da mislis o dopu.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
{RUBIN}
Posts: 35
Joined: Fri Sep 01, 2006 1:29 pm

Post by {RUBIN} »

Moj poznanik je iz istih razloga otisao u legiju stranaca...jednostavno, nije imao nigde drugde da ode, hteo je da raskrsti sa tom pricom i izabrao je legiju...uspeo je u tome

A ne moras se toliko brinuti o bezbednosti...legija nije vise kao sto je bila 70tih i 80tih...neces ici u afriku da vodis neki privatni rat, legija stranaca je trenutno aktivna na mirovnim misijama sirom sveta, sta rade un rade i oni...ali je to vojska, spartanski uslovi zivota, drill svaki dan, otkopaj rupu zakopaj rupu, trci levo trci desno, aj pranje wca pred veceru itd...

Kazes da su komune gubljenje vremena...da tamo crncis i jos im placas...
A u legiji em sto crncis em sto imas pusku u ruci i to za hiljadu evra mesecno...
Komune nisu gubljenje vremena, nije ni legija stranaca ako mislis da je to za tebe najbolje, mada sam ja misljenja da savremena medicina moze da pruzi mnogo bolja resenja...

Samo, stoji jedna stvar: da bi bio primljen u legiju stranaca, moras proci proveru fizicke spreme, pa Kuperov test, a za to moras biti u kondiciji...

U svakom slucaju,
bonne chance & vive la liberte !
Cessante causa cessat effectus.
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Alea iacta est!

Ne mislim aj odmah sa igle u legiju. Skinucu se ovde, treniracu mesec dana, posle toga idem u francusku na mesec dana, treniracu i tamo dve-tri nedelje i pred kraj vize idem da se prijavim. Krupan sam i izdrzljiv, doduse, nisam bas trcao u ovo vreme drogiranja, ali ako mogu u full krizi da prepesacim 2km do seme i nazad, kad ozdravim ima da trcim po 30km. Imam volju da postanem covek. Bio sam u vojsci i to u 25. bataljonu vojne policije, ko je bio tamo, zna o cemu pricam. Tamo ti je dril 24h dnevno, od jutra do mraka, cenim da legija ne moze biti mnogo gora.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

{RUBIN} wrote: Kazes da su komune gubljenje vremena...da tamo crncis i jos im placas...
A u legiji em sto crncis em sto imas pusku u ruci i to za hiljadu evra mesecno...
Komune nisu gubljenje vremena, nije ni legija stranaca ako mislis da je to za tebe najbolje, mada sam ja misljenja da savremena medicina moze da pruzi mnogo bolja resenja...
Evo sad sam malo čitala o legiji stranaca, pa vala, po ovome što sam pročitala režim koji postoji može se porediti s nekim komunama, Nije mi jasno kako kom unu smatraš gubljenjem vremena, a ovo ne smatraš... ali kao što Rubin reče - ako misliš da je to za tebe najbolje rješenje, ti idi. Mada ja mislim da si se ti nafurao na ratovanje i te gluposti... jer osim što ti daju oružje, dobiješ maskirnu uniformu, namažu te ratničkim bojama i što možeš poginuti, režim je dosta sličan onome u nekim komunama, ALi nije cool biti u komuni.
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Daj ljudi nemojte me terati da obrazlazem zasto legija nije isto sto i komuna? $$$ pod jedan
Svak se rodi da po jednom umre, cast i bruka zive doveka! Sloboda ili smrt!
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
Post Reply