Trainspotting - Moja istorija - od pocetka do - kraja!?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Imala sam jednu musteriju koja je kupovala od mene sigurno 4 godine.U ono vrijeme je uzimala 2 compenzana i jos oko gram nekad dva dopa.Ima curicu od 4 godine (tada je bila mladja). Ja za one koji ne znaju compenzan je 100%-tni morfij.
Jednog dana sam je pitala:"..... se imas ti namjeru kad skinuti?"
Rekla je zasto "Svijet je tako ruzan,odvratan.I jos da ga podnesem normalna.NE pada mi na pamet"
Sada je situacije drugacija...prestala sam dilati u 12 mjesecu.silom prilike i ona je morala makar trenutno pauzirati dok ne nadje dobru vezu.Trenutno je vidjam kad mi trebaju tablete pa mi ih ona proda ili da za mizernu cijenu posto je ja nikad nisam pustila u frci.Sada uzima 1 compenzan (njega se vjerovatno ili mozda nikad nece rijesiti) ali dop uzme samo kad ima vise love.zasto? Zbog djeteta jer ne zeli da joj mala u necemu oskudjeva.To je ono sto sam prije pisala...da bi se covjek prestao drogirati mora imati razloge koji su mu bitniji i koji mu puno vise znace od samog dopa.
Pronadji nesto ili nekog...to ti je moj savjet
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

sunrise-tacno....slazem se. Moras naci nesto-nekoga ..mada je nesto bolje...sto ce ti dati ono sto nemas...nadu, volju, snagu. Zato postoji NA i AA i zato postoji 12koraka i vjera u nesto...bilo sta....vece od tebe! to je jedini nacin da se sigurno uspije....ne na kratko vec zauvijek-tu je razlika...izmedju ostalih nacina poput misliti da mozes sam i da ce vrijeme uciniti svoje...mozda hoce ali ne za dugo.
Trainspotting -dobar film...gledala sam ga puno puta ali...je to na zalost samo FILM...i nista vise. To se ne desava bas tako...a sick boy i ostali su u pravom zivotu straight, rade, i zive normalan zivot....
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

nastavak

Post by katarinadimedici »

Gospodine Rentone,luda glavo!
Gde je nastavak priče?Nemoj me razočarati!Ti si moj omiljeni lik!
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Hvala Kajo, hvala! Koji nastavak??? Kako tece borba... Sutra je veoma bitan dan, pa da vidim kako ce on proci i doci ce nastavak...

Opet, nisam siguran na koju vrstu nastavka mislis... Opsirnije o samom periodu uzimanja zla ili kako se osecam i sta radim u ovom after periodu?
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

nastavak

Post by katarinadimedici »

Treba da nastaviš gde si stao u svakom pogledu!Mislim i o onome "pre" i o onome "posle".Mrdni se malo!Bolje da se družiš sa tastaturom,nego tamo sa nekim...
Budi dobar i Ćao!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Mark, slažem se sa Katarinom...

Kad već 90% vremena provedenog na internetu trošiš ovdje, barem piši nešto što će ti pomoći da neke stvari možda sad vidiš iz druge perspektive.

Srdačan pozdrav,

Sanela
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Pa dragi Mark,

Evo pažljivo čitam postove (neke i po drugi put) i raspremam forum :) i skoro svaki post koji si ti napisao je posvećen, a kome drugom nego - dopu. Te kako se nadrogirati kojekakvim kombinacijama subutexa, nalorexa, te kako da nisi uzeo tada kad si uzeo dop, to bi se sigurno desilo kasnije, te kako da imaš gomilu love snabdio bi se za duži vremenski period da se ne gnjaviš svki dan s dilerima, te kako bi se poveo za primjerom M4j4 i pepepljuge s iglom, te kako dobiti nalorex bez recepta... Sve ja razumijem da ti se donedavno sav život vrtio oko dopa, ali ako si se odlučio skinuti, ako si zaista odlučio... pa čovječe, pokušaj raditi i pisati o nečemu što ti možda može ispuniti današnji dan. Nešto pozitivno, nešto korisno.

OK je napisati nešto o svojim maštanjima i razmišljanjima koja ti ne daju mira o dopu, ali konstantno o tome pisati i razmišljati. Hm, to ne vodi dobrom? Koliko si dugo već čist? Napisao si da ti je ovo prvo ozbiljnije skidanje, je li tako? Ono ranije je bilo po nekoliko sedmica. Zanima me kako je ovo skidanje drugačije od onih ranijih?

Nadam se da se ne ljutiš radi mog komentara, ali nisam mogla da ne napišem ovo.

Ja ti stvarno želim puno sreće. Ali da bi uspio moraš raditi na tome. Ništa ne dolazi samo od sebe.

Puno te pozdravljam :)

Sanela
Shone
Posts: 87
Joined: Fri Jun 10, 2005 6:28 pm
Location: beograd

Post by Shone »

Tvoja prica je slicna gotovo indenticna sa onim sto sei meni izdesavalo, znaci isto sam i ja sa 14 alkohol i trava. 16 ex i speed sa 18 hors pa do danas(imam 22 sad) sa 20 sam isao na prvo lecenje al bezuspesno tako da PAZI jer sam ja bio cist skoro 3 meseca al jebiga opet jovo nanovo.


Sve najbolje u daljoj borbi i puno srece!
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

Ja sam cula price kao treba biti cist 2,3 meseca pa da vidis kakva promena!!! To su sve sranja,totalno je individualno koliko kome treba,ali meni licno je trebalo 8 meseci da dodjem sebi,recimo 6 meseci da ne mislim i ne sanjam dop,da se teram da pricam o nemcemu levom,a tek posle 8 meseci mi se javila prva mala zeljica za bilo cim,recimo da odem na bilijar. Isla sam sa pokojnim ortakom na bilijar kad smo bili odtkinuti od zivota,a od tada nisam nijednom...Sad ima skoro godinu dana kako sam cista (recidiv: 3 puta na tri meseca + 1,5 exer na EXITu) i tek sad sam svesna kolika mi se promena dogodila. S obzirom da sam zensko pa mi je bitan fizicki izgled,dovoljno je da uporedim skorasnje fotografije sa onima od prosle godine...majke mi,izgledala sam kao da imam 40 godina,totalno propalo...nije ni cudo sto mi je svojevremeno na zeleznickoj stanici (kad sam cekala decka iz NS da dodje) prisao inspektor i hteo da me uhapsi jer je mislio da sam prostituka,eto na sta sam licila,ccc...Samo to mi je dovoljno da ne pocinjem opet!
Image
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ja znam za lika koji je 5 godina bio čist pa se opet navukao a ima i ženu (koja se ne drogira) i 4 ćerke,tako da mora da se pazi celoga zivota kad malo bolje pogledaš. Ja sam isto bila dva meseca čista pa se ponovo navukla evo sad sam čista godinu i nešto i nadam se da će tako i ostati mislim čista idalje...
Post Reply