Trainspotting - Moja istorija - od pocetka do - kraja!?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

ratnicaswetlosti
Posts: 12
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:45 pm

Post by ratnicaswetlosti »

ne znam na sta da te podsetim, tek sam krenula sa forumom sjebala se i zaglavila bolnicu tako da nisam puno toga ni stigla da kazem. Trudim se da ne razmisljam mnogo o period kada sam se drogirala i kada se setim gadim se sama sebi....sto mozda i nije tako lose. Kako je bilo na moru?
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Zvrky, sta ima kod tebe?
Ja sam na osnovu ovoga stekla ustisak da smo vec pricale zato sam ti rekla da me podsetis hahahaha

Na moru je bilo fenomenalno , bez 15-tak dana nista bas mi kratko bilo al nema veze odma sam se dogovorila da idem ponovo hahahahaha
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
ratnicaswetlosti
Posts: 12
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:45 pm

Post by ratnicaswetlosti »

Pa i jesmo pricale ali kratko :) Sljakal sam se nesto preko godinu dana i odmah na pocetku skidanja prijavila se na forum. Od tada je proslo vise od tri mesece, malo ali sa uspehom. I ja sam zaboravila tvoju pricu. Ti si bese iz BG-a?
ratnicaswetlosti
Posts: 12
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:45 pm

Post by ratnicaswetlosti »

Mark_Renton wrote:Taman sam poceo da pisem ovo kad zvoni telefon, zovu skotovi da se ide napolje. Pozitivno je sto sam vec... a jebemu mater, zabrojao sam se, ali oko tri i po meseca cist, bez ijednog heroinskog recidiva, ali uz par trodonskih recidiva. Poceo sam cak i grass da pusim... e pa da mi je neko to pricao, ne bi mu verovao, ja i trava.. ej! Nego dobro, nisam napusen po ceo dan, nego samo uvece pred spavanje, nekako lepse spavam. Sve ja to u terapeutske svrhe.
Procedura testa mi je nekako najjednostavnije izgledala da budem dobrovoljni davalac krvi, posto se sva donirana krv obavezno testira na hiv, hbv, hcv i sifilis. Dr mi je rekla da su rezultati testa gotovi obicno za nedelju dana, i da ne daju rezultate, vec da ce me pozvati samo ako nesto nije u redu (tj. ako imam nesto od navedenih virusa). Krv sam donirao 27.8, do sad je proslo 20 dana, u ponedeljak ce biti pune tri nedelje. I po mojoj racunici, ako se do sad nisu smilovali da mi jave, sigurno je da nemam nista, a uredno sam im ostavio i broj telefona da pozovu ako nesto bude. Tako da imam razlog da ne budem fucked-up, za neko vreme cu ja opet dati krv, pa ce oni to opet pregledati i onda cu biti 200% siguran. Mada, posto inkubacija traje prilicno dugo, a moj poslednji potencijalni kontakt sa virusom se desio u februaru 2006 godine, jebo mu ja mater, do sad bi se manifestovalo bar nesto (mislim, nasli bi nesto).

A hteo sam nesto da dopisem u dovlinoj ispovesti, al' reko ajd' red je da upisem u mojoj. To nesto se odnosi na ideju sase-ex. Secam se toga kao da je juce bilo, on u nekoj emisiji kod Olivere Kovacevic i bas to prica a ja kriziram i gledam emisiju, valjda je isla na BK, tada se nisam slagao sa tim, je ne mozes doveka izbegavati narkomane i kriticna mesta. Ali sada shvatam da je cilj i sustina sto vise ih izbegavati. Od kad sam se "skinuo" znaci u poslednja tri meseca i po meseca, video sam samo tri puta heroin uzivo. Ali kako su ljudi kvarni i koliko ti zla zele... prosto samo cekaju momenat da kazes: jbg, zasrao sam, da vide da nisu jedini, da je vrlo tesko izvuci se i u tome nalaze opravdanje za svoj pad. I tako jedan moj "ortak" dosao kod mene na gajbu i ceka u blizini da zavrsi semu, a on se kao skinuo, pije blokatore vec dva meseca i slicno. Medjutim, njegova greska je u tome (a ja sam mu punio glavu da to ne radi, ali sta ja znam) sto i kad je bio na blokatorima on se i dalje cimao sa dopom, ima kombinaciju pa zavrsi ovom, pa zavrsi onom i uvek sam ga vidjao u drustvu aktivnih narkomana. Upozoravao sam ga da ce jednog dana popustiti. I da nastavim, on dosao kod mene i on bi blejao tu, al' samo da uzme robu, ja mu pricam: brate, nemoj, ako te vidim uradjenog bice i meni crv i uradicu se... ma jok, ne obazire se. I na kraju pristanem na to d samo izvuce lajn kod mene u kupatilu, da se ne bi cimao po gradu... E, pa onda bi da popije kafu i na kraju, kad je poceo da mi stondira po gajbi i da prica nepovezano izbacio sam ga. Ne zato sto mi je crv postao neizdrzljiv, gotovo da crva nisam ni imao, ali me je nerviralo takvo njegovo ponasanje. Na njegovom primeru se manifestuje ono sto niko od nas nije u pocetku hteo da prihvati, da se takvi ljudi moraju izbegavati po svaku cenu.
I eto to, sad mi zvonio telefon pa mi prekinuo tok misli... nastavicu kad se setim
pozdrav

E, Mark, nemoj da se ljutis ali mislim da to sa trodonima i travom i nije najbolje resenje. Ja sam tako probala pat puta ali mislim da ne treba tako. Ako hoces da budes strejt onda budi skroz. Znam da nije lako ali je to najrealnije resenje. Dzidza cete bacati u depresiju i bices rasejan, jeste to laka droga ali je droga, trodon ti je opijat pa ti ni to ne treba. Koliko si se dugo sljakao?
A sto se tice ekipe koja se radi dopom njih ne bi trebalo ni na slici da vidjas. Meni je to pomoglo najvise, promenila sam celu ekipu, takve ljude ne vidjam ni ne cujem. Svakako nisam neko ko treba da soli pamet ali to je moje razmisljanje i iskustvo koje mi puno pomaze
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Da iz bg-a
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
ratnicaswetlosti
Posts: 12
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:45 pm

Post by ratnicaswetlosti »

Mark_Renton wrote:I odlucio sam nesto! Necu nikad vise izaci u grad! Mislim u grad, kao ono petkom i subotom sto se izlazi, ono kad se ljudi napiju, slusaju narodnjake i slicno. Necu nikad vise. Jedino do 8 uvece, eventualno 9 neko pice u kaficu dolazi, ovako JOK!

e, sad... sta ce moja lepsa polovina reci na ovo i koliko ce me ovo uopste drzati... videcemo!
Cek, Mark, nije valjda da i tvoja lepsa polovina radi hors?
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Radio sam se 3 i po godine. Sumnjam da mi mozes reci nesto o skidanjima i apstinenciji sto ne znam.

Nisi razumela taj post, posto sam odlucio da ne izlazim u grad, pitam se kako ce moja lepsa trecina (izgubila je cin polovine zbog nedolicnog ponasanja) prihvatiti tu odluku o neizlazenju u grad. Ne vidim da se tu negde pominje dop?
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
ratnicaswetlosti
Posts: 12
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:45 pm

Post by ratnicaswetlosti »

nisam rekla da se pominje samo sam pitala da li se i ona radila. Nemoj da se ljutis. Svakako nisam neko ko ti moze reci nesto sto vec ne znas, to samo moje misljenje i iskustvo koje je meni pomoglo. Stvarno mi je zao ako sam rekla nesto sto ti se ne svidja, nisam imala nameru ni da te ucim ni da popujem. Sorry
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

A znam ja da si ti dobro mislila, nego juce sam ustao na levu nogu. Mada, po difoltu, sreda mi je dan kada mrzim ceo svet (al' juce je bio utorak), jednostavno ne volim kad mi pricaju sta raditi ako nisam pitao. Znam i ja da trodoni i trava nisu neko resenje, ali ja travu pusim samo posle 10 uvece, da bi lakse zaspao, preko dana ne bi mogao da funkcionisem sa njom, sav se sludim. A trodoni ulete ponekad jbg... ipak gledam, bolje oni nego dop.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
dete_svemira
Posts: 181
Joined: Fri Jun 08, 2007 2:06 am

Post by dete_svemira »

U SVAKOM SLUCAJU BOLJE
ZIVI KAO DA JE SVAKI DAN POSLEDNJI,
JEDNOG CES DANA BITI U PRAVU!
Post Reply