Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Post by davor »

Nije mi jasno zasto je vas bio toliko protiv toga da idete na to lijecenje,..
Mozda se njemu cini tri mjeseca da su vremenski dugo ali nisu,ipak je i to bolje od nekih par dana u bolnici...
Mozda on bas i neshvata u kolikom se problemu vasa porodica nalazi..
Da li i on voli popiti?
Jeste li sigurni da sin samo duva travu i da neuzima nesto jace?
Puno pozdrava,,
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Post by Baba Naca »

Moj suprug je nekada pio ali je zbog mene i sa mnom prosao lecenje i od tada je apstinent. Mislim da su se premorili od pomaganja meni. Ja licno NE BIH NIKADA BILA UMORNA ZA NEKOGA KOGA VOLIM, makar to bio i komsija, ali eto...
Nikada nisam pitala sina da li je u pitanju samo trava, ali sigurno znam da se ne bode, jer se boji igle, zaista.
Pa pravo da ti kazem nisam ni pomisljala na druge stvari, iz neznanja sta sve postoji, ali vrlo lako je moguce!!! E sad sam bas uplasena i da znas da postoji!!!
Sta mislis da li je u redu da bukvalno odredim termin i pozovem njegovu devojcicu (sa njom je 4godine) i njegovog druga na okrugli sto, ali gde? U nasoj kuci ili negde drugde i sta reci tom prilikom, a da mu dopre do svesti?
Citamo se sutra, nvala ti sto si tu!
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Post by cokapeace »

Držite se bako ! Niste sami!
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Post by Baba Naca »

Nocas smo se dogovorili sin i ja da jedno drugo kontrolisemo i da niko nista ne uzima 7 dana. Nadam se POMAKU!
Rekli smo za 7 dana ponovo prica... i onda jos 7 dana.. i tako...
On je SAD napolju, ode kaze necu dugo, e, sad vec dodjoh u corsokak, znaci samo njegova rec, a ja po sebi znam koliko NAM u ovim situacijama rec vredi, al, ajde videcemo.
Zivimo u Beogradu, pa onda znate da je dovoljno da sidje liftom i to je to!
Pozdrav svima, javicu vam se, hvala na podrsci...
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Post by cokapeace »

Javite kako je!
I nadjite tu snagu u sebi...svi je imamo...samo je često sakrivena od nas samih...
Budite hrabri i jaki i suprotstavite se lošim mislima!
pozz
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Post by Baba Naca »

Sto se mene tice, ja sam OK (misli se na-NE PIJEM), ali ZNAM da nije sto se tice sina. Garant je kasno nocas (ujutru) dosao ONAKAV. E sada nece da mi prica o tome jer smo se dogovorili da bude cist, kao i ne kao, zbog mene. Kaze da je bilo sve OK i da nije duvao, a ja mu ne verujem, prepoznajem!!!
Ne znam sta cu, stvarno. "AKO" SAMO duvaju!!! Verovatno ima tu jos nesto!!!
Ni ON ne zna sta ce, verujte mi, kaze: vidim da je izmaklo kontroli, a ipak....
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Post by cokapeace »

Zašto ga ne pokušate ubediti da uradi test na droge,ima ga u apotekama,nije ni nešto skup,..bar ćete znati na čemu ste.
Mada verujem da ga nećete baš lako ubediti da ga radi,ako uzima još nešto osim trave.
Držite se, i nastavite tako,bez alkohola,majka ste,i ja sam,i znam da ne bih volela da mi je glava nečim smućena a da moje dete propada nizbrdo,i ja sve to gledam bez volje i snage da Zaustavim!Vi ste se trgnuli,i svim srcem verujem da ćete takvi ostati- Sposobni da Zaustavite to propadanje!
Podržavam vas ...i tu sam ako mogu nekako da vam pomognem!
Pozdrav! I pišite!
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Post by Baba Naca »

Ja upravo idem da kupim pice, samo mi je to u glavi!!!!
Sin spava, vec tri puta je prekrsio dogovor da pomognemo jedno drugom, ocigledno nam treba pomoc sa strane, ali ON nema jos signal i kaze ne zeli da prestane da duva.
Ja sam definitivno odlepila, do danas sam bila trezna ,vec 10ak dana, ali slaba vajda od toga. U ovoj kuci je na oko sve fantasticno, a niko ne kapira kakvo ludilo nas ocekuje.
Ne znam, nista ne znam, MENI TREBA DA ME NEKO VOLI I DA MU JE STALO DA BUDEM TREZNA, makar to bila prijateljica, rodjak, komsija...ali ih nema...ili ih samo ja ne vidim...
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Post by cokapeace »

Ne! :cry: Njegovo kršenje dogovora ne znači da i vi treba da kršite dogovor! Shvatam da smo svi samo ljucka bića od krvi,mesa i osećanja, ali vi ste NA PRVOM mestu (isto kao i ja) MAJKA,ozbiljnija ,pametnija i ODGOVORNA za svoju decu!
Trgnite se ! U problemu ste oboje , ali vi ste u tom haosu dužni samoj sebi -da čupate i svog sina i sebe iz svega toga.
Svaki vid drogiranja je zapravo- BEŽANJE OD STVARNOSTI! Šta mislite,od čega je on bežao ?! Bežali ste zajedno,a sad je vreme da starija i iskusnija zaustavi to bežanje...što nije lako-ALI JE IZVODLJIVO!
i ...NISTE SAMI...evo ,meni je iskreno stalo da prestanete,I OTERATE TAJ PAKAO OD SEBE I SVOJE PORODICE!
POZZZ..I JAVLJAJTE SE...
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Post by joesspappa »

Napisali ste: MENI TREBA DA ME NEKO VOLI I DA MU JE STALO DA BUDEM TREZNA...

Nama je stalo...

Uz duzno postovanje prema Vama i godinama, dopustite:

Mislim da mnogo gresite u gledanju i poredjenju svog i sinovljevog problema... iako ste u istoj kuci, pod istim krovom, vi zivite odvojene zivote, vi nemate pojma kako je njemu, njega ne interesuje kako je vama, a oboje bezite od toga... u zavisnost, u drogu i pice... i kraj je neminovan... isti za oboje... kraj koji ce tesko pasti onima kojima je zaista stalo do vas oboje... vasem muzu i vasoj drugoj deci...
U principu odgovornost za svoj zivot mora da preuzme on... a vi za vas... i to je jedino ispravno... vi nemozete njega naterati da prestane da duva, ma nemozete ni da ga naterate da ustanete ranije ujutru... da li vam je to jasno... kao sto ni Vas ne moze niko da odvrati da odete sad u prodavnicu i kupite raketu piva... osim VAS samih... Samo vi mozete da resite svoj problem... samim tim resavate i njegov... vasa glava ce biti bistrija za resavanje drugih problema... A pomoc ne morate da trazite samo po ustanovama i dr. ordinacijama... U Beogradu ste kazete... imam predlog... Dodjite na sastanak anonimnih alkoholicara...
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
Post Reply