Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Post by Baba Naca »

Adame, koji je tvoj problem, osim sto DOKON bazdas po tudjoj muci?
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Post by davor »

Bako jeli ti to ozbiljno?Pozdrav
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
User avatar
adam*
Posts: 1184
Joined: Thu Aug 23, 2007 8:21 pm
Location: Subotica

Re: Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Post by adam* »

Izvinjavam se ali meni ovo zvuci kao zajebancija..............ako je iskreno povlacim smeh............i opasku sa psiho-testom.
Ako te nesto muci Bako samo pitaj (ali ozbiljno) uvek ce se naci neko ko ce da ti pomogne.........

Puno srece...............
cucla cucla cuclica
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Post by dete svemira »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: zivote....

Majka,ovde su ispovesti :D
Alkoholicari su par teza dole....
Imate i opce diskusije,ako vam treba savet :lol: :lol: :lol:

Zivote,ovo kao moja majka kad je ucila na komp pre par godina...
Nisam je nikad pitala jer isla na ovakve forume... :D :D :D :D

Adame,poz.
M.
Misli koje misliš
su život koji živiš.
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Post by cokapeace »

Ljudi..možda je ženi stvarno teško,a mi se zevzečimo ovde ?! Mislim..nisu ni meni sve ovce na broju u zadnje vreme,ali ako je ovo što je napisala istina,onda -Draga Bako-Imate problem na začetku,i što pre morate menjati situaciju u kući! VI,jer ste starija,ozbiljnija i iskusnija od vašeg sina,pa samim tim-PRESTANITE sa tim alkoholom,ako ne želite da ispustite "sve konce" i nedaj Bože,"sutra" gledate svog sina u kandžama nečeg mnogo goreg od marihuane!
Jer on sigurno vidi da se sa vama nešto "dešava!"Možda je trava njegov način bega od realnosti-A gde ima tog "bega"-ne završava se na dobro!
Eto,ovo je bilo iskreno...pa sad,bio ovaj post ozbiljan,ili ne..
Pozzz
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Post by davor »

Bako ,stvrno djeluje kao da nas neko zeza,ali ako nije ,ti se brate ponovo javi i demantuj nas pa cemo onda pricati...
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Post by dete svemira »

Mislim da je ovaj post isuvise neozbiljan.
Postoji ovde x osoba koje nisu ono za cega se predstavljaju.Znam.
Pocetak bilo kakve price,ako je bedak,a mora biti bedak-jer postoji problem,treba biti tuzan,pesimistican,a ne zajebancija.

Moje misljenje...

ponovo javi i demantuj nas pa cemo onda pricati...-SA OVIM SE SLAZEM
ALI MISLIM DA JE OVO JOS JEDAN POST KOJI CE BITI ZABORAVLJEN
Misli koje misliš
su život koji živiš.
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Post by Baba Naca »

Evo ovako, hvala svima sto su uopste bili voljni da procitaju, bilo sta!
Prvo, izvini Adame, drugo, uopste nije u pitanju moja sposobnost, ili ne, na kompjuteru, vec je u pitanju bilo postavljanje posta u momentu kada sam samo delimicno znala gde SAM UOPSTE!!!
Znaci problem koji sam opisala POSTOJI i mnogo je ozbiljniji nego sto sam ga opisala. Komp mog sina i moj komp su umrezeni i vrlo cesto smo oboje on line, a ja sam verovatno iz straha da ON ne poseti ovaj Forum imala rezervisanost da ne prepozna da smo TO MI.
Evo posle duzeg kolebanja i "bistrog uma", doneh odluku da ipak moze da bude korisnije i ako on (ili moj muz) procitaju sve.
Znaci, NE UMEM DA BUDEM DOSLEDAN RODITELJ, time sam sama doprinela da stvari izmaknu kontroli (mislim u vezi sina i njegovog SVAKODNEVNOG duvanja trave, godinu dana).
Trostruka sam majka, ON je srednje dete (21god.). Najstarije dete ne zivi vise sa nama, ima svoju porodicu. Elem u stanu zivimo dvoje dece, suprug i ja.

ZNAM, da je meni potrebna motivacija da prestanem sa pijenjem, ali meni su se u kuci svi smucili, ali bas svi, cak i najmladje dete od 10 godina, jer ocekuju stalno da radim stvari umesto njih, a ja ih radim i radim i radim, a ponekad bas dajem poslednji gram svoje energije.
ZNAM, da ne umem da sredim sebe bez pomoci, a kamoli da sada postavim zivot sina na mesto. Nas dvoje razgovaramo, zaista DOSTA otvoreno, ali ja sam potpuno nemocna, jednostavno NE UMEM da uradim sta treba, NE UMEM!!!
Sve nam ide nizbrdo i to BRZO.
Ponekad ne znam ni gde sam ni sto sam ni ko sam ni.....zelim da pobegnem, sve cesce ....
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Post by davor »

Evo ja sam poceo da vam vjerujem!
Ovako bicu iskren sa vama..Mozete pobjeci i u Pakistan ako hocete ali od same sebe nemozete pobjeci,nemozete pobjeci iz svoje koze..Sebe cete nositi gdje god da krenete..
Meni se cini da je sinov problem probudio svijest i u vama da i vi isto tako imate problem..
Ja sam potekao iz slicne porodice,tata je pio citav zivot a brat i ja smo uzimali drogu..
I dan danas neznam kako je nasa porodica uspjela da prode kroz to i ostane normalna..
Ono sto sam ja u tim momentima dok se to sve to desavalo uvidio je da ja nemogu da rijesim problem nas trojice odjednom,ali zato sam mogao da se pozabavim sa svojim problemom i priznam da sam bolestan i da mi treba pomoc..Vi kazete da vas svi nerviraju,razumijem to,isti sam takav bio ,prvo su me nervirali svi oko mene pa sam onda nervirao sam sebe..Ipak mogao sam pobjeci od svih ali od sebe nisam mogao,nosio sam sebe svugdje i u tim momentima mi se cinilo da je nadamnom jedno veliko prokletstvo..Ipak stvari su pocele da se rijesavaju onda kad sam ja odlucio da zatrazim konkretnu pomoc...Mislim da bi to trebali i vi..Sta vi mislite?
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Alkoholizam i narkomanija u jednoj porodici

Post by Baba Naca »

Jos 1994 godine, bila sam na lecenju. To je porodicna terapija i redovno sam odlazila 2 godine sa suprugom, a povremeno i celim NETWORKOM (Sinovi, rodjaci, kolege...), pa naravno posle "uspesnog" rezimea bila trezna punih 7 godina. Nisam izdrzala, poklekla sam i posle recidiva na ALARM sinova, muza, sefa i kolega opet se javila na lecenje. Medjutim, Terapeuti su mi tada rekli da sam sa tom grupnom terapijom ZAVRSILA i da je sledeci korak HOSPITALIZACIJA u Vrscu, sto moj muz nikako i nikako nije hteo da podrzi i ucenio me ili razvod ili ja da idem sama u Vrsac da lezim najmanje 3 meseca. Zasto, ne znam ja i dalje nemam svoje JA nego ostajem kod kuce i nastavljam da povremeno, pa sve cesce pijem?
Kako da objasnim da sam zaista zelela da odem u Vrsac i budem trezna, a ipak odlucila da ostanem alkoholicar?
Vise nikog nije briga pijem li ili ne i sta radim u zivotu!!! Nikog nije briga za moja interesovanja i osecanja pa ja tako UZIVAM bezeci, a to si u pravu nigde ne stizem nikako...
Zvoni mi u glavi... HITNO...HITNO... pronaci reci za sina spreciti ga po svaku cenu da PADNE NA DNO, ali stvarno nemam pojma koje su to carobne reci da ih on cuje i prihvati. On tako brzo tone, a ja sve vise pijem,,,
Ne izlazi iz kuce, sem na kratko, celu noc duva, ceo dan spava, ni najmanju sitnicu nije u stanju da ispostuje, ne odlazi na fax uopste, jedino mu devojcica dolazi svako vece i odlazi kasno nocu...
Takodje mu svakodnevno dolazi jedan drug i zajedno su u svemu.
Sin nas je molio da mu pomognemo da pronadje nacin da ustane ujutrui pokusa da nesto korisno odradi, ali ne moze da ustane kad nece da legne.
Nece da cuje da trava ima veze sa njegovim ponasanjem nego samo lenjost, a ponekad mi se srce cepa kako nije svestan da sumanutom brzinom postaje narkoman.
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
Post Reply