jos jedna ispovest

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

jos jedna ispovest

Post by nenormalan-a-lud »

poz svima lecenim,zalecenim,izlecenim i svim ostalima,moje ime je nebitno i mozete me zvati nal,sto mu dodje skracenica od ovog mog nika,nisam zajebant i neki neozbiljan lik,ali nik ko nik,koristim ga vec dugo pa ga nisam menjao ni na ovom forumu.Kada sam se uclanio na ovaj forum(pre dve godine),poceo sam da se lecim,prvi put u jednoj klinici u bgu,za sajt mi je rekla psihijatar tj zena sa klinike,i napisao sam par postova,cisto nesto bzvze i nestao.Moje lecenje na toj klinici islo je iznenadjujuce dobro,posto je to bio prvi put da se lecim u jednoj ustanovi i stvarno sam imao jak motiv i volju da se izlecim od djavola zvanog heroin,pre tog lecenja koristio sam uglavnom heroin 5,6 godina,otprilike kad je prestalo bombardovanje,tada sam poceo.Sam pocetak drogiranja je klasicna i otprilike 90 postotma prica kao i sa svima,alkohol,trava,hofmani,trodoni i na kraju heroin.Te 2005 imao sam jaku zelju da se otarasim droge zauvek,jedan od najjacih razloga zbog kojih sam pristao na lecenje bila je smrt moje tadasnje devojke,ni ona ni ja se nismo boli,ali je ona preterivala u lekovima i jedne veceri,ja nisam bio tu da joj dam vestacko disanje i ona je preminula(neka pociva u miru).Tada sam po prvi put shvatio da sve to nije zezanje i da ako ne pocnem da se lecim,zavrsicu kao ona.I krenula je terapija,prvo sam bio neke njihove blokatore,a posle sam preao na inekcije,prvo na nedelju dana,pa na dve i na kraju na inekcije tj blokade na mesecnom nivou,necu da spominjem ime klinike,totalno je nebitno.Terapija je bila porodicna i isao sam uvek sa kevom(moji su razvedeni) i uvek mi je bilo tesko da uspostavim kontakt sa psihijatrom,zato sto mi je majka bila tu,ali bio sam cist,prolazili su meseci,seanse nisu isle,ali ja sam bio cist,mesecima,pokusao sam cak i sam da dolazim,ali opet nisam uspostavio nikakav kontakt sa psihijatrom(prostje receno isao sam da odradim to).posle godinu dana primanja inekcija tj blokatora,psihijatar je resio da je vreme da prestanem sa terapijom,kako sam prestao da primam inekcije tj blokatore i da idem na kliniku poceo sam da experimentisem prvo sa speedom ali vrlo kratko i vratio sam se heroinu,ali na svu srecu devojka sa kojom sam bio je primetila da sam opet poceo i javila mojoj majci,i eto mene opet u klinici(prvi recidiv)imao sam da tako kazem srecu jer je moje konzumiranje tada trajalo samo desetak dana i na klinici su odlucili da kuci odradim skidanje i da nastavim sa seansama i sa inekcijama tj blokatorima,seanse mi opet nisu isle tako da sam ja uspeo da izdejstvujem da dolazim sam o na inekcije jer je i sama doktorka tj psihijatar videla da seanse ne idu pa ne idu,i tako sam isao jos 9 ili 10 puta tj devet ili deset meseci na inekcije i prestao sam u avgustu ove godine.Ne znam zasto ali nije proslo ni desetak dana od kako je prestalo dejstvo zadnje inekcije uzeo sam crticu,da se tzv pecnem i kako sam je uzeo tad sledece jutro cim sam otvorio oci krenulo je sve ispocetka,ista prica kao i prosli put,samo druga devojka,rekla je majci i sutra idem na kliniku da primim inekciju pod uslovom da budem cist dva dana,sto ja nisam ispostovao,jer imam 'divnog' dilera i na kanap mi donosi redovno,keva je provalila da ne kriziram ali misli da imam u steku samo ne moze da nadje.I to bi recimo ukratko bilo to,ne znam sta cu sutra da radim,recicu im sutra da se ne bi blamirao,ali mi je veliki problem da izdrzim jebena dva dana,danas sam pokusao ali dzabe,majka mi nije uzela novac,tako da ga imam,doduse ne jos puno,ali imam ga,nijej oj palo na pamet da neko moze kanapom da ti doturi kroz prozor,terasu.Sutra idem i videcu da mi daju neku terapiju za skidanje jer mi je mnogo lose,mada da nemam para izdrzao bi i 4,5 dana do sad.Znam da je problem u meni i da moram resiti u svojoj glavi da prestanem jednom zauvek sa tim sranjem,da ne duzim vise,sutra ce definitivno poceti moje skidanje,jer planiram da dam majci to jos novca sto mi je ostalo, pa bi mi znacilo bilo sta od vas posto sam video da ste vrlo dragi i dobri,ma divno ste svi.Toliko za ovaj prvi post(sto se ispovesti tice) nadam se da ce neko makar procitati ovo moje pisanije,pa ako neko zeli pomoci,recima,ja sam ru,a pomoc mi je itekako potrebna


poz za sve ljude sa ovog sajta i sve dobre ljude uopste
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Dobrodošao...u naš mali (sjeba_i ) svet! :-D :D
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Post by nenormalan-a-lud »

cokapeace wrote:Dobrodošao...u naš mali (sjeba_i ) svet! :-D :D
hvala,nadam se da si bar oricitao/la sta sam napisao i bio bi zahvalan svakom ko procita sve sto sam napisao
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

evo ja sam isto procitala! nemoj se isfuravati, bitno je da si napravio bilo kakav korak, pa makar to bilo i bezuspjesno. mislim, svako pokusava sve dok zaista ne uspije. mozda ces se namuciti da dodjes do nekih pozitivnih rezultata, ali nemoj posustajati-glavu gore i samo pici naprijed! jednom mora uspijeti!
sretno!!!!!!!!!
PDT_Love_07
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Post by nenormalan-a-lud »

hvala azra,znam da nisam napravio nikakav korak zato sto sam resio da odem na kliniku po 3tji put,kad budem dobio inekciju tj blokator to cu racunati kao korak(a za tu inekciju je potrebno samo dva dana str8a)jer znam da kada primim tu inekciju nije da ne pomisljam na dop ali mi ne pada na pamet da ga uzmem,jer sam se jednom zajebao i uzeo malo preko te inekcije,bolje da ne pricam kako mi je bilo,daje mi sigurnost i to veliku,samo treba izdrzati ta dva jebena dana,zvucim kao pic...ca ali kao sto i sami znate zikre su sa svakim recidivom sve gore
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Post by azraaa »

jesu ali ja mislim da je korak (mali) i ta pomisao na skidanje...bar nesto...pozitivno je to!
PDT_Love_07
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by joesspappa »

Lepo od tebe shto si RESHIO, ako jesi!?

Stvari koje obechash sebi, da ne pominjem druge, morash da ipunish ili bar da se potrudish da ih ispunish... Dugo si bio chist... relativno dugo po dva puta... interesuje me shta se u tvom zivotu izmenilo, osim devojaka i jachanja kriza za taj period... Ako ne razumesh shta te pitam, zahto si ponovo pochinjao ako si pao prvi put... na istu foru? Ili zashto nisi nastavio terapiju? Zashto nisi promenio terapeuta?

I najbitnije... Shta mislish da sad treba da promenish da bi ovog puta uspeo?

Zivot je surov, droga josh surovija... naravouchenije... zajebi kanap... iseci ga, spali, daj kevi... skini kvaku sa prozora...
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Post by nenormalan-a-lud »

joesspappa wrote:Lepo od tebe shto si RESHIO, ako jesi!?

Stvari koje obechash sebi, da ne pominjem druge, morash da ipunish ili bar da se potrudish da ih ispunish... Dugo si bio chist... relativno dugo po dva puta... interesuje me shta se u tvom zivotu izmenilo, osim devojaka i jachanja kriza za taj period... Ako ne razumesh shta te pitam, zahto si ponovo pochinjao ako si pao prvi put... na istu foru? Ili zashto nisi nastavio terapiju? Zashto nisi promenio terapeuta?

I najbitnije... Shta mislish da sad treba da promenish da bi ovog puta uspeo?

Zivot je surov, droga josh surovija... naravouchenije... zajebi kanap... iseci ga, spali, daj kevi... skini kvaku sa prozora...

pa ne znam zasto nisam promenio terapeuta,mislim da bi kod svakog bilo isto,slabo mi ide to otvaranje pred psihijatrima,pogotovo pred kevom,a inekcije me drze cistim samo dok ih uzimam,znam da to nije resenje,dozivotno,ali u mom slucaju veoma pomazu jer sam bas dugo bio cist,a mislim da sam se zajebao oba puta zbog drustva,nisam konstantno,ali vidjao sam se sa starom 'ekipom' i dok sam uzimao blokade bilo mi je ok ali kad sam prestao.....jednostavno sam bio u fazonu:druzicu se sa njima i kad ne budem bio na blokadama i gledam kako se oni rade,a da ja ne pozelim da se odradim,mislio sam da cu tada biti izlecen,takvo misljenje mi je ne mogu da kazem nametnula ali pominjala svakako jeste moja devojka,mislio sam da mogu to ali ocigledno da je to nemoguce,makar u mom slucaju,a na ovo: najbitnije... Shta mislish da sad treba da promenish da bi ovog puta uspeo?

na to pitanje prijatelju stvarno ne znam da ti dam odgovor,da ga znam ili da sam ga znao,ne bi sigurno bio u situaciji u kakvoj sam sada,jos nisam odlucio sta cu da radim sutra,ako kazem kevi za kanap,mislim da ce to biti totalno nepoverenje koje ko zna kada cu povratiti,ali mozda je i tako najbolje,kad sam stoka,jbga,mora tako
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Post by nenormalan-a-lud »

hvala za veceras narode,sutra me ceka rekao bih vrlo neprijatan dan zbog svega,zelim vam svima laku i ugodnu noc,nadam se da se pisemo ovih dana,znaci mi ovo,veoma,hvala svima na podrsci
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Pa naravno da sam pročitala...Ne dajem nikakve komentare čisto-radi reda,... :D ...Ali shvatićeš to i sam vremenom.
Volja je najbitnija,neki tvoj cilj,motiv...bilo šta...osećaj da kad ustaneš ujutru i nema zikre,paranoje ,ni bolova je -P R E D I V A N !!!! :D
Počneš vremenom da se diviš malim stvarima,i život (BEZ prašine dopa! )počne da ti bude blagoslov...još jedna šansa...kao novo rodjenje...A kad malo razmisliš :čovek tako malo puta dobije još jednu šansu ! :D Bićeš ti ok....Samo istraj, ovaj put ,u svojoj nameri !
Ako ti je Negotin blizu,mogu da ti dam br. moje psihijatrice- carica je...izvukla me sa dna..
Primi puuunooo pozz i drži se !
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
Post Reply