Ljubav i hepatits C

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Blondie
Posts: 13
Joined: Sun Sep 03, 2006 12:19 am

Ljubav i hepatits C

Post by Blondie »

Nas dvoje zivimo sest meseci zajedno.Oboje smo na heroinu i kokainu. Ne svakodnevno, ali...bila bi laz da smo kreativci. Mislim da se volimo, da to nije drugs ljubav. U stvari u sebe sam sigurna....Volela bih da se skinemo i imamo normalan zivot, sa po nekim izletima u onu stranu ...stranu dopa.
Dogovarali smo se sto puta da cemo stati, ali uvek ili on ili ja prekrsimo..
Ipak to nije najvaznije. On ima hronicni hepatitis C. Prosle godine je za malo umro. Lekar mu je rekao da mu je svaki dan zivota bonus dan....Ja sam znala da to nije decija igra, ali kad mu je lekar rekao da je ozdravio, ja nisan ukapirala ili nisam htela, da to moze da se vrati. On me nije lagao - rekao mi je da sve u vezi toga. Ja nisam naivna klinka, i zna da cu biti ispljuvana sto sam krenula u nebo sa covekom sa hepatitisom C, ali ja ga volim. U ostalom ja ako sam od njega dobila, to je pocetni stadium, dakle onaj koji se lako leci. Ali..kako bi ja bez njega da ga izgubim? Necu opsirno, zvucalo bi kao cista patetika. On da zivi zdravo, mogao bi da do zivi normalan ljudski vek. Ali ne zivi. I ja, ja djubre ga podrzavam u tome. Stalno meljem da treba da stanemo, ali sam ja ta koja donosi dop u kucu. Osecam se kao kucka. Cini mi se da je on ravnodusan. U fazonu, pitanje je dana, zasto da se borim? Ili, mozda ga ja podrzavam da se ne bori....Ne znam sta da radim...
To je samo deo toga. Bespomocno se osecam. Mada znam koje epitete zasluzujem: kucku koja sebe unitava i jos nekog uz sebe.
Izgleda da ne mozemo sami. A preko institucija u Holandiji je...tjs..ne pitajte.
Eto, izjadala sam se, papir sve trpi. Nadam se da cu uz pljuvanja koje zasluzujem cuti neki savet.
Voli vas sve
Blondi
User avatar
Tea
Posts: 14
Joined: Thu Mar 09, 2006 1:15 pm

Post by Tea »

Draga Blondie, nemam trenutno nis pametno da ti napisem osim da sam procitala tvoj post i da se suosjecam s tobom.. znam da ti to ne pomaze bas puno ali eto bar da te pozdravi i da ti pozelim svu srecu u daljnoj borbi, a nadam se da si se spremna boriti... i vjeruj mi, sve se moze sto se zbilja hoce, al treba rada i borbe ko sto i sam znas... mi smo tu da ti budemo podrska
Blondie
Posts: 13
Joined: Sun Sep 03, 2006 12:19 am

Post by Blondie »

Znas uvek sam se osecala kao 'jaka'osoba, sad kao slabic. Uzasavam se zena koje ceo dan idu za svojim partnerom i zanovetaju...a sad sam ja pocela da zanovetam, a on..cini mi se gleda me kao 'bla-bla'...Volela bih da stanemo, ali to on mora da hoce. Cini mi se da je ravnodusan. Kriva sam i ja, draga moja, ja to donesem u kucu....Imala sam ja te neke ljubavi, ali ovo je prva bas onako da sam u stanju i bolest sa njim da delim, ali..pod uslovom da se borimo protiv nje, jer sa malo truda, zdravog zivota, tu i tamo mozemo da pravimo feest, jednom mesecno, ali svaki dan.
Mozda je ovo previse intimno, ali i ubija me nas sex- dva put mesecno...A ja bih mogla sa njim svaki dan. Ne zbog sex-a kao sex-a, vec zbog nog osecaja kad su dvoje jedno (opet patetisem). I on nikad nece da prica. Ne zeli. Nekad imam osecaj da me voli...a ne kad da od dva zla bira manje- sam u stanu gde se ne oseca ok ili kod mene, gde mu bar sfer vise odgovara. Cepa me to. Ja njemu ne pruzam sve sto pruzam, da mi mu nabijala nos da i on meni pruza, ali mi smeta, da on NIKAD ne uzme inicijativu. MI se mazimo, grlimo, ali dalje, retko se desi. Da li je to zbog dopa? Ili ga ne privlacim. Ubija me to, lagano. Ti ne zavrseni razgovori. ti dogovori koji uvek padnu u vodu. Volela bih da sami resimo taj problem bez pomoci instancija, jer ovde te odmah navuku na oxozepame, i ostali shit...Papir sve trpi, mogla bi do ujutro o svemu, no necu da vas gnjavim.
Cmok
P. S.Izvinjavam se na greskama, pravopisinim, jer pisem direktno iz srca, ne kontrolisem sta pisem.
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Post by bojanol »

E curo, nema izleta u "stranu dopa". Prekidaj sa tim što pre. Dok još nisi duboko zaglibila. A na dobrom si putu. Što više odlažeš, sve će ti biti teže. Zbog tebe i tvoje veze. Možda još ne kapiraš, ali H. te polako osvaja.
A što se tiče seksa, ja sam dok sam bio na dopu bio potpuno nezainteresovan, mislim, jebeš ti takav sex. Prava je stvar kad si strejt i imaš odnos, to je uau, dop ubija čula, ubija ljubav, ubija sve.
Pozdrav.
javor

Post by javor »

...
Last edited by javor on Sat Mar 28, 2009 5:38 pm, edited 1 time in total.
Blondie
Posts: 13
Joined: Sun Sep 03, 2006 12:19 am

Post by Blondie »

Dobro jutro,
Hvala na odgovorima.
Ja ser jos nisam testirala. Poslednji put na HIV i hepoatitis, pre godinu dana, dakle pre njega. Pre njega sam uvek vodila racuna.
DakleM, ok, ako sam u prvom stadijumu nije tolika frka. Mom decku su nasli da je pozitivan TEK posle 15 godina.
Hm...da li sam duboko zaglibila? Dve godine sam zivela 'street life, thug life. Uspela sam da se iscupam i verovali ili ne koristila jednom u mesec dana, sest nedelja. Tako jedno dve godine. I on ima slicnu pricu kao ja. I sad se njemu kao smucilo da se bori, jer su ga instancije uvek zajebale. Ja imam volju, ali sam slaba. Ja sam ta koja pocinje svadju jer-on zeli postepeno, a ja od jednom. Ali ja sam ta koja donese dop. Hipokrita do bola.
Kad sam se pre skidala uz ono 'necu vise nikad', nije islo. Kad sam priznala sebi, dogovorila se sa sobom da cu korisiti ponekad (jednom godisnje, mesecno - ma nije vazno, samo da znam da nije oprostaj;)) - islo je sve ok. Dok nisam njega upoznala. Uzasno lose uticemo jedno na drugo u vezi dop-a. A imamo dosta zajednickih crta. Volimo iste stvari, imamo iste planove, dakle mogli bi i bez dopa. Takodje nasi trezveni dani su idpunjeni, tako da se ne plasim, da kad stanemo stace i nasa ljubav. Opet kazem, ako me on uopste voli...Mislim da voli, ali ponekad u vreme njegovih cutnji osecam kao da nesto nije ok. Plasim se da me stize Bozja kazna. Nisam ja neka riba, srcelomilica, ali se cestoooo desavalo da ostavim do smrti zaljibljene frajere....
Ej, sorry davim.
Mahanje iz Holandije
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Mnogo manji problem u celoj priči je hepatitis, vaš glavni problem je narkomanija. Prvo morate krenuti to rešavati, na ovaj ili onaj način. Veliki problem je što ste džanki par, skoro je nemoguće da se skinete a da i dalje živite zajedno, uvek će biti jedan koji je u tom trenutku slabiji i povlači onog drugog. I ono što je još bitnije, ne možeš se skinuti sa planom da u budućnosti nastaviš da se drogiraš, samo ređe...I možda ti sve ovo deluje previše pesimistično ali je ipak realno. A ono što ćeš uraditi zavisi samo od tebe. U svakom slučaju, želim vam da se skinete.
Blondie
Posts: 13
Joined: Sun Sep 03, 2006 12:19 am

Post by Blondie »

Kako nije?
On ima hronican - dakle moze da umre.....
To moje 'ponekad' moze i da ne bude nikad vise. Imala sam uvek problem kad nesto ne moze. Kad imam slobodu sama da odredim, sve do sad sam uspela.
Da uvek vucemo jedno drugo. Tesi me sto znam par, koji posle 20 godina dopa, ulicarenja - se smirili i imaju bebicu..
Ruku na srce, kad uporedim sadasnji zivot sa onim od pre dve godine presrecna sam! Kucica - slobodica, nema vise straha od pandura, mala sitna zadovoljstva, kao recimo maskica dok gledas filmic ili citanje...

BTW, ljudi cestitajte- omacila nam se Cica! Cetvorke. ASistirali smo pri porodjaju:))
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Post by bojanol »

Čestitam!

P.S.
Ali ja znam i par koji se posle 5 godina ponovo navukao. Jebi ga. Sad više nisu par.
Blondie
Posts: 13
Joined: Sun Sep 03, 2006 12:19 am

....

Post by Blondie »

Hvala!
Pih, nestalo mleka za kafu, odoh do prodavnice, a i da uhvatim malo sunca (koja retkost ovde u NL)...
BTW, potrovala nam neka djubrad coke sa atrofinom (nadam se da se tako pise). Ceo grad je oblepljen upozorenjima. Tako da znate, za cas ode to i preko....
Jel, oces da mi priznas ko ti je zubar? Nesto me zezaju umnjaci....:p





P.S. Sto sam smotana kao sajla...Umesto da repliram, otvaram novi topc...
Post Reply