OD DROGE DO BOGA

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

onisifor
Posts: 25
Joined: Tue Jul 31, 2007 10:58 pm

Post by onisifor »

Mark_Renton wrote:Ovako sto se institucija tice, ja mislim da je tu Vatikan najcrnji od svih mogucih i nemogucih religijskih institucija. Cak ni Church of Satan nije toliko zla i pogana koliko je taj Vatikan i onaj Hitler Jugend-ovac koji ga vodi. Naravno, nije sam on kriv, on je samo jedna karika u lancu koji traje sve od onog cuvenog raskola crkve na Istocnu i Zapadnu. Naravno, ne zaboravimo najsvetlije trenutke Vatikana: inkvizicija, period neposredno posle WWII kada su pacovskim kanalima izvlacili najgore zlocince...

Da, ne zaboravimo svetlo doba hriscanstva u globalu, krstaske ratove kada se hriscanstvo sirilo macem a sve to uz blagoslov crkve... toliko o Isusovom ucenju o prastanju i ljubavi.

Nema svrhe da ovde raspravljamo ili ne o tome da li Bog postoji i da li ili ne treba u njega verovati kroz institucije ili treba naci svoj put do njega.
Jedino o cemu se ovde moze pricati je uloga vere u Boga u procesu lecenja bolesti zavisnosti. I kao sto sam vec rekao, misljenja sam da to nema veze apsolutno ni sa cim. Kao primere sam naveo moja tri druga koji su u komuni nasli Boga ali se i dalje drogiraju kad god im se ukaze prilika. Takodje znam i brdo ateista koji su se skinuli bez Bozje pomoci.
Mada, onaj ko hoce i ovo ce mi osporiti komentarom da nas Bog sve voli, verovali mi ili ne u njega.
Dobro, ne bas brdo, jer nigde na svetu ne postoji brdo skinutih ljudi, uvek su to samo pojedinci.


Ne samo Vatikan, i Pravoslavna Crkva je oštro proganjala bogumile (koliko sam čuo čupali su im jezike - ne znam da li je podatak tačan). Ali šta mene briga šta je radila institucionalizovana crkva ''u ime Hrista''?
Što se tiče vere i lečenja, trebalo bi da pitaš tu trojicu drugova da li su sigurni da su se stvarno pokajali i obratili (možda i jesu, svi vernici imaju svoje padove).
Ja nisam rekao da ateista ne može da se skine, samo sam preneo mišljenje tog psihijatra.
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Post by bojanol »

Toliko o bogoslovlju i autorima.
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

VERA ;:::::VERA:::VERA::::
Ljudi ,VERUJTE U SEBE _PA ĆE I BOG( ma kako ga vi zvali) VEROVATI U VAS !
Znate onu stvar iz "KOSE" :

"i believe in God,
and i belive that God
believe in Klod:
Thats me ! Thats me!"...
Last edited by cokapeace on Sat Aug 04, 2007 12:36 pm, edited 1 time in total.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ja se iskljucujem iz ove teme ...iskreno podseca me na neku sektasku pricu...sad on mene ubedjeje da je bog i jedino bog najbolji na ovome svetu i jedino ti on moze pomoci pod uslovom da verujes....i koju bi mi hranu jeli i sta bi pili da on nije stvori....ma daj....ovo postaje debelo smesno...samo cu jedno reci...pravi vernik te nikad nece ubedjivati u svoja verovanja....e sad dovidjenja sa ove teme...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
onisifor
Posts: 25
Joined: Tue Jul 31, 2007 10:58 pm

Post by onisifor »

zvrky wrote:Ja se iskljucujem iz ove teme ...iskreno podseca me na neku sektasku pricu...sad on mene ubedjeje da je bog i jedino bog najbolji na ovome svetu i jedino ti on moze pomoci pod uslovom da verujes....i koju bi mi hranu jeli i sta bi pili da on nije stvori....ma daj....ovo postaje debelo smesno...samo cu jedno reci...pravi vernik te nikad nece ubedjivati u svoja verovanja....e sad dovidjenja sa ove teme...


Ko te ubeđuje iušta? Ja samo diskutujem sa ljudima i iznosim svoje mišljenje.
onisifor
Posts: 25
Joined: Tue Jul 31, 2007 10:58 pm

Post by onisifor »

bojanol wrote:Toliko o bogoslovlju i autorima.


Na žalost, takvi su tzv. hrišćani. Činili su najgore zločine u istoriji. Ali, bitan je Hristos, a ne ''hrišćani''.
onisifor
Posts: 25
Joined: Tue Jul 31, 2007 10:58 pm

Post by onisifor »

zvrky wrote:Ja se iskljucujem iz ove teme ...iskreno podseca me na neku sektasku pricu...sad on mene ubedjeje da je bog i jedino bog najbolji na ovome svetu i jedino ti on moze pomoci pod uslovom da verujes....i koju bi mi hranu jeli i sta bi pili da on nije stvori....ma daj....ovo postaje debelo smesno...samo cu jedno reci...pravi vernik te nikad nece ubedjivati u svoja verovanja....e sad dovidjenja sa ove teme...


A da je najbolji - jeste, ta On je Tvorac svemira.
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

E, ajde ti onsifore najbolje organizuj inkviziciju i istrebi nas ateiste.. Smaras sa tim Bogom.
I nije on stvorio nista! On i ne postoji!


Kako bi to Manson rekao:

I'm not a slave to a God that doesn't exist....
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
dete_svemira
Posts: 181
Joined: Fri Jun 08, 2007 2:06 am

Post by dete_svemira »

Kad si napisao tj kad si poceo da pises,pomislila sam svasta......

Nisam htela da komentarisem,cekala sam.....Na srecu ili nesrecu,par dana se nisam bas aktivno ukljucivala na net ''srecom''

ALI!

Krstena sam u pravoslavnom manastiru......Odlazila sam u pravoslavnu crkvu u centru zrenjanina,u rusku pravoslavnu crkvu,krstena sam u Koviljskom manastiru,mestu gde se danas dosta narkomana leci,aranzirala Duhovni centar Prepodobni Rafailo banatski 7 godina......

Dobar deo slika koji imam su slike sa svestenim licima.....

ali.....

reci ti sad meni nesto pameti prosvecena....

KOJI MONAH,PSIHOLOG,
KOJA MAJKA,NAJBOLJI PRIJATELJ,
KOJI BRAT ILI SESTRA,
KOJA ISPOVEST ILI PRICA SA BILO KIM
JE MOGLA DA TE SKLONI OD PROBLEMA U KOM SI BIO.......
KOJI BOG?

HALO COVECE!
TEBE NE KAZNJAVA BOG.....TI KAZNJAVAS SAMOG SEBE.....

KOJA CRKVA MOZE DA TI OPROSTI AKO SI NEKOJ DEVOJCI ILI DECKU UKRAO 200 DINARA POSLEDNJIH KOJE SU IMALI MISLECI DA IMAJU VISE U NOVCANIKU?MISLI TE PRATE....KRENUO SI ZIVOT ISPOCETKA....I SAD KAZES BOG TE KAZNJAVA....NE KAZNJAVA TE BOG VEC TI SAM SEBE KAZNJAVAS......JER ZNAS DA U 10 BOZIJIH ZAPOVESTI PISE ''NE KRADI''

PREVARIO SI ZENU,DEVOJKU......OPET....ISTA STVAR.....

NE KAZNJAVA NAS BOG,VEC KAZNJAVAMO SAMI SEBE.....

DOSAO SI DA NAM ISPRICAS.....OK.....

LJUDIMA JE POTREBNO DA VERUJU U BILO STA DA BI SE IZVUKLI IZ PROBLEMA......ALI NIJE STVAR ODLAZITI U CRKVU ILI MANASTIR REDOVNO I RECI JA SAM POBOZAN.......O TOME SAM VEC PISALA......

IMAS SEBE I SVOJU DUSU.......BOG?
GDE JE BOG?
TU JE U NAMA....DAJE NAM MOTIVACIJU DA ISTRAJEMO....DA LI NAM BOG DAJE DVA PUTA ILI SAMI SEBI DAJEMO DVA PUTA?

I NEMOJTE POREDITI BOGA SA VASIONOM....MOLIM VAS.......

onisifor......MOZES MI UPRLJATI ODECU ALI DUSU NEDAM NIKOM DA MI UPRLJA......


Ja samo diskutujem sa ljudima i iznosim svoje mišljenje.
hm,misljenje......

misljenje je da se nadjes sa ljudima i popricas sa njima......i da nam nepricas o optimizmu......da si pricao o masturbiranju,ili o cokoladicama,pivu i lekovima za spavanje pa ok......skontala bi......

pronalazim sebe u svojoj glavi......u njoj je bio i jeste problem.....ne u Bogu......

Jedan covek je napisao 10 bozijih zapovesti......
ceo svet pokusava da zivi po tom sablonu.....

kazu:ne sex pre braka.....ti nevin do braka,i posle 20 godina saznas da te je supruga varala ceo zivot.......i kazes:Bog ce je kazniti.....nece.....ako ima i malo licnosti,kaznice samu sebe iz razloga sto je grize savest....

post:bez mesa,mlecnih proizvoda,sexa.....samo...hleb i voda......
zasto?zato sto to tako treba.......ZATO STO JE TAKO NAPISANO.....
necemo ici u raj......E,PA JA CU DA SE BORIM ZA PRVO MESTO.....

Dzaba tebi i Bog,i vera u njega,i sve ako ti nisi cist sam sa sobom u glavi.....

NEPIJEM LEKOVE,NE ZATO STO BOG ZELI DA IH NEPIJEM,ILI ZATO STO MI JE BOG DAO SNAGE,NEGO ZATO STO NISAM GLUPACA KOJA CE NASTAVITI DA POVREDJUJE SEBE.......JER SAM SAMA SEBI POMOGLA......SAMA SE BORIM SA SOBOM.....SA SVOJOM PSIHOM......

NE MOGU VISE DA KUCAM.......O CRKVI I SVESTENIM LICIMA I VERI ZAISTA MOZE DA SE PRICA 100000000000000000000000 GODINA.....

KRSTIO ME JE OTAC ISIHIJE U KOVILJSKOM MASTIRU.....
U VELIKOM BURETU.....PRE 4 GODINE....
MONAH KOJI JE VISOK OKO 2m....BURE JE BILO OGROMNO.......PUNO VODE......BILA SAM U BELOJ HALJINI OD SRPSKOG PLATNA,KAD ME JE POTOPIO PRVI PUT,SLIKE IZ PROSLOSTI SU KRENULE U GLAVI......PONAVLJALA SAM U SEBI,BOZE OPROSTI MI......POSLE DRUGOG POTAPANJA SAM POCELA DA PLACEM......I OSTALA SAM BEZ DAHA,POTOPIP ME JE I TRECI PUT.....

DVE GODINE POSLE,SAM ZAVRSILA NA HEROINU......


LJUDI VERUJU,JER IM JE POTREBNA NADA....ALI IM JE POTREBNA NADA U SEBE.......


DA LI MI JE BOG KRSTENJEM PA I DANAS KAD SAM CISTA OD HEROINA,OPROSTIO GREHE?

NE,JER NISAM ''JA'' OPROSTILA SAMA SEBI......


KOLIKO IMA TAJNI NA SVETU,KOLIKO IMA NEDORECENIH RECI,MISLI,ISTINA......

MISLIM DA CE ME ZBOG OVOG PISANJA 90% VAS OSUDITI,ALI NEKA MI NEKO OD VAS KAZE DA SE SKINUO I DA NIJE POPIO NI JEDAN LEK,A DA JE ZAISTA IMAO PROBLEM SA HEROINOM.....HEROIN JE LEPA MASTA......
KOKAIN,STA GOD......CAK I ALKOHOL DOBRO DODJE.......

RAZGOVOR SAM SA SOBOM.....

Gledam IKONU MAJE BOZIJE U PRAVOSLAVNOJ CRKVI U Cara Dusana,i placem....kroz glavu mi prolazi misao:

MAJKO BOZIJA POMOZI MI......OPROSTI MI ZA SVE LOSE STO SAM URADILA......POKAZI MI PUT KOJIM DA IDEM.......DAJ MI SNAGE DA SE IZBORIM SA NEDACAMA KOJE ZIVOT NOSI......

DA LI SE OBRACAM SEBI ILI SLICI,PRELEPOJ SLICI KOJA JE GODINAMA ISPRED MENE?



AKO IMAS PROBLEM,I AKO SE OBRATIS PSIHIJATRU ILI MONAHU,ONI CE TE NAVESTI NA JEDNO.....POKAJANJE I SPASENJE.....

POKAJ SE ISPRED OGLEDALA.....NIJE STVAR DA TI KAZES DA SI JAK......JESTE,U TRENUTKU PUCANJA,ALI JE STVAR DA TI ZAISTA SAM SEBI BUDES NAJJACI....

I EVO TI DVE KRAJNOSTI:

MENE JE OTAC PREBIO OD BATINA ZADNJI PUT KAD SAM IMALA 17 GODINA.....BOG NAS VOLI?
GDE JE TAJ TVOJ BOG BIO DOK ME JE ON TUKAO SA VELIKOM CRNOM BIBLIJOM PO GLAVI?
GDE JE BIO KAD SAM PRVI PUT STAVILA KAJS NA RUKU,ZATEGLA VENU,I GLEDALA KAKO MI IGLA ULAZI U KOZU........GDE JE BIO DVE GODINE PAKLA.......RECI CES ISKUSENJE.....STO JE ZAPISANO TAKO CE BITI......MOJNE TU PRICU DA MI SPROVODIS MOLIM TE........
ZIVI KAO DA JE SVAKI DAN POSLEDNJI,
JEDNOG CES DANA BITI U PRAVU!
javor

Post by javor »

...
Last edited by javor on Sat Mar 28, 2009 5:32 pm, edited 1 time in total.
Post Reply