Metoda 12 koraka

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

eeeeeee

Post by manson »

Moj Omare bolje bi ti bilo da se ides u komunu nego sto tu filozofiras po forumima ...opste poznata je cinjenica da je da je metadon sinteticki heroin i da se problem ovisnosti ne lijeci na taj nacin...ne razumijem zasto ne odes u komunu,pa tamo se pruza uspjesna pomoc ovisnicima!?
To je kao kada si zedan a casa vode ti je na stolu ,ali ti trazis pivo...pa ti onda nisi zedan ,tebi se cuga :wink:
Argentina
Posts: 18
Joined: Fri Apr 15, 2005 8:26 pm
Location: Lugano- CH

Post by Argentina »

Neka Omare, samo ti nama filozofiraj. Ja te apsolutno razumijem i slazem se sa tobom i tvojim postom. Cinjenica je da:
- metadon stvara ovisnost isto kao i heroin
- je duze skidanje sa metadona nego sa heroina
- je heroin ilegalna droga a metadon legalan ljek
- da konzumacija heroina vodi do drustvene emarginacije a terapija metadonom je dio programa resocializacije
- bla, bla, bla.....

Ne vidim zasto bi morao Omar otici u komunu. Cak i vise, mislim da momentalno ima bolju kvalitetu zivota od nas mnogih, kao recimo:
- ima svoj dom. Ne spava pod mostovima, ne trazi smjestaj kod poznanika, prijatelja, jednu noc tu, jednu tamo.
- uziva u jutranjoj kafici i citanju novina kako on sam cesto kaze, a malo nas je koji se mozemo pohvaliti da smo ujutro zadovoljni i sretni sto je ispred nas novi dan (neki moraju prvo da se urade pa tek onda pocinje zivot zar ne????).
- uvjek, ali uvjek ima nesto pozitivno u njegovim postovima. Nema bjesa i agresivnosti u njegovim rjecima, iako ima iza sebe tragicnu proslost. Naucio je vjerovatno da zivi sa svojom prosloscu, koliko god bila tuzna, ne pljuje po drugim clanovima, ne trazi neprestano konfliktne situacije da bi pobjegao od rutine koje se svaki ovisnik boji)
- bavi se muzikom, sto je mnogo bolje nego ganjati drogu po gradu, ima hobi sa kojim se aktivno bavi. Eto neki dan se je upoznao i sa osobom koja ima slican interes, a isto bivsi ovisnik.
- ima organizovan dan, kaze da kuva, sprema, sredjuje kucu.....(Omare, kad te chapne ona prava, nece te vise nikad ostaviti hehehe), a na forumu cesto citam postove drugih clanova kao "nemam volje", "ne da mi se", "za sada je dovoljno da sam cist, za sve ostalo ima vremena......."
Omare ja ti licno skidam kapu, jer to sve nemas zahvaljujuci metadonu, nego svojoj volji, iako kazes da si cesto tuzan (svi smo mi nekad tuzni ili se osjecamo usamljeni).
I sam kazes da je metadon cesto zloupotrebljen (ovisnik ima doktorat u manipulaciji zar ne?). Ti si ga vidim prihvatio na pravi nacin sa povjerenjem u tvog terapeuta, sto mi je jako drago. Samo ti pichi dalje svojim putem.
Toliko od mene

P.S. I ja se slazem sa tvojom doktoricom da mozda nije jos pravi trenutak za spustanje metadona. Uzivaj za sada u onome sto si izgradio, u tvojim malim trenucima, radi na tvojoj psihickoj stabilnosti.....a za sve ostalo bice vremena..............iiii, kako se to moze doci do tvog CD-ja?
Post Reply