prvo javljanje, nije za ovaj podforum, ali treba mi pomoc

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

svepomalo
Posts: 8
Joined: Tue Apr 17, 2007 4:07 am

prvo javljanje, nije za ovaj podforum, ali treba mi pomoc

Post by svepomalo »

veliki pozdrav svima,
moj stariji brat je narkoman. nikada nije bio na igli, mada za poslednjih 7,8 godina uvek je bio na dopu ili na trodonima ili bensedinima. trenutno na 50mg bensedina dnevno. i opet je uzeo dop. u sustini, on nije duuugo bio bez icega u krvi. prvi put sam se suocio sa njim danas i krajem nedelje treba da pocne sa skidanjem. mislim da mu treba suvo skidanje, ali.... ne znam koliko je to moguce. treba mi savet!!!!

ps. ima 30 godina, magistar je, zivi sa devojkom koja se skoro skinula i poludela je sto je on nastavio. ne moze da mu pomogne sama i pozvala je mene.
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Odakle ste?
svepomalo
Posts: 8
Joined: Tue Apr 17, 2007 4:07 am

Post by svepomalo »

iz beograda.
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

Savet ti je da tvoj brat mora sto pre na lecenje, a da li ce to biti Drajzerova ili neka od privatnih klinika zavisi od vaseg materijalnog stanja.
Ali jedno je sigurno, mora kod lekara.
svepomalo
Posts: 8
Joined: Tue Apr 17, 2007 4:07 am

Post by svepomalo »

hvala puno za savet. hteo bih preko vikenda bez lekara (uz pomoc par ljudi koji su prosli to pre godinu,dve). Od ponedeljka ako vidim da ga gubim da odem do drajzerove sa njim.

Da li ti Hermiona, ili neko drugi je imao kontakta sa ovakvim tipom zavisnosti. U najjacim periodima on je uzimao 1,5g heroina dnevno. To se poslednji put desavalo pre 3 meseca, od tad je na bens-ima i sad je krenuo opet na h - pre par dana.

ps. znam ljude (vodio ih i u drajzerovu) koji su bili iskljucivo na h. al ne znam nikoga sa ovakvim problemom :(
svepomalo
Posts: 8
Joined: Tue Apr 17, 2007 4:07 am

Post by svepomalo »

hvala puno. definitivno cu ukljuciti i lekare. trodone je uzimao kad nije bilo heroina. a bensedinima se skidao sa heroina pre par meseci (bezuspesno po ko zna koji put). pa se navukao i na bens usput.

jos nesto, vrlo lezerno govori o skidanju, i dalje laze ko nenormalan o tome koliko uzima, on meni uopste ne izgleda spreman i zeljan. mada ja ne znam ni kako izgleda onaj ko zeli da se skine jer nisam nikada uzeo h.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Nijedan narkoman nije nešto posebno oran za skidanje, to ti je više sticaj nekih okolnosti, koje se ponekad iskoriste, ponekad ne...Ono što znaš je to da mu je potrebna stručna pomoć, to su ti već rekli. Ono što ne znaš je da mu je potrebno da se razdvoji od devojke koja se skoro skinula, što pre to bolje. Zato što ona njemu ne može da pomogne...
svepomalo
Posts: 8
Joined: Tue Apr 17, 2007 4:07 am

Post by svepomalo »

moze ona da zapali kod svojih, ali nisu ukljuceni roditelji ni njeni i nasi. ne znaju nista o ovome. ona je prestala da se dere na njega i da mu zvoca. nije problem, oticice ona. vec sam pricao o tome sa njom. hvala za to, Sasa.

samo jos da skapiram kako da on prihvati da ode kod lekara, otvoren karton i sve sto ide uz to. da ga silom teram ne znam koliki bi efekat bio. poceo sam sa pricom, sutra cu opet. ne dam mu kintu, trazim mu da se otvori, da predamnom uzme, da mu razvijem neki osecaj krivice ili sta vec...
uvekza
Posts: 81
Joined: Sun Nov 26, 2006 7:29 am
Location: Vojvodina
Contact:

Post by uvekza »

saša-ex wrote:Nijedan narkoman nije nešto posebno oran za skidanje, to ti je više sticaj nekih okolnosti, koje se ponekad iskoriste, ponekad ne...Ono što znaš je to da mu je potrebna stručna pomoć, to su ti već rekli. Ono što ne znaš je da mu je potrebno da se razdvoji od devojke koja se skoro skinula, što pre to bolje. Zato što ona njemu ne može da pomogne...
Ovo si totalno u pravu!
I love you, but I don`t like you.
User avatar
hermiona
Posts: 131
Joined: Fri May 12, 2006 9:26 am

Post by hermiona »

To sto roditelji ne znaju nije dobro. Izlecenje je moguce samo ako su svi iz okoline zavisnika, a posebno porodica ukljuceni u lecenje.
To sto bi uzeo pred tobom ne bi izrodilo krivicu, nego sram, pa bi te onda jos vise izbegavao.
Post Reply