prvo javljanje, nije za ovaj podforum, ali treba mi pomoc

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

svepomalo
Posts: 8
Joined: Tue Apr 17, 2007 4:07 am

Post by svepomalo »

to si u pravu. izbegava on mene vec sad. danas mi nije otvorio vrata.

ako neko ima ideje kako da mu priđem, nek mi kaze. za mene jeste vezan, bilo mu je uvek bedak da ja znam, u mene se kune (cak i sada samo tad ne laze). u njegovoj okolini JA sam taj koji moze najvise uticati i ne bih to da zajebem pogresnim pristupom.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

svi bi trebali znati za njegov problem. Narkomani jako dobro manipuliraju a posebno roditelje. Ti mu ne das kintu, nije bed jer ce vec naci storiju za roditelje a oni ce mu dati bez beda. Kad bi se svi udruzili i zajednicki na njega utjecali bilo bi lakse.

Jel ima on namjeru nesto napraviti ili je sve to tvoja inicijativa i od cure?

Za curu je najbolje da se makne jer ako se tek skinula za nju je too much riskantno biti pored njega, gotovo pa i nemoguce ostati cist kad netko s kime zivis brije

terapija, terapija i samo terapija
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
svepomalo
Posts: 8
Joined: Tue Apr 17, 2007 4:07 am

Post by svepomalo »

u sustini nema nikakvu nameru. kaze da hoce da se skine, i verujem da hoce, mada je to bas mala zelja. danas mi nije otvorio vrata. ja hocu da mu podstaknem zelju za skidanjem, probudim krivicu, da prihvati da je narkoman...
istok
Posts: 27
Joined: Fri Jan 27, 2006 3:27 pm
Location: Beograd

Post by istok »

Tesko je bilo sta pametno reci. S jedne strane, misljenja sam da roditelji ipak ne treba da znaju (jer od trenutka prijavljivanja kod lekara, on postaje regostrovani narkoman i od tog trenutka niko vise nece videti magistra u njemu vec obicnog narkomana). A i zasto traumirati roditelje nepotrebnim saznanjima da njihova deca nisu idealna?
Mislim da bi najkomotnije bilo da mu nabavis subutex. Ponudis da proba sam i da vidi da nema krize, da nije strasno, da moze. Da proba samo, u krajnjem slucaju. Mozda mu to probudi zelju? Jer kod nas je strah prvi problem s kojim se suocavamo. Strah od krize.
Druga informacija koju ti mogu dati je ta da ti privatne klinike ili Drajzerova nece puno pomoci ako on ima tj nema zelju. U oba slucaja. Na to se sve svodi. Nema ni pametovanja, niti neke misterije. Klinike ce vam uzeti novac a on se drogirati ponovo ukoliko zelje nema. A ako je ima, uz subutex i blokatore (za koje ipak mora da ode na priv. kliniku, ali ako do toga dodje obrati mi se na p.m. da ti dam par korisnih i nepopularnih saveta), to se moze obaviti u krajnjoj tajnosti.
Opet, uverenja sam da postoje ljudi koji ne zele da se skinu. Koje uostalom mozes naci i na ovom forumu. Ako on pripada toj grupi, ne gledaj ga kao stoku. Umanji mu stetu. Budi 1 od milion neblaziranih. On je covek od 30 godina i ima izgradjenu licnost i moralnu sferu koja je vec odavno formirana.
Ovo je sve IF varijanta.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao.
I znaj, da se moze - moze se.

Poz

Istok
Maya
Posts: 20
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:41 pm

Post by Maya »

uvekza wrote:
saša-ex wrote:Nijedan narkoman nije nešto posebno oran za skidanje, to ti je više sticaj nekih okolnosti, koje se ponekad iskoriste, ponekad ne...Ono što znaš je to da mu je potrebna stručna pomoć, to su ti već rekli. Ono što ne znaš je da mu je potrebno da se razdvoji od devojke koja se skoro skinula, što pre to bolje. Zato što ona njemu ne može da pomogne...
Ovo si totalno u pravu!
ovo je skoro pa pravilo, retki su izuzeci.
perica

Post by perica »

KADA NEKO KONACNO ZATVORI KRUG ,NEMA DRUGE PRICE NEGO DA POCNE SA SKIDANJEM,AKO JE BAR MALO SVESTAN KOLIKO MU JE LOSE. ETO MENE U TOJ PRICI. :(
uvekza
Posts: 81
Joined: Sun Nov 26, 2006 7:29 am
Location: Vojvodina
Contact:

Post by uvekza »

OK je sto si se ovde obratio sa tom temom, ali situacija je takva da ti ne mozemo puno pomoci.
Gle, ja imam 21. I skidam se po ko zna koji put. Sada sam povezao mesec dana i pre 5 dana sam prestao. Keva je upoznata sa celom pricom, i pun joj je ku*ac. Rekla mi je ako jos jednom sjebem, izbacice me iz kuce.
Manje vise to, mozda bi se i snasao na ulici. Meni je problem sto sam opljackao sve iz kuce, i ubija me savest.
Sada mi je uglavi samo kako to da vratim.
Skidao sam se i vracao dopu, i sto puta je bilo "samo jos jedan fix". To je obicno zavaravanje. Kakav jedan fix? Posle dva sato hoces "jos samo jedan" i tako u pm.
On je odrastao i ako hoce da se gira, nek se gira. Tu mu NIKO ne moze pomoci.
Ali, ubedi ga nekako da ce ubrzo doci dan kada ce proklinjati dan kada je uzeo dop/
To je sve sto ti mogu reci.
I love you, but I don`t like you.
star

Post by star »

Ja ovo apsolutno ne razumem? Da li se on skida dobrovoljno ili pod prisilom? Ako je ovaj drugi slučaj, onda nema baš izgleda na uspeh. Ipak je on odrastao, svoj čovek, ne zavisi finansijski ni od koga! Nemoj izazvati kontraefekat, da počne da se ponaša kao razmaženo derište, to je igra koja može da se igra u beskonačnost! On treba da shvati da njemu želiš dobro, da je to njegov život, da ćeš ti, a i svako drugi nastaviti i bez njega...
svepomalo
Posts: 8
Joined: Tue Apr 17, 2007 4:07 am

Post by svepomalo »

nije pod prisilom. mada u takvim situacijama narkoman manipulise, obecava, odlaze stvar. nece bezati, zeli to. dobrovoljno. samo da istraje. vidim strah u njemu, vidim i da je svestan problema s kojim se suocava.
User avatar
dete_svemira
Posts: 181
Joined: Fri Jun 08, 2007 2:06 am

Post by dete_svemira »

neznam da li znas da konzumacija ''svega toga''stvara epi napade.....
sto se tice tresenja ruku....
malo je nafurana prica....ali treba proveriti na vise strana!kako mu je sad?
Post Reply