Idiot

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: Idiot

Post by anfakabl »

Ne, ne, nedeljom čitav svet mora da sluša muziku koju ja volim :lol:
all that I want is to play
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: Idiot

Post by Vlado_M »

Ne znam otkud ljudima ideja da je Block Out depresivan :) ?! Evo jedna nedeljna pjesmica...

Block Out - Blentostamin

Nedelja.
Ne jedem, ne pijem,
smrdim, trulim, raspadam se,
dišem,
dakle - živ sam.

Javio se đavo da ne dolazi po svoje,
šalje glumca amatera koji upravo mi ulazi u stan
(da se setim da postoji).

- Zdravo -
- Dobar dan -
gornjom polovinom tela
ja ga pozdravljam,
ali se ne sećam odakle ga se sećam
(ima vremena).

Moj prijatelj,
ljubomorni pas po zanimanju
mi drži kraći kurs o pristojnom ponašanju.

Sedim na krevetu,
ćutim i vrebam,
lovim davno pobegle rečenice
po vazduhu i čekam.

Čekam odjavnu špicu sa grčem na licu,
u nadi da smo konacno
isplatili račune jedan drugome.

Zdrobio sam flašicu od lekova
i pojeo je kašikom u slast, za predjelo,
za ručak imam sebe,
za večeru šta ostane od ručka.

I sad čekam radni učinak.
Onaj ko preživi pričaće mi
šta se stvarno desilo u nedelju.

Doći ce dan
kad ću prestati da brinem
zašto bolnice su pune finog sveta...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=De7GqvLeSIQ[/youtube]

Ja sam imao pravo dobar dan. Pozdrav ekipi.
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: Idiot

Post by nenormalan-a-lud »

Tudja volja to su nedostupna polja ;) tako nekako ;)
ne daj se sinovche
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: Idiot

Post by anfakabl »

all that I want is to play
User avatar
vjeraufanjeiljubav
Posts: 113
Joined: Wed Feb 14, 2007 12:13 am
Location: split
Contact:

Re: Idiot

Post by vjeraufanjeiljubav »

Vlado_M wrote:
dete svemira wrote:Vlade....ma dobro si...nemogu da kažem budi dobro-jer ti jesi dobro...
Veliki poljubac vam šaljem!
Jesam dobro, onoliko koliko to sebi dozvolim :).
sanela wrote:Sviđa mi se !
Sefice, hvala. Pisem ovdje odgovore, da slijedim tok svojih misli... Kao utripovao sam da mi misli imaju tok :). Pjesma je meditacija, samo sto je ispala pjesma, jebes ga. Zadnjih dana mnogo razmisljam.
Vuk wrote:Možda nisam tamo gde bih želeo da budem ali sam zahvalan što nisam tamo gde sam bio,a siguran sam da sam upravo tamo gde bih trebao biti!
Evo nesto sto mi se sinoc sklopilo u glavi.

Bog ili Visa sila na nacin na koji je dozivljavamo (sudbina, karma, zivotni scenario, skript, priroda) stvarno postoji. I stvarno je beskrajno milosrdan. Uslisava nase molitve. Ispunjava sve nase zelje... Pravo pitanje nije - zasto bog nece da ispuni neku zelju za mene ?! Pravo pitanje je - Sta ja, zaista, svjesno ili nesvjesno, zelim za sebe ?!

Ako sebi iskreno zelimo dobar zivot, imacemo ga. Ako sebi zelimo lose, zivjecemo lose. Nase zelje ce se ispuniti, cak i onda kada nismo svjesni njihovog prisustva i nismo sposobni jasno ih izraziti. Mi zivimo onako kako mislimo da treba, nas zivot se oblikuje u skladu sa tim. Ako se tripujemo na ulogu antiheroja i negativaca, bicemo to. Ako zelimo biti zrtve, bicemo zrtve. Ako zelimo biti pobjednici, bicemo pobjednici. Ako pobjedu dozivljavamo kao nesto dobro za sebe, zivjecemo dobro. Ako je nasa pobjeda destruktivna po nas, sjebacemo se, misleci da dobijamo... Ako je R. Corver sebi, makar i podsvjesno, zelio zlo, zbog onoga sto mu se u djetinjstvu desilo ili bilo kog drugog razloga, dobio je los zivot. Ako ja za sebe zelim, iz bilo kog razloga, isto ono sto je zelio R. Corver, barem i podsvjesno, proci cu u zivotu isto kao i on.

Put koji prelazimo u odabiru dobrih zelja za sebe, zove se - duhovnost. Duhovnosti uce religije, uci NA program... Nebitno je po kom programu covjek radi, bitno je da program radi i da covjek napreduje u duhovnosti, tj. spoznaji sopstvenih dobrih zelja.

Ja osjecam prisustvo Boga u sebi = Ja znam sta zelim i znam da su moje zelje dobre za mene.

Ja se molim Bogu da prevazidjem iskusenja na putu kojim idem = Ja slijedim svoje zelje, boreci se sa strahovima koji me sputavaju.

Osjecam se ispunjeno = Ispunio sam zelju i zadovoljan sam.

Ja danas nemam pojma sta zelim, odricem se loseg sto sam sebi zelio. Nemam pojma sta da ocekujem, ali znam da ako budem slijedio NA program na putu duhovnosti, zivot ce mi biti - dobar.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zPbKqBBxn1U[/youtube]

Sta me je najvise sjebalo zadnjih dana ?

Spoznaja da nema nazad. Da sam se odlucio i izabrao... Jebote, svaki put kad sam bjezao iz gudre u apstinenciju, radio sam to zato sto sam bio pritisnut sranjima. I uvijek je, makar i podsvjesno u meni, postojala jebena zelja da se vratim gudri, kad se odmorim i malo dovedem u red, koja bi uvijek pobijedila i isplivala na povrsinu. Sad odjednom provaljujem da nema vracanja, da ne mogu, ne smijem, fakat ne zelim da se vratim u govna u kojim sam bio. Pun mi je kurac tih sranja. Odricem se i svog stita i sebe sa maskama, ostajem totalno ogoljen i zbunjen. Nemam blage veze sta sad i gdje idem, sad kad vise ne bjezim u poznato (makar to poznato bilo i zatrpavanje u smece gudriranja)... Znam da je put kojim treba da idem zajeban. Znam da u meni postoji gomila sranja i strahova, pojma nemam da li sam sposoban da se izborim sa tim.

E to me je sjebalo i pozelio sam da se vratim u poznato... Otprilike sam ja i zelio da moja apstinencija ovog puta ne bude zajebancija, da je stvarno odradim kako treba i izborim se sa sobom. Ali kad vidim da jednostavno mora biti tako i da je to ogroman posao i ceka me sto sranja, usro sam se ko pickica.

Sad sam okej :). Pozdravljam ekipu, iz najtoplijeg grada u RS.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KhFxxdN7Fc8[/youtube]

Pa ti si Vlado genije. Uvjek kad zaboravim da sam vec prije znao da si ti genije opet me podsjetis svojim postom. Ono zadnje sto si napisao da nema natrag postoji i u duhovnom, covjek se tada osjeca kao da mora uciniti iskorak da mu se dusa odjeli od tjela i tada ga spopadne toliki strah tako da ostaje nepromjenjen. Kad covjek skupi dovoljno hrabrosti da se odrekne ega dogodi se "nova zemlja i novo nebo" ili tako nekako.

Pozdrav iz Tunisa :)
Ako je vazno ostavite komentar na blogu tamo sam cesce. Bog vas blagoslovio.
http://vjeraufanjeiljubav.blog.hr/
User avatar
vjeraufanjeiljubav
Posts: 113
Joined: Wed Feb 14, 2007 12:13 am
Location: split
Contact:

Re: Idiot

Post by vjeraufanjeiljubav »

Kad posaljes post pise :

post je posTan :)

bas fora kao da postis...
Ako je vazno ostavite komentar na blogu tamo sam cesce. Bog vas blagoslovio.
http://vjeraufanjeiljubav.blog.hr/
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: Idiot

Post by Vlado_M »

Post je zajebana stvar. Ja ga upraznjavam dvaput godisnje, na badnji dan i veliki petak... Jedva to prezivim :).

Uzivaj u Tunisu. A genijalac je toliko napregao mozak dok je postao te postove, da vec mjesec dana ne moze da sastavi ni prostuprosirenu recenicu... Treba mu odmor.

Pozdrav.
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: Idiot

Post by Vlado_M »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=l114NsjD1nQ[/youtube]Mozda jednog dana bude bolje... Vlado pozdravlja svoje prijatelje na neko mnogo dugo vrijeme. Motricu Vas, makar i iz pticje perspektive. Poseban pozdrav onim koje smatram prijateljima, pocev od dama : Anfakabl, Zona Sumraka, Dete Svemira, S Jelena; zatim muskoj ekipi : komsiji Jugu, Sasi ek dzankiju, Vuddislavu, pa jos svima ostalim kojih se u ovom momentu ne mogu sjetiti imena... Jebu me malo emocije. Sjeban je momenat.Poseban pozdrav za seficu. Najposebniji za najposebniju curu, moju anonimnu "jaranicu". Neka ostane anonimna u pozdravu :)Hvala svima koji su me citali i gadjali se porukama podrske. Ili onim koji su citali i cutali. Zivim i mrtvim. Nestalim...Sanela, zakljucaj temu. Bolje nego da brisem svoje postove.
Najvazniji dio najvaznije pjesme :

Under these tears now,The walls came down.And as the snake is drownedAnd as I look in his eyes,My fear begins to fadeRecalling all of those times.I could have cried then.I should have cried then.And as the walls come downAnd as I look in your eyesMy fear begins to fadeRecalling all of the timesI have diedAnd will die.It's all right.(I don't mind)I don't mind.I don't mind.I don't mind.I am too connected to youSlip away, fade away.Days away I still feel youTouching me, changing me,Considerately killing me.Considerately killing me andConsiderately killing me.

22.11.2009.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Idiot

Post by saša-ex »

Gde ces bre??? Sta ti je?
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Auhh

Post by anfakabl »

Breeeeee
nešto me steglo za vrat
jebeš sve
jebeš sve
all that I want is to play
Locked