Idiot

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: Idiot

Post by Vlado_M »

dete svemira wrote:Vlade....ma dobro si...nemogu da kažem budi dobro-jer ti jesi dobro...
Veliki poljubac vam šaljem!
Jesam dobro, onoliko koliko to sebi dozvolim :).
sanela wrote:Sviđa mi se !
Sefice, hvala. Pisem ovdje odgovore, da slijedim tok svojih misli... Kao utripovao sam da mi misli imaju tok :). Pjesma je meditacija, samo sto je ispala pjesma, jebes ga. Zadnjih dana mnogo razmisljam.
Vuk wrote:Možda nisam tamo gde bih želeo da budem ali sam zahvalan što nisam tamo gde sam bio,a siguran sam da sam upravo tamo gde bih trebao biti!
Evo nesto sto mi se sinoc sklopilo u glavi.

Bog ili Visa sila na nacin na koji je dozivljavamo (sudbina, karma, zivotni scenario, skript, priroda) stvarno postoji. I stvarno je beskrajno milosrdan. Uslisava nase molitve. Ispunjava sve nase zelje... Pravo pitanje nije - zasto bog nece da ispuni neku zelju za mene ?! Pravo pitanje je - Sta ja, zaista, svjesno ili nesvjesno, zelim za sebe ?!

Ako sebi iskreno zelimo dobar zivot, imacemo ga. Ako sebi zelimo lose, zivjecemo lose. Nase zelje ce se ispuniti, cak i onda kada nismo svjesni njihovog prisustva i nismo sposobni jasno ih izraziti. Mi zivimo onako kako mislimo da treba, nas zivot se oblikuje u skladu sa tim. Ako se tripujemo na ulogu antiheroja i negativaca, bicemo to. Ako zelimo biti zrtve, bicemo zrtve. Ako zelimo biti pobjednici, bicemo pobjednici. Ako pobjedu dozivljavamo kao nesto dobro za sebe, zivjecemo dobro. Ako je nasa pobjeda destruktivna po nas, sjebacemo se, misleci da dobijamo... Ako je R. Corver sebi, makar i podsvjesno, zelio zlo, zbog onoga sto mu se u djetinjstvu desilo ili bilo kog drugog razloga, dobio je los zivot. Ako ja za sebe zelim, iz bilo kog razloga, isto ono sto je zelio R. Corver, barem i podsvjesno, proci cu u zivotu isto kao i on.

Put koji prelazimo u odabiru dobrih zelja za sebe, zove se - duhovnost. Duhovnosti uce religije, uci NA program... Nebitno je po kom programu covjek radi, bitno je da program radi i da covjek napreduje u duhovnosti, tj. spoznaji sopstvenih dobrih zelja.

Ja osjecam prisustvo Boga u sebi = Ja znam sta zelim i znam da su moje zelje dobre za mene.

Ja se molim Bogu da prevazidjem iskusenja na putu kojim idem = Ja slijedim svoje zelje, boreci se sa strahovima koji me sputavaju.

Osjecam se ispunjeno = Ispunio sam zelju i zadovoljan sam.

Ja danas nemam pojma sta zelim, odricem se loseg sto sam sebi zelio. Nemam pojma sta da ocekujem, ali znam da ako budem slijedio NA program na putu duhovnosti, zivot ce mi biti - dobar.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zPbKqBBxn1U[/youtube]

Sta me je najvise sjebalo zadnjih dana ?

Spoznaja da nema nazad. Da sam se odlucio i izabrao... Jebote, svaki put kad sam bjezao iz gudre u apstinenciju, radio sam to zato sto sam bio pritisnut sranjima. I uvijek je, makar i podsvjesno u meni, postojala jebena zelja da se vratim gudri, kad se odmorim i malo dovedem u red, koja bi uvijek pobijedila i isplivala na povrsinu. Sad odjednom provaljujem da nema vracanja, da ne mogu, ne smijem, fakat ne zelim da se vratim u govna u kojim sam bio. Pun mi je kurac tih sranja. Odricem se i svog stita i sebe sa maskama, ostajem totalno ogoljen i zbunjen. Nemam blage veze sta sad i gdje idem, sad kad vise ne bjezim u poznato (makar to poznato bilo i zatrpavanje u smece gudriranja)... Znam da je put kojim treba da idem zajeban. Znam da u meni postoji gomila sranja i strahova, pojma nemam da li sam sposoban da se izborim sa tim.

E to me je sjebalo i pozelio sam da se vratim u poznato... Otprilike sam ja i zelio da moja apstinencija ovog puta ne bude zajebancija, da je stvarno odradim kako treba i izborim se sa sobom. Ali kad vidim da jednostavno mora biti tako i da je to ogroman posao i ceka me sto sranja, usro sam se ko pickica.

Sad sam okej :). Pozdravljam ekipu, iz najtoplijeg grada u RS.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KhFxxdN7Fc8[/youtube]
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: Idiot

Post by anfakabl »

Moj Guru je najpametniji.
all that I want is to play
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: Idiot

Post by Vlado_M »

Da, Velecasni Vladimir je upravo otkrio toplu vodu :).
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: Idiot

Post by dete svemira »

:D :D
Misli koje misliš
su život koji živiš.
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Oh Velečasni

Post by anfakabl »

ne budi preskroman, Đavo nikad ne spava, čačka me da uzmem onu knjigu/sapunicu, zla sam večeras
all that I want is to play
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Idiot

Post by Boban »

zA VeLeCaSnOg BoSaNsKoG dRuGaRa.Dobro jutro.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=O2slc7FyxY8[/youtube]
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: Idiot

Post by Vlado_M »

Ej Vojvodjanski, pogodio si pravo. Pravo jutro za slusanje Block Out i citanje knjige... Dobro je. Malo smrdi na trulez, ali dobro je :).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lw1Psxr5fmI[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8j8KAdOpnvI[/youtube]
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Idiot

Post by Vuk »

Evo ti malo muzike i od mene...vidim da nam se ukusi gađaju...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Tja6_h4lT6A[/youtube]
Moon child
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: Idiot

Post by anfakabl »

Meni je Block Out užasan. Htela sam se baciti sa Tvrđave kada sam se zaglavila u gužvi kod stejdža na kojem su svirali.
Gde to da slušate u nedeljno jutro deco draga, naopako. :)
all that I want is to play
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: Idiot

Post by dete svemira »

Zasto ne?
Ako je nesto dobro,ako prija-to je ono sto zelis kad god to bilo...
No,samo moje misljenje.
Misli koje misliš
su život koji živiš.
Locked