Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by selma »

outlow wrote:mozda ja nisam bio spreman za zeshce promjene.... :rock:

outlaw
bice da je to
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by 7474 »

malmase wrote:
outlow wrote:mozda ja nisam bio spreman za zeshce promjene.... :rock:

outlaw
bice da je to
malmase,

nisam siguran da li sam video tvoju ispovest negde?
a nelećem na tvoje postove i poštujem tvoje mišljenje, koje izneseš i tako često kažeš pravu stvar iliti pametan komentar.
pozdrav za tebe i sve one koji su morali da čitaju ovaj post na temi koja sa porukama lične prirode nema nikakve veze,

s pošzovanjem,
Nik
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by selma »

7474 wrote:
malmase,

nisam siguran da li sam video tvoju ispovest negde?
a nelećem na tvoje postove i poštujem tvoje mišljenje, koje izneseš i tako često kažeš pravu stvar iliti pametan komentar.
pozdrav za tebe i sve one koji su morali da čitaju ovaj post na temi koja sa porukama lične prirode nema nikakve veze,

s pošzovanjem,
Nik
pozdrav 7474...hvala na tome. Ispovest nisam napisala,nije mi se dalo..iz nekih više razloga koji nisu ni vazni sad.
Mozda jednom napišem...

pozdrav za tebe
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
outlow
Posts: 54
Joined: Fri Jan 29, 2010 11:52 pm

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by outlow »

ma znam,
svi smo zrtve sopstvenih rjeci ali...
ovlashten centar mora da napravi tehnicki pregled prije nego odesh u komunu...
ljudi umiru na krizi,umiru od tuberkoloze i imaju slab imun sistem..
venericne bolesti,tromboze,trovanja e.t.c.mora da se napravi krvna slika i sve to,da ovlashtena,odgovorna lica prepishu tretman
zadnjih godina sve vishe narkomana pate od shizo-psihoza i mentalnih poremecaja(krack,kokain), u komuni kao shto je reto,remar,aunare.t.c. NEMOGU da tretiraju tu patologiju-budimo realni...
nebi trebao niko da personalizuje nema razloga za to..

app svi koji zele da se ljece i zaljece nashu bolest,moraju biti spremni na promjene,kao uslov no 1.

shteta ali tipicno za ljude da od sveke bolesti naprave biznis

upoznao sam par dzankoza koji su proveli godine u centrima van svoje drzave da bi se spasli zakona,naime poslije 10 god. sudija ti poshalje papire u arhivu,naravno centar te shtiti i zatamnjuje identitet(ako se pokazesh kao dobar krishcanin).

mozda je najbolje otici kod tetke na selo i navuci se na dobru rakiju... :drinkers:
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by Boban »

outlow wrote:ma znam,
svi smo zrtve sopstvenih rjeci ali...
ovlashten centar mora da napravi tehnicki pregled prije nego odesh u komunu...
ljudi umiru na krizi,umiru od tuberkoloze i imaju slab imun sistem..
venericne bolesti,tromboze,trovanja e.t.c.mora da se napravi krvna slika i sve to,da ovlashtena,odgovorna lica prepishu tretman
zadnjih godina sve vishe narkomana pate od shizo-psihoza i mentalnih poremecaja(krack,kokain), u komuni kao shto je reto,remar,aunare.t.c. NEMOGU da tretiraju tu patologiju-budimo realni
Ja sam otisao u komunu sa dijagnozom f29 to je upliv u par.sciz. prihvatio sam se posla i rada sa svojim mislima uz pomoc Biblije i nije bilo lako.Danas nemam glasove u glavi mada postoji period kada nalete,mislim da je to razlog sto se odaljim ponekad od toga sto mi je pomoglo.Simptomi tuberkoloze i ostalih bolesti koje si naveo se prepoznaju na coveku i naravno da se o momcima vodi briga da posecuju doktore u nuznim situacijama.Neki su cak isli da prave zube kada sam ja bio.Stvarno bi bilo loshe da ih drze kao radnu snagu i taoce u komunama :D Pozdravljam te.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by selma »

Outlow razumijem da imas svoje misljenje i koje pri tom i nije bas najbolje o tom centru...ali cu ti i reci da si ti bio stvarno spremniji da se uhvatis boris sa problemom koji imas i da se pristanes mjenjati kolko god da ti je tesko...vjerovatno danas nebi gledao tako cinično na njih vec bi imao puno vise zahvalnosti,znas...
reto,remar imaju svoje mane i nisu savrseni ali svakoj osobi koja dodje tamo daju maksimalno i pomazu ti da se rijesis problema...ako ti to ne zelis to je tvoja stvar..
ima ljudi koji zele i trebaju pomoc
pozdrav od mene
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
outlow
Posts: 54
Joined: Fri Jan 29, 2010 11:52 pm

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by outlow »

ko, ja ?
nezahvalni cinik?
hvala ljepo,bash ste ljubazni...
nebi trebao niko licno da shvata moje komentare...
to je naprimer tipicno narkomanski,egocentricno,impulsivno i osvetoljubljivo...

draga mamlase,
mislim da nema razloga da se to na ovom topicu dalje razglaba,zato s moje strane zakljucujem stvar i vishe nekomentarishem nishta o reto e.t.c.

eto
unaprijed zahvalan i duboko naklonjen
outlaw
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by saša-ex »

Izlazak je neprofitna organizacija sačinjena od bivših zavisnika koji na osnovu svog iskustva pomažu svima koji imaju problem sa narkomanijom.
Pomoć koju Izlazak pruža je besplatna.

Izlazak u svom radu ima tri primarna cilja,
-Pomoć zavisnicima
-Resocijalizacija bivših zavisnika
-Održavanje tribina i predavanja.

Telefon: +381 63 622 933
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by Vuk »

Imate li kontakte sa nekim doktorima...psiholozima?
Ne da bi oni nešto učili zavisnike nego da možda nešto sami nauče...ovde je, još uvek, nešto što malobrojni zovu lekom, a služi za održavanje zavisnosti i dalje predominantno i bilo bi lepo da i oni kojima je to posao vide da je laž:
"Jednom narkoman - uvek narkoman", mrtva i da se mi zaista oporaljamo!
Jedino je, valjda, bitno ono pitanje: Da li ti je bilo dosta?
Moon child
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by 7474 »

e, Sale, vidjam "perionicu" na Avali, na putu za KG.. baš sam danas tuda prošao.. pa me zanima da li je i kuća tu u blizini i da li imate dan otvorenih vrata ili nešto u tom fazonu, kada ljudi "sa strane" mogu da banu, vide nekog u oporavku, nekog od stručnog osoblja itd, porazgovaraju malo, iznesu problem svoj ili svojih bližnjih.. ili da sami narkomani povedu nekog svog da mu pokažu malo kako to izgleda i zašto su se za to odlučili (lome se da odluče bla bla bla)..?

jbg, izvini ako odgovor na ovo pitanje, leži na forumu odvano.. jednostavno, komune su poslednje što me na ovom mestu i u ovom životu interesovalo a eto, došlo je na dnevni red na razmatranje!

thanx i pozzzzzz,
Najk
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
Post Reply