Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by YugoS »

winston85 wrote:... osecas se tako cisto, da ti se bukvalno svaka celija u telu smeje od radosti. Ko neproba nece ni znati. Porobaj ortak i sam ces se uveriti...
Ma drug ,nema sta da proba.Tako je 100%!
Normalno da ti se svaka celija raduje i da se tako osjecas,jer poslije muke sa postom i gladovanjem,gomilom ribe i soje dolazi pricesce,a onda omiljena klopa i ostale bahanalije :D .

:D Malo se salim.....oprosti mi Boze!
narkoman sam al' najlepsi.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by winston85 »

YugoS wrote:Ma drug ,nema sta da proba.Tako je 100%!
Normalno da ti se svaka celija raduje i da se tako osjecas,jer poslije muke sa postom i gladovanjem,gomilom ribe i soje dolazi pricesce,a onda omiljena klopa i ostale bahanalije .

Malo se salim.....oprosti mi Boze!
Yugo, vec sam gore naglasio... Ali nije rec samo o postu o hrani, vec i moralno, i materijalno i svakako... samo snazno...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
outlow
Posts: 54
Joined: Fri Jan 29, 2010 11:52 pm

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by outlow »

e ono vizovi Remar-Shpanija,
oni nisu uopshte ovlashteni da vade bilo koga iz zatvora e.t.c.,iz prostog razloga shto necine "nacionalni plan anti-adikcije",t.j, da bi se tako neshto sprovelo u djelo potreban je atest,informe ili ti izvjeshtaj;doktor,psiholog,socijalna radnica,sto remar ocima nije vidjeo.
Udarila kriza i Evangeliste,jede se klopa iz kontejnera i zica se okolo,gola voda.
opet kazem ako to nekome valja,bujrum.samo predlazem da se iskrizira prije ulaska u "komunu",da nebi udarilo po mozgu.

pravoslavcima zelim srecne praznike
outlow
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by saša-ex »

Ne znam za Remar, ali znam da za Reto taj program funkcionise, dobije se mogucnost na sudu da narkoman izabere zatvor ili lecenje u komuni. Sporadicno je to pocelo i kod nas da se desava, znam par momaka koji su zavrsili u Retu umesto u zatvoru, i sve to na predlog suda.
Sto se tice krize u komuni na suvo, vecina ljudi izkrizira tamo, nikom nista nije falilo. Na kraju krajeva, na suvo je uvek lakse krizu podneti u komuni nego na gajbi.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
bella
Posts: 24
Joined: Wed Feb 10, 2010 12:22 am

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by bella »

outlow wrote:e ono vizovi Remar-Shpanija,
oni nisu uopshte ovlashteni da vade bilo koga iz zatvora e.t.c.,iz prostog razloga shto necine "nacionalni plan anti-adikcije",t.j, da bi se tako neshto sprovelo u djelo potreban je atest,informe ili ti izvjeshtaj;doktor,psiholog,socijalna radnica,sto remar ocima nije vidjeo.
Udarila kriza i Evangeliste,jede se klopa iz kontejnera i zica se okolo,gola voda.
opet kazem ako to nekome valja,bujrum.samo predlazem da se iskrizira prije ulaska u "komunu",da nebi udarilo po mozgu.

pravoslavcima zelim srecne praznike
outlow
pozz outlow,

koliko ti znas o Remaru? Ajd se malo raspitaj a za pocetak cu ti reci slijedece: Remar ce ove ili slijedece godine slaviti 30 godina postojanja. Reto je nastao prvo kao 'sestra' Remara a poslije su se odvojili. Remar djeluje u oko 60-ak drzava u Evropi, Aziji, Australiji, Americi, Juznoj Americi i Africi. I imaju sve to sto si gore nabrojao. Imaju i tim advokata pored ostalog i par tvornica u Spaniji itd. I mogu izvuci ovisnike iz zatvora. Prvenstveno su to ovisnici koji boluju od HIV/AIDS-a ali cupaju i druge :D

Uostalom, mozes i googlat, nije tesko :D pa provjeri
Bis vincit, qui se vincit in victoria.
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by simon_says »

pozdrav bella,
ne znam,malo mi je cudan zakon koji daje sansu ubici policajca,i koji je pokusao da ubije drugog coveka da bi mu oteo auto itd.
U redu je kad puste nekog sitnog lopova,ili prevaranta..ali ova tvoja prica mi zvuci kao da je neki monstrum u pitanju,a on jos dobio sansu da se popravi,pa ubrzo posto su provalili da je los,vratili ga na mesto...
Al dobro, Evropska Unija je to :-D
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
bella
Posts: 24
Joined: Wed Feb 10, 2010 12:22 am

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by bella »

simon_says wrote:pozdrav bella,
ne znam,malo mi je cudan zakon koji daje sansu ubici policajca,i koji je pokusao da ubije drugog coveka da bi mu oteo auto itd.
U redu je kad puste nekog sitnog lopova,ili prevaranta..ali ova tvoja prica mi zvuci kao da je neki monstrum u pitanju,a on jos dobio sansu da se popravi,pa ubrzo posto su provalili da je los,vratili ga na mesto...
Al dobro, Evropska Unija je to :-D

Simon, knjiga je pisana prije Evropske Unije :D Uostalom, ne znam sta se ja tebi opravdavam i koga stitim. Znam sta sam procitala i sta sam i koga poslije vidjela! A i ostali su pricali o njemu. Sad vise ne znam ni da li je ziv, zadnji put kad sam ga vidjela imao je aktivnu SIDU, visoke temerature i raspadao se polako. Ono sta znam jeste, da nije nikad napustio komunu, da je cekao godinama dok mu cura dodje u komunu pa godine dok se nije ozenio itd.

Na kraju krajeva nije ni bitno. Moje iskustvo kao i svacije je neprocjenjivo. Uostalom, kako ti znas da ja nisam bila monstrum? Znas li mozda sta sam ja radila? Kako ces i na osnovu cega znati da li sam ja zasluzila sansu, ne samo jednu nego vise njih?
Bis vincit, qui se vincit in victoria.
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by simon_says »

ne znam zasto se osecas kao da se pravdas,zaista...
nisam ja shvatio kao pravdanje vec kao objasnjenje,jer me je samo zainteresovala ova pomalo nebulozna prica,
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by PROČITAJ ME »

Ma najbolje je iskrizirati na suho, i po mogućnosti u komuni... po meni svako treba da vidi kakav i gdje je bio, i želi li zaista ponovo da se vrati na staro.... toliko pozdrav od mene.
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
outlow
Posts: 54
Joined: Fri Jan 29, 2010 11:52 pm

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by outlow »

Draga Bella,
evo da ti napishem o licnom iskustvu iz Remar-Madrid(2006).
Dok sam se hranio u socijalnoj menzi t.j.Caritas ,upoznao sam jenog ex-reportera i njegovu zenu koji s vremena na vrijeme dodju tu da "pecaju" narkomane-rade malo propagandu e.t.c.
Grad je pun njihovih lokala,restoracija namjeshtaja,selidbe,odvoz shrota,starog namjeshtaja i to.Kad je god prilika radi se neshto,bilo shta,ipak treba da se plati kirija(imaju vilu van grada pa cak i jednu u vlasnishtvu).Kad iskrizirash,udri po bloku,stolarija,metal e.t.c.,cijena sitnica.Gdje ide ta kinta????Poslije posla se prodje pored raznoraznih prodavnica,sitnih i velikih trgovaca te se pokupi "poklon".Kopa i shta vec bilo.Niko nepushi cigarete,bar dok neulovi prvu priliku.Nisam vidio nijednog psihologa ili ti pro.kadar,nishta.
Drugi dan sam otishao,kao lud da se puknem bilo kako.Film mi je pukao kad je na najjebenijoj krizi doshao neki kreten i poceo da candrka gitaru i ubjedjivao me da ce me to spasti ovisnosti.Casha se prelila a osim toga skoro smo se potukli zato sto nisu htjeli da mi vrate dokumentaciju.
Jebiga mozda ja nisam bio spreman za zeshce promjene.... :rock:
tako pao grah,shta da se radi
pozdrav
outlaw
Post Reply