Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

askabela
Posts: 14
Joined: Tue Aug 19, 2008 11:33 pm

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by askabela »

Saša svaka čast na smirenosti i samouverenom nastupu,jedini si koji si zapravo uspeo da odbraniš "svoj stav",a to je insistiranje na primeni sile u najgorem obliku, koji bi trebao biti zajednički stav svih ljudi . Emisija je očajna, sramota za nacionalni servis ( jedna u nizu).Olivera Kovačević je pokazala na kom nivou nam je novinarstvo. :roll: Doktorka je delovala bledo i neuverljivo, uopšte ne shvatajući suštinu, a to je da ovde nije trebalo raspravljati o metodama lečenja narkomanije. Svi brane neke svoje stavove i metode, a ovde se zapravo radi o kriminalu, o patološkom iživljavanju nad nemoćnim ljudima. Ovde je trebalo suditi o tom konkretnom metodu i ništa drugo. Prisustvo nabildovanih "Obrazaša" dovoljno govori samo za sebe, kao i profil publike: sve roditelji onih koji su tamo malo duže od običnog tretmana što znači da spadaju među "saradnike".Prosto mi je neverovatna jedna stvar koja mi je upala u oči , zapravo dve, a da niko nije postavio ta pitanja:
1. Na kojim podacima se zasniva priča o "uspešnosti lečenja"?
2. Pored tarife koju naplaćuje, Branislav je rekao da njegovi štićenici takođe rade kao i oni iz Reto centra, ali nigde ne pominje čime se bave !?
Najsjajniji je poslednji komentar naše uvažene voditeljke o kojoj sam nekada imala pozitivno mišljenje, ali me u poslednje vreme uvek iznenadi subjektivnošću i nekorektnim ponašanjem prema sagovornicima:"Da, pobedićemo narkomaniju!"
p.s.Ne znam po kom principu je dovukao roditelje, ali gospođa koja je pričala o sinu koji se leči od C hepatitisa je toliko gluposti iznela , da sam se upitala šta je sa njom?! "Njenom sinu nisu hteli da daju vakcinu protiv C hepatitisa..Nije mogao da izvadi zdravstvenu legitimaciju,a nisu hteli da ga prime bez knjižice u Drajzerovu...Dolazio im je kući "lekar iz Drajzerove i naplaćivao po 50 maraka ( eura) dolazak i to što je pet sati dnevno brinuo o njemu..."
ruzicasti oblak

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by ruzicasti oblak »

Emisiju sam gledala.

Saša-ex: svaka ti čast na učešću u ovom cirkusu od novinarske neprofesionalnosti! Pokazao si se odlično, ali si mogao i bolje.

U vrijeme vladavine ograničeno sposobnih ljudi, sa vrlo kratkoročnom vizijom za budućnost (a takva je nažalost situacija u svim našim jadnim, balkanskim zemljicama), ljudi kao što si ti, oni koji zaista imaju šta reći i čije riječi vode stvarnom progresu, razvoju, i boljitku za sve imaju samo sljedeće na raspolaganju:

1. Duhovnu snagu
2. Snagu intelekta
3. Fizičku izdržljivost
4. Kreativnost
5. Ljudski urođenu sposobnost da na najbolji mogući način komuniciraju stavke 1, 2, 3 i 4 svojoj okolini.

Posebno ti ljudi moraju, kao zadatak od Boga dragog, ulagati u jačanje svih gore napomenutih stavki, jer će jedino tako ikada moći “doći do riječi.”

Za par dana ću razložiti ovu emisiju na konceptualnom nivou, na svojoj temi, pa čitaj/čitajte ako te/vas interesuje.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by saša-ex »

U pravu si,mogao sam bolje.
Jos jedna cinjenica koja moze posluziti boljem sagledavanju cele price- Branislav je imao dva uslova pre pocetka emisije. Prvi je bio da dovede 30 ljudi u emisiju a drugi je bio ucena da ce napustiti snimanje ako voditeljka krene preostro da ga napada.
SAMO CEO ŽIVOT...
ruzicasti oblak

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by ruzicasti oblak »

Sve razumijem i radi se, kao što sam rekla o bukvalnom i apsolutnom CIRKUSU od novinarske neprofesionalnosti! Bilo kome, sa imalo mozga u glavi, je to sasvim jasno.

Bez obzira na sve i da ih je bilo hiljadu protiv tebe, što sam napisala stoji, znači: jedini odgovor za budućnost za sve je jačanje stavki 1, 2, 3, 4 i 5.

U svakom slučaju ponavljam, svaka ti čast na učešću, a tvoj sljedeći javni nastup će, ako Bog da, biti još bolji.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by saša-ex »

SAMO CEO ŽIVOT...
taranta
Posts: 99
Joined: Thu Mar 26, 2009 12:15 am

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by taranta »

BOBAN wrote:znao sam :(.Zasto moras tu rec spominjati?To je proslost.
Šta je prošlost? Zar ne trebamo da učimo na greškama iz prošlosti da nam se ne bi ponovile u budućnosti? Dragi moj BOBAne, vaspitno, odgojne, misionarsko, pravoslavne metode centra, govore upravno suprotno! Umjesto da čitava javnost Srbije ustane i zatvori, nadajmo se, posljednje mučilište na Balkanu, vi bi još vodili polemiku jesu li te metode u redu ili ne! Pričali o rezultatima takvog načina lječenja i ostalim glupostima. Taj centar je čisti teror i ništa drugo!
Između dva zla ne biram ni jedno!
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by vudd »

Gledao sam emisiju...Sasa je odlicno predstavio ovisnika koji je izlijecen,i pokazao kulturu,smirenost i zdrav razum.Onaj vojvoda Branislav,advokat i masa ,,krvolocnih,,roditelja isli su mi zesce na k... zivac.Ona mama sa cvikama na glavi,koja kaze,,ne samo samar,dva...polomite mu i noge i ruke...,,dala me na razmisljanje.Narkomanu najbolje amputirati obe ruke da se nema cime srediti,ako treba i noge...sto je sigurno_sigurno je.Jer Zverovi su to :) Gospodja doktorica,bivsa Drajzerovka,je ocigledno imala probavne probleme,i izgledala mi je usrano.Sve u svemu,,Balkane,Balkane,Balkane moj....,,
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
askabela
Posts: 14
Joined: Tue Aug 19, 2008 11:33 pm

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by askabela »

Jos jedna cinjenica koja moze posluziti boljem sagledavanju cele price- Branislav je imao dva uslova pre pocetka emisije. Prvi je bio da dovede 30 ljudi u emisiju a drugi je bio ucena da ce napustiti snimanje ako voditeljka krene preostro da ga napada.
Toliko "objektivnosti"!? Pošten novinar ne bi želeo emisiju po svaku cenu, već bi ovakvu ucenu objavio u javnosti!
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by Boban »

taranta wrote:
BOBAN wrote:znao sam :(.Zasto moras tu rec spominjati?To je proslost.
Šta je prošlost? Zar ne trebamo da učimo na greškama iz prošlosti da nam se ne bi ponovile u budućnosti? Dragi moj BOBAne, vaspitno, odgojne, misionarsko, pravoslavne metode centra, govore upravno suprotno! Umjesto da čitava javnost Srbije ustane i zatvori, nadajmo se, posljednje mučilište na Balkanu, vi bi još vodili polemiku jesu li te metode u redu ili ne! Pričali o rezultatima takvog načina lječenja i ostalim glupostima. Taj centar je čisti teror i ništa drugo!


vec sam rekao da to nema veze sa nikakvim "pravoslavnim metodama" i ovde se zavrsava moje komentarisanje o tome sa tobom.Pozdrav.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Post by Zona Sumraka »

pa nije to nista neobicno...ne vjerujem da bi puno novinara odbilo takvu priliku, bez obzira na uslove...
jbga vaznija je senzacija od ishoda...
Post Reply