Narkomanija je IZLEČIVA bolest

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

BlackRose i Star, poslao sam vam p.m. sa podacima koje ste tražili.
Black Rose, verovatno si u pravu, bilo bi nam bolje da smo koristili samo heroin ali samo malo bolje.
To što imaš 33 godine treba da ti bude samo dodatni motiv da odeš tamo, a što se tiče toga da nemaš jednu godinu da izgubiš, na šalost, nemaš puno vremena kako god okreneš...Daćeš jednu godinu svog "života" da bi dobila još 20,30, 40...U ovom stanju stvari, kakvo je danas, verovatno nemaš ni 5, kako god suravo zvučalo... I šta imamo sa svim tim Exitima, žurkama, ludilima koja smo prošli, da li je to ono vredno što smo postigli, da li su to stvari kojih ćemo se sećati, da li je to naš maksimum u životu? Možda mi je tako izgledalo pre deset godina, danas sam siguran da je najlepši period mog života krenuo tek tada kada sam se skinuo. I želim da i ti isto doživiš, zato što je moguće. Sve ostale podatke o Retu i o načinu pristupe šaljem ti na p.m.
star

Post by star »

Black Rose, nikada nije kasno za novi početak, a ne godina, nego i pet nisu ništa naspram onoga što se gubi! Ja sam krenula u novi život sa 36 i radujem se svemu kao malo dete!
To pucanje sedativima, barbituratima, trodonom i ostalim tabl. je opasnije jer je društveno prihvatljivije i mnogi kojima je heroin bauk, blagonaklono gledaju na ostale narkomanije! Mene je ( ponavljam se) zgrozila slika iz emisije koju vodi Sanja iz Novih Fosila, u kojoj su prikazivali snimke mozga zdrave osobe, heroinomana i svaštara, na kojima se vidi da je ovim poslednjima ugroženo dve trećine mozga, za razliku od heroinomana kojima droga više udara na druge organe! Zgražavam se licemerju apotekara koji prodaju trodone i bensedine ispod tezge narkomanima, a moj otac je za bolove nakon amputacije noge dobio lekove za samo nedelju dana i doktorka nije "smela" da mu prepiše više, da ne govorim o skorašnjem natpisu u novinama ( o čemu sam čula davno) da u našoj zemlji oboleli od kancera ne mogu dobiti morfijum jer ga nema na zalihama! Umiru u najvećim mukama!
Da, Saša me je zamolio da obznanim svima da mi je poslao specifikaciju svojih troškova, koju mu nisam tražila, kao što napisa gore, na sve mogu dati komentar:""A riba je bila ooovolikaaa!" Svako ko živi u malo većem mestu, može napraviti mali ekspriment: Izračunaj koliko ti je vremena potrebno da 1. podigneš novac iz banke 2. odeš kod dilera pa nek stanuje i dve ulice dalje ( teško će se potrefiti da stanuješ u ulici u kojoj je banka, a diler živi u kući pored tebe)3. odeš kući, obaviš svoje ritualno zadovoljenje potrebe4. tako osam puta dnevno?! Uz minimum utrošenog vremena, po trideset minuta, to je četiri sata dnevno samo na to!?
Kao što rekoh Saši, skoro sam negde upoznala momka koji mi je tvrdio da je uzimao po deset grama dnevno!? Da li verujete u to?
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Ja stvarno ne znam šta je sa tobom, šta tebe goni i koji su tvoji problemi? Ne razumem tvoje porive i nije mi jasno iz čega izvlačiš ovakve zaključke? Da li si iz moje priče shvatila da se hvalim? Pa ja uopšte nisam bio faca kada sam se drogirao, nisam bio spretan "kriminalac", nisam bio veliki diler, bio sam najobičnija narkomančina i to je sve. Da li stvarno misliš da je mnogo rokati se sa 2-2.5 grama dnevno? Da li si skapirala da je to poenta moje cele priče? Da li misliš da se na forumu niko nije drogirao i da si samo ti provalila moje "laži"? Da li misliš da mi u 32 godine treba ovaj forum kao mesto gde ću lečim svoj ego lovačkim pričama? Pa onda bih pisao kako sam kupovao po kilo dopa, kako sam uletao u banke i ne znam šta još, ne bih pisao o tome kako sam ljudima uvaljivao obične kartončiće umesto tripa i kako sam obijao tezge na pijaci. Na kraju krajeva, moj pravi identitet koji sam ovde otkrio, na neki način je i potvrda moje priče, kao što sam ti napisao i u p.m., ne bih sebe doveo u situaciju da neko ko me zna pročita sve ovo i prozove me da lažem.
Želim ti mir i prestani da se baviš razotkrivanjem prevara i laži, nisi u pravu za mnoge stvari za koje si se uhvatila na ovom forumu, veruj mi...
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

Krajem 2004. izlazim iz komune, naravno to je velika promena, donekle i šok, za koji sam ipak bio pripremljen. Komuna nije totalna izolacija, u kontakti si i sa drugim ljudima, krećeš se po gradu skoro svakodnevno...Ipak, postoji razlika u načinu života i to je bila moja prva borba kada sam izašao. Počinjem da živim sa majkom, u to vreme je imala iznajmljenu garsonjeru na Vračaru, ona radi u vrtiću, jasno je da nema neku platu, tako da sam već drugi dan morao da počnem da tražim posao. Pored toga što sam imao završenu samo gimnaziju, dodatni problem za mene je bilo i to što nisam želeo kriti svoju prošlost, a verujte mi da niko ne izgara baš od želje da zaposli narkomana. Srećom, dobio sam ponudu od prvih komšija sa Avale, to je stariji bračni par, bave se proizvodnjom sveća, uglavnom onih žutih za slave i crkve. Rekli su mi da nadjem tezgu na nekoj pijaci i da počnem da prodajem. Nisam baš imao puno mogućnosti i izbora, trebalo je raditi i ja prihvatam taj predlog, mada mi uopšte nije bilo lako. Imao sam sreću, iznajmio sam tezgu na Palilujskoj pijaci, blizu koje sam i živeo i počeo sam da radim. Bilo je dana kada nisam prodao ni jednu sveću, bilo je i dana kada sam mogao solidno da zaradim, u svakom slučaju sve vreme sam i dalje tražio neki bolji posao.
Što se tiče društva, nisam imao neki problem, dok sam bio u centru bio sam u kontaktu sa drštvom od ranije, koje nikada nije imalo vezu sa narkomanijom, družio sam se i sa momcima koji su izašli izcentra pre mene. Imao sam i podršku od majke, u smislu da nije paranoisala i da je imala razumevanje za ono kroz šta prolazim.
star

Post by star »

Saša, ja samo racionalno razmišljam i znam da se u šumi ne peca riba! Možda nekome ne smetaju izmišljeni likovi i laži, meni DA! Neću da trpim emotivne vampire, koji se hrane na taj način! Kao što rekoh, nije mi uopšte važno ( ne samo meni, mislim da to ovde nikome nije bitno), da li si bio na pola ili dva grama, međutim, tebi je sujeta proradila zbog onoga što sam napisala, a u vezi nejasnoća u tvojoj ispovesti! A kad počneš da me ubeđuješ u nešto, što je teoretski i praktično nemoguće, normalno je da ću biti skeptik i na ostatak priče.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Post by Zona Sumraka »

e ajde molim te pusti momka da zavrsi pricu vec jednom...puca mi neka stvar ko' gljiva puhara jel' bio na jednom ili dva grama dnevno...
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Post by rajouno »

dajte ljudi,owo je ipak samo njegowa ispowijest-i jednostawno kome god da nije interesantno,ili pak ne wjeruje nije mu mjesto owdje.postoji mjeto gdje se to moze rijeshiti, ato su opce diskusije...mada ne widim zashto bi iko zadirao u nechiji ziwot,wishe od onoga shto on sam kaze :?: meni je drago sasa da si ti dobro,pa sad sta god da si radio-to breme ti nosish,ja ti mogu smo uputiti odgowor,komentar ili dati podrshku.uziwaj u swom zdrawom ziwotu! :wink:
PER ASPERA AD ASTRA...
uvekza
Posts: 81
Joined: Sun Nov 26, 2006 7:29 am
Location: Vojvodina
Contact:

Post by uvekza »

Ovaj post je izbrisan, jer sadržaj nije bio u skladu s pravilima foruma.

Admin
I love you, but I don`t like you.
Maya
Posts: 20
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:41 pm

Post by Maya »

Star, ima nas ovde jos koji smo se drogirali(mada ima i onih koji se po mom misljenju nisu radili a tvrde da jesu), pa nam Sashina pricha deluje skroz poznato i nema sumnje da pise istinu. Prochitah da si negde napisala da si ti u celu prichu uletela malo drugachije, malo starija od nas ostalih i mislim da je i to jedan od razloga zbog kojih recimo tebi trebaju dodatna objasnjenja. Meni ne trebaju jer sam na slichan nachin i u slichnim godinama prosla kroz slichne stvari pa jako dobro u Sashinoj prichi chitam izmedju redova i tachno znam kako su izgledale sve te sheme i shemice. I nemoj da se ljutis sto cu ti ovo reci ali ti meni delujes strashno paranoichno, ne znam chemu ta potreba da se trazi dlaka u jajetu i chemu taj osecaj da su lazi svuda oko tebe?
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Post by saša-ex »

star wrote:Saša, ja samo racionalno razmišljam i znam da se u šumi ne peca riba! Možda nekome ne smetaju izmišljeni likovi i laži, meni DA! Neću da trpim emotivne vampire, koji se hrane na taj način! Kao što rekoh, nije mi uopšte važno ( ne samo meni, mislim da to ovde nikome nije bitno), da li si bio na pola ili dva grama, međutim, tebi je sujeta proradila zbog onoga što sam napisala, a u vezi nejasnoća u tvojoj ispovesti! A kad počneš da me ubeđuješ u nešto, što je teoretski i praktično nemoguće, normalno je da ću biti skeptik i na ostatak priče.
Baš tako - ne moraš da trpiš... :smt039
Post Reply