volja je cudo

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
rilezi
Posts: 16
Joined: Wed Feb 14, 2007 1:42 am
Location: sabac
Contact:

Post by rilezi »

jos nesto....vezano za mene,a indirektno i za druge...napisacu ovo u prostom obliku..najbitnije mi da ,sada kada imam jasan pravac u zivotu,ambicije,imam i to na umu da ne sme postojati misao u glavi UZECU JOS SAMO JEDNOM,PA NEK IDE ZIVOT.e..tu ljudi masovno ruse novonastalu poziciju koju su sebi izgradili ...znaci sav trud i rad na sebi propada u tom trenutku...zato se kamara ljudi skida x puta,overava..to je ta tanka linija koja se moze preci svakog casa.meni je sada primarno da povratim poverenje okoline i da izgradim sebe u svakom pogledu.prioritet je moja porodica pa sve ostalo....
kad neko nema ono sto voli,onda mora da voli ono sto ima
User avatar
Dragana
Posts: 263
Joined: Tue Jan 09, 2007 10:16 am
Location: Obrenovac
Contact:

Post by Dragana »

ahahaha
Za messengere: kapiram sad......jbga....kasno palim...hehehehe :lol:
Image
User avatar
rilezi
Posts: 16
Joined: Wed Feb 14, 2007 1:42 am
Location: sabac
Contact:

Post by rilezi »

:D cao dragana...he..nema veze sto ti se pali kasno "mehanizam",moj nije nista bolji :) ..bitno je da se on pali i po suncu i po snegu...doduse ja se palim jos na kurblu...naravno znas na sta aludiram....hehe...dok sam se druzio sa :evil: lampica se u mozgu nije palila...ali eto ja sam bio sam sebi majstor pa popravio i taj kvar....samo sad toliko blejim ispred monitora,da ce mi brate stvarno lampica pregoreti....razmisljam nesto....ode ja u stratosferu sa razmisljanjem......e da...uff,koliko mi je cudno sto nemam vremena da se posvetim u potpunosti svojim aktivnostima...mali mi je dan....koja kontradiktornost i to paradoksalna u odnosu na period kada sam imao problema sa drogom,kada nisam znao da udahnem zivot na pravi nacin...a sada toliko motiva,zelje...imam utisak da su mi se vidici prosirili...nekako mi je sirina svesti obimnija...ma necu ni da se vracam u proslost,ni mislima....kako su mi sad neke stvari mizerne..
kad neko nema ono sto voli,onda mora da voli ono sto ima
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Rilezi vidim ja da i ti imas svoj brod koji uspesno odrzavas :D Fino si ti sve to odradio,ovo kako si napisao bas deluje lagano,ono bio sam narkoman ,koristio to i to a onda sam otisao da se skidam i snagom volje sam se skinuo...hehehehhee zar ne zvuci onako lagano,ja sam to sve mnogo komplikovanije dozivela,ali nema veze bas kako si i rekao svako je individua za sebe pa tako i dozivljavamo stvari oko nas a i same sebe,zelim ti svu srecu i pridruzi se mom brodu krecemo na dugo,dugo putovanje hehhehehehe Pozdrav
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Pricestio se i vise nije uzeo dop? Jeca se isto krstila i ostavila metadon bez beda? Isto tako sam cula i druge price na tu spiku.....Sjecam se kad mi je jednom nelki lik pricao , to je bilo kad je Papa bio u Hrvatskoj, ima dosta godina unazad da je to bilo. Uglavnom, bio je doma u totalnoj kurcini, nemocan da se odvoji od kauca i svi programi na tv-u su prenosili Papinu posjetu, posto nista drugo nije bilo, to je gledao. Tad je reko da ga je kriza bila full pustila, nista, nikakvi simptomi ni bolovi ni nista slicno bedu.
Sta mislite o tome?

Reci mi sta se s tobom dogodilo u toku tog krstenja i nakon njega? koje promjene, koji osjecaji, kako je prosao tvoj proces skidanja?
jel mislis da je to utjecalo na tvoj prestanak drogiranja?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
rilezi
Posts: 16
Joined: Wed Feb 14, 2007 1:42 am
Location: sabac
Contact:

Post by rilezi »

:) sunrise,ne treba banalizovati te stvari,u smislu-pricestio se i vise nije uzeo dop.nije to tako.ne treba davati akcenat samom pricestu...on je samo jedna karika u lancu koji me je pokrenuo...ne verujem da papa poseduje tako velike isceliteljske moci,a da jos i putem medija bude delotvoran....ali zato duboko verujem da je taj lik,u trenutku kada je to izjavio,bio dobro uradjen,bas prepariran......ili je to mozda cist sarkazam sa njegove strane.... u mom slucaju,sam cin pricesta je imao znacaj,ali ne i presudan...naravno da taj datum nosi neku tezinu..to je na neki nacin i sam pocetak "revolucije" moje svesti,stimulans koji te motivise,pokrece... u danima skidanja od droge,dominantan osecaj je bio strah...covek tesko pobedjuje strah...to je iskonski osecaj prisutan u svim bicima....bolelo je kada mi majka kaze:narkomane jedan;vise ti nista ne verujem...vise to nisam mogao da podnesem,svi su patili....na njihove oci ja sam propadao..i fizicki i mentalno......mislim da je kljucni momenat u mom zivotu bilo to vece kada sam svirao,vec sam pisao o tome....jednom prilikom neki advokat,veoma priznat u svojoj bransi,rekao mi je da se to stanje,koje sam ja doziveo zove VODODENICA-prelomni trenutak u kome covek nastavlja ili dobrim ili losim putem....i zaista,te veceri kada je vladao uzas u mojoj glavi,iz moje podsvesti su krenule lavine tih dogadjaja iz proslosti,i mngo pomesanih emocija......e taj dan,tj. vece je najvise,ubedljivo najvise uticalo da se odvojim od droge i svega sto je pratilo drogu.sanrise,pitala si me kako je prosao moj proces skidanja,promene...pa.sto se toga tice kod mene je prica stereotipna....bio sam u izolaciji cetiri meseca,boravio sam kod oca za to vreme...on je mislio da sam ja u najvecim krizama i mukama dosao kod njega..medjutim nije tako bilo....brzo se i uverio da ja nisam u tom najdubljem stadijumu..bio je spreman na sve...rekao sam mu da ne zelim nikakvu medicinsju pomoc,posebne tretmane i terapije....he zato je bilo radne terapije....od ranog jutra radio sam zajedno sa ocem..u dvoristu,radionici...izbrisao sam sve brojeve telefona od mojih tzv. drugova koji su imali ili jos uvek imaju veze sa drogom i kriminalom.....joj nastavicu nekom drugom prilikom,umorio sam se od pisanja...sto kaze zvrky,krecemo na duuugo duuuugo putovanje....treba ga docekati odmorno..pozzzzzz
kad neko nema ono sto voli,onda mora da voli ono sto ima
User avatar
rilezi
Posts: 16
Joined: Wed Feb 14, 2007 1:42 am
Location: sabac
Contact:

Re: volja je cudo

Post by rilezi »

Evo mene posle mnogo "godina"!Meni ce uskoro tri godine kako sam str8,tako da sam totalno delete-irao te ruzne stranice svog turbulentnog zivota!Uh,sticajem okolnosti pre nekog vremena nasao sam se u prilici da se lupim po nosu...kaze mi lik:"Eno ostavio sam ti crtu u wc-u,ako hoces,uzmi"!Rekao sam NE.......uh,kakav test,narocito ako se zna da me ,zaista dugo vremena niko nije doveo u takvu situaciju!Pozdrav za sve forumase :smt039
kad neko nema ono sto voli,onda mora da voli ono sto ima
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Re: volja je cudo

Post by rajouno »

Svaka cast druze,pa dobrodosao opet :D
PER ASPERA AD ASTRA...
Post Reply