volja je cudo

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
rilezi
Posts: 16
Joined: Wed Feb 14, 2007 1:42 am
Location: sabac
Contact:

volja je cudo

Post by rilezi »

pozz svima...od skora zujim na ovom forumu i prijatno sam iznenadjen istim.neki nedefinisan nagon me tera da i ja napisem pricu..veoma je slicna vasim.
User avatar
rilezi
Posts: 16
Joined: Wed Feb 14, 2007 1:42 am
Location: sabac
Contact:

Post by rilezi »

ja sam str8 godinu i nesto,i ubedjen sam da cu ostati do kraja svog zivota..i zelim da svi na ovom forumu imaju takav stav,odlucan.volja je tu presudna.eh kako sam ja dospeo u ovako povoljnu poziciju,u odnosu na period od pre godinu i nesto...divim se sam sebi.stvarno postao sam PONOSAN na sebe,sada je tu i ogromna kolicina sigurnosti,veoma postojana.ali..znate vec da je proces resocijalizacije zajeban..treba se uklopiti ponovo u sve sfere drustvenog delovanja.no,aj malo sad da otkucam o svojoj gresci u koracima ..he..pogresio sam zato sto sam bio mladunce,ovca za sisanje,sad su mi tek 22.jbg to kao i sa kosarkasima...pre ce napraviti gresku u koracima mlad neiskusan igrac,naravno.i tako ja u cetrnaestoj krenem sa travom i tu se ja upoznam sa materijom u startu,kao pravi strucnjak.sve patente sam znao da primenim kako bi se sto bolje uradio.imali smo ekipu jebe lud zbunjenog,kultno mesto za te manifestacije sa vujom bio je parkic,u delu grada koji je ideala za sabac,odakle sam inace.i tako zasitim se brzo tih desavanja sa travom..spoznam cari trodona u prvoj godini srednje...jbg a ja sam taj tip koji voli laganini voznju a trodon dusu dao za sofera.tu se navucem ko zmija..kad se setim one miline,stonda, pa taj polu san mi je bio sve u zivotu u tom trenutku.znao sam da pocvakam po dvadesetak svaki dan,kad sam bio u formi...doduse u pocetnoj fazi picio sam prvo 4 pa 5 ...e vec to je posle izvesnog vremena prestalo da sljaka,pa sam sebi zadao vise ciljeve...travu sam vec tad izgustirao...a sta cu kad me spuca paranoja,bolje da ne varim,ko velim.probam sa drugom iz sredje vec u drugoj godini srednje izvucem prvu crtu.a nije me ni takla ta crta pajda losa roba strasno,i kazem ja mojim ortacima ljudi ovo je krs,lerdi vas jebe kao konje i ja kao da izvucem drugi put da ga osetim...nije to proslo dva dana od prvog puta ..tu se meni otvore kao neki novi vidici..he,,kako me je spucao flesh,a ja odma udjem u seriju.druzio sam se sa ortakom,a on je inace vijao sheme,vec je bio u tim vodama uveliko,mesec dana smo picili paju ko ludi.e onda ja kao kazem sebi stop!ti si lud moras prestati,pa posle par dana rovac ucini svoje i ja opet ugjem u mini serijicu,i tako u krug .....to je samo pausalno povrsno o mojoj fazi zivota kada sam ziveo onako sa imaginarnim shvatanjima..joj u glavi mi sve konfuzno...ne znam vise u kom pravcu i na koji nacin da osmislim formu daljeg izlaganja....
User avatar
rilezi
Posts: 16
Joined: Wed Feb 14, 2007 1:42 am
Location: sabac
Contact:

Post by rilezi »

e sad sam malo odmorio prste...spreman sam za dalje kuckanje.sta mi je sad na umu...da bitna je srz price...kako je doslo do povoda za moju odluku da se otrgnem od kandzi zla....negde u novembru 2005 godine imao sam neku svirku,inace sviram violinu od seste godine,na kojoj su u nekom obliku stigle odredjene,tj neodredjene poruke da ja treba da prekinem sa gudrom..e sad uh...hvaata me jeza sad na samu pomisao...sivirka je bila u nekom sabackom pristojnom restoranu,toplo extra atmosfera i sve po protokolu i sve do uvece je ok..e tad je pocela da me obuzima neka jeza hladnoca,kao da sam go na sred sibira,obliva me znoj.ok.kontam ja u sebi to je kriza,mada je do tad nisam imao intenzivnu,nego samo me psiha ubijala i bubrezi su me otkidali,jer ja sam bio periodican u konzumiranju,znaci dva tri meseca furam trodon ili tramadol pa pauza pa onda paja povremeno trodon paja trodon paja i tako sam ja furao tih nekoliko godina.i da..to vece na svirci krecu ruzni filmovi u glavi nisam jeo tad 30-tak sati,mislim mozda i to ima uticaja.i gle pocese meni suze da teku..sta je sad...pokusao sam da uspostavim samokontrolu nad sobom ali ne vredi..i sad finale...u glavi nastaju cudni zvukovi,ja ne verujem.reko nisam nista jeo,ono kao,opusti se samo ti je zikra,kazem ja sam sebi.ali kad pocese da mi se stvaraju slike..pa kao nekog djavola..umesto glava gostiju koji su se tu veselili..shok OKO MENE SVE DJAVOLSKE GLAVE I GLASOVI,znaci ide pesma,nebitno koja a meni u glavi umesto te pesme samo odzvanja MALI DJAVO MALI DJAVO.seo ja malo za sto da dodjem sebi..ma ne verujem sta se desava,pogotovo sto ja ni u ludom besu nisam verovao u ta prividjenja...a mene jos i paranoja cepa kao nebesko vreme..ajoj ljudi pa sad mi nije baro kad ovo pisem.osetio sam u tom trenutku kako me prozima griza savesti, i to u extremnim kolicinama,a ja u tripu kako sam bezvredan nistavan,licnost koja nema karakter i kako nisam zasluzio ni da sviram na takvom mestu...e jbg mnogo sad maram,al osecam potrebu da ovo pisem,lakse mi je mnogo.....malo cu da pauziram pa se vracam na dobro poznatu tematiku
User avatar
rilezi
Posts: 16
Joined: Wed Feb 14, 2007 1:42 am
Location: sabac
Contact:

Post by rilezi »

nastavak bitan element u prici je da sam to vece bio u sedmom danu posta,a negde treceg cetrvtog dana ja puknem u venu,drugi i poslednji put.zna se da post znaci ciscenje od svih tih grehova,a ja ga oskrnavim..he valjda me bog zato i opomenuo.jutro odmah posle svirke ja sam se pricestio.nakon tog cina,nikada vise nisam uzeo apsolutno ni jedan narkotik.bitan faktor na putu do mog ozdravljenja bio je moj otac.4 meseca sam bio u izolaciji kod njega na gajbi,a moji su odvojeni jer su razvedeni,a cale je se samoinicijativno odlucio na taj potez,i hvala mu.proces skidanja sam obavio na SUVO,znaci bez nekih terapija i bogova i cuda.,SNAGA VOLJE,nemerljiva kolicina pozitivne energije usmerene ka mom postavljanju novih,zdravih temelja u mom zivotu zasnovani na snazi ljubavi i podrsci svojih najmilijih tj.porodice.
User avatar
rilezi
Posts: 16
Joined: Wed Feb 14, 2007 1:42 am
Location: sabac
Contact:

Post by rilezi »

jos nesto.iako bih se kategorizovao ovde kao LIGHT bivsi ovisnik,bitna je poruka koja se reflektuje.sta meni vrede ta silna dizanja od eksera i spustanja od paje i cesanja kao majmuna od trodona kada sam u tom periodu bio cista dekadencija i destrukcija od coveka,ako bi se mogao tako nazvati tada.sejao sam zlo oko sebe,zlo je i izrastalo.smisao zivota jednog narkomana ne postoji,jer ni sama droga kao njihov motiv nije izvor zivota vec propast.kao zavisnik sam u svim segmentima zvota uprskao,devojka me ostavila,drustvo napustilo,poverenje sam izgubio,ozbiljno narusio zdravlje sebi i drugima oko sebe.zato svi vi koji vodite borbu protiv tog zla,budite istrajni,ne gubite kompas.posle izvesnog vremena,a to vreme je relativno,zavisi od individue,spoznacete proizvod vaseg truda.tu sam da pomognem onima kojima je pomoc potrebna,i svaka sugestija i kritika je dobrodosla.pozz
User avatar
Josephine
Posts: 172
Joined: Tue Dec 13, 2005 7:11 pm

Post by Josephine »

...dobro došao...
User avatar
Dragana
Posts: 263
Joined: Tue Jan 09, 2007 10:16 am
Location: Obrenovac
Contact:

Post by Dragana »

Zdravo rilezi i dobrodosao...... :)
p.s. obrnuo si messengere ako smem da primetim..... :roll: (mozda sa namerom, a mozda i slucajno_pa_ eto samo da ti kazem ako si slucajno) :)
Image
User avatar
rilezi
Posts: 16
Joined: Wed Feb 14, 2007 1:42 am
Location: sabac
Contact:

Post by rilezi »

hvala na toplom prijemu..he..sto se tice me messengera,skoro sam kreirao naloge za njih,mislim da su dobro postavljeni samo ti sigurno stices utisak da je za windows live messenger atipicna adresa koju sam postavio...ako mislis na to
User avatar
LIBIDO_ANGEL
Posts: 11
Joined: Tue Feb 06, 2007 1:03 pm

Post by LIBIDO_ANGEL »

ja sad uopste nisam strejt
razbio sam se ko magarac....
i sad ce verovatno sve opet ispocetka....
jebem mu mater...uh...sutra se ovog necu ni secati...
Fikseri umiru sami.Uglavnom u smrdljivoj klonji.A ja sam stvarno zeleo da umrem...Nisam znao zasto zivim...
User avatar
rilezi
Posts: 16
Joined: Wed Feb 14, 2007 1:42 am
Location: sabac
Contact:

Post by rilezi »

libido_angel,samo procitaj ovo:USTANI,sada si pao,ali uvek mozes da ustanes i da ocistis blato sa sebe...hm..ima neke simbolike :!: ...sa srecom
Post Reply