PROKLETI KOKAIN

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
cocaine baby
Posts: 11
Joined: Wed Jan 24, 2007 9:06 pm

PROKLETI KOKAIN

Post by cocaine baby »

POSLJEDNJIH MJESEC DANA CITAM VASE ISPOVIJESTI I SKUPLJAM HRABROST DA POCNEM PISATI SVOJU!
MISLIM DA JE MOJ NAJVECI STRAH PRIZNATI SAMOJ SEBI DA SAM OVISNA O KOKAINU,JER SAM BILA UBIJEDJENA DA SE TO MENI NE MOZE I NECE DESITI,DA SVE IMAM POD KONTROLOM,DA JE TO UZIMANJE SAMO POVREMENO I DA MOGU PRESTATI KAD HOCU...
OD SVIH OVIH ZABLUDA,POSLJEDNJA JE NAJVECA!!!
KRENUCU OD POCETKA:PRVI JOINT SA 16,EXTASY SA 18,ONDA HRPE SPEEDA,MILION TABLETICA ZASMIRENJE,HEKTOLITRI ALKOHOLA ONDA-KOKAIN-GOMILE I GOMILE,POSLJEDNJIH GODINU I PO ILI DVIJE NE ZNAM TACNO..UZ SVE TO SAM USPJELA DOVESTI SVOJ FAKULTET DO KRAJA,OSTAO MI JE JOS 1 ISPIT,ALI TO JE SASVIM NEBITNO SADA...
KOKAIN SAM PRVI PUT PROBALA SA 18,ONDA GA DUGO NISAM UZIMALA,TACNIJE DO LJETA 2005.POCELO JE LAGANO,POVREMENO...
PA ONDA "SAMO VIKENDOM",PA SVE CESCE I CESCE..DOK NISAM POCELA UZIMATI SVAKI DRUGI,TRECI DAN...EH SAD,TO SVE NE BI MOZDA BILO TAKO STRASNO DA SAM JA IMALA NEKU MJERU,GRANICU...ALI NISAM!JEDNOSTAVNO SAM BILA NEZASITA I NAJIZDRZLJIVIJA.UVIJEK SAM HTJELA JOS JOS I JOS.TAKO SAM ZNALA SASTAVITI U KOMADU PO 30 I NESTO SATI BEZ SNA I HRANE,SA GOMILICOM KOKAINA ISPRED SEBE...SMRSALA SAM UZASNO,POSTALA NERVOZNA I RAZDRAZLJIVA,POVLACILA SAM SE U SEBE,PRICALA SAM I IZLAZILA SAMO KADA JE BILO KOKAINA...DESAVALO MI SE DA GA TOLIKO UZMEM DA SE JEDNOSTAVNO IZGUBIM KADA DODJEM U NEKI KAFIC ILI MEDJU LJUDE!
MORAM NAGLASITI DA SAM ZADNJA 2 MJESECA UZIMANJA(KOJA SU UJEDNO I 2 NAJINTENZIVNIJA) PROVELA U STANU KOD PRIJATELJA KOJI ZIVI SAM,JER SAM "OTISLA" OD SVOJIH RODITELJA,TAKO DA SAM IMALA POTPUNU SLOBODU,I NIMALO KONTROLE...
UGLAVNOM,SADA SE LIJECIM OD POSLJEDICA UZIMANJA KOKAINA,KOJI JE KOD MENE IZAZVAO ANKSIOZNO-DEPRESIVNI POREMECAJ!LIJECE ME DVIJE DOKTORICE I JEDAN PSIHOLOG...PROMIJENILA SAM BROJ TELEFONA,ODBACILA SVO STARO DRUSTVO I SVE LJUDE KOJI IMAJU VEZE SA KOKAINOM I OSTALIM DROGAMA,ZATVORILA SAM SE U KUCU,I VRIJEME PROVODIM ISPRED TV-A I KOMPJUTERA CITAJUCI VASE ISPOVIJESTI...ISKRENO:OVDJE SAM VIDJELA JAKO PUNO MEDJUSOBNE PODRSKE,KORISNIH SAVJETA I KOMENTARA I OSJETILA SAM NEKE "DOBRE VIBRACIJE OVOG FORUMA" PA SAM SE USUDILA TRAZITI VASU POMOC,PODRSKU,JER MI TO SADA ZAISTA TREBA...IMAM UZASNE PSIHICKE KRIZE KOJE NE ZNAM KAKO I NA KOJI NACIN PREVAZICI,ZATO STE MI POTREBNI VI...SVI VASI SAVJETI,KOMENTARI,MISLJENJA I KRITIKE SU VISE NEGO DOBRODOSLI...VJERUJEM DA OVDJE IMA ONIH KOJI SU PROSLI ILI PROLAZE TE PSIHICKE KRIZE POSLIJE KOKAINA PA BI VOLJELA DA MI DAJU BILO KAKAV SAVJET...
HVALA NA STRPLJENJU :oops:
Lina B.
Posts: 22
Joined: Wed Nov 15, 2006 7:29 pm

Post by Lina B. »

Samo zelim da ti dam podrshku..Budi jaka, ne daj se. Sve je ok dok si na gajbi, ali budi spremna i za ponovno vracanje u masu..znam da je to upravo ono shto je i najteze..socijalizacija..Samo budi jaka.
User avatar
Josephine
Posts: 172
Joined: Tue Dec 13, 2005 7:11 pm

Post by Josephine »

Dobro došla...

Svaka čast na odluci "nedrogiranja"!!!!
Čitaj ispovijesti-ima puno njih koji su krenuli u borbu na način kao i ti...
Ostani tu s nama...piši kako se osjećaš,šta radiš,piši šta god ti padne na pamet...

Polako...
Biće sve ok... :wink:
Last edited by Josephine on Fri Jan 26, 2007 1:21 am, edited 1 time in total.
User avatar
cocaine baby
Posts: 11
Joined: Wed Jan 24, 2007 9:06 pm

Post by cocaine baby »

Josephine i Lina B. HVALA na dobrodoslici i podrsci,puno mi to znaci...Ja sam tu s vama vec mjesec dana svakodnevno,citam ispovijesti i to mi jako pomaze,iz njih crpim snagu i energiju za dalje,jer vidim ovdje ljude koji su se iz puno vecih problema,kriza i ovisnosti izvukli pomocu svoje jake volje,pozitivnog misljenja,naravno strucne pomoci bez koje je nemoguce sve to prolaziti!Ali i pored svega toga covjeku je zaista(bar meni) potrebna podrska,savjet,komentar,bilo sta kao potvrda da sam na dobrom putu...Mislim da je najteze od svega oprostiti se u svojoj glavi zauvijek sa starim drustvom,svim "prijateljima",sa starim navikama,rutinama,sa starim nacinom zivota i onda poceti sve ispocetka...A u tom prelaznom periodu si nekako saaam.Eh to je strasno,ta praznina...Pitam se:Pa gdje sam bila svo ovo vrijeme??S kim sam provodila dane,mjesece,godine??Kakva su to lazna prijateljstva,licemjerstva...Jednostavno se razocaras u sve i svakoga a najvise u samog sebe...pa taj uzasni osjecaj kajanja,grize savjesti...pa moras svaki dan sjediti sa roditeljima i gledati ih u oci a u glavi ti se vrte sve one lazi i prevare svih tih godina...osjecaj da si ih razocarao i iznevjerio..da ne vrijedis..i tako dalje da vas ne davim...
Eto Josephine,to je dobar dio onoga sto mislim i osjecam trenutno...nije bas veselo???
Uglavnom ja cu sigurno biti tu,jer i nema bas puno mjesta na koja bih sad otisla...pozdrav
valeria
Posts: 8
Joined: Wed Jan 24, 2007 3:12 am
Location: zagreb

Post by valeria »

"pa moras svaki dan sjediti sa roditeljima i gledati ih u oci a u glavi ti se vrte sve one lazi i prevare svih tih godina..."

stvarno ziva istina, ja se svaki put kada poledam majku u oci tako osjecam.
stvarno uzasan osjecaj...nije dovoljno da kazes zao mi je...jednostavo znam da zasluzuju bolju kcer od mene...strasno... stime da moji jos ne znaju o drogi. iako mislim da potsvijesno znaju da nesto nevalja...

"OSTAO MI JE JOS 1 ISPIT,ALI TO JE SASVIM NEBITNO SADA... "
vidis koliko si jaka osoba ako si sve ispite osim jednoga uspijela dat uz taj otrov, a zamisli kako si tek jaka bez njega!!!

drzi se cocaine baby!!
znaj da te roditelji i dalje vole najvise na svijetu!
i odmah je malo lakse, cim je prisutna ljubav!
zelim ti puno srece!!!!
pusa
User avatar
anci
Posts: 11
Joined: Wed May 24, 2006 6:03 pm

Post by anci »

evo napisala si post umjesto mene, ni ja nisam imala hrabrosti napisat ispovijest jer mi je bilo nezamislivo strpat zadnjih nekoliko godina u par redaka na forumu....nisam znala sta odvojit. Sto se tice droge slican slijed, sve osim zutog. Prale su me depre i sve to dugo vremena...ali evo kako vrijeme prolazi sve bolji feeling u glavi. Najvaznije je da ne posustanes, sama sebi pomognes jer dzaba ti doktori i svi, kad sam u glavi ne rijesis. Meni su se nocima vrtile slike sta je bilo kako je moglo bit...onda svatih da nista nemogu promjenit nego krenut dalje a s prošloscu se nosit . Pisi i drzi se!!!
User avatar
Josephine
Posts: 172
Joined: Tue Dec 13, 2005 7:11 pm

Post by Josephine »

...c.baby jesi ti sad doma ili???
Iz posta zaključujem da si doma-što je super...

...poznato mi je to sve...
A i mnogima ovdje....no to tako ide kad kreneš se micati od tih stvari...

...teško se maknut i zaustaviti taj "kotač" (kako ga ja zovem)...
Meni je slično bilo kao tebi...
...sva ta pusta imaginarna prijateljstva,odnosi,ljubavi su se srušili u jednom trenu...
Nisam našla ono što mi je tad trebalo...niti sam bila ispunjena...vratila sam se samoj sebi i svome "ja"...i lagano...

Niko ti ne kaže da će ti biti lako...no napravi jedan veliki rez,zaustavi "kotač" i stani sa strane...i ostani tamo... :wink:

...grozno je i žalosno što smo se doveli do toga,što smo našim roditeljima to priuštili...jbga...
Na to ti nemem odgovor...iste smo po tom pitanju...
No stvarno želim da uspiješ...da odradiš sad kako treba a i ovo drugo će sve doći na svoje...

pozzz...
User avatar
DarkAngel
Posts: 149
Joined: Mon Jun 06, 2005 5:32 am
Location: Somewhere In The Time

Post by DarkAngel »

Evo i ja da se javim sa malim zakasnjenjem, da ti pozelim dobrodoslicu i da ti kazem par stvari. Nisam do sada imala ni jednu prijateljicu ili prijatelja koji su imali problem sa kokainom, samo one koji su imali problema sa heroinom, a i ja sam bila medju njima, ali droga je droga koja god da je unistava nas, svaka na svoj nacin ali se na kraju svodi na isto. Sve sto mogu da ti kazem je da si definitivno ucinila pravu stvar a to je - priznala si sebi da imas problem, i sada ce sve biti lakse. Najvaznije je da osoba sama sa sobom raskrsti neke stvari, ti si bila dovoljno jaka da priznas da imas problem, i sada verujem da imas snage da nastavis dalje. Iskreno, povremeno ce ti se ciniti da nista nema smisla, desavace ti se stvari koje ce te navoditi da poleknes, i to je nazalost istina, ali moras da budes jaka i istrajna u svemu, da stisnes zube i da se potrudis, a kasnije se taj trud VERUJ MI isplati, ma koliko to delovalo neverovatno na pocetku.
Samo napred! :-D
Mislim da je najteze od svega oprostiti se u svojoj glavi zauvijek sa starim drustvom,svim "prijateljima",sa starim navikama,rutinama,sa starim nacinom zivota i onda poceti sve ispocetka...
Ovo sto si rekla ce te pratiti neko vreme, alikada sve lagano prodje svi ti ljudi sa kojima si se druzila ce ti postati odvrati, trudices se da se ne sretnete a i kada se budete sreli a ti otisla koju stepenicu vise a oni ostali na istom shvatices koliko vredis i koliko mozes. Pomaze po nekad kada vidis da se niko od njih nije pomerio sa mrtve tacke a ti otisla dalje!Prekini da zalis prosle dane, nikako ne smeju da ti nedostaju, jednostavno preseci ono sto je bilo i ono sto ce biti! :D Normalno je da si tuzna, da te puca depra, i sve to, jako je tesko kad moras sve iz pocetka a i ne znas gde je pocetak i gde treba da pocnes i kako...Vremenom se sve ti iskristalise i mnoge stvari budu jasne.
Pozdravljam te!
Bunar želja ne postoji.
Da postoji skočila bih.
Jedem laž ko keks i ćutim.
Što da znam?I ko da ne znam.
To sam ja i tu je problem,
Silom neću da se menjam.
User avatar
cocaine baby
Posts: 11
Joined: Wed Jan 24, 2007 9:06 pm

Post by cocaine baby »

ANCI,DARK ANGEL, HVALA NA PODRSCI,SAVJETIMA...ISKRENO:PRIJATNO SAM SE IZNENADILA KAD SAM VIDJELA VASE POSTOVE,STALNO MISLIM KAKO MI NIKO NECE PISATI,JER MOJA ISPOVIJEST NIJE NAROCITO ZANIMLJIVA DRUGIMA...U SUSTINI JA NISAM NAPISALA NI I OD ISPOVIJESTI,REKLA SAM SAMO UKRATKO PAR OSNOVNIH STVARI,I MOJA TRENUTNA OSJECANJA...
JOS UVIJEK MI FALI HRABROSTI DA SE OTVORIM OVDJE I KAZEM NEKE INTIMNE STVARI IZ PROSLOSTI-VJEROVATNO ZBOG TOGA STO SAM DOZIVJELA MNOGA RAZOCARENJA OD PRIJATELJA I LJUDI KOJIMA SAM SE OTVARALA,POVJERAVALA A ONI SU TO ISKORISTILI NA RUZAN NACIN...SVE TO OSTAJE U COVJEKU NEGDJE UREZANO,I POSTOJI STRAH OD NOVIH RAZOCARENJA,KAKO U LJUBAVI TAKO I U PRIJATELJSTVU...
JOSEPHINE,SVIDJA MI SE NOVI NICK-C.BABY,PUNO LJEPSE ZVUCI OD OVOG COCAINE BABY,MISLIM DA CU GA ZADRZATI,HVALA TI...POSTO STE MI DALI NOVU DOZU HRABROSTI U SLIJEDECEM POSTU CU NASTAVITI ISPOVIJEST I MALO GOVORITI O TOME STA ME NAVELO DA SE OSVIJESTIM I POTRAZIM POMOC...JOS JEDNOM HVALA NA PODRSCI...POZDRAV :D
User avatar
cocaine baby
Posts: 11
Joined: Wed Jan 24, 2007 9:06 pm

KAKO SAM ODLUCILA DA PRESTANEM

Post by cocaine baby »

ZIVJELA SAM GODINAMA U STRAHU DA MOJI RODITELJI NE SAZNAJU PRAVU ISTINU...BOJALA SAM SE SVAKOG TELEFONSKOG POZIVA...KAD SAM IMALA 17,MAMA JE ROVILA PO MOJOJ TORBI(JER JE SUMNJALA DA SE NESTO DESAVA)PRONASLA PAKET TRAVE,DVA JOINTA U KUTIJI CIGARA...NASTAO JE HAOS,PITALA ME TREBA LI MI LIJECENJE,STRUCNA POMOC ITD????REKLA SAM JOJ DA SAM TO RADILA PAR PUTA,CISTO IZ RADOZNALOSTI I DA MOGU PRESTATI KAD HOCU...I PRESTALA SAM NA PAR MJESECI...SA 18 SAM ODLUCILA DA PROBAM EXTASY I DA TO NIKOME NE GOVORIM..U TO VRIJEME SU SE U SARAJEVU ODRZAVALE HOUSE I TECHNO PARTIJE SVAKI VIKEND..NA JEDNOM OD TIH PARTYJA SAM UZELA PRVI EXTASY,NARAVNO SVIDJELO MI SE PA SAM NASTAVILA...OD PARTYJA DO PARTYJA..SRECOM IMALA SAM OGRANICEN IZLAZ PA NISAM DOCEKIVALA JUTRA U ZAMAGLJENIM I SMRDLJIVIM HALAMA,PUNIM ISKRIVLJENIH I OZNOJENIH FACA...NA TZV.AFTERE NISAM SKORO NIKADA ISLA...U TO VRIJEME SAM SE ZABAVLJALA SA DECKOM KOJI JE TEK DOSAO IZ BEOGRADA(TAMO SE LIJECIO OD HEROINA,STO SAM JA NAKNADNO SAZNALA)I KOJI JE NARAVNO UZIMAO SVE I SVASTA,TRIPOVI,BOBE,TABLETE..KASNIJE OPET HEROIN...KAD SAM SAZNALA ZA NJEGOVU OVISNOST,JAKO SAM MALO ZNALA O HEROINU I NISAM ZNALA NI PREPOZNATI NEKOGA KO GA JE TEK UZEO...TAKO DA JE NA POCETKU TO KRIO OD MENE A JA SAM MU POKUSAVALA POMOCI DA OSTANE CIST,STO JE BILO NEMOGUCE ALI ETO JA SAM SE NEKAKO NADALA DA CE USPJETI...SVADJALI SMO SE,PREKIDALI,MIRILI..BILO JE TU NEKE OBOSTRANE LJUBAVI PA SAM SE JA BORILA DA JE SACUVAM,NISAM ZNALA DA JE HEROIN JACI OD SVAKE LJUBAVI NA OVOM SVIJETU...NAZALOST...JEDNOM SMO SJEDILI KOD NJEGA,DOSAO MU JE DRUG I DONIO HEROIN,POVUKLI SU GA NA NOS I TADA SAM PRVI PUT VIDJELA KAKO TO SVE IZGLEDA...SAMO SU SJEDILI,TACNIJE BILI SU U NEKOM POLULEZECEM POLOZAJU,SA NEKIM LUDIM OSMIJEHOM NA LICU,ONAKO MIRNI I OPUSTENI...EH TAD SAM NAPRAVILA JAKO GLUPU STVAR I REKLA DA HOCU I JA JEDNU LINIJU,PA SAM ZAMOLILA DECKA DA MI SACUVA MALO ZA KASNIJE...OTISLA SAM I VRATILA SE ZA PAR SATI,ON MI JE RAZVUKAO I OBJASNIO STA I KAKO TREBAM..I PAMETNICA JE POVUKLA...HVALA BOGU TO JE BILA JEDNA JEDINA LINIJA HEROINA U MOM ZIVOTU,PRVA I POSLJEDNJA...NISAM OSJETILA SKORO NISTA...SRECA...DA SAM OSTALA DUZE SA NJIM BOG ZNA KAKO BI SE SVE ZAVRSILO...UGLAVNOM OSTAVILA SAM GA JER SAM VIDJELA DA MU NE MOGU POMOCI,BEZ OBZIRA NA "LJUBAV" KOJU SMO OBOJE OSJECALI...
eto to su poceci moje karijere,nastavicu nekad kasnije...nadam se da vam nije dosadno citati moju zivotnu pricu..pozdrav
Post Reply