nebo je ono sto mi treba

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
angel
Posts: 20
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:24 pm
Location: Osijek

Post by angel »

evo me...
sorry sto se nisam javljala ali jednostavno nisam ustajala iz kreveta ove dane, nije mi se dalo, samo sam lezala i buljila cetiri dana bez prestanka u jednu te isu fleku na mom bijelom zidu, iznad kreveta...kako je taj zid jebeno bijel, jebeno cist, ljubomorna sam na njega...cak sam u jednom trenutku pocela plakati zbog bijesa i nemoci da budem cista poput njega...no dobro...dosla je frendica i jutros me natjerala da se dignem iz kreveta, ugodno sam se iznenadila kada sam vidjela da neko zna da jos uvijek hodam(lezim)na ovoj planeti, da jos disem,placem...digla me je i rekla zeno idemo van, i tako sam se danas nasla na cesti, bilo je 7 sati ujutro, sjele smo u tramvaj i otisle u obliznji park, tamo su nas cekali jos neki narkici i poceli su me grlit, ljubit kao pa gdje sam, jesam li ziva, sta se nejavljam...bilo mi je uzasno neugodno, nisam znala sto bi sa sobom, ali ja nisam imala pojma tko su oni, nisam ih nikad u zivotu vidjela, ali njih 6 je savrseno znalo tko sam ja, prisjecali su se sta smo svi zajedno radili prije par tjedana...onda je dosao nas diler, tj. njihov i donio im H, i odmah su krenuli na stvar, otisli smo do nekog wca, u neku veliku zgradu...prvi put sam ju vidjela u zivotu, tamo su izvadili cijeli pribor i svi su se nafiksali...dosao je red na mene, ali ja nisam znala sta je H, nisam znala kako se koristi zlica, kako se koriti igla, gledala sam ih blijedo, a sada su i oni mene poceli tako gledat...kao sta ti je, sta se toliko dugo nisi fiksala da si zaboravila kako se to radi...naime to nije bila istina, 3 sata prije izlaska van sam se nafiksala...rekli su oces da t mi pomognemo da se uredis, ja ih nisam dobro ni cula, samo sam nako nekako usporen klimnula u znak odobrenja, kada mi je prisao iglom prema veni na ruci, na isto ono mjesto gdje sam se jutros ubola pocela sam razmisljati koji mi je kurac, sta to radim, pa ne ne zelim, ja sam dobra curica, nemogu si to napravitit, ne postoji prvi i zadnji put na H, ne zelim to, tako grozne price kruze o heroinu, takve grozne slike narkomana, ne zelim postati takva...kako je igla polako dolazila do moje ruke, nemogu vam opisati koliko je to sporo bilo, i kada je H usao napokon u mene, sjetila sam se da sam ja jedna obicna narkomanka i da ja vec imama jednu nvu pricu o heroinu i jos jednu sliku narkomana, i da je istina da ne postoji prvi ui zadnji put na heroinu...neznam sta mi je bilo tog jutra, zasto sam pomislila da sam cista, koji kurac mi se desavao u glavi, pokusala sam objasnitit taj dogadaj, taj nenormalni i uzasni dogadaj, iskustvo no nisam pronasla objasnjenja, nisam pronasla rijeci za to...nakon fiksa sam se odmah sjetila svih th ljudi oko mene i svih onih prica, sjetila sam se svega...sta mi se desava??!
User avatar
Ghost
Posts: 12
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:23 pm
Location: Mexico

Post by Ghost »

ANDJELE mogu ti samo reci overdoz ili suvo.ako zelis da se izmucis malo ali tasko na suho uradi to zajebi sve ako zelis da imas sutra PORODICU zavrsi tu skolu imaj jedan normalan zivot znas i sama da je to najvece zlo koje postoji na ovome svetu BUDI JACA OD NJEGA BUDI,BUDI,BUDI,BUDI,BUDI JACA MNOGO JACA nemoj dozvoliti da uzmes jos jedno ima ovde ljudi koji su taj bol preziveli i vise puta pa zamisli kako je njima koji su mozda jos na DOP-u.Razmisli sta ti je bolje!!!NEMOJ DOZVOLITI
DA TE UZME,NEMOJ DOZVOLITI ljubim te kao sestru.zelimo da ti pomognemo
ZNAS I SAMA DA JE dOp-
:smt029 ako te uzme bice sa krunom ako budes jaca od njega izgledace ovako- :evil:
Ghost
User avatar
angel
Posts: 20
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:24 pm
Location: Osijek

Post by angel »

evo, cetvrti dan kako sam bez H...tesko je, glava mi puca...samo sam to dosla napisati, nemam snage za nesto vise...nadam se samo da ce ovo trajati sto duze...zeljela bi da bude i zadnje "odvikavanje" ...puste zelje...
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

...zeljela bi da bude i zadnje "odvikavanje" ...puste zelje...[/quote]
Ne znam sta si ti odlucila:da se skines ili da nastavljas sa H.Procitao sam tvoj problem i saosjecam s tobom,ali zakopaj svoju proslost negdje gdje nikako ne "dolazis".I ja sam imao pravo velikih problema u djetinjstvu,kao i jos neki(Fanatik npr),ali to nije razlog da se drogiramo.Mi jedva cekamo da optuzimo nekoga ili nesto da kazemo: "Eto zbog toga se drogiram".Mlada si i nemoj da ti droga bude stil zivota.Te stvari iz proslosti bi te trebali napraviti jacom i jacom osobom.Stvori sebi inat pa reci NECU!!!Dosta je bilo trovanja,hajmo stvoriti nesto u zivotu,necemo da propadamo,bicemo likovi...Evo ja sam bio 7 god. i.v. korisnik,pa sam se skinuo na "suho".Zato se nisam javljao neko vrijeme.POzdrav tebi i budi ti meni lijepa,takodjer pozdrav svima na forumu.ADIOS
User avatar
Igla.U.Plastu.Sijena
Posts: 76
Joined: Wed Jun 01, 2005 11:21 pm

Post by Igla.U.Plastu.Sijena »

sta neko moze odluciti sa 16 godina??

puno srece, malena...
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

sta? svasta...i to i previse nekada...
a u vecini slucajeva zbog donesenih odluka posljedice su, na zalost katastroficne
ali sta se tu moze...bilobi najbolje da neko donosi te odluke za nas sve dok nismo dovoljno zreli i pametni da to sami ucinimo-ali na pravi nacin. Eee da je to moguce... :(
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Bilo ili ne bilo svasta,ja ne znam sta onda djevojcica da uradi...da mozda ceka da joj mi kazemo nesto,pa da se onda mi pobijamo u teoremama dok ona(koja jos nije previse usla u svijet droge) tone sve dublje.Luna,ne znam da li si ti vidjela ili dozivjela nesto stravicno,npr 23 lesa medju kojima ima i tvoje rodbine(veoma bliske),a svi su bili raskomadani.A to sve vidis u svojoj 12-oj.Pa onda nama sto se to desilo treba vodic kroz svijet!Mi ne mozemo sami ni sjediti u kuci,a kamoli odlucivati sami!?
Angel,ti mozes razmisljati,jer vec se hoces skidati-znaci razmisljas.Nase savjete prihvatila ili ne,nije toliko ni bitno za nas,nego za tebe.Nadji nekog starijeg da te usmjerava i da mozes pricati sa nji(o)m kada ti je najgore.
Izvinite na ovom,ali me Luna malo isfrustrirala(ne ljuti se please-ja se ne ljutim),a igla kaze da Angel ne moze sama odlucivati,sta na to reci :oops:
Pozdrav svima,mrzite me ako hocete,ali sam Angel-u nasem ovo napisao od srca :smt059 :heart:
ns
Posts: 152
Joined: Sun Apr 17, 2005 10:06 pm

Post by ns »

styx,ne znam sto bi te iko normalan mrzeo.. :roll: a kazes da si se nedavno skinuo?e,super..:smt023 a kako je sad?psiha i to..?
Angel,javi bar kako si...znam da vreme sporo jako prolazi,pisanjem ga mozes bar malo prekratiti..
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

sta sam rekla? kaze igla sta neko od 16moze odluciti...ja kazem svasta moze odluciti mozda i previse...ja sam puno toga odlucila tada i naravno neke su se odluke pokazale kao dobre neke kao lose...neke kao katastrofalne...i sta je tu majke ti lose????? lesevi sada? pa jebemu vise i taj rat ...i ja sam bila u ratu...cijelo vrijeme...svakome je bilo tesko na svoj nacin ..svakome su se desavala sranja ova ili ona...necemo se sada valjda takmiciti kome je bilo najgore???? svima je bilo grozno...ali onima koji su izgubili najmilije je jos vise grozno i tesko...
sto me napade tip a ja branim dijete...Igla kaze da neko sa 16 ne moze donijeti odluke...jel se onda s tim slazes styx????
grrrr kako mrzim kad ljudi ni ne znaju o cemu pricam a kritikuju....procitaj majke ti iglin i moj post jos nekoliko puta pa mi onda odgovori...ccc :smt018 :smt064
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Dobro sad,nisam te shvatio...ono kad si rekla svasta(mislio sam da se to odnosilo na moj post-znas ono o Anegel-inoj proslosti i na moj prijedlog sta da uradi).Znao sam ja o cemu pisem,jer sta bi bilo da se ti napises i onda ti neko kaze svasta.Ja mislim da si trebala naznaciti kome se obracas,je li tako?Ja sam malo(hm) temperamentan i trnutno reagujem,valjda zbog trenutnog stanja...IZVINI... :D
Jesmo li OK?
Locked