nebo je ono sto mi treba

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

joj ljudi se nikako ne razumiju...kao da svi pricamo na razlicitim jezicima....
komuna...komuna...komuna!!!!! to joj jedini spas i izlaz. Drugo sve nije vise dovoljno. A to da se moli da joj prava pomoc ne zatreba se odnosi na PRAVU pomoc poput psihijatrije, zatvora, itd. U smislu pomoci teske kategorije....sto u sustini i nije tako daleko a ni lose u njenom slucaju. Ja sam ti ANgel fino rekla da ako ne uradis nesto bices Kristiana 2000-tiha sada je jos gore nego 70-tih. A to koga je onda odjebala nije ni bitno...u svakom slucaju je nekoga odjebala a s obzirom da smo mi svi tu i da pokusavamo da joj pomognemo mislim da smo i mi svrstani u ono SVI... ANgel, ako ti nije dovoljno sto se ovoliko ljudi brine za tebe, i sto ti Katarina ko svojoj kcerki govori neke stvari i zna kako ti je jer je i sama bila tu jednom znaci da ti zeli bolji zivot nego sto je ona imala...i zato treba da prestanes da se duris ko' mala beba, i da budes tvrdoglava i bezobrazna povrh svega i da prihvatis ponudjenu pomoc jer drugog izbora nemas...
A ti seko fino reci mami i tati da joj ne salju pare jer to je jedini nacin da se osvijesti...ovako ce samo nastaviti a oni to onda podrzavaju ako joj salju pare....kad joj dodje pet do 12 trcace u komunu....eto to ti je moj savijet....
:roll:
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Nesto vise od grama, da: gram je 400 kuna
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

znaci gram i jos malo...ali za cijelu nedelju! U svakom slucaju bi trebali prestati da salju...ili nek' joj salju dop da se ne muci da ide u banku..posto je to popuno isto pare ili dop...
angel's sister-ja da sam na tvom mjestu ja bih isprintala ovaj cijeli post i dala im sve ovo da procitaju...mozda ce se onda probuditi. Ili ce ih ipak nesto mnogo vece probuditi iz dubokog sna?
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

kakva banka

Post by katarinadimedici »

Jeste da živimo u različitim državama,ali nam je admisnistracija ostala ista.Bolje rečeno,sve ono što je negativno nam je zajedničko!iz toga proizilazi da priča o računu u banci,sa kojeg devojčica može da diže novac,ne pije vodu ni malo!Pitanje je da li ima i ličnu kartu,a ako je ima,eventualno može da ima štednu knjižicu,a ne račun.Svejedno,novac koji joj roditelji ostavljaju na račun za džeparac,je mnogo manji,nego što ja dajem svojoj ćerki,tako da od toga Angel ne može da se drogira sigurno!Iako nisam želela da razmišljam o tome,čini mi se da je samo mali deo istina u celoj priči!
Angel!
Došla si ovde jer očigledno imaš problem,ma koje vrste on bio.Ako zaista tražiš pomoć,daj nešto i od sebe.Sve što si do sada dobila ovim postovima,je ono što sigurno ne želiš!Izazvala si dva osećaja kod ljudi ovde:prvi je sažaljenje,a drugi da ti ne veruju!Razmisli šta zapravo želiš,pa se javi,jer su ovi ljudi ovde zaista spremni da ti pomognu,ma kakva vrsta pomoći to bila!Javi se!
User avatar
angel
Posts: 20
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:24 pm
Location: Osijek

Post by angel »

hahahahahahaha..........da, gram je 400 kn.....znaci 500 kn je premalo za cijeli tjedan......joj daj.........znate zasto mi je dosta 500kn za tjedan, zato sto mi bratic nabavlja drogu, bratic mi je diler....da bratic....i znate koliko dobijem za 500kn, dobijem 5 grama....nije ni mala kolicina ha? bas i nije....evo sister, kod bratica sam, sada samo trebas saznati gdje je on....hehe....i nemas pojma kako je dobro....
.....Luna procitala sam knjigu i ako mislis da cu zavrsiti kao ona, kao kurva, kako bi dosla do love, varas se.....i ona je imala veliku ljubav, bar je to mislla (ja mislim da ga je voljela) i odvojili su je od njega, a i njega od nje....bas kao sto je heroin odvojio mene od cijelog svijeta....razumijes, treba mi pomoc to i ja znam i trazim ju, ali jednostavno se uplasis kada ti bude blizu, kada ju mozes dodirnuti...uplasis se kako se postaviti, uplasis se kaoko ce to sve izadji, kako ce te normalan svijet prihvatiti, oces se vratiti u svijet boje i poceti disati punim plucima s razlogom, oces se ikada probuditi a da ne mislis na koje mjesto da odem a da ne sretnem heroin.....na koje mjesto da odem a da se ne sjetim da sam se tu nafiksala tog i tog datuma....a da priznam, nafiksala sam se skoro na svakom mogucem mjestu u ovom sugavom gradu.....i onda je tu druga strana, zasto se skinuti s toga kada ces za normalne ljude uvijek ostati propalica i jebeni, prljavi i sugavi narkoman, ovisnik....samo mi nemojte reci da vas ponekad ljudi koji znaju da ste bili narkomani ne gledaju sa gadenjem....i onda ti, "normalan", opet moras trpiti vrjedanja, podjebavanja, izrugivasnja, dovikivanja...zasto to trpjeti normalan, kad je s heroinom puno lakse, kada ti on oduzme um....zasto trpjeti normalan kada ces i ti uvijek znati da si jebeni narkoman i uvijek ces se bojati hocu li uzeti ako mi netko ponudi, hou li se sjetiti tog prejebenog osjecaja na heroinu, hoce me netko podsjetiti kako je bilo dok smo se fiksali na svakom cosku i kako nam je zivot bio jeben....
.......hocete ISTINU, kazete da hocete ISTINU....pa reci cu vam istinu...evo ovako, ja samo zelim umrjeti, zelim otici tamo gdje je otisla jedina osoba koju sam voljela i koju volim....ne volim ni sestru, ni mamu, ni tatu, ni babu, ni djeda....ma nikoga i nista....zelim njega, ali on je daleko i jedina karta do njega je smrt....znam da sam poremecena, sta sad ja tu mogu, bolesna sam u mozak, pamet mi je otisla u kurac....zeklim jednstavno zaspati i vise se nikada ne probuditi, zelim zauvijek otici na nebo, medju oblake...zato i je to naslov ovoj temi....to mi je oduvijek bila zelja, posjetiti one andele iz snova...zelim im dopustiti da me zacjele, da mi rane od igala ozdrave, i n rukama i na nogama, to zelim.....zelim plesati s njima u vjecnoj bjelini, zelim se osjecati sigurno bez straha da ce me netko ili nesto ponovo srusiti...zelim se probuditi sa sjajem u ocima, onim sjajem kojim sam se budila kao mala, slatka djevojcica....zelim da pogledam u beskraj i da znam da necu sresti nikoga tko ce me unistiti, da znam da mogu osjetiti miris proljetnog cvijeca, a ne samo miris heroina pripremjljenog za fiksanje, ili miris vlage, crknutih zivotinja, znoja, bljuvotine....zelim hodati po periju, bijelom periju, a ne po blatu, osusenom liscu, razbijenim staklenim bocama, pokidanim spricama, opuscima...zelim osjetiti toplinu po cijelom tijelu, a ne da mislim prije noci gdje cu otici kako mi ne bi bilo hladno, a hladno mi je i kod kuce u mom krevetu....zelim veselo trckarati po kisi koja mi njezno miluje kozu svojim prozirnim kapljicama, a ne bojati se gdje cu se sakriti kako ne bi pokisnula i dobla upalu pluca...zelim se igrati u snijegu sa jdeom, praviti snjegovice, gadati se grudama, praviti andele svojim jadnim tijelom, zelim zaroniti svojim bijelim licem u snijeg i stopiti se s njim, a poslije toga zelim popiti vrucu cokoladu koju bi mi napravila mama s puno ljubavi....zelim plakati a da me netko ima zagrliti, utjesiti, poljubiti u celo i reci nemoj plakati sutra ce biti bolje, sve ce doci na svoje.....kurac ce sutra biti bolje, bar se tjesim da sam svakim novim danom bliza smrti i nebu, onom predivnom plavetnilu iznad mene...kako me samo doziva i jedva cekam da mu pridem sto blize kako bi ga dotaknul, otvorila njegova vrata i usla unutra sa velikim i iskrenim osmjehom na licu....pun mi je kurac vise laznim osjeha, vise ne znam ni kako se lazno smijati....nista to vise nije vazno, samo zelim umrjeti....nista vise, samo umrjeti....ne bi bilo ni velike stete, otisla bi samo jedba bezvrijedna dusa sa ovog prljavog planeta, ali bar bi se znalo da bi nakn smrti ta dusa bila srena, toliko sretna da bi umrla sa iskrenim osmjehom na licu....
....necu biti kao ta cura iz knjige, christiane ili kako se vec zove.....necu biti ni priblizno kao ona, ja cu umrjeti za razliku od nje, i to jedva cekam..........
...znate sta volim, mozda je glupa, ali volim svijetlo svijece, njezim mali plamen koji se bori za zivot, ali zna da ce se prije ili kasnije ugasiti i to doceka sa svojim zadnjim atomom snage....zar to nije predivno....

evo sto sam nedavno napisla za svijecu:

" sjedim za stolom, ruka mi sama pise po pairu, a mozda i misli....nisam
sigurna....ispred mene svijeca polako gori, vatra joj skracuje njezin ionako kratak zivot....volim svijece, male su....vatra im je pokretac zivota, vatra im unistava zivot, ali dok gore sretno trepere, zivot im svijetli u jednom plamenu, jednom kutu, malom kutu.......volim vatru, volim njezinu sagu. njezinu boju, ali problem je u tome sto se lako ugasi pa trazis jos, pa jos i tako cijelo vrijeme.......a s vojim trazenjem skracujes sam sebi zivot kao i svijeca....."


kada umrem zelim da mi cijeli grob bude okruzen svijecama i to crnim svijecama, ne zelim cvijece, ono je prejednostavno, zelim svijece i nista trugo....na tisuce i tisuce svijeca.....
....moram ici, istjece mi inetrnet a nemam vise love da produzim.....
cujemo se jednog lijepog suncanog dana kada se zadnja svijeca ugasi u sobi male djevojcice sa osmjehom, iskrenim osmjehom na licu....bilo mi je lijepo s vama....katarina, nisi trebala napisati voli te mama....to pogodi dijete koje nije imalo mamu, onda se osjecam jos jadnije....to ti je jedina greska....ali inace si najbolja osoba koju sam ikada upoznala ili bar krenula upoznavati...

sister...pozdravi starce i pljuni im u facu za mene, molim te.....

zbogom, vidimo se tamo iznad oblaka, ali tek kad vam bude vrijeme, nadam se da cemo se tamo vidjeti i uzivo.........
........bilo je lijep dok je trajalo, ali sada me ceka jos nesto ljepse.......

pusa svima, velika s mojim suhih, ispucalih usana..........
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

Ti si emotivno nezrela,i puna negativne energije :!:
Oslobodi se toga :!:
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Mislim... stvarno! Pa najlakse je ubiti se!
Skuvas tu peticu odjednom (u kutlaci posto u kasiku ne moze da stane, uzmes onaj veeeliki spric i bum). Naravno, posle toga ce uslediti opsezna policijska istraga o tome od koga je potekao taj dop... i ode i bata. Zato pazi gde i sta radis!
this is the end... my only friend, the end...

Ja ako bi se ubijao tako bih uradio. Al' ne znam cemu to, mnogo je bolje da se radis i radis i radis, dok prirodno ne crknes. A ako imas tako nepresusni izvor dopa... pa sta te briga!? uradis se i idi po gradu uzivaj u tom stanju, nemoj samo da lezis i stondiras! E, sta bi ja dao za takvog batu!

stvarno sam hteo da se uzdrzim od komentara, ali je bilo jace od mene!

Iskreno... potrebna ti je profesionalna pomoc! Psihijatri, antidepresivi... i sve sto ide uz to.
A to sto se nadas da ce te posle tog poslednjeg (smrtonosnog) fixa andjeli odvesti negde gde ce ti biti kako si opisala... pfff, nema od toga nista! Samo ces ustondirati i vise se neces probuditi... ni andjela, ni NJEGA, nicega. apsolutno nicega. Zivis jednom i kad dodje kraj, to je KRAJ! dalje nema! Zato uzivaj u tom zivotu kakav da je (a veruj da vecini ljudi ovde nista bolje nije nego tebi)!
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

mama

Post by katarinadimedici »

Angel!

I zaista se trebaš upitati šta ti pružaš ljudima oko sebe,da bi ti oni uzvratili!?Iskrenost,ljubav...
Nemoj me terati da izigravam Šerloka Holmsa,nepotrebno je!Taj bratić bi trebao da bude Pablo Eskobar,da ti može priuštiti svakodnevno drogiranje?!A ako te već toliko "voli" što ti uzima i tih 500kuna?A trebaš i da jedeš,pušiš...?Samo mi još reci da je to onaj isti koji te je silovao???!!!!
Neću ti reći:"Odrasti!" jer se i ponašaš u skladu sa tvojim godinama,kad dođe vreme,odrašćeš i početi zrelo da razmišljaš!
Što se smrti tiče,kao i Raja kakvim ga ti zamišljaš,lepo si napisala i opisala- san!Dušo moja,odande se još niko nije vratio da nam ispriča kako je,a TI i JA sigurno ne bizavršile u Raju,za nas je rezervisan Pakao.I za samoubistvo treba hrabrosti,da si želela da se ubiješ,davno bi već bila mrtva!Zato,ne maštaj o glupostima,okreni se stvarnosti!Život je suviše dragocen i kratak,da bi ga profućkala tek tako!Vreme ti je da počneš da živiš i to otvorenih očiju!Ponudila sam ti svoju podršku,svoju ljubav,a ispalo je da sam te "uvredila"?!
Od cele tvoje priče,kao istinu prihvatam jedino deo o momku koji je umro i čija te smrt pogodila.Nije fer!To nebo koje obožavaš,nije fer jer uzima,mlade i lepe,a i one malo manje mlade i malo manje lepe,samo smo ih mi voleli!Smrt ne bira!On je otišao,ti si ostala!Vreme provedeno sa njim ti se samo čini kao dugo,jer sa toliko malo godina,godinu dana ti protiče tri puta sporije nego meni,koja sam tri puta starija.E,to vreme leči sve,pa i ranjenu dušu!normalno je da patiš za njim i da ti nedostaje."Velika"ljubav između dvoje narkomana,brzo bi se pretvorila u svakodnevne svađe oko dopa i ko je uzeo manje,a ko više!?U tvojim godinama,svaka ljubav je ona prava i večna!Ove reči,svakodnevno ponavljam i svojoj ćerki,pa,dokažite da ste zrele onoliko koliko želite da se prikažete!
Ukoliko iskreno tražiš pomoć,onda i dozvoli ljudima da ti pomognu!Ja i dalje mogu da ti budem "Mama" i dalje te "ljubi mama"!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

za nas je rezervisan pakao??? Za mene nije...ne znam za tebe jebi ga...ali samo zato sto smo narkomani i sto znaci imamo problem ne znaci da idemo u pakao. Jer da je tako ne bi ni AA ni NA ni CA i sve te organizacije protiv droge koristile bas tu vecu silu, boga, bilo koga kao nekoga ko ce nam pomoci....dati snagu i volju za zivot...
nisam neki vjerenik...vjerujem u svasta...i budizam i hinduizam i sve...mi ne znamo jel to i postoji,,,ja se nadam da postoji...jer imas drugaciju sliku o smrti onda...ali bijeli andjeli i oblaci...pa mozda kasnije..ali prvo ides pod zemlju, u crni mrak...ni svijece ni snjega...pa onda trunes...raspadas se...i tako dalje

pazi ti ne zelis stvarno da umres...ti zelis samo da bol nestane...ja sam radila u prevenciji za samoubistvo...cula sam tu isto pricu mnogo puta...mozda i goru...ali to je vapaj za pomoc...zelja da nestane bol///
idi se lijeci, idi odatle svakako te tu kazes nista ni ne veze...normalni ljudi?? ko j.be njih? ko su ti oni? sta te briga..a znas sta? Neces tako razmisljati kad se skines...samo da znas,,,opet ti kazem mi smo svi kroz to prosli svi smo se isto osjecali svo smo isto bjezali i bili kivni na cijeli svijet...i sami...
i zato smo tu sada...da ne i bili sami da bi mogli pricati s ljudima koji nas razumiju...
samo ti prihvati pomoc pa ces vidjeti kako se sve promjeni...neces vjerovati da si to bila ti...pa covjece ljudi su se drogirali godina ovdje...rasturili sve...sjebali sve...stigli do nule...bas u velikoj knjizi -narcotic annomymous ima jedna prica o zeni tj djevojci koja je imala sugar daddy-a-znaci neko ko te snadbjeva sa svim i svacim a ti imas sexualnu vezu s njim-dobrovoljno...ne kurva...to je samo ljubavnik sa lovom.i sve super...i puf nestade sve..uhapse nju ode i sugar daddy ode i njena kuca ode sve u pm...nista ne traje vjecno draga moja...a ni kristijana nije bila kurva...ona je pusila k.rac tipovima za dop....ali nije tako bilo u pocetku...u pocetku je dobijala za dzabe ili nesto malo placala jel de?? to ti je sudbina ako ne prestanes....a i to je jos i super sta sve moze biti ...a strah te pomoci i sta sve slijedi??? ne moze biti gore sta ti ovako slijedi...vjeruj mi...nisi sama imas ljude koji te razumiju....idi nadji sastanke za adikciju ...mora biti....nek te smjeste u komonu...ima pravo dobrih bas tu...idi covjece budi godinu dana dodji sebi budi s ljudima ko ti...i pocni novi zivot...
a to da nije steta ako te ne bude....to se varas...i zato znam da ti ustvari zelis da kazes da te boli i da zelis pomoc ali ne znas kako da je trazis prihvatis nista....trazis njihovu paznju...znam....e ba pa ja stalno pricam s djevojcicama ko ti...pa katarina ima 2 ko ti (jedna je manja)...svi te razumiju znaju sta te boli...pa daj mala saberi se...dok jos mozes....a vjeruj mi samo sebe sjebajes...vise nego sto ces ikad ikoga..'a i on? On??? sve se desi s razlogom...mozda je trebao otici...mozda je to njegova sudbina...a tvoja je da se skines i nadjes fin zivot i finog momka koji ce te voliti i paziti...ali prvo ti to moras sama da uradis....
e i ja na tome sada radim...da ti iskreno kazem....
a nemoj vise pricati gluposti o ubistvu...ja da sam seka tvoja ja bih te prijavila kao nestalu u policiju a ne bi se prpucavala s tobom na netu....pa sta je vama ljudi??/pa ako su mam i tata hladnokrvni a nisu....daj ti to uradi...prijavi je covjece kao nestalu to je jedini nacin kako ne vidis?????????? :roll:
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ma ee..ne moguce...pa bar kod nas roditelji nisu od kamena...ovde ih ima dosta...ali niko od familije da se ne zabrine za djevojcicu...dijete...pa i taj bratic? ...pa i ako je tako...pa prijavi njega...znas valjda ko je bratic? ima li on porodicu? reci njima...ma ono...isuvise americki za nase prostore...i gradove koji nisu bas toliko veliki...pa ja bi u sarajevu mogla naci bilo koga..da trazim nekoga. A vec u gradu sa skoro 5miliona stanovnika...ne znam...ja bi trazila u svakom slucaju...nego eto sta ja znam...zbog toga mi je to sve 8)
Locked