nebo je ono sto mi treba

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

mislila sam da je bilo logicno da odgovaram na post iznad mog jer ponavljam njeno pitanje...ona kaze sta moze ...? ja kazem sta? pa svasta...a i kontext je odgovor na taj post. Kad sam napisala to svasta kontala sam da izgleda kao da sam rekla svasta u smislu ccc ili boze sacuvaj. pa sam zato dodala svasta moze odluzciti....
cijela lekcija srpsko hrvatskog...padezi su krivi za sve 8)
ma ok je styx samo trebao si ipak procitati 2 puta....ok desi se svakome...samo sto eto ja to ne gumo...napad bez razloga...
a i ja ne bih tako odgovorila na post koji je pozitivan i podrzavajuci..
eto..ok je sve kao sto rekoh svima se desi da brzopleto reaguju...pa eto
caos
User avatar
Igla.U.Plastu.Sijena
Posts: 76
Joined: Wed Jun 01, 2005 11:21 pm

Post by Igla.U.Plastu.Sijena »

sta moze neko odluciti sa 16..odrastanje u sredinama sa totalno losim sistemom vrijednosti, nedostatkom perspektive, cinjenicom da se osamostalis tek oko 30-te, i to uzdajuci se u paranormalne sile, onda dostupnost droge (pogledaj kad su roditelji od Angel provalili da je ovisna), traume iz proslosti (koje su potpuno sveprisutne) i sve zajedno, onda te ne cudi da 60% djece probaju drogu... To sad dodje kao nekakav hobi. Jeftinije je duvati nego baviti se fotografijom, kiparstvom, pravljenjem fonoteka, naprimjer.

Iz mog nekog iskustva,roditelji mogu da vaspitaju dijete kako treba, da mu ukazu na opasnosti, da mu daju ispravan primjer, ali dijete kako vidimo, nece slusati.
Kako da slusa, kada je svaki autoritet otisao u nepovrat. Zajedno sa vrijedonosnim sistemom. Sa 12 godina, ti ne vidis da ti grozni roditelji crkavaju da bi ti obezbijedili osnovne uslove za zivot. Prije nego sto iko osudi roditelje, treba napraviti mali test, a to je da nadje posao, da radi tri mjeseca i izdrzava cetiri ljudska bica tri mjeseca. Ako se odluci za laksu varijantu, kradju i sl. rizikuje da zaglavi u zatvor i djeca ostaju na ledini. Treba malo otvoriti oci i realno pogledati gdje zivimo i kako.

Sa 12 godina, ne mozes biti svjestan tih stvari pa je OK u traganju uzroka prebacivati krivicu sa sebe.
Problem koji ima Angel je kompleksan i ukljucuje drustvo, sredinu, skolu, roditelje, losu prevenciju.. i tu su njenih 16 godina itekako bitni, prijatelji Styx i Luno. Za vas, zrele, odrasle, odgovorne, sto ste vec stasali da se brinete o svojoj djeci ste najbitniji vi sami s cim se vjerujem dobro snalazite. Djevojcica Angel ne smije kroz ovo prolaziti sama. Moze i sama, potpuno vjerujem da moze osvojiti svijet, ali je grozno dopustiti da prolazi kroz takvo sto.

Konkretno, kakvo god da je drustvo i drzava, porodica je osnov i mislim da se Angel treba vratiti i duhom i tijelom svojim roditeljima i sestri.
Cinjenica je da je diler na svakom cosku, pa i apoteka je, zajedno sa osobljem koje je uvijek bilo spremno da proda trodone/bensedine... Ali ti ne ides do dilera dok vec nemas formiranu namjeru da kupis to sto si naumio. Nikom nikad diler nije sam prisao??
User avatar
angel
Posts: 20
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:24 pm
Location: Osijek

Post by angel »

iglo, iskreno imas pravo...ja sa 16 godina ne mogu nista, tj. mogu sve, ali kada bi nesto odlucila ne bi imala dovoljn jak karakter da bi to i odrzala...komplicirano je to sve...mozda sam dozivjela sve sto odrasle osobe dozive, ali to ne znaci da sam zrelija, da zrelije razmisljem da si mogu odrediti cilj kojeg cu se pridrzavati, uvijek skrecem na onaj laksi put, jednostavniji, kojeg je lakse pratit..
...kao prvo, nisam svalila krivnju na nikoga, nisam rekla moji su starci krivi sto se drogiram, nego je krivo jebeno silovanje, kriva sam ja sto sam dopustial da se to dogodi, ali sto sam ja mogla i znala s jebenih 12 godina...nista, bila sam tele, cistokrvno tele...
...ono sto sam napisal da se nadam da mi je ono i zadnje odvikavanje, iz toga se moglo vidjet da nemam pojma o zivotu, kuzis ono, nadam se...kakve mi koristi od jebenog nadanja, trebam nesto odluciti i pridrzavati se toga, ali to je tesko
...i da, ponovo se drogiram, sada ce jos malo i 3 godine...u 2,5 godine, bila sam samo 4 jebena dana bez H svojom odlukom...dostignuce :)
...i da, iglo, nemoj molim te govorit da se priblizim svojim roditeljima jer sam vec pokusala, ali njih jenostavno boli kurac, kuzis BOLI IH KURAC za mnom, i pocinjem to polako prihvacat...a tek sestra, za nju nisam ziva od kada je saznala da sam na H, ona se mene stidi,a iskreno i ja nje, jer tako mal mozak u necijoj glavi nisi mogo vidjet ni mikroskopom, glupa je ko stup, mrzim ju...
...jel mozes vjerovat da sam starcima reka da sam 4 dana bila bez H i oni misle da se ja vise ne drogiram, ponovo me pustaju van, ponovo mi daju lovu, sve se vratilo na staro...pun mi je kurac toga, njima je dovoljno samo nesto reci i odmah ce povjeovat, kako to mrzim kod njih...oni samo cuju ono stomim odgovara i vide ono sto im odgovara...joj, neda mi se uopce pisati o tome...uzivajte
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Malo je zbrkano

Post by katarinadimedici »

Anđele!
Već sam ti rekla,puno nas je imalo sličnih iskustava!Nisi ni jednom do sada objasnila kako dolaziš do novca za H ?Nemoguće je da se drogiraš od onoga što ti daju roditelji?!Najhladnije što možeš izvadi gan i ufiksaj se pred njima,tad će im zasigurno biti jasno.Ali najpre ti moraš da budeš načisto šta želiš!Za početak,otvori njima oči,a u međuvremenu smisli šta i kako želiš!Mi smo ovde! PDT_Love_04 PDT_Love_14
User avatar
angel
Posts: 20
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:24 pm
Location: Osijek

Post by angel »

hvala katarina, ali nije potrebno da im uopce objasnjavam nista, a pogotovo ne tako, odlucila sam se sama skinuti s toga kako sam sama i dosla do toga...evo 3. dan sam opet bez H i nekako se bas osjecam sretnom, nznam zasto...kriza je tu, ali mi je onako nekako kao svejedno...ma joj nemam pojma...
...da, lova za H...inace, ja ti imam otvorenu stednu knjizicu i svaki tjedan mi dolazi lova na taj racun, oko 500kn, malo vise, i onda kada napravim neko sranje dok sam u kazni nesalju mi vise lovu na taj racun, zato kazem da su mi ponovo poceli davat lovu, normalno da nemogu kupiti H od 50 kn u tri dana...da se moze ne bi me bilo tu, a vjerujem ni pola vas...
eto, sve od mene za danas...cujemo se :)
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

gde si?

Post by katarinadimedici »

Gde si nestala?Kako napreduješ sama?Javi se!
User avatar
Igla.U.Plastu.Sijena
Posts: 76
Joined: Wed Jun 01, 2005 11:21 pm

Post by Igla.U.Plastu.Sijena »

eh tih 16 godina :)

to je sasvim normalan osjecaj..kako bih rekla klasican bol mladosti. Osjecaj marginalnosti, otudjenosti, osjecaj da si cudan spram svijeta, svoje porodice, spram sebe. A tek ako potrebe adolescenta istupaju od nekih uobicajenih stilova..stanje otudjenja je itekako zestoko, uopste ne sumnjam.

Sta da ti kazem, sve je postalo cudno i tesko i porodice su manje vise automatizirane. Svako ko je ziv i ima porodicu je skoro u pravilu opredjeljen za konvencije kao sto su rad, odgovornost, zrelost, "normalno" ponasanje. Shvati to kao uslov opstanka. Bas kao sto tvoja porodica ne bi smjela suditi o tebi na osnovu spoljasnjih, povrsnih stvari nemoj ni ti njima tako suditi. Tvoji losi postupci, tvoj nacin zivota ne mora biti, a ja vjerujem da i nije, ogledalo tvoje licnosti. Tvoja porodica nije smjela ne prepoznati tvoj bol nakon traume u djetinjstvu. Nisu smjeli ne primjetiti da tones. To je tacno. Znaci, grijesili su i oni a i ti.

Sada, nakon svog iskustva, kad si svjesna dubine razlike izmedju vas, pokusaj shvatiti jos dublju slicnost.

Bijeg je bijeg, zar ne?


Svako ponekad ubije nekog koga voli
Kukavice to s osmjehom cine,
A hrabri udare macem


Ti si ovdje bila hrabra, oni kukavice..

Pisi
User avatar
angel
Posts: 20
Joined: Wed Jun 22, 2005 5:24 pm
Location: Osijek

a tu sam...nece grom u koprive ....hehe

Post by angel »

nisam nestala...ustvari skoro jesam...opet sam se srusila, znate od cega....naime otisla sam se starcima pohvaliti da sam napokon odlucila odustati od heroina, ako ne skroz onda se postepeno skidati s njega )mozes mislit pameti)...uglavnom, oni su mi se u facu nasmijali i rekli mi da to moje odvikavanje nema smisla, da znaju i oni, ai ja da cu ja na kraju umrijeti od prevelike doze heroina...mozes mislit...umjesto da me podrze, da mi kazu bravo kceri, znamo mi da to mozes, samo naprijed...oni mi s obrate kao osobi koja ne zasluzuje ni mrvicu postovanje, ni mrvicu priznanja...i onda jos nakon sat vremena dodje moja draga sestrica sa svojim pickama(kolegicama) i pocne me podjebavat...u stilu:ajde sekice pokazi nam ubode od igle, ajdeee nemoj se stiditi, ajde pokazi nam kako se bodes iglom, da li imas jos mjesta da se ubodes, ajde pokazi nam kako kuhas H....ajdeeeeee, ubodi se pred nama......meni je puko film, kipila sam i kroz usi, i kroz nos, oci i usta, izletjela sam van otisla do dilera i nakon nekog vremena se vratila kuci...rekla sam ima: ocete kucke da vam pokazem, ocete jebem vam mater u picku...uzela sam pribor, napravila H i ubrizgala si u ruku....ubrizgala sam H pred svim njezinim frendicama, pred svojom sestrom....gledali su me kao da nisam normalna, sa toliko gadjenja, kao propalicu, kao zadnje govno koje jedva ceka da netko zgazi u njega....ali opet gledali su me i sa toliko zaljenja u ocima i na licu...prvi put sam primjetila i suze u njihovim ocima, prvi put je netko plakao zbog mene....nisam mogla podnjeti da me netko zali i pokupila sam pribor i izasla iz sobe....i tada se dogodio taj trenutak, samo sam se odjednom, svom snagom priljepila od pod.....tresnula sam kao palacinka....rekli su mi u bolnici da imam mali, mali potres mozga...cak imam i kvrgu na celu od jacine udarca....jedina dobra stvar toga svega je ta da me sestra vise ne zajebava, sada me gleda sa ogromnim zaljenjem u ocima, sto me jos vise zivcira...ne zelim da me nitko zali, zelim da mi netko kaze ja sam uz tebe, zajedno cemo izaci iz tog sranja....samo to....a mozda me sad i posalju na odvikavanje iako mi starci izgledaju sretno i zadovoljno kao i prije 4 godine....eto...jebiga....tu sam...jos uvijek....na zalost....
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

imaš nas

Post by katarinadimedici »

Zaista je strašno to što ti se dešava,uopšte!Ali,pokušaj da pružiš i drugima priliku!To što si uradila,možda je zaista bilo potrebno,ako ništa drugo i sama primećuješ da se nešto u pogledu tvoje sestre promenilo.Možda je i njoj bio potreban takav šok,da bi se suočila sa tvojim problemom,koji MORA biti i njen,bar delimično,naročito sada kada su sve to videle i njene prijateljice!To ''žaljenje'' koje joj čitaš iz očiju je ipak neki osećaj i to mnogo veći nego ravnodušnost,pa pokušaj da ne budeš isključiva,daj joj šansu!Niko od nas u tvojim godinama nije podnosio tuđe žaljenje,ne podnosim ni sada,ali ipak pravim razliku po tome sa čije strane dolazi!Možda je tvoja sestra sve do sada mislila da je to foliranje i hirovi jedne adolescentkinje,sada kada se uverila da ti zaista sve to i radiš,sa čime su one pokušale da se zajebavaju,veruj mi da je iz osnova promenila mišljenje.Daj joj malo vremena da se sabere,možda će se iz svega izroditi nešto dobro,možda će se među vama razviti odnosi kakvi treba da budu između sestara.Znaš,ja imam sestru,koja mi nije rođena,sa kojom sam odrasla i puno mi je pomogla u životu,mada sam često bila nepravedna prema njoj.Ostajala je uz mene kada su mi svi drugi okretali leđa i dan-danas više ona veruje u mene nego ja u sebe samu!Ali,kada se setim početaka,imala sam epizode slične tvojoj,čak i sada često zna da ironiše i da me ''podjebava'' na isti način kao i tvoja sestra!Razgovaraj sa njom otvoreno,pokušaj i ti da odbaciš predubeđenja!
Voli te MAMA!
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

moze li mi neko reci koliko je 500 kuna preracunato u heroin? Naravno, sa cenama u Hrvatskoj.

Ne znaci mi nista da to pretvorim u evre pa u dinare i da sracunam koliko je to dopa u Srbiji. Zanima me stanje tamo. (posto sam procitao da joj angel nedeljno na racun dobije 500 kuna, pa zato pitam)
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
Locked