bad luck ili bedak?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
DarkAngel
Posts: 149
Joined: Mon Jun 06, 2005 5:32 am
Location: Somewhere In The Time

Post by DarkAngel »

Super si ti, izborices se sa rovcem, znam ja to! :-D Samo lagano, i sigurno...
Ako je bolje u selu pali u selo, ako mislis da ce ti tamo biti lakse - samo napred, ali nadjite tamo neku zanimaciju, da vas ne ubije dosada.
Sto se tice alcohola, jedno vreme, pre nekoliko godina, sam se i ja alcoholisala kao luda, i pomagalo mi je, ali onda sam se navukla na alcohol pa i kad sam se skinula nisam mogla da mrdnem a da ne cugnem iz kucnog bara nesto....I sad..sta ne valja tu??Nista ne valja a necim moras da se vadis, tako da je i taj alkohol dobrodosao, samo da uspes!
Bunar želja ne postoji.
Da postoji skočila bih.
Jedem laž ko keks i ćutim.
Što da znam?I ko da ne znam.
To sam ja i tu je problem,
Silom neću da se menjam.
User avatar
raskorak
Posts: 453
Joined: Wed Dec 06, 2006 7:20 am
Location: u svemiru

Post by raskorak »

Nemam ja sada nekih problema sa alkoholom, niti ga dozivljavam kao neku zamenu za heroin. Jednostavno, jebeno losi dani. Ljudi oko mene koji pate zbog ove uzasne tragedije (a pate vise od mene) pokusavaju da potisnu to pomocu alkohola, a ja sam tu kao podrska. Pijem na silu. Ja sam se jedno vreme (pre 2-4 godine) uzasno opijao, i to su bile nezamislive kolicine. Ako je nekome poznat termin "Zapoj" skontace. Ostalima objasnjenje: Ruski obicaj po kome se ne treznis 3-7 dana, nakon kojih prolazis kroz svojevrsnu duhovnu katarzu. E, pa mi smo baaas cesto pravili "Zapoj". U jednom momentu smo nas petoro (izmedju ostalog i moja pokojna drugarica) zaboli kod mene kuci i za tri-cetiri dana popili 75-80 flasa belog vina, nekoliko flasa crnog, pivo se provlacilo s vremena na vreme, zatim nekoliko flasa stomaklije... Dva dragstora u kraju smo ispraznili! Zadnje noci smo ostali bez kinte. E, onda su moji drugari nasli medicinski alkohol (96 ili 97%) kod mene kuci, koji su izmesali sa sirupom od kajsije i vodom. I... popismo nas cetvoro (drugarica se nije usudila) skoro litar tog cuda (koliko smo i nasli). Koktel smo nazvali "Cerumen sunrise rooster" :-D . Naravno, zbog boje tog "cuda". E, onda je krenulo zezanje... Oduzeli su nam se udovi. Al' nama je bilo dobro! Posle je dosla moja tadasnja devojka sa mojim "prijateljem" i probala to cudo i odmah se ispovracala. Necu reci sta mi je rekla posle, jer bi me ljudi verovatno banovali zauvek sa ovog foruma. "Prijatelj" mi je dugovao neku kintu, al' smo prebili dug tako sto mi je dao ter dopa i jos neku kintu. Naravno kinta je otisla na spricer, pljuge i pivo, a dop u mene. Posle sam se jednostavno smirio, i vec se i zasitio alkohola. Maltene sam postao ravnodusan prema njemu. Eh... kad bih se i jahanja mrkog konja zasitio... Doci ce valjda i to. Nadam se. Teram sebe da verujem. U svakom slucaju, dobro sam. Hodam na samo dve noge, i to svoje. Creva mi jos ne krce od gladi, vec od nervoze. Kada ujutru ustanem imam kuda da odem - u mastarije. Imam i gromobran, i kisobran, i suncobran, i jaknu... I dusu imam. Samo je suspendovana i plesniva od nerada. Drema u svojoj jazbini, nikada radosna i nikada ocajna. Iz velikog tunela uvlaci se u male tunele. Ni Suncu, niti bilo kakvoj frci se ne odaziva. Sunce i ne postoji kao takvo, vec samo u odnosu na cisto nebo, a njega iznad mog grada odavno nema... Uf, prolupao sam. Lupam gluposti. Aj' kucamo se ljudi...
To sam ja:
Čudo, ali ne i čudovište
Svetlost, ali ne i Sunce
Mrak, ali ne i tama
Radost, ali ne i sreća...
User avatar
DarkAngel
Posts: 149
Joined: Mon Jun 06, 2005 5:32 am
Location: Somewhere In The Time

Post by DarkAngel »

Ijuu kakvo manijachenje sa alcoholooom!!!Hiihi!! :-D E bas sam se slatko nasmejala, bas mi je nekako vratilo film na neke moje prosle dane. Dobro, nismo se bas toliko oduzimali od zivota ali bili smo blizu...Ma da sam ja imala periode koji su zaista smesni,ali necu o tome ovde da davim...Sve u svemu, bas vam je bilo loodo!!Hahaha!!Nisam do sada cula da se neko bas toliko oduzimao, osim tamo u Rusiji,znas onaj klip sa onim pijanim Rusem...Hihihi!! :-D :-D
Ma drzis se ti super, svaka cast!
A sad....sto neki trenutno tope tugu u alcoholu...Znas kako kazu, kad topis tugu u alcoholu uvek ta tuga jos vise izadje na povrsinu, i vidis je na dnu case svaki put...zao mi je, zaista....Ne znam za to sta da kazem..Tako da necu da pametujem...
Pozzzzz!!!!!! 8)
Bunar želja ne postoji.
Da postoji skočila bih.
Jedem laž ko keks i ćutim.
Što da znam?I ko da ne znam.
To sam ja i tu je problem,
Silom neću da se menjam.
User avatar
raskorak
Posts: 453
Joined: Wed Dec 06, 2006 7:20 am
Location: u svemiru

Post by raskorak »

Sve se nekako vracja na normalu. Dani prolaze, i svaki naredni jebeno lici na prethodni. Dosada, navika... sta li vec?
To sam ja:
Čudo, ali ne i čudovište
Svetlost, ali ne i Sunce
Mrak, ali ne i tama
Radost, ali ne i sreća...
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

To je najveci problem skoro svih nas....probaj da nesto promenis,samo pokusaj !
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
raskorak
Posts: 453
Joined: Wed Dec 06, 2006 7:20 am
Location: u svemiru

Post by raskorak »

Kako da sacuvam sebe od promene?/Samo putem promene...
Ma sve je to sjajno-bajno, al' kad nesto rovari po mozgu...
Ja se stvarno divim ljudima koji mogu da se kljukaju antidepresivima. Meni je to uvek bilo odvratno. I u ovom trenutku, dok ovo pishem, sa jedne strane se setim svih "nemilih" stvari vezanih za drogu, a sa druge se setim one jebene ravnodusnosti kad je covek na heroinu. I... sta sad? Da nastavim da zalim samog sebe i da iskopam neku kintu za shemu, ili da odem pod tush, pa u krevet? I tako svaki dan. Neki slatkorecivci kazu da pod zubom vremena sve bledi... Neke stvari ne.
Jos jedna stvar mi nije jasna. Zbog cega su roditelji uvek spremni da lazu sami sebe? Uprkos problemu... Moja majka je progutala svaku moju bezocnu laz nakon sto mi je nasla gan, kashiku i limuntus. I, povrh svega me je poslala na more! A, da sve bude crnje, apsolutno sam siguran da bi i vecina roditelja ostalih narkomana postupili slicno ili isto. Muka mi je! I zbog sebe, i zbog keve, i zbog ostalih ljudi koji me okruzuju, bilo oni u problemu ili ne. Hocu da budem sam sa svojim strahovima.
To sam ja:
Čudo, ali ne i čudovište
Svetlost, ali ne i Sunce
Mrak, ali ne i tama
Radost, ali ne i sreća...
User avatar
deminutiv u slobodi
Posts: 58
Joined: Wed Nov 15, 2006 1:23 pm
Location: menja se

Post by deminutiv u slobodi »

Ne,dve su velike istine:VREME LECI SVE í ZIV SE COVEK NA SVE NAVIKNE;da sam to znala kao klinka,spasila bih sebe mnogih stradanja.Ima po malo i neceg tuznog u tome,pogotovo kad ti vreme izleci velike ljubavi,velika propala prijateljstva,i slicne lepe stvari.Ja i dalje cesto kad zatvorim oci,i kad se prepustim lepim mislima,vratim secanja ali nista ne osecam vise prema njima....samo slike,a ni one nemaju kontinuitet-izbledelo.....to je dobro po mene,naravno,ne preostaje mi nista drugo nego da zivim u sadasnjosti i za buducnost..A mame i tate,pa odbrambreni mehanizme-poricanja,racionalizacije i cega ne sve,poludeli bi od tuge i ocaja kada bi se odjednom suocili.Svako tezi da zadrzi sto duze normalnu sliku o sebi,zar ne???Pa i kad gresimo,mi cemo optuziti sve drugo,napravicemo sopstvenu ideologiju,samo da zadrzimo sto duze tu lepu sliku o sebi.Svidja mi se ovaj tvoj potpis dole...lep je i od DarkAngel,al tvoj je malkice lepsi.
User avatar
DarkAngel
Posts: 149
Joined: Mon Jun 06, 2005 5:32 am
Location: Somewhere In The Time

Post by DarkAngel »

raskorak wrote:Hocu da budem sam sa svojim strahovima.
Ne mozes da budes sam sa svojim strahovima, jer ja sam sigurna da postoji neko ko moze biti uz tebe i ko ti je prijatelj, zasto biti sam sa svojim strahovima kada ih mozes na trenutak barem zaboraviti sa nekim ko ce biti uz tebe?
Ja se stvarno divim ljudima koji mogu da se kljukaju antidepresivima. Meni je to uvek bilo odvratno.
Ja sam imala terapiju antidepresivima, i stvarno su mi pomogli!Nema sta tu da se bude odvratno, prvo zato sto kad si narkoman dolazi do neverovatnih promenaraspolozenja, od prevelike euforije do prevelike depresije koja tera na razne stvari. Pogotovu kad se skines ili pokusavas da se skines. Ja sam tako bez razloga pokusala da se ubijem nekoliko puta, zadnji put a nadam se i ZAISTA POSLEDNJI sam pokusala da secem vece. A sa antidepresivima je sve bilo ok kasnije kada sam pocela da ih uzimam kao terapiju.
Neki slatkorecivci kazu da pod zubom vremena sve bledi... Neke stvari ne.
Neke stvari ne, i tu si u pravum neke stvari nam stoje u glavama i ne daju se promeniti.
Zbog cega su roditelji uvek spremni da lazu sami sebe? Uprkos problemu... Moja majka je progutala svaku moju bezocnu laz nakon sto mi je nasla gan, kashiku i limuntus. I, povrh svega me je poslala na more!
Jednostavno lazu sebe i ne zele da prihvate cinjenicu da im je dete bolesno i da je narkoman. Tako je i moja majka jedno vreme cutala, i cekala....Roditelji ne zele jako dugo sebi da priznaju da je bas njihovo dete u problemu koji kao epidemija zahvata ovu drzavu.
Bunar želja ne postoji.
Da postoji skočila bih.
Jedem laž ko keks i ćutim.
Što da znam?I ko da ne znam.
To sam ja i tu je problem,
Silom neću da se menjam.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

ne bi rekla da stvarno zelis biti sam sa sobom i svojim problemima. Idi se ispucat na Opcoj imas topic Istina, izderi se na kog hoces ili reci istinu nekome kome ne mozes u stvarnosti ili sto bi zapravo mami htio reci ili sto bi volio da ti ona kaze

ps.ja sam se za danas ispucala i bas mi je fino :-D
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Post by Zona Sumraka »

znaci kljukanje antidepresivima je odvratno, a pucanje dopom nije...i stara je glavni krivac sto nije prije skontala da se drogiras...
Post Reply