ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Re: ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Post by ONO »

Hehe, bas si me nasmijala ovim smajlicima, i bez teksta bi mogli ispricati cijelu pricu njima, ma super si!
Uzivaj!
:finga:
:smt058
:smt117 (ovaj mi je bas simpa...tek sad sam skuzio gdje se nalaze ovi drugi smajlici...odlicna neverbalna komunikacija, izrazavanje emocija!)

jago
My lost...and here we go again...
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Post by cokapeace »

Ma sve za tebe drugar ! :D :D :D :D :D PDT_Love_18 :heart:
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
dejann
Posts: 16
Joined: Mon Nov 26, 2007 8:42 pm

Re: ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Post by dejann »

Ej zdravo druze.E uvek se nasmijem onako u dusi kad napises nesto pozitivno.Ma ja sam"dobro".Izvukao sam se iz s..nja.Nekad mali tremor,mala panika,ali dobro je,idem radim po ceo dan i jebiga zivot ide dalje.Ma ja mogu bez jedne ali ne mogu sa jednom.Ali mislim da tu ima i nesto pozitivno, jer kad se izvuces iz dna onda se radujes i malim,sitnim stvarima.Ma vidim to svakog dana,puno stvari koje nerviraju "normalne" ljude za mene su cista zajebancija.E stvarno se radujem da si dobro mada te nepoznajem ali veruj da ovo sto pisem pisem iz srca.Mislim da ovo nije forum koji trpi lazi i licemerje....nema logike. Fakultet i nije neki bauk,evo ja ga zavrsio i ostao "normalan". 18 ispita puta 14 dana=252...ja ti dajem jos 100 dana,i etooo za godinu dana diplomiras pa da zalijemo ups zaboravio sam da ne pijem. Ma zezam se,ali za 14dana moze da se spremi ispit da ga j...m. EEE sto nisam ja imao ovaj forum kad sam cuvao flasu ispod kreveta.Reci mi na kojem si fax-u,kad su ispiti i javljaj se.Puno pozdrava iz makedonije......u nastavku ti saljem jedan tekst o jednoj nasoj L E G E N D I, pa ko hoce neka procita,a ko nece opet dobro. Znam da ce i Coka ovo procitati pa puno pozdrava i za nju,jaka je ona izvuci ce se bar prema onom sto sam ja procitao i kako sam shvatio.CAO






TOSHE PROESKI Zar jos nesto treba reci, samo ime sve kazuje. Svi ga znaju, svatko je bar jednom otpjevao neki refren neke njegove pjesme... Bio je svaki dan sa nama, na TV, radiju, u stampi... Nije proso ni jedan dan a da netko nije cuo neku njegovu pjesmu na radiju, vidio spot na TV, sliku na bilbordu ili u stampi, neki intervju, neka najava za koncert, ili je neko spomenuo njegovo ime...
Naqvikli smo se na Njega, bio je svakodnevica svakog covjeka u MK, a kako ovde mediji kazu bio je svakodnevica ljudi i sire od MK, na prostoru citave Bivse SFRJ. Bio je prisutan svaki dan na neki nacin (uvek pozitivan nacin) u zivotima svih ljudi... bio i ostao... Navikli smo se na njega a da nismo bili svjesni sto smo imali i izgubili (ko sto kaze jedan moj frend filozof - 'Ljudi se drze za zivot, i kada bi vjecno zivjelit oni bi to shvatili ko nesto normalno.'). Ali ljudi nazalost ne zive vjecno... dali je to normalno? Mozda i jeste, ali kad netko ode sa 26 onda to sigurno nije!!! A ipak za tako malo vremena ucinio tolko mnogo stvari sto bi nekome trebalo 3 ili 5 zivota od 70tak godina!
Moram priznati da nisam bio neki njegov fan, moj stil muzike u tom periodu je bio razlicit, ali ipak sam neke pesme slusao (najvise mi se svidjala pjesma 'Meni Hvala Nijedno' valjda zbog toga sto tu dobro dolazi do izrazaja njegov Operski Glas i Talenat za Operu) i Vjerujem da nije otisao tako rano da bi snimio Operske Arije i bio bi proglasen za Novog Pavarotija! Tjedan dana prije nesrece je proslavio tacno 10god karijere.
Nikad nisam otisao ni na jedan Njegov koncert i nisam ga nikad video uzivo, a imao sam barem 20-tak prilika...
U periodu dok je fizicki bio sa nama vecina ljudi nije vidjela Njegovu Pravu Velicinu, malo je ljudi znalo koliki je bio Humanista i Dobrocinitelj, kolko je ljudi bilo kojima je nesebicno pomogao (moralno, materijalno, promotivno...) To smo tek kasnije saznali. Sad ljudi koji su ga poznavali pricaju s tugom koliko je Veliki Covjek bio, autoriteti neki dvostruko stariji od Njega priznaju kolko su naucili od Tog 'Djeteta'...
Mnogo je voleo djecu, bio je Lokalni Ambasador UNICEF-a, dobio nagradu 'Majka Tereza' i jos puno toga... ne mogu nabrojati sve Humanitarne Koncerte... mnogo puta bi rekao "Honorar me ne zanima poklonit cu vam pjesmu ili nastup :)" tako je bilo i sa Sportskom Navijackom Himnom za MK pa je posthumno taj honorar od 3000eura otisao u humanitarne ciljeve za jednog 3-god bolesnog decaka koji se leci u inostransvu a operacija je mnogo skupa.

Uvek bi u intervjuima rekao: "Tako sam vaspitan, ne mogu drugcije, to je moj nacin zivota." Poticao je iz siromasne obitelji i bio je Veliki Vjernik. kad bi ga pohvalili za neki Njegov Uspjeh on bi sa smeskom odgovorio: "Mogu Jedino Zahvaliti Bogu sto mi je dao snage da sve to izdrzim i ostvarim." U djetinstvu je upoznao besparicu, naucio sta je skromnost i prava ljubav za sve ljude, i kad je postao slavan i bogat To Nikad Nije Zaboravio, ostao je skroman i pun ljubavi za sve oko sebe. Kad je upisao srednju Glazbenu Skolu odabrao je klarinet za instrument, ali njegvi mu ga nisu mogli kupiti jer je bio skup, pa je koristio instrument od skole, a kasnije se prebacio na solo pjevanje, sto se pokazalo sasvim ispravnim Jer Za To Je U Sebi Samom Imao BESPREKORNI INSTRUMENT NEPROCENJIVE VRIJEDNOSTI. On je sam bio instrument Bozji Instrument. Njegovo krsteno ime je TODOR a to znaci Bozji Dar (Bozji Poklon), i to je On bio Bozji poklon svima nama bozje Remek Dijelo.
A eto zato je i otisao. Ponekad kad pricaju ljudi Zasto se To Dogodilo ja im kazem da je tako moralo biti. Kazem im: 'Sa jedne strane ubio ga je njegov patriotizam, a sa druge strane ubio ga je nas egoizam!' Jer on je nesebicno radio da proslavi MK dok smo svi ostali bili zatvoreni u svojim ljusturama od sebicnog ega i cekali mesijansko spasenje... e pa eto... mesija je Dosao i Otisao... a da ga nismo poznali a da nismo poznali njegove osobine i poruku. Da se slikovito izrazim "Brod t.j. svi mi tonemo a Toshe zavezan uzetom pokusava da izvuce brod na povrsini i obali... ali ona sam to ne moze, ali ipak se ne predaje, nitko mu ne pomaze, netko mozda ne zna plivati, netko zna a nema volje... a tose je mogao preseci uze i izvuci se... Mogao je preseliti se u Zagreb, Ljubljanu, London i tamo nastaviti karijeru, pa ne bi morao svako malo dolaziti natrag u MK, ali On nas je previse voleo i zato se uvijek vracao i... :( dok nije konacno zavrsio svoju misiju ovdje i otisao na neki drugi Bozji Zadatak...

A takodjer pored sve njegove popularnosti i slave bio je obican i neposredan sa ljudima. U Njegovom Rodnom Krusevu To je jedan mali gradic sa 5-6 tisuca stanovnika nije bilo covjeka s kim nije bar par reci razmjenio (dobar, kako ste, kako porodica, sto ima novo...) svi su ga znali i svi su ga Voljeli "TOSHKI" tako su ga oni nazivali odmiline. A uvijek se vracao u Krusevo, kako je sam rekao Tamo je "punio baterije" i dobijao inspiraciju za nove projekte. Vracao se roditeljima, sestri, necacima i drugovima. Sa njegovim drugovima su osnivali Odbojkaski Klub "SINALKO" registrirali se i natjecali se u drugoj odbojkaskoj ligi makedonije. Tako da pored pjevaca je bio i registrirani sportista. Eto Zvijezda Estarde koja Pini stadion od 30.000 ljudi sa istom revnoscu je igrao Odbojku nekoj maloj dvorani sa drugovima iz djetinjstva koji imaju sudbinu da zive u tom malom gradicu. Eto to je bila Njegova Velicina bio je ljubazan i skroman sa svakim covjekom (u ovim vremenima ima ljudi za koje je pravi luksuz da otputuju u susjedni grad na jedno prepodne, a On koji je za mjesec dana nekadmenjao i po 3 kontinenta ponasao se ko da su njemu ravni).

Eto To Je Njegova Velicina On Je bio i Ostao VELIKA DUSA!!!

Jer imamo mi u MK [puno ljudi koji imaju i vise novaca od Njega, ali oni su sitne duse! Ne zelim isprljati ovaj tekst opisujuci i nabrajajuci primjere koliko i kakvih sve sitnih dusa - bogatasa ima, a i ne zasluzuju ni da se spomenu u tekstu gde je njegovo ime (a i onako svatko ko ovo cita sjetit ce se i sam puno takvih primjera mocnih ljudi koji sa prezirom gledaju na siromasne, a novac daju samo kad bas to moraju i tad sa teskim srcem... ko sto rekoh sitne duse!). I zato i pored citavog bogatstva i moci njih niko ne voli!!!

A Toseta Svi Vole Jer Je VELIKA DUSA. Jer samo VELIKA DUSA Moze Osvojiti Srca i Duse Milione Ljudi!!!

Svi sad pricaju kako mu se trebamo oduziti... svasta se predlaze... necu nabrajatai, nego cu samo reci svoj predlog. Znam da ce biti dostojna priznanja, imena trgova, ulica, skola... spomenici...
Ali ja zelim ovo reci:

"Najiskrenije Tosetu Cemo Se Oduziti Ako Pokusamo Da Budemo Humani i Puni Ljubavi Kao Sto je Bio ON! Neka svatko To pokusa Ostvariti u Sebi i Neka U Tome Nastoji Sa Istom Onim Intenzitetom Kojim Ga Je Tosetova Prerana Smrt Dirnula... Neka Svatko Nastoji Biti Nesebican Isto Toliko Koliko Sto Je Bio Tuzan."
Oni koji imaju novaca neka se ogledaju na Toseta kako je bio human. Neka shvate da ljudi koje za mali novac rade za njih nekad zasluzuju i vise, a sigurno ne zasluzuju da strepe oce li dobit platu na vrijeme i oce li ih gazda otpustiti samo zato sto nije dobre volje i zato sto mu se to moze.
A oni koji nemaju novaca neka se ogledaju opet na Toseta jer on je kad bi mu se dogodilo nesto neprijatno samo rekao: "Ma nema veze, da smo svi zivi i zdravi :) hajde da pjevamo :)"

I evo na kraju ne mogu a da ne spomenem moju percepciju povezanosti Toseta i J.B.Tita jer nakon Tita niko nije ujedinio u necemu sve ljude na ovim prostorima.
Negdje sam na NET-u nasao da se u svim znacajnijim datumima Tosetovog zivota provlaci broj 26, pa sam i sam malo istrazivao i otkrio jos 3 takve koincidencije:

1- Tose je rodjen otprilike skoro tacno 9-mjeseci nakon Titove smrti (netko bi rekao da je bio njegova inkarnacija, ja to ne kazem ali samo navodim brojeve)
2- Kad se izbroje dani koji su prosli od Titove Smrti do Tosetovog rodjenja broj iznosi 266 (eto opet 26 na neki nacin)
3- Kad se izbroje dani izmedju Titove i Toseve smrti proslo je tacno 10.026 dana (opet 26)


I eto na kraju ne mogu a da ne dam jos jedan svoj predlog kako bismo se mogli oduziti Tosetu, predlog koji mene samog odusevljava, za ostale neznam, neka oni sami kazu.
"Dakle predlazem da se svatke god u lijeto organiziraju HUMANITARNE AKCIJE ali po Uzoru Na Onr Radne Akcije koje su postojale u bivsoj jugoslaviji gde ce se skupljati Tosetovi Fanovi i raditi na nekom Humanom Projektu a uvece pored Logorske Vatre pjevati Tosetove pjesme i tako cuvati uspomenu na Njega i uspomenu na Njegovu Glazbu i Na njegovu Humanost." Verovatno bi se tome prikljucili i neki drugi pjevaci i ljudi koji nisu bili toliki fanovi a vole pozitivnu atmosferu u velikim grupama.
Ovo predlazem za MK ali ako ima puno zainteresiranih moze se nekog ljeta akcija odrzati i u drugoj zemlji na Balkanu.
Naravno postoji sad u MK komisija koja je formirana da Zastiti Lik, Potpis i Dijelo Toseta Projevskog pa cu ovaj prijedlog i tamo poslati jer to se ipak treba dogovarati i organizirati na Viskom Nivou (naravno ukoliko se usvoji).



Hvala Vam na Paznji sto Ste do kraja procitali ovaj tekst Dejann.
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Post by cokapeace »

Jago,kako je danas drugar?!
Vellikii pozdrav sa istoka ! (I za Makedoniju-naravno!) :D :wink: :D
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Re: ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Post by ONO »

Jutro ekipice moja!
Eto odlijepio okice pa pijem kaficu, i naravno, forum moj dragi. jako mi je drago da smo se ovdje okupili sa svih krajeva bivse drzave, i odmah da dejannu kazem da smo i mi u Hr mjesec dana pisali o Tosi, i ovdje je napravio cuda i postao legenda... I Coka, veeeliki pozdrav, kako se drzis, ima li sta novo? Cituckam malo sta pises na ostalim temama, nadam se da je sve ok! :D
Zamislite, jucer sam ucio...da, ucio. Otvorio prasnjavu skriptu i krenuo, u pocetku sa uzasnim otporom prema onome sta pise, pa onda sam nekih sat vremena uvjeravao sam sebe kako je to samo jebena skripta i da sam to hiljadu puta do sad radio...i na kraju, krenulo je a ja progutao 6o-ak stranica...posle ponovio, i sretan otisao spavati :finga:
Imam prvi ispit 19-og, raspitao sam se malo sta se trazi za prolaz... usput, na pedagoskom fakultetu studiram filozofiju (heh, da mi je samo znati sta cu raditi sa tom diplomom...dipl. filozof, :-D :-D )
Ono sta je zanimljivo, mislim, meni jedna velika enigma...kada sam upisivao fax bio sam poprilicno nakacen, al jos uvijek ispod grama dnevno. I krene fax, kolicine dopa rastu, odlazi se s predavanja da se sredi sut, pa se vracam na predavanje "normalan", ...i tako prosle godine, ali ono najcudnije...ja sam sve ispite dao u roku, bez odlaganja! Sve 3 godine faxa sam rasturio, a cijelo vrijeme se usput i bockao i to ne rekreativno, nego veoma ozbiljno!
I onda stanem s dopom, evo cist sam oko godinu i po...subutex i tako to... a fax samo stao, ja izgubio svaki interes, prestao davati ispite, i od onda sve to stoji. Sva sreca pa se nisam ispisao...
I sad se ja pitam, kako je moguce da mi je dop davao toliko snage da ocistim 30-ak ispita ko od sale, a sad stojim ko papak nad jadnom skriptom i kukam???!!! Mozda i imam odgovor...pa bio sam smiren, bezbrizan, sve sam to uzimao kao zajebanciju jer sam bio zabijen stalno, a sada su tu nemirni zivci, crvi i ostala bica u mojoj glavi, i nema mira, stalno sam negde u ratu sa samim sobom...
Al ok, jucerasnji dan mi je dao malo nade, pa cu nastaviti...evo cim nakucam post i popijem kaficu idem citati...
Uf, koje borbe i muke nam donosi ovaj strejt zivot svakog dana, toliko se spoooroo sve mijenja, ide na bolje, povratak u zivot izgleda kao misija koja ce i potrajati cijeli zivot, al kako dejann kaze, male stvari nas raduju, i to nas nekako tjera...

Eto, nestala inspiracija, ispraznila se glava, ...aha, pa nestalo je kafe, pa daaa!
Ok, idem ja dalje, u borbu sa jos jednim danom.
Vama ooogroman pozdrav saljem, i moram ovdje opet staviti svoj omiljeni - :smt117 hehehe

Ajd do tipkanja, uzivajte mi u danu!!!
voli vas Jago :-D
My lost...and here we go again...
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Post by cokapeace »

ONO wrote:heh, da mi je samo znati sta cu raditi sa tom diplomom...dipl. filozof, )
Pa,filozofiraćeš za "medalju!" :D Ma zar je bitno,gledaj na to kao na novo poglavlje svog života,bolje ,lepše,čistije..POGLAVLJE SA IZBOROM...jbg.bilo je dana kad ga nisi imao,nije li ovo onda prelepa promena?! :D
I ne laži sebe-NIJE DOP POLAGAO ISPITE - NEGO TI I TVOJA PAMET!
Stvarno volim da dodjem na ovu tvoju stranicu,nekako ovde ,zaboravim sve svoje probleme..Hvala ti na tome!

Ljubim te PDT_Love_18 i pozdravljam! :smt006

...hi,hi,hiiii :smt064 ......samo za tvoju dušu- :smt117 :smt117
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Re: ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Post by rajouno »

ono bwe chowjeche,koliko te nije bilo..mislila sam da su te wanzemaljci oteli :-D .ja nisam bila tu nekih mjesec dana,ali obawezno cu da prochitam shta se deshawalo kod tebe.ako se sjecash,ja sam ona mala dewojchica kojoj si dawno,dawno..otprilike u owo wrijeme proshle godine pomagao da prewali i kaze swojima.hwala ti za to!kao shto widish dobro sam,i ne napushtam owaj forum..josh malo pa godina chistoce...i idemo josh sto godina!!!neshto mi nece owi smajlici,ali ewo imash poljubac od baby iz cg :D :wink:
PER ASPERA AD ASTRA...
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Re: ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Post by ONO »

Heej Rajouno!!! Pa kako te se ne bih sjecao...i ja sam se pitao gdje si nestala, sta se zbiva s tobom... I, jel sve ok, cime se bavis, kako si? Jako mi je drago mi je da si se vratila! :D
Coka, ti volis doci na stranicu al ja jos vise volim kad te cujem,kao i sve koji navrate... eto, uzajamno zadovoljstvo :D

Vracam se knjizi, malo zabusavam...ipak je mozak tek u fazi privikavanja pa tu i tamo uzmem pauzicu i odgledam nesto na tv, ili poslusam muziku,obavezno melankolicno-depresivnu.. pa onda kad se vratim na Kanta i njegovo jedenje govana nekako se osjecam silovanim, hehe :-D

Svima vam zelim ugodan dan, uzivajte! (ne znam kako je kod vas, ovdje kisa pljusti i sunce sija u isto vrijeme...cudno nesto u zraku...) :shock:

Jago
My lost...and here we go again...
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Post by cokapeace »

ONO wrote: pa onda kad se vratim na Kanta i njegovo jedenje govana nekako se osjecam silovanim, hehe
Ccccc,pazi samo da ne ostaneš trudan...he,he,heee :wink: :D
ONO wrote:ovdje kisa pljusti i sunce sija u isto vrijeme...cudno nesto u zraku..
Čudno,ali lepo u isto vreme,zar ne?! :D
Cmokić!!!!!
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
dejann
Posts: 16
Joined: Mon Nov 26, 2007 8:42 pm

Re: ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Post by dejann »

Nasmejao si me od srca,i sa filozofijom i sa Kantom,dooobar si,teraj dalje.Cao
Post Reply