ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
iron
Posts: 104
Joined: Wed Nov 28, 2007 5:04 pm
Location: Dark Side Of The Moon tj. Zg :)

Re: ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Post by iron »

ONO...svaka cast stari, uistinu ti se divim. Procitao sam sve od prve stranice...usitinu svaka cast majstore... :smt041
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Re: ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Post by ONO »

Jutro ekipo!
E da, veeliki pozdrav svima koji se motaju ovuda, i iskreno HVALA na podrskama, plivam velikim dijelom zahvaljujuci vama!
Iron, dobrodosao u moj kutak, ne znam jesi li negde stavio svoju pricu...ako jesi daj reci htio bi cuti! A dejann, ima jedan problemcic...zvucat ce glupo al ja ti saha pojma nemam, znam samo da je sah mat kad ti zarobe kralja ili kraljicu :-D :oops:
aj smislit cemo nesto drugo!


...Nesto se krece u meni, imam neku zivotinjicu u utrobi, ocito, stalno se migolji i ne da mi mira, jer jucer sam valjda deset puta promjenio raspolozenja, od pjevusenja do misli o suicidu...Ne znam kako, zasto, al sinoc sam zaspao sa mislju o tome kakvo sve oruzje imam i nekim zajkljuckom kako hladno ne igra, jer ga se bojim, i tako sam trazio nacin za "izlaz" i nekako zaspao. Eto probudih se ujutro pootpuno zbunjen...
Nisam odjednom pukao, vanjski cimbenici su bili prisutni, ali sam im se ja lagaano prepustio i dozvolio da me uniste, umjesto da se borim... Uglavnom, svadje u obitelji...da skratim, dosao sam do faze u zivotu kad moram odabrati kud cu sa svojom guzicom. Imam upisan, nedovrsen fakultet, posao sam izgubio (onaj o kojem sam ranije pisao) i ne mogu naci novi. Para je kuci skoro nista, pogotovo otkako nas je samo dvoje, i toliki pritisak i prijetnje dobivam svakoga dana...Pa da se moram osamostaliti, pa da odem od kuce, i zadnje, ono sta me ispizdilo...da imam vremena do 6. mjeseca da odlucim kud cu sa sobom inace idem na ulicu... Divota, nema sta...jest da sam parazit kakvog nema, al ipak, maalo razumijevanja jebiga! Mislim da je problem i u tome sta ljudi misle da, kako sam ja sad strejt, da su nestali svi moji problemi i da sam potpuno zdrav i normalan...niko ocito nije svjestan da borba pocinje tek kada se maknes, i hiljaditi put sam jucer pokusavao obraniti sebe, ma kakvi, nista, ni rijeci razumjevanja...

Poceo sam opet gutati tablete...jebiga!
Upucenima jue poznata moja strast i problem sa tabletama...i do prije par dana bio sam tek na propisanoj terapiji od tri mala apaurina dnevno. Sinoc sam popio 10 velikih! (od 10 mg)...sta vise da kazem... Takoder i xanaxi su se vratili na velika vrata, a sada razmisljam sta bi jos mogao sam sebi propisati...uzas, znam, sve znam, al ja sam jedno bice koje se toliko voli inatiti, al na cudan nacin...ma samo me krivo pogledas i ja cu popizditi, ali, iskaliti cu se iskljucivo na sebi...to je moj problem i tek nedavno sam postao svjestan koliko sam autodestruktivan Stagod mi neko reko il napravio, a da ima neke veze s kritikom, odma se napadnem sakom tableta ili pocnem sanjati nozeve i puske...toliko sam sebi najveci neprijatelj da je to nepojmljivo...
Ovo gore je mozda zbrkano zvucalo, malo mi je tesko sve to izrazit rijecima, al da skratim pricu...mislim da cu ipak kod psihijatra i ko svaki normalno-ludi covjek otici, popricati sa covjekom i dobiti pravu terapiju...jer osjecam da sam opet poceo raditi sranja, a ona ce jednom sigurno opet zavrsiti s dopom...
Jutros sam ok relativno, nisam jeo tablete, odo sad malo prosetati, i kupiti novine, tek toliko, da krevet ne dobije rupu :-D
Uglavnom ekipo, guram, malo mi je tesko, pa opet isplivam, ma zivuckam :)
Ovaj forum, jutarnja kafica i citanje i pisanje postova su mi definitivno najljepsi dio dana i slobodno mogu reci da su postali ritual...ne mogu dan poceti bez da makar procitam sta se zbiva...

Veeeliki pozdrav svima saljem, tipkamo se, budite mi jaki!
voli vas Jago
My lost...and here we go again...
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Post by cokapeace »

Prijatelju..eejjj!Pročitaj dobro,molim te ovo što si napisao! :roll:
Kome se to inatiš-SAMOM SEBI! Prošao si pakao-ali bukvalno! I sada je tebi u glavi:"Strah me da se snalazim sam u Raju čistoće,pa ću se zato ,bolje vratiti Paklu i njegovoj lažnoj jeb. sigurnosti!"
Dobro..imaš 6 meseci...znaš li koliko je to zapravo puno vremena?
Skupi kinte tu za autobusku kartu i iznajmljivanje nekog ćumeza-za početak u nekoj metropoli...i KRENI-manja je neizvesnost kako ćeš proći tamo,nego ako staneš tu i opet počneš da se kljukaš tabletama,jer osećaš taj strah-a ne inat!
Budi jednom u životu,sam tvorac svoje sreće,sam caruj svojim životom bez straha!
Ako ostaneš ,sve ovo o čemu pišeš će se nastaviti(to je sigurno),prebacivanja,blente...i najgore za završnicu-jebeni dop!
Ako odeš....veći grad-više mogućnosti.Naćićeš posao bez problema,i niko ne mora znati za tvoju prošlost,..svi ti dileri zbog kojih ne izlaziš iz kuće-biće prošlost,jer tamo gde odeš nećeš znati ni jednu šemu, ...ne znam da li je devojčica još uvek sa tobom-ako jeste razgovaraj sa njom o ovome,ako je voliš pitaj je da krenete zajedno,ili da dodje kod tebe čim taMO STANEŠ NA NOGE-eto ti još jedan razlog da se boriš za svoje bolje sutra,....ako niste više zajedno-ne brini se ,kladim se da ćeš tamo naleteti na onu pravu-jer život nas uvek nagradi za našu borbu,samo mi pored naše ljutske gluposti,često to ne vidimo,ili zanemarujemo...
To ti je moj savet..i shvatila sam ..drugog izlaza-ima ,ali je pod "vEEELIIKIIM znakom ?!?"..i sama ću uraditi ovo što sam tebi napisala..razmisli,žensko sam,više me je strah,i imam mnooogoo da izgubim jer vodim dete od 4 godine sa sobom na taj put neizvesnosti...Ali bolje malo neizvesnosti-nego IZVESNO propadanje,haos i pakao ponovo...
Ljubim te razmisli o ovome što sam ti napisala,i mani se više tih tableta čim ti u životu nešto zaškripi,please !
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Re: ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Post by ONO »

Coka! Puuno ti hvala na ovom sta si napisala...sve vise si nekako mislim da bi odlazak bio jedino pametno rijesenje. Jer ovdje, u ovom usranom mjestu, ne mozes ni izaci u ducan bez stigme na celu, znaka koji vristi "vidi narkomanaa"... Kamo god krenem, zid. Sta mislis zasto sam dobio otkaz, urednik je doznao za moju proslost, eto, sta vise da kazem...ovdje se vijesti toliko brzo sire da si jednostavno ogranicen za svaku opciju da uspijes. Bijeg je dobra ideja, samo treba para, treba to isplanirat.
Za ovaj me kraj vezu mnoge uspomene ali sve vise i vise osjecam da ce me taj isti kraj koji sam toliko volio staviti na vjesala ako nesto ne poduzmem.
Znam da imam potencijala, okusao sam se u novinarstvu na vise mjesta, dobio odlicne kritike,radio svasta, pricam puno jezika...racimo da imam kvalifikacija...pa valjda negde ima mjesta za mene, samo ne znam gdje jos ne znaju da sam bivsi junkie!
I jos nesto sta te pak baci na samo dno...kad te vlastita rodbina, obitelj ne razumije...njihova tumacenja za moja jadna stanja su toliko banalna, "ma hajde proci ce, misli na nesto lijepo, pa koji ti je vrag, stalno ti je nesto"...ne razumju me, ne kuze da nisam lijen ili hipohondar il ne znam sta vec...shvacaju to toliko povrsno, ne znam, kao da imam gripu pa ce sve proci za tjedan dana...no coment! Dakle, podrska-nula!
Sa djevojkom sam prekinuo...gotovo iz istog razloga, ona, koja nikada nije bila na dopu, jednostavno ne moze pojmiti moje depresivne faze i malodusnost, trudila se, svaka joj cast, ali i ona misli da bi to vec trebao prevazici...i kako to da se meni ne da izaci van, zabavljati se, plesati, i smatra me slabicem koji se prepusta svakoj krizi. Sta da kazem, ima pravo, jednostavno, dok ne rijesim probleme sa sobom, ne mogu jos i nekog voljeti...a volim je, i mozda ce me i cekati...ko zna...
lagano su mi se neke stvari pocele kristalizirati pred ocima, vi ste mi puno pomogli, i mislim da je potreban radikalan potez ako zelim nesto promjeniti jer ovo sivilo koje me drzi, i kojeg se drzim, nije rijesenje...postoje samo malo manje losi i oni uzasni dani, rijetko pokoji sretan dan, ali tu nema smijeha, ni onog unutarnjeg zadovoljstva...
Samo se glupo osjecam kad citav vase price, puuno gore i teze od mojih, i vidim kako se svi borite ko bikovi, ma divim vam se! :finga:
Dosta sam se skrivao u brlogu...vrijeme je za stvaranje strategije i pocetak neceg novog :D

Do tipkanja...
Voli vas Jago
My lost...and here we go again...
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Post by cokapeace »

ONO wrote:Dosta sam se skrivao u brlogu...vrijeme je za stvaranje strategije i pocetak neceg novog
:D :D :D baš o tome ti "pričam" :D :D :D :D :smt023
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
dejann
Posts: 16
Joined: Mon Nov 26, 2007 8:42 pm

Re: ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Post by dejann »

Zdravo decko,j...m ti depresiju.E veruj mi i ja sam nekad stavio pistolj na celo,i samo me neki sticaj okolnosti sprecio.I sta bi dobio??????dva metra zemlje iznad glave.A evo sada bistre glave se dopisujem stobom,pokusavajuci da ti izbacim iz glave te kukavicke,idiotske misli.Tako ces i ti za neko relativno vreme da sedis za tastaturom i mirno,bistre glave da nekog drugog odvratis od gluposti.Tesko je veruj mi da te u potpunosti shvatam.Prisutan je strah,panika ,ali stisni zube i izadji napolje.Jos nikad nisam cuo da je neko nasao posao gutajuci tablete ,i neizlazeci iz stana.Pa ne mora da trazis posao bas iz tvoje struke.Radi nesto,bilo sta idi u neki servis,u neku autopraonicu kako se vec to zove,fizikalisi neku gradjevinu ,izbaci te misli iz glave.Kad si imao neku obavezu,dok si radio verujem da ti je bilo lakse.Necu mnogo da s...m ali sta bi radili ako ne radimo nista.Izdji napolje i uvek idi uzdignute glave...ozbiljno,pozdravi se sa svakim i kod svakog trazi posao.Nedelju dana je tesko ali se sve navikne. Pozdrav za tvoju prijateljicu sa posta.Volim da citam njene komentare,uvek mozes da nadjes nesto korisno. Puno pozdrava iz makedonije i cuvaj se i da se javis obavezno za dva dana kad nadjes neki posao.Pa dobro ne mora da bude i tako brzo......................Ej idi na PLAYTOY tamo ima neke onlajn drustvene igre pa ako ti se neka svidi registruj se posalji mi nik i da odigramo neku partiju.DRZI SE NEMOJ DA ZAJEBAVAS.CAOOOOOOOOOOOOOO
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Post by cokapeace »

I..VELIKI pozdrav za Makedoniju od prijateljice sa posta! :D :D :D
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
dejann
Posts: 16
Joined: Mon Nov 26, 2007 8:42 pm

Re: ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Post by dejann »

Jago,pa gde si covece,javi se..........
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Re: ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Post by ONO »

Cao ekipo!!! Ma tu sam ja, zujim uokolo...samo sam bio nesto blago bolestan, mala temperatura i tako, pa nisam ni izlazio iz kreveta (za promjenu) :-D Eh da, dejanne, sta ima kod tebe, kako se drzis?
Eto nedelja ujutro, kafica i forum, mislim da cu krenuti sa ostvarenjem nekih planova koje sam zacrtao zadnjih dana...
Kao sta sam reko...ili nisam...ostalo mi je jos "svega" 15-20 ispita na faxu do kraja... Duuugo vec nisam bio s knjigom u ruci i nekako se debilno osjecam kad ucim...ma osjecam se onako, kao da me prozdire taj fini, uredeni vanjski svijet i da cu uceci nauciti kako se igra po njegovim pravilima....ma sta meni pada na pamet...hehe
Ali, u nedostatku bolje ideje, i nakon citanja oglasnika u potrazi za iole normalnim poslom, odlucio sam da cu probati rijesiti jos te preostale ispite, dobiti diplomu i ...i...i onda ne znam :-D ali barem imam plan do tada :D !
Sad sve ovisi o mom stanju uma...cak sam i neku super skriptu nabavio, oboruzao se strpljenjem, i idem sad nakon kafice probati zapamtiti nesto za ispit koji je za tri tjedna... Ne znam ni sam sta me nagnalo da nakon toliko vremena ponovo krenem s faxom, al mislim da ste me vi, ekipo, jako potakli da mrdnem dupe! I hvala vam!
Ovako zvuci ko sizifov posao, kad pomislim da imam jos 20-ak ispita...al pricao sam s nekim kolegama i oni me uvjeravaju da su to sredili za manje od godine dana...a kako jos imam status redovnog studenta, rekoh samom sebi...ajd da probam...

Eto, to se promijenilo od kad sam se prosli put javio, drugo apsolutno stoji kao i uvijek...al pozitiva neka u glavi, zadovoljan sam...
Sta ima s vama ljudi, kako se drzite, jeste mi dobro? eto decembar poceo...jel idete kamo za praznike? Ja se radujem novogodisnjem programu na tv-u :-D :-D

Veeeliki pozdrav
voli vas Jago
My lost...and here we go again...
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: ISPOVIJEST JEDNOG STVORA...

Post by cokapeace »

ONO wrote:i nakon citanja oglasnika u potrazi za iole normalnim poslom, odlucio sam da cu probati rijesiti jos te preostale ispite, dobiti diplomu i ...i...i onda ne znam ali barem imam plan do tada ! Sad sve ovisi o mom stanju uma...cak sam i neku super skriptu nabavio, oboruzao se strpljenjem, i idem sad nakon kafice probati zapamtiti nesto za ispit koji je za tri tjedna... Ne znam ni sam sta me nagnalo da nakon toliko vremena ponovo krenem s faxom, al mislim da ste me vi, ekipo, jako potakli da mrdnem dupe! I hvala vam!Ovako zvuci ko sizifov posao, kad pomislim da imam jos 20-ak ispita...al pricao sam s nekim kolegama i oni me uvjeravaju da su to sredili za manje od godine dana...a kako jos imam status redovnog studenta, rekoh samom sebi...ajd da probam...
:D :smt041 :smt041 :smt041 :smt041 :smt026 :smt026 :smt026 PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18 :heart: :smt056 PDT_Love_18 :smt041 :smt041 :smt041 :smt041

E sad,STVARNO si me obradovao....Teško mi ide kuckanje danas jer moje DVE glave ne mogu da se dogovore na koju stranu gledaju,pošto sam se sinoć sa onim moji Ex-om dogovarala-oko razvoda...pa kad je dotični otišao ja sam se bacila na dobru,staru ,domaću :drinkers: :rolleyes: :partyman: ....ovo su inače te Moje dve glave :partyman: .. :mrgreen: :roll:
Ali,danas se smeškam..pa mu to dodje kao jedino bitno...hik..(uz pojedine posledice...hik :rolleyes: ..)

Ljubim te drugar-i samo tako nastavi !!! I ja sam se bacila na ostvarivanje planova...samo još i da ih prebolim...pihh,šta je to......_ne brini,neću da se lečim svake noći sa alkoholom...to je bilo samo sinoć !!"! PDT_Love_18 :heart:
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
Post Reply