sad belaj sa lexiliumom

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

monstrum
Posts: 8
Joined: Mon Sep 06, 2021 5:37 pm
Location: Sarajevo

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by monstrum »

Pozdrav svima,
Jedan sam od mnogih koji imaju problem sa lexom. 38 godina, a prvi put sam se susreo s njim jos u srednjoj skoli (nasao kod stare). Tada je to bilo periodicno u manjim dozama, medjutim unazad 2.5 godine poceo sam divljacki da ih trosim i mixam sa raznim drugim glupostima (alkohol i trava najvise). Negdje od februara 2020. sam poceo uzimati 30 tableta od 3mg odjednom. To je trajalo nekih godinu dana, kada sam shvatio da ne mogu vise tako. Preko zavoda za bolesti i ovisnosti krenuo sa shemom za skidanje (ukljucili mi flusetin ujutru i trittico navece bez kojeg mislim da ne bih nikako spavao). Horor koji sam prosao ne bih pozelio ni najvecem neprijatelju. Trenutno sam cist neka 3 mjeseca ali i dalje je dosta zeznuto. Zelja mi je da podijelim ovu svoju pricu s vama jer mislim da ce mi tako biti lakse. Sadasnji simptmi koje imam su velika anksioznost ( pogotovo kada se probudim), slaba koncentracija i paznja, slab apetit (smrsao 10 kila, a ionako sam mrsav cijeli zivot), neki tup osjecaj u glavi, bezvoljnost, i osjecaj da mi je mozak sprzen, konstantan nemir i nervoza. Opet napredak koji sam napravio je nevjerovatan. Ako neko ima neki savjet iz iskustva sta bi mi moglo dodatno pomoci bio bih zahvalan.
Pozdrav.
User avatar
đondo
Posts: 40
Joined: Wed Sep 08, 2021 5:41 pm

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by đondo »

monstrum wrote: Mon Sep 06, 2021 5:55 pm Pozdrav svima,
Jedan sam od mnogih koji imaju problem sa lexom. 38 godina, a prvi put sam se susreo s njim jos u srednjoj skoli (nasao kod stare). Tada je to bilo periodicno u manjim dozama, medjutim unazad 2.5 godine poceo sam divljacki da ih trosim i mixam sa raznim drugim glupostima (alkohol i trava najvise). Negdje od februara 2020. sam poceo uzimati 30 tableta od 3mg odjednom. To je trajalo nekih godinu dana, kada sam shvatio da ne mogu vise tako. Preko zavoda za bolesti i ovisnosti krenuo sa shemom za skidanje (ukljucili mi flusetin ujutru i trittico navece bez kojeg mislim da ne bih nikako spavao). Horor koji sam prosao ne bih pozelio ni najvecem neprijatelju. Trenutno sam cist neka 3 mjeseca ali i dalje je dosta zeznuto. Zelja mi je da podijelim ovu svoju pricu s vama jer mislim da ce mi tako biti lakse. Sadasnji simptmi koje imam su velika anksioznost ( pogotovo kada se probudim), slaba koncentracija i paznja, slab apetit (smrsao 10 kila, a ionako sam mrsav cijeli zivot), neki tup osjecaj u glavi, bezvoljnost, i osjecaj da mi je mozak sprzen, konstantan nemir i nervoza. Opet napredak koji sam napravio je nevjerovatan. Ako neko ima neki savjet iz iskustva sta bi mi moglo dodatno pomoci bio bih zahvalan.
Pozdrav.
Pozdrav monstrume, ne znam šta da ti kažem nego da si najgore prošao i sad može ići samo na bolje. Čim spavaš to računaj već kao veliki uspjeh i put prema skidanju. Pokušaj si naći neki hobi. Nešto što si prije volio a sada zapostavio. Meni je vježbanje u teretani puno pomoglo. Vožnja bickla također. Ali svatko je specifičan tako da ne mogu reći da i ti to radiš!
monstrum
Posts: 8
Joined: Mon Sep 06, 2021 5:37 pm
Location: Sarajevo

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by monstrum »

Hvala puno na odgovoru. U medjuvremenu sam shvatio da imam problema koji sezu daleko u proslost. Dosta toga sto se treba rijesiti.
monstrum
Posts: 8
Joined: Mon Sep 06, 2021 5:37 pm
Location: Sarajevo

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by monstrum »

Bez emocija, bez strasti, bez potreba, bez zelja. Cijeli zivot se suzdrzavam, krijem, izbjegavam. Cijeli zivot u strahu da cu pogrijesiti pa je bolje i ne pokusavati. Dopustao svima da me iskoristavaju jer sa mislio da ljudi nisu zli, ako sam dobar i iskren prema njima da ce mi se isto vratiti. Bez ambicija, bez zelje da bilo sta saznam, mozak prazan ali bukvalno. Nikada se nisam brinuo o sebi, o svom zdravlju. Nevjerovatne kolicine bola u k... A mislio da sam dobro i da je sve okej. Nista sto imam ne cijenim, ne mogu nikakvu buducnost da zamislim, sve je prazno i bez smisla. Da me ne budi strah ne bi nikada ustao iz kreveta. Nerviraju me ljudi, nemam stpljenja, ne pronalazim nikakav mir. Sve trpim i cuvam u sebi. Ne mogu da placem nemam razlog da se smijem, sve je ravna crta, svejedno mi sta ce biti. Nikako da se trznem iz ovog stanja. Lexom vutrom spidom bobama alkoholom sam samo prikrivao problem, ne podnosim se u normalnom stanju. Sve mi ide na k...
monstrum
Posts: 8
Joined: Mon Sep 06, 2021 5:37 pm
Location: Sarajevo

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by monstrum »

Mozda ovom pricom vrijedjam vas koji imate ozbiljnijih problema, izvinjavam se.
User avatar
MansonReloaded
Posts: 19
Joined: Mon Jan 15, 2018 11:07 am
Location: Sarajevo

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by MansonReloaded »

Pa eto...a mozda te niko i ne cita? :lol:
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by licaninsasela »

Za nista se nebrigas osim sto se bojis. Naravno za svoju guzu.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by licaninsasela »

Kurebija8
Posts: 4
Joined: Sun Oct 03, 2021 9:29 am

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by Kurebija8 »

Pozz isto kao sto si se skinuo sa Horsa tako i sa benza postepeno smanjivati dozu. Ako ne pijes AD ( antidepresive) imas dobar caj dva tri puta dnevno Kantarion .Ako si na AD nikako zajedno jer dolazi do nakupljanja istih sastava i dolazi do gadnog spoja u mozgu. Ja bi ti preporučio da nesto radis bilo sta jer benze si vjerojatno iz dosade uzimao ili zbog nemira ali nisi trebao toliko puno , znas sta je to. Potrazi pomoc Dr-a ili sam kao s horsa i hepa postepeno smanjivati dozu do nule. Pozz i sretno
monstrum
Posts: 8
Joined: Mon Sep 06, 2021 5:37 pm
Location: Sarajevo

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by monstrum »

opet ja...zna li neko postoji li neka ustanova u Sarajevu koja se ozbiljno bavi ovim problemom? Odnosno sa posljedicama nakon skidanja. Osoblje u ZZBO je korektno ali svaki put kad odem na kontrolu drugi je doktor i imam osjecaj da se ne mogu dovoljno posvetiti pacijentima.
Post Reply