Kako je spid unisto snove

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Katarinaa
Posts: 27
Joined: Thu Jun 03, 2021 7:29 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Katarinaa »

Dorat wrote: Mon Jun 21, 2021 3:20 am Moram priznati da bi uz par piva mogao pojesti ljudski mozak sa roštilja. A prije mi je bila trauma iz djetinjstva slika mozga ispalog iz glave oca mog prijatelja. Mila nije toliko strašno kada te roditelji zbog rata ostave, puste sa 14 godina. Strašno je kada zbog napuštanja prestaneš vjerovati drugima, bogu, sebi, ljudima. Povjerenje je najteže steći, a može u djeliću sekunde ponovo nestati. Pogotovo kod budala. Ako ti kažem da je spid dobar jer sam na njemu završio fakultet. Moram ti onda priznati da sam na heroinu našao ljubav svog života. Napomenuti da sam na travi napravio djetete. Kako zaboraviti zubandan na artanu, ostale droge, dobitke na kocki, i ona lijepa sjećanja na alkoholu? I za kraj, ako misliš postavljati bilo kome, bilo kakv ultimatum? Moraš biti sigurna da ćeš moći ispoštovati onaj dio koji je do tebe. U suprotnom samo gubiš povjerenje i sebe. Sretno!!
Predivno napisano. To ću samo reći...
Dorat
Posts: 46
Joined: Sat Jun 19, 2021 11:23 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Dorat »

Katarinaa wrote: Mon Jun 21, 2021 5:00 pm
Dorat wrote: Mon Jun 21, 2021 3:20 am Moram priznati da bi uz par piva mogao pojesti ljudski mozak sa roštilja. A prije mi je bila trauma iz djetinjstva slika mozga ispalog iz glave oca mog prijatelja. Mila nije toliko strašno kada te roditelji zbog rata ostave, puste sa 14 godina. Strašno je kada zbog napuštanja prestaneš vjerovati drugima, bogu, sebi, ljudima. Povjerenje je najteže steći, a može u djeliću sekunde ponovo nestati. Pogotovo kod budala. Ako ti kažem da je spid dobar jer sam na njemu završio fakultet. Moram ti onda priznati da sam na heroinu našao ljubav svog života. Napomenuti da sam na travi napravio djetete. Kako zaboraviti zubandan na artanu, ostale droge, dobitke na kocki, i ona lijepa sjećanja na alkoholu? I za kraj, ako misliš postavljati bilo kome, bilo kakv ultimatum? Moraš biti sigurna da ćeš moći ispoštovati onaj dio koji je do tebe. U suprotnom samo gubiš povjerenje i sebe. Sretno!!
Predivno napisano. To ću samo reći...
Hvala. Znači mi...
"Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem".
Adrijana
Posts: 43
Joined: Tue Jun 15, 2021 10:43 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Adrijana »

Katarina, nisam mu dala pare, jer je bezobrazan. Da, da znaš kakve mi je laži napricao. Kaže da nema hleba, nema cigara, ali se ne drogira. To ga vređa kad mu kažem. Danas to kad me je zvao za te pare, i kaže mi nešto da je napravio sranje, ja u sebi kontam sta je uradio...ponadala sam se da ce mi priznati, i ja se vracam sa posla i on me ceka na stanici, posto zna tacno kada dolazim sa posla. Opet je izgledao jezivo u licu, kao da je ostario preko noći... i ja ga odmah pitam kakvo je sranje napravio, a on na to Nisam ja to tebi rekao, sta seres. Pravi me budalom, a ja to ne dozvoljavam. Prvo se kurči, pa onda se sroza i trazi pare. Kako je nisko pao, i jos mi kaže kako sam ja sve pogresno skontala i kako se nije drogirao, a sam mi je rekao da je vukao spid, mada ko zna sta je on uzeo, te mu je glava bila toliko prsla i sav onaj pakao.
Ja sam danas definitivno odustala od njega, moram u svojoj glavi da rešim neke stvari, i da umislim da je umro.
Samo još da ode odavde, jer zivi blizu mene. Želela sam da mu pomognem, ali on je bezobrazan, i samo meni ne da mira, jer se ja opteretim. Katarina, ja nikad nikog nisam osuđivala, osuđujem samo one koji ne priznaju gresku i ne potraze pomoc.
Dorat
Posts: 46
Joined: Sat Jun 19, 2021 11:23 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Dorat »

Mila zvučiš pravo zrelo za nekog ko se pegla sa debilom. Daš mu 100 maraka, ipak 20 pošto je to neki stručnjak, i pitaš kada će vratiti. Obzirom da ste bili u ljubavi, postaviš mu ultimatum šta ako ne vrati. Vjerojatno će te početi izbjegavati. Što se tiče agresije na spidu, odnosno post apstinencijskog sindroma. Sjećam se da mi jedne neprilike, nakon što sam krenuo razbiti monitor kolegi od glavu. kolegica rekla: znam te godinama i nikad te nisam vidjela tako agresivnog. Kako? Pa recimo da dva uniformisana službena lica nisu bila dovoljna da me smire. Na kraju su me tek uz podršku svezali u mašinicu. Najgore što nisam agresivan. Ja sam djete cvijeća. Više ljeha nego cvijeća, ali je fokus na ono djete.
"Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem".
Adrijana
Posts: 43
Joined: Tue Jun 15, 2021 10:43 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Adrijana »

Dala sam ja njemu preko 1000 eura za ovih 5 godina, ne bi mu više dala ni dinara, neka crkne, jer sam zadnji atom snage ulozila da ga spasim, bila sam spremna i da odemo u Bg u Drajzerovu, ali on se "ne drogira" ja sam sve umislila u svojoj glavi, znaš ja sam luda...e tako on to hoće da prestavi.
U, životu ga nisam videla tako nasilnog i tako poremećenog...kao da mu je preko noci ispran mozak, čak nešto mislim da je i ušao u neku sektu, jer mi je rekao, posle te famozne zurke, dok je bio još normalan, da mu se čini da je to kao neka sekta..
I, posle toga, posle par dana nastaje taj pakao. I, onda puca sa glavom...
A juče ga gledam izasao napolje otkopcanog slica... u nekim starim pocepanim bermudama. Strasno mi je sve to gledati,
I, te njegove bolesne priče, laži, juče priča jednu priču, danas drugu, sutra treću...
Hoće da me ubije u mozak, jer je poremećena ličnost otkako je to uzeo...
Eto, vidiš i ti si bio nasilan posle spida, i to tako i piše na internetu, da spid utice mnogo na glavu i da osoba postaje nasilna.
I, mnogo treba vremena da bi isparila iz tebe, ali ostaju trajne posledice na mozak.
Sav je postao nasilan, a onaj sex zadnji put je bio bas bas nasilan..
Kao da je besan i onda sve nasilno radi.
On je druga osoba skroz...
I, nisam htela juče da mu dam pare, neka vidi šta je uradio, iako mi ga je bilo beskrajno žao, što nema da jede, zapitala sam se da li je njemu bilo žao kad mi je sve ovo uradio.
Narkomani ne pate, patimo mi koji nemamo veze sa ovim. Posle svega sto mi je uradio, jos ima obraza da mi traži pare.
A nijednom za ovih mesec dana, nisam cula rec IZVINI od njega.
Dorat
Posts: 46
Joined: Sat Jun 19, 2021 11:23 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Dorat »

Mila, narkomani ne pate. U pravu si! IZVINI! Lažem!! Pate kao svi ostali, npr. u situaciji kada imaju dop a nemaju vene ili imaju pare a nema šeme ili...
Vidiš pate, ali manje od ostalih i kada su u apstinenciji. ne postoji klima koja te može rashladiti kao kriza. Npr. jučer je bio preko 35 u hladu i svi su kukali kako je pravo vruće, pakao, ovo ono, dok je meni bilo toliko hladno da sam se obućen i pokriven tresao od zime.
"Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem".
Katarinaa
Posts: 27
Joined: Thu Jun 03, 2021 7:29 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Katarinaa »

Adrijana wrote: Tue Jun 22, 2021 10:32 am Dala sam ja njemu preko 1000 eura za ovih 5 godina, ne bi mu više dala ni dinara, neka crkne, jer sam zadnji atom snage ulozila da ga spasim, bila sam spremna i da odemo u Bg u Drajzerovu, ali on se "ne drogira" ja sam sve umislila u svojoj glavi, znaš ja sam luda...e tako on to hoće da prestavi.
U, životu ga nisam videla tako nasilnog i tako poremećenog...kao da mu je preko noci ispran mozak, čak nešto mislim da je i ušao u neku sektu, jer mi je rekao, posle te famozne zurke, dok je bio još normalan, da mu se čini da je to kao neka sekta..
I, posle toga, posle par dana nastaje taj pakao. I, onda puca sa glavom...
A juče ga gledam izasao napolje otkopcanog slica... u nekim starim pocepanim bermudama. Strasno mi je sve to gledati,
I, te njegove bolesne priče, laži, juče priča jednu priču, danas drugu, sutra treću...
Hoće da me ubije u mozak, jer je poremećena ličnost otkako je to uzeo...
Eto, vidiš i ti si bio nasilan posle spida, i to tako i piše na internetu, da spid utice mnogo na glavu i da osoba postaje nasilna.
I, mnogo treba vremena da bi isparila iz tebe, ali ostaju trajne posledice na mozak.
Sav je postao nasilan, a onaj sex zadnji put je bio bas bas nasilan..
Kao da je besan i onda sve nasilno radi.
On je druga osoba skroz...
I, nisam htela juče da mu dam pare, neka vidi šta je uradio, iako mi ga je bilo beskrajno žao, što nema da jede, zapitala sam se da li je njemu bilo žao kad mi je sve ovo uradio.
Narkomani ne pate, patimo mi koji nemamo veze sa ovim. Posle svega sto mi je uradio, jos ima obraza da mi traži pare.
A nijednom za ovih mesec dana, nisam cula rec IZVINI od njega.
Draga, ne vjerujem da je on poslije JEDNOG UZIMANJA SPEEDA mogao tako poluditi. To mi je totalno nepojmljivo. Da on možda nije uzimao češće? Možda i neke druge droge? Sve je moguće, ali znam puno njih koji se udaraju amfetaminom, i nikada takvo nešto nisam vidjela.
Ja, kao narkoman, patim. Itekako patim. Patim za boljim životom, patim za životom kakav mi je bio prije nego sam postala ovisnik. Patim i zbog laganja, zbog nanošenja boli ljudima oko sebe. Ali, da pate više suovisnici, to je istina. Pate, upravo zbog toga, što ne mogu spriječiti ni pomoći ovisnicima, baš kao i ti, Adrijana. Naravno da ti ga je žao, bila si sa njim dugo u vezi, pa bilo bi ti žao i nekoga koga ne poznaješ dugo, a kamol ne njega, s kim si planirala budućnost, živjela, bila intimna, itd. Boljelo je i mene, mnogo me boljelo, patila sam za bivšim mnogo. Ali prošlo je, s vremenom. Vrijeme mi je izliječilo rane. Za sve treba vremena. Preko noći ne možeš zaboraviti nikoga. Narkomani, kockari, alkoholičari, svi oni lažu. Netko više, netko manje. Već sam ti napisala, toliko smo sposobni lagati i izmisliti u sekundi toliku laž, da to nije normalno ni zdravo.
Katarinaa
Posts: 27
Joined: Thu Jun 03, 2021 7:29 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Katarinaa »

Adrijana wrote: Mon Jun 21, 2021 10:52 pm Katarina, nisam mu dala pare, jer je bezobrazan. Da, da znaš kakve mi je laži napricao. Kaže da nema hleba, nema cigara, ali se ne drogira. To ga vređa kad mu kažem. Danas to kad me je zvao za te pare, i kaže mi nešto da je napravio sranje, ja u sebi kontam sta je uradio...ponadala sam se da ce mi priznati, i ja se vracam sa posla i on me ceka na stanici, posto zna tacno kada dolazim sa posla. Opet je izgledao jezivo u licu, kao da je ostario preko noći... i ja ga odmah pitam kakvo je sranje napravio, a on na to Nisam ja to tebi rekao, sta seres. Pravi me budalom, a ja to ne dozvoljavam. Prvo se kurči, pa onda se sroza i trazi pare. Kako je nisko pao, i jos mi kaže kako sam ja sve pogresno skontala i kako se nije drogirao, a sam mi je rekao da je vukao spid, mada ko zna sta je on uzeo, te mu je glava bila toliko prsla i sav onaj pakao.
Ja sam danas definitivno odustala od njega, moram u svojoj glavi da rešim neke stvari, i da umislim da je umro.
Samo još da ode odavde, jer zivi blizu mene. Želela sam da mu pomognem, ali on je bezobrazan, i samo meni ne da mira, jer se ja opteretim. Katarina, ja nikad nikog nisam osuđivala, osuđujem samo one koji ne priznaju gresku i ne potraze pomoc.
Nisam rekla da si ikog' osuđivala. Nikada. Možda si krivo pročitala. Znaš da suosjećam s tobom, da sam prošla kroz slične stvari. Kao što sama kažeš, on prvo mora priznati svoje pogreške i sranja, tek onda tu ti možeš nastupiti i pomoći mu. Neki kažu bori se, pomozi mu, daj mu podršku. Neki savjetuju da se makneš što prije od njega. Ali, ponavljam, sama najbolje znaš kako ti je, što ti je u glavi. Mi iz tvog pisanja možemo saznati neke stvari. Ali, ono najbitnije je u tebi, u tvom srcu.
Katarinaa
Posts: 27
Joined: Thu Jun 03, 2021 7:29 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Katarinaa »

Dorat wrote: Wed Jun 23, 2021 11:18 am Mila, narkomani ne pate. U pravu si! IZVINI! Lažem!! Pate kao svi ostali, npr. u situaciji kada imaju dop a nemaju vene ili imaju pare a nema šeme ili...
Vidiš pate, ali manje od ostalih i kada su u apstinenciji. ne postoji klima koja te može rashladiti kao kriza. Npr. jučer je bio preko 35 u hladu i svi su kukali kako je pravo vruće, pakao, ovo ono, dok je meni bilo toliko hladno da sam se obućen i pokriven tresao od zime.
Dragi Dorate! Dali se ti skidaš, ili? Vidim, bio si u krizi neki dan. Pa me čisto zanima. Ili pak nisi bio u mogućnosti riješiti dop?
Ja sam na Suboxonu već više od 15 dana. Zadnjih dana sam smanjila dozu. I mnogo mi je pomogao. Nisam osjetila K od KRIZE. Pa eto, ako imaš mogućnosti i ako želiš, zašto si i ti nebi olakšao krizu? I sam znaš koliko je moćna, jebena, bolna...
Dorat
Posts: 46
Joined: Sat Jun 19, 2021 11:23 pm

Re: Kako je spid unisto snove

Post by Dorat »

Draga, skidam se jer nisam u mogućnosti da riješim sve što je meni bitno. nažalost sam već potrošio previše godina na zamjenske terapije i blete. Hvala!! Kriza će proći i zato, ovaj put biram svoj um da izliječim svoje tijelo.
"Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem".
Post Reply