KO SAM JA ?

Na ovom forumu ćete moći čitati stručne tekstove u vezi narkomanije, tretmana i drugih srodnih tema. Korisnici foruma neće imati mogućnost komentarisanja tekstova.
Locked
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

KO SAM JA ?

Post by mustafa »

Negdje sam procitao da je zbir celija u nasem tijelu 50 biliona ( bilion=1000 milijardi) Nevjerovatno ali tacno.
Svaka celija vibrira pulsom energije. Stalno vibrirajuca energija.
Znamo takodje da su i nase misli stalno vibrirajuca energija. Te vibracije se mogu mjeriti. Svaka pokrenuta misao (energo vibracije mozga i misli) ima direktan i momentalan uticaj na sve ostale celije naseg tijela. Moje ponasanje i misli postoje i zive u svakoj celiji mojeg tijela.
Drugim rijecima;:
Sve o cemu razmisljam utice na ono sto cini moje JA.

U isto vrijeme je cijelo moje tijelo u stalnoj promijeni. Upravo u ovom trenutku se milioni i milioni celija moga tijela mijenjaju i radjaju. Upravo u ovoj sekundi.
98 % celija naseg tijela se totalno mijenja(obnavlja) godisnje u normalnom ljudskom tijelu. Nas kostur se kompletno restaurira u toku 3 mjeseca. Koza je sasvim izmijenjena u toku 4 nedelje. Sluznica u stomaku je sasvim nova nakon samo 5 dana.....
Citavo moje ili tvoje tijelo je "novo" u periodu od 2 godine.
Svaki atom, svaka molekula i sve celije su nove i izmijenjene.
Ja nisam osoba koja sam bio do juce

zvuci mozda poznato ???
Istina je da se mi radjamo svake sekunde. Ja sam nov covjek svako jutro kada se probudim. Moj susjed je nova osoba kada on ili ona ustane ujutro. Covjek je u ciklusu stalne promijene - fizicki i psihicki.
U tim procesima postoje neogranicene mogucnosti !
Ja sam taj ko ima mogucnost da biram misli koje su povoljne za mene. Ja sam takodje taj ko svijesno moze izmijeniti misli koje NISU dobre za mene.
Citaj lagano:
Svaka misao utice na moj rast.
Sopstvenim mislima stvaram ono sto nazivam sopstvenim JA.


nastavak slijedi...................
M. Sarkic
Locked