PREDLOZI TEMU

Na ovom forumu ćete moći čitati stručne tekstove u vezi narkomanije, tretmana i drugih srodnih tema. Korisnici foruma neće imati mogućnost komentarisanja tekstova.
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: PREDLOZI TEMU

Post by misty »

Ovo pitanje je i mene veoma zanimalo!
Hvala joesspappa na detaljnom objašnjenju!
Mislim da će i meni jako pomoći da shvatim neke stvari...
:D
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: PREDLOZI TEMU

Post by joesspappa »

Pokusacu da nadjem nesto iz knjige ALANONA interesantno...
ALANON je inace udruzenje rodbine i prijatelja prvenstveno alkoholicara, mesto gde suovisnici dele svoje iskustvo snagu i nadu...


Očekivati osećanja i podršku od alkoholičara je isto što i kupovati hleb u gvožđari.
Od «dobrog» roditelja očekujemo razumevanje i podršku, od «voljenog» supružnika utehu i zagrljaj kad smo uplašeni, od «brižnog» deteta pomoć kad smo bolesni ili preopterećeni. Ako oni ne ispune naša očekivanja, moramo biti svesni da nisu oni ti koji su nas izneverili- izneverila su nas naša očekivanja.

Ljubav se može pokazati na mnogo načina a alkoholičar najčešće nije u stanju da je pokaže na način na koji bi mi to želeli. Ali mi možemo da pokušamo da prepoznamo ljubav kadgod i kakogod nam je ponuđena.
Ako se to i ne dogodi, nema potrebe da se osećamo uskraćeno–mnogi od nas neiscrpni izvor ljubavi našli su u Al-Anonu.
Uz ohrabrenje i podršku drugih učimo kako da prihvatimo svoje potrebe, da ih smatramo važnim i adekvatnim a sebe kao nekoga ko zaslužuje da se posveti njihovom zadovoljenju.

Razmišljanje za danas

Možda će danas alkoholičar biti u stanju da nam pruži ono što želimo, a možda i neće. Međutim, ni jedna osoba neće biti u stanju da uvek zadovolji sve naše potrebe. Ako prestanemo da insistiramo na tome da se naše potrebe zadovoljavaju isključivo na način na koji mi to želimo, otkrićemo da su nam ljubav i podrška za kojima toliko žudimo već na dohvat ruke.

«U Al-Anonu otkrivam u sebi snagu koja mi pomaže da naizgled beznadežnu situaciju vidim na potpuno nov način. Učim da koristim tu snagu, ne da bih menjao alkoholičara prema kome sam nemoćan, već da bih promenio svoje pogrešne stavove, predstave i ideje.
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Re: PREDLOZI TEMU

Post by Sonja »

zamena supstanci, visestruka zavisnost...mislim da o tome treba pricati. Vecina heroinomana zamenjuju nakon lecenja heroin lekovima ili alkoholom i marihuanom...i misle da su sada okej. hm?


S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Re: PREDLOZI TEMU

Post by azraaa »

jedno veliko hvala joesspapi, to sto pises je tacno, sad postaje svoj i meni je to mnogo neobicno. godinu dana je bio "moj" a sad je drugaciji, to sam i htjela samo sto sad ni sama ne znam kako da se naviknem na to. uh lakse mi je malo. sta me jos ocekuje, pisite mi please!!!
PDT_Love_07
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: PREDLOZI TEMU

Post by joesspappa »

sta me jos ocekuje, pisite mi please
Ovako, ceka te jedan lep i suncan dan... puno osmeha i lepih stvari... jel ti dosta?

Nemoras da znas sta ce biti sutra da bi danas bila zadovoljna...
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: PREDLOZI TEMU

Post by misty »

zamena supstanci, visestruka zavisnost...mislim da o tome treba pricati. Vecina heroinomana zamenjuju nakon lecenja heroin lekovima ili alkoholom i marihuanom...i misle da su sada okej. hm?
Vrlo zanimljiva tema... Imam živ primer pored sebe...
Mislim da dosta ljudi ne obraća pažnju na to, kao skinuli su se sa heroina i to je to...a ostalo nije tako strašnoo...
Velika zabluda...
Izlečenje od narkomanije podrazumeva potpunu apstinenciju od svega, od lekova, alkohola, trave i svih ostalih supstanci...
Tema koja zaslužuje veliku pažnju!
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Re: PREDLOZI TEMU

Post by Sonja »

misty wrote:
zamena supstanci, visestruka zavisnost...mislim da o tome treba pricati. Vecina heroinomana zamenjuju nakon lecenja heroin lekovima ili alkoholom i marihuanom...i misle da su sada okej. hm?
Vrlo zanimljiva tema... Imam živ primer pored sebe...
Mislim da dosta ljudi ne obraća pažnju na to, kao skinuli su se sa heroina i to je to...a ostalo nije tako strašnoo...
Velika zabluda...
Izlečenje od narkomanije podrazumeva potpunu apstinenciju od svega, od lekova, alkohola, trave i svih ostalih supstanci...
Tema koja zaslužuje veliku pažnju!

Hvala misty!

S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: PREDLOZI TEMU

Post by misty »

Hvala i tebi Sonja, mislim da si svojim postovima pomogla mnogim ljudima da uvide neke jako bitne stvari!
Samo nastavi tako..
Drži se...
Pozz!!!
User avatar
azraaa
Posts: 407
Joined: Sun Apr 08, 2007 8:40 pm

Re: PREDLOZI TEMU

Post by azraaa »

joesspappa wrote:
sta me jos ocekuje, pisite mi please
Ovako, ceka te jedan lep i suncan dan... puno osmeha i lepih stvari... jel ti dosta?

Nemoras da znas sta ce biti sutra da bi danas bila zadovoljna...


pa u pravu si, mislim da sam opterecena s tim kako treba da se ponasam i sta ce biti, posljedica proslosti, jbg, zato imam vas, heheheh, volim ovaj forum.
PDT_Love_07
User avatar
Adiktusha_Totalis
Posts: 12
Joined: Fri Mar 07, 2008 6:08 am
Location: Levitacija u orbiti nepoznate planete
Contact:

Re:

Post by Adiktusha_Totalis »

makedonac wrote:hello!

ja sam miodrag iz makedonije...

interesuje me jeli narkomanija bolest?

cekam odgovore sto brzije, zasto ovo mi je jako vazno i hitno..

unapred hvala vam

pozdrav iz makedonije
Da jeste to je bolest zavisnosti.Nemoj da gubis nadu izleciva je.napisi ako zelis malo detaljnije mozda mogu da ti pomognem kao i ostali pripadnici ovog foruma.
Post Reply