IV Amino - not so new kid on the block

Na ovom forumu ćete moći čitati stručne tekstove u vezi narkomanije, tretmana i drugih srodnih tema. Korisnici foruma neće imati mogućnost komentarisanja tekstova.
User avatar
Falco
Posts: 213
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:15 am
Location: republika,Slovenija,...SFRJ......

Re: IV Amino - not so new kid on the block

Post by Falco »

Hei,..pozz i dobrodosao,.. :)

...sad ne bih htio zvucati obeshrabrujuce ali ova stvar nije bas tako ok,..kako zvuci ,...nadam se da si barem malo istrazivao po internetu i procitao barem nesto o tome,...jer na pocetku sam i ja bio kao "vau" ali sto sam vise citao moj entuzijazam je padao,...da skratim pricu,...to su ti u stvari samo "vitaminske injekcije" u veeelikim dozama,..koj navodno "stvaraju cuda" kod oporavka,...

...ali kako se prica odvija,....u Americi to rade za ogromne pare,..i sada je bas ispalo da se Dr. koji je navodno avtoriteta na tom podrucju,..i koji je nudio te tretmane (za ogromne pare) snasao se pred mnogo tuzbi i ceka na red na sudu,...tako da,....izgleda ,da covek prodaje "macka u zaklju",.....

...No,..ima i dosta onih koji tvrde suprotno i vjeruju u to,...

...I ja vjerujem ,..da amino-kisline pomazu kod oporavka,...ali nikad tako drasticno kako tvrde neki,..

...u svemu,....sretno,...
tryin" to be the best of me,...
Visions

Re: IV Amino - not so new kid on the block

Post by Visions »

...
Last edited by Visions on Fri Nov 19, 2010 11:03 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: IV Amino - not so new kid on the block

Post by Big Mama »

heroinapg wrote: Dragi nas forumasu, smisao se gubi ako se zanosis da trazis sebe po knjigama i netu Ono si sto jesi Ne bjezi od sebe...Znamo da je tesko.
Fakat mi se sviđaju ove riječi...JAKO :-D
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
Visions

Re: IV Amino - not so new kid on the block

Post by Visions »

...
Last edited by Visions on Fri Nov 19, 2010 11:04 pm, edited 1 time in total.
Komodorac
Posts: 2
Joined: Thu Jun 18, 2009 6:11 pm

Re: IV Amino - not so new kid on the block

Post by Komodorac »

ovo ono wrote:Nisam mogao da izdrzim ,morao sam da probam.Uzeo sam L tirozin kapsule i DL fenilalanin kapsule i kad sam ih isprobao-oralno gle cuda...
Prvo me tirozin spuco onako kao kafa.
Posle uzmem i DLPA.Upocetku nista cak me i ovo prvo pustilo skroz i tako ti ja zaboravim na sve i krenem da prosetam kad ono milina moj pobro...Ne tako jaka kao kad se uradis necim ali na momente....FlESEVI..Mali kratki ali jebitacni ustvari to je onaj filing koj smo svi ocekivali i zamisljali kad su nam rekli da cemo biti pokriveni od suboteksaa npr.

Kod hipoglikemije i ovisnosti o šećeru jedna aminokiselina itekako pomaze, to je l-glutamine. Jel mi mozes molim te reci za taj l tirozin, dl fenilalain, i mozda jos za l triptofan, jel se to kod nas u BiH ima igdje za kupit, ja sam narucio iz vana pa evo moram cekat 15 tak dana da dodje... Naravno vrlo je vazno da bude u slobodnoj formi a ne mjesano s nekim drugim aminokiselima kao sto sam nasao po nasim body building shopovima...
Komodorac
Posts: 2
Joined: Thu Jun 18, 2009 6:11 pm

Re: IV Amino - not so new kid on the block

Post by Komodorac »

Da li je jos neko od vas probao ista sa aminokiselinama? Stvar je u tome da na svakoga nece djelovati isto, postoji jos dosta preduvijeta da bi stvari radile, moguce je da imate problema sa stitnjacom. U sl kad se koristi l triptofan mora se imati na umu da ako je u osobe utvrdjeno da ima manjka niacina taj triptofan prelazi u niacin. Prilikom uzimanja triptofana potrebno je uzimati i b6 i sl cake koje zivot znace i radi kojih neko moze odustati od ovakve terapije radi gluposti i svog neznanja... Siguran sam da u ovome ima velikog potencijala, u bezbroj situacija sam se uvjerio da kombiniranje l-glutamina i kroma regulira problem hipoglikemije, a ljudi koji imaju taj poremecaj mogu da budu jako skloni drogama, svi alkoholicari recimo imaju taj problem. Kod ljudi kojih su patili od aksioznosti uvjerio sam se da l tirozin i dl fenalin rade cuda. GABA u kombinaciji sa taurinom i glicinom imitira odredjene valove u mozgu koji nevjerovatno smiruju. Velike doze magnezija i odredjene doze l fenalina otklanjaju razlicite vrste bolova tokom detoksikacije, istu stvar radi i mega doza vitamina c...

Ljudi koji su imali citav zivot probleme sa nesanicom su rijesili problem u trenutku sa melatoninom, spavanje im je pomoglo da regeneriraju svoje adrenalne zlijezde i ociste iste receptore, konzumiranje triptofana, tirozina, fenalina, gabe, sam-e, taurina, glicina i ostalih aminokiselina koje su koristene po tacno odredjenom redosljedu su im pomogli da se bez muke odreknu losih stvari u ishrani, tacno odredjena ishrana im je pomogla da se tijelo obnovi i pocne lijeciti samo od sebe.

Sve ove stvari itekako utjecu na stanje uma i ono sto nas u biti cini ovisnicima, nedostatak serotonima, dopamina, endorphina i sl neurotransmitera su kljucne stvari u citavoj problematici ovisnosti, na ovo mozemo utjecati i spirtualno od toga ne bjezim jer svaka reakcija na nase tijelo za rezultat ima odredjenu kemijsku reakciju unutar njega, poljubac, sex, sport, duboko disanje, molitva i sl.

Post u nekim slucajevima takodjer jako utjece na biokemiju i moze da otkloni razlicite probleme...

Sve to u kombinaciji sigurno moze da rijesi mnoge probleme s kojima smo suoceni, jer jebiga nismo svi isti.

Prihvacam to da postoji pozuda, da postoji odredjeno stanje uma i tijela, ali ta stanja kod svakoga nisu jednaka (cinjenica je da i samo poimanje tih pojmova variraju od covjeka do covjeka), a nisu jednaka iz razno raznih razloga medju kojima prednjace neke od ovih: genetska predizpozicija, vrsta prehrane kojoj smo bili izlozeni u nasem djetinjstvu, kao i u adoloscentskoj fazi, kolicina stresa koji smo prozivljavali u tom periodu i nacin s kojim smo se odnosili prema tome stresu (neko se prema stresu odnosi s alkoholom, neko s cigarama, neko s kavom, neko sa sportom, neko sa sexom , a neko cak i sa tezim drogama), sve te stvari su utjecale na stanje naseg uma i tijela. E sad da dodjem do onoga sto sam u biti i htio da kazem, tijelo je puno lakse hraniti, cevapi, pizze, cipsevi, cokolade i sl. junk hrana medju koju se mogu svrstati i neke jako varljive stvari za koje mnogi misle da su zapravo zdrave i dobre za njihu, a nisu nista bolje od ovih prije navedenih, pogotovo u tom periodu naseg zivota gdje sve jos funkcionise koliko toliko bas iz razloga sto je tijelo jako prilagodljiva masina. Medjutim prije nego sto tijelo pocne pokazivati prve simptome vec smo jako osteceni umno zato sto je u biti citavo ovo vrijeme nas um tj mozak gladovao i nije dobivao potrebne nutrijente (promjene ponasanja, agresivnost, depresivna stanja, nemir, iscrpljenost, i sl pojave koje pogresno svrstavaju u jedan kos i popularno ih lijece psihoterapijom, sto takodjer nema smisla, ali to nije tema danasnje emisije)... Nije zar da svi ovi problemi covjeka mogu da se svrstaju samo na pustu pozudu, da uzivaoci droga nisu nista drugo do ljudi koji se ne znaju nositi s pozudom, da su debeli ljudi samo podlegli jacini pozude, da su alkoholicari takodjer izgubili u toj bitci s pozudom, zar vam nikad ne padne na pamet zasto bas mi, da li mozda smatrate da su drugi ljudi iz nekog razloga jaci? Cemu mislite da oni mogu zahvaliti tu tvoju snagu? Nije svako isto ostecen, nije svako toliko jak da duhovno moze da se izlijeci, nije svako na istom nivou ovisnosti ako je samo imao istu vremensku duzinu ovisnosti...
Visions

Re: IV Amino - not so new kid on the block

Post by Visions »

...
Post Reply