Heroin na RECEPT!!!

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

dragance72

Re: Heroin na RECEPT!!!

Post by dragance72 »

Ovde i kad nešto rade, kao, što se radi u evropskoj uniji sve to ide sporo i nekako kao bez volje. Primer: 2 decembra se prijavio u metadonski centar u Gavrila Principa, pri domu zdravlja Savski Venac, pregled kod lekara opšte prakse 15, odradim i to a psihijatar nije tu pa ko zna kada će doći sa bolovanja možda tek za novu godinu, pa onda komisija. I tako za to vreme ti možeš sto puta i da overiš ili se snalazi radi se i dalje ili se skidaj kako znaš i umeš, gutaj djonove ako nadješ kuvaj čaj ili nastavi da se gudraš pa ako nedostaje kinte na ulici pa otimaj..e daleko smo mi još od Evrope..
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Heroin na RECEPT!!!

Post by vudd »

U redu,u Evropi su stvari malo sredjenije.Ali ne sjecam se nesto da su tamo ludi za pomaganjem narkomanima.I tamo postoje godisnji odmori,bolovanja, psihijatra tog i tog neme...Trazis drugog,grebes,jebes za svoju terapiju.
Niko te nece vuci za rukav,moras ti,jebiga....
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
dragance72

Re: Heroin na RECEPT!!!

Post by dragance72 »

Otprilike tako a ja sve kao da budem "fin", da ne dosadjujem, medjutim hmm..mora se izgleda
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Heroin na RECEPT!!!

Post by vudd »

Ma gdje fin brate ...pravim pristupom i'' dirljivom pricom pokajnika'' cuda su moguca :)
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
dragance72

Re: Heroin na RECEPT!!!

Post by dragance72 »

O to znam, pa bar smo mi zavisnici manipulatori.. :)
User avatar
unique_
Posts: 46
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:13 pm

Re: Heroin na RECEPT!!!

Post by unique_ »

dragance72 wrote:O to znam, pa bar smo mi zavisnici manipulatori.. :)
potpisujem ovu izjavu dragance!he-he,bas sam se nasmijala..
ja rekoh 100godina,ako bude naseg covjecanstva toliko dugo jos,bilo bi super..eno maye su nam najavile kraj svijeta 2012,a kao apokalipsa bi se trebala desiti 2060 :)) ( nadam se da cu dozivjeti te godine)
Uspjela sam!!! :)
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: Heroin na RECEPT!!!

Post by Al Kaloid »

Legalizacija heroina i otvaranje sto veci broj metadonskih klinika kao i uvodjenje sto veceg broja supstituta zagarantovano sklanja dilere sa ulice sto je veoma bitno u celoj prici. Nikome se vise ne bi isplatilo da prodaje ulicni heroin, smanjio bi se broj krivicnih dela, ubistava zbog droge kao i mnoge stvari koje su povezane sa narko scenom potpuno bi izbledele.
Medicina bi na prvom mestu imala dosta posla da sanira stetu koju su prouzrokovali nelegalni i necisti narkotici kod velikog broja ljudi. Narkomani bi konacno mogli da biraju odgovarajuci nacin koji bi im najvise prijao pri lecenju jer izbor je velika stvar, a mi ga trenutno nemamo ( onako kako bi dolikovalo jednoj razvijenoj Evropskoj drzavi ). Moderna medicina je veoma bitna stvar koja nam je preko potrebna da bi uspeli da izlecimo sto veci broj ljudi od ove kuge, ljudi bi bili ohrabreni da krenu sa skidanjem jer bi imali pravi izbor i pravo lecenje pri cemu ne bi morali da trpe nepodnosljive krize koje su sok za organizam.
Samim tim dileri bi izgubili veliki broj musterija, kvazi lekari i popovi ne bi imali sta tu da traze mada nije mi jasno ni sta sada tu traze kada im tu nije mesto, i sve bi polako poprimilo svoj smisao. Naravno da kriminal ne bi iscezao, ali bilo bi ga manje u velikoj meri, i sto je meni najdraze dilerima ne bi imao ko da puni dzepove kao sada i bilo bi mi veoma drago da gledam kako nestaju i "pucaju".
Ako ne ja, onda bih voleo da makar moja deca docekaju da se ovo konacno dogodi i usreci mnoge ljude!
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Heroin na RECEPT!!!

Post by vudd »

Dileri ce uvijek imati musterije.Nove vojske narkomana iz dana u dan...
Mladi su sve vise sjebani i beznadezno orjentisani.
Nada, da ce zaglupljeni turbo-folkom biti onesposobljeni da ''misle'' i posezu za ''istinom'',polako pada u vodu...
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Heroin na RECEPT!!!

Post by saša-ex »

Al Kaloid wrote:Legalizacija heroina i otvaranje sto veci broj metadonskih klinika kao i uvodjenje sto veceg broja supstituta zagarantovano sklanja dilere sa ulice sto je veoma bitno u celoj prici. Nikome se vise ne bi isplatilo da prodaje ulicni heroin, smanjio bi se broj krivicnih dela, ubistava zbog droge kao i mnoge stvari koje su povezane sa narko scenom potpuno bi izbledele.
Medicina bi na prvom mestu imala dosta posla da sanira stetu koju su prouzrokovali nelegalni i necisti narkotici kod velikog broja ljudi. Narkomani bi konacno mogli da biraju odgovarajuci nacin koji bi im najvise prijao pri lecenju jer izbor je velika stvar, a mi ga trenutno nemamo ( onako kako bi dolikovalo jednoj razvijenoj Evropskoj drzavi ). Moderna medicina je veoma bitna stvar koja nam je preko potrebna da bi uspeli da izlecimo sto veci broj ljudi od ove kuge, ljudi bi bili ohrabreni da krenu sa skidanjem jer bi imali pravi izbor i pravo lecenje pri cemu ne bi morali da trpe nepodnosljive krize koje su sok za organizam.
Samim tim dileri bi izgubili veliki broj musterija, kvazi lekari i popovi ne bi imali sta tu da traze mada nije mi jasno ni sta sada tu traze kada im tu nije mesto, i sve bi polako poprimilo svoj smisao. Naravno da kriminal ne bi iscezao, ali bilo bi ga manje u velikoj meri, i sto je meni najdraze dilerima ne bi imao ko da puni dzepove kao sada i bilo bi mi veoma drago da gledam kako nestaju i "pucaju".
Ako ne ja, onda bih voleo da makar moja deca docekaju da se ovo konacno dogodi i usreci mnoge ljude!
Nigde se nije uspelo sa sklanjanjem dilera sa ulice, koliko god da ima programa supstitucije i heroina na recept. Mnogo manji broj narkomana bi se odlucivao za lecenje, kada bi imali osiguranu dnevnu dozu. Broj mladih ljudi koji ulaze u tu pricu, ostao bi isti. Moderna medicina je odavno izgubila bitku sa drogom, najbolje rezultate danas u lecenju daju upravo terapeutske zajednice.
Supstitucija (kao i Harm Reduction) danas ne predstavlja program koji se primenjuje zbog brige o narkomanima, nego sa jedne strane zbog bogacenja farmaceutske industrije, a sa druge zbog kupovine mira, tj. smanjenja kriminala izazvanog zloupotrebom narkotika (pod tim ne mislim na dilere). Ono sto je na pocetku mozda i bio cilj, da se pomogne u lecenju, vremenom je obesmisljeno bas porazavajucim rezultatima sto se tice konacnog izlecenja kao cilja ovih programa. Danas je glavna u guranju ovih programa bas farmaceutska industrija, a programi zamene igala i slicni su vrlo isprepleteni sa metadonskim odrzavanjem, s tim sto obicno oni idu ispred, istrazuju i opipavaju trzista, a posle na velika vrata ulece odrzavanje, kao spasonosna formula za sirote narkomane...A agonija se samo produzava...
SAMO CEO ŽIVOT...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Heroin na RECEPT!!!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:27 am, edited 1 time in total.
Post Reply