ponovo panika , psihoza i depresija ....

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

on_23
Posts: 50
Joined: Tue Mar 28, 2006 6:33 pm
Location: prishtina

ponovo panika , psihoza i depresija ....

Post by on_23 »

Posle skoro godinu dana cistoce ponovo sam u govnima .. skoro godinu dana bio sam cist ... ali ne znam ni sam,shta me je to ponovo vuceo ka drogama ... ovi zadnji 2-3 meseci ozeo sam ogromne kolicine exera , spida, kanabisa ...
pao sam u duboku depresiju .. paniku .. znojim se (kada kumuniciram sa ljudima i neka vrsta panike) .. osecam se nesigurno itd...
Evo deset dana samo kuci sedim tako mi je bolje , bolje se osecam ...
prvi put kada sam prestao da se drogiram prosho sam na sve ovo .. ali bilo je drugacije sada vidim da ne mogu da se skinem na suvo ...

plz help .. ko od vas ima ovakvo iskustvo ?? shta da uzmem protiv panike .. depresije .. i protiv znojenja.. (znam da niste doktori) ali po neki put vishe pomaze necija savet koji su proshli na sve ovo i slicno ...
pijem bensedin od 5mg ujutro i uvece po jednu .. ne osecam neki efekat...

pozz ..
User avatar
kia
Posts: 29
Joined: Sat Nov 19, 2005 5:31 pm
Location: zagreb

Post by kia »

potpuno te razumijem ja sam jos u dubokim strahovima i psihozama a vuce me to sranje ta jebena kemija..i ja imam neke vrsta panike kad razgovaram sa ljudima ustvari najradije bi da me nitko nista ne pita..ja se liječim xanaxom 6 mjeseci i ne vidim neki veliki utjecaj možda me malo smiri i uspava me ali ništa drugo rado bi da ti mogu reći neku dobru vijest da postoji nešto protiv tih paranoja i strahova i prije sam vjerovala da postoji magični lijek koji ce ti prepisati psihijatar i ko gripa proći će za neko vrijeme a sad tek vidim da to ne postoji sve je to u glavi nema lijeka ili to sranje prođe ili ne prođe..
lost soul...
User avatar
PoisonEve
Posts: 39
Joined: Sun Aug 20, 2006 10:56 am
Location: BGD

hej!

Post by PoisonEve »

Tacno znam na sta mislis...ja sam od tog prokletog spida bukvalno pšoludela i pokusala da se ubijem na kraju kad vise nisam mogla da izdrzim. Onaj ko ti kaze da na sinteticku drogu ne mozes da se navuces- laze! :evil:
Znam da je skidanje jako tesko jer sam ja par meseci redovno uzimala ta govna i to svakog dana po peticu.
Ali pij dosta tecnosti, zelenog caja (jer je on odlican za detoksikaciju) i ako mozes sebi priusiti neko psihijatra bar jednnom nedeljno bilo bi super!
BRAKE YOUR FERAS, LIVE YOUR DREAMS!
User avatar
kia
Posts: 29
Joined: Sat Nov 19, 2005 5:31 pm
Location: zagreb

Post by kia »

i kak si onda uspjela da se dovedeš u red poisonEve?ili si još na granici?ja mislim da je najgora ta depresija kad te u cijeloj toj psihozi povuće dolje kad mislis da se nista nece moci rijesiti i jednostavno izgubis volju za zivotom..to nas jos vise vuce prema dolje..ja sam prije pila antidepresive sad sam ih prestala piti ne pijem ih već 2 mjeseca jer mislim da nisu imali nekog značaja na mene meni bi trebala tabla dnevno da me malo vrati u normalu..
lost soul...
User avatar
PoisonEve
Posts: 39
Joined: Sun Aug 20, 2006 10:56 am
Location: BGD

Post by PoisonEve »

Nije bilo laku u svakom slucaju. Ali bila sam hospitalizovana dve nedelje i tamo su mi utvrdili dobru terapiju koju pijem svakog dana uvece i ujutru i nista na svoju ruku.
Bilo mi je tesko skinuti se i sa prokletih tableta, i sad dok pisem o tome borim se da ne odem do apoteke po ksalol ili leksilijum.
Ali necu.
Ide,m kod psihijatra svake dve nedelje (on smatra da je to dovoljno a i ja se sama osecam mnogo bolje!)
Mnogo sam bolja osoba sada...Ne mrzi me da radim po kuci, normalno da razgovaram i da pisem...
Jedino sto sam ostala sama...tj oterala sam sve prijatelje jer sam predugo bila okruzena pogresnim.
Ali zato sam na forumu -depresija forum- pronasla mnogo divnih ljudi koji su mi se nasli kad mi je bilo tesko.
Cak me je dedna devojka zvala iz Makedonije a par njih mi je i dolazilo u posetu kad sam bila u bolnici.
Svima toplo preporucujem i taj forum mada mislim da i ovaj moze mnogo toga da pruzi pocnog i kvalitetnog!
BRAKE YOUR FERAS, LIVE YOUR DREAMS!
...iva...
Posts: 385
Joined: Tue Feb 26, 2008 1:01 pm

Re: ponovo panika , psihoza i depresija ....

Post by ...iva... »

vidim da je davno bilo kada je netko postao na ovu temu, al mislim da je dobra tema jer puno nas sigurno ima ovakve i slične slične simptome...

Pa dajte ljudi javite se da si pomognemo, barem ovako....

eto ja sam se borila s paničnim napadima i još dan danas, dvije godine kasnije, osjetim ponekad posljedice, počnu mi se dlanovi znojiti, srce lupa 1000 na sat, i imam neke čudne misli u glavi - kao sad će se nešto dogoditi bolje je da ja nikuda ne idem, poludjet ću....

ali to je zanemarivo s obzirom kako je bilo na početku....

ako ima netko slične simptome voljela bi da se javi...

Pozdrav :P
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: ponovo panika , psihoza i depresija ....

Post by Boban »

Ja sam imao...pio gomile ksalola zbog toga kada sam prestao piti lekove postalo mi je bolje prosao kroz par situacija medju ljudima i pobedio te tripove.Skini se sa lekova prodji krizu i bice ti bolje.pozz
...iva...
Posts: 385
Joined: Tue Feb 26, 2008 1:01 pm

Re: ponovo panika , psihoza i depresija ....

Post by ...iva... »

Hvala Bobane, evo upravo sada si smanjujem dozu... nadam se da ću uspjeti...
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: ponovo panika , psihoza i depresija ....

Post by Zona Sumraka »

ja nemam problema sa napadima panike kako sam prestala sa gudrom...sa anksionznosti se jos uvijek jbem i vjerovatno cu morati tako do kraja zivota... mislim da u mom slucaju situacija nije toliko strasna da bih se dopingovala sa kojekakvim lijekovima, pogotovo sto bi postojala dobra sansa da ih zloupotrebim...samo ja bih svakome preporucila da prvo provjeri stitnu zljezdu...znam dosta ljudi koji su mislili da su napadi povezani sa upotrebom droge ili sa nekim psihickim problemima, medjutim pokazalo se da je ustvari stitnjaca bila hiperaktivna...
...iva...
Posts: 385
Joined: Tue Feb 26, 2008 1:01 pm

Re: ponovo panika , psihoza i depresija ....

Post by ...iva... »

istina, ja sam išla na kontrolu štitjnjače, to prvo, ali nije štitnjača... a ja pijem tablete samo zato jer to moraš radi paničnih napada, inače ih ne bi pila... mislim ne trebaju mi radi ničeg drugog... ali sve je to u glavi... ta anksioznost ....

zato treba samo opušteno...
Post Reply