ponovo panika , psihoza i depresija ....

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

...iva...
Posts: 385
Joined: Tue Feb 26, 2008 1:01 pm

Re: ponovo panika , psihoza i depresija ....

Post by ...iva... »

jbt šta je svi zdravi, nitko nema problema... pa to je super!!! al sumnjam da je tako. :(
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Re: ponovo panika , psihoza i depresija ....

Post by Sonja »

Depresije i psihoze takvog tipa su jako, jako opasne. Ne citaj gore nabrojane spiskove lekova jer svi ti ljudi su pronasli terapiju uz strucnu pomoc. Budes li uzimao nesto na svoju ruku mozes do kraja zivota zaglaviti na psihozama (nagledala ih se licno). Tako da ti lepo idi kod doktora i vidi sta izaziva tvoje psihoze, ali to sto pricas vise lici na tezi oblik depresije.

Pozdrav i idi po STRUCNU pomoc, ne trazi terapiju po forumima


Drzi se,


S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: ponovo panika , psihoza i depresija ....

Post by nowa »

Imam slican problem,mislim panika,nervoza,strah... :shock: :shock: :shock: Pogotovo kad trebam negdje da idem,da pricam s nekim.Nekad i u najobicnijim situacijama kao sto je odlazak u prodavnicu.A nekad se i budim sa takvim osjecajem.Razmisljala sam da idem kod doktora,ali sam odustala.Propisali bi mi sedative,antidepresive a to je opet navlakusa :vom: .Vjerujem da ce me to proci vremenom i eto...cekam... :smt105
Ako neko smatra da mu treba strucna pomoc neka izvoli.Ovo je samo moje skromno misljenje.
Mirna i spokojna........?????????????????????
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: ponovo panika , psihoza i depresija ....

Post by oxo »

ja ne ustajem iz kreveta dok ne popijem 2-3 ksalola,i nemam problema :)
User avatar
Falco
Posts: 213
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:15 am
Location: republika,Slovenija,...SFRJ......

Re: ponovo panika , psihoza i depresija ....

Post by Falco »

...pa mozda bi i trebalo malo vise da se pise i u ovoj temi,...

...Ja imam problema sa depresijama i anksioznosti vec odavno,...pocelo je sa tim vec u osnovnoj skoli,..kad sam vidio kako sam drugaciji od ostalih,..veoma tih i suzdrzan,....u komunikaciji sa ljudima,...ali tada mi nije bilo jasno sta to je,..pa tako do srednje skole,...kad sam bio prvi put kod psih.,..dobio antidepresiv i isao na terapije kod psihologa jednom tjedno,...ali tada sam poceo i sa drogiranjem pa su svi ti problemi nestali,..ironija_meni je droga pomogla da se rijesim tih problema,...prvo trava,..pa onda X.ci,..pa na kraju i heroin,...ali sam onda kasno shvatio da je droga sve to samo dobro sakrila i da svi problemi samo opet cekaju da mogu da udaraju po meni,...i tako je i bilo,..doslo neko vrijeme kad ni droga vise nije pomogla,...svi ti strahovi su bili uz mene i kad bih bio uradjen,..a onda su dosle i psihoze i paranoje,....najveci bad je bio posle kakvog rave-party-a,...kad mi je trebala cijela sedmica da se saberem,...

...I tako sad,..ja sam ubedjen da mi treba terapija,....i nije bas tako,.da se svi problemi mogu resiti "u glavi".Jer kad je kemijska ravnoteza u mozgu previse narusena,...onda samo lijekovi i dobra-strucna psihoterapija mogu da pomognu,...

.....ps,..to je moje misljenje,..i voleo bih kad ima nekog da i to temu da predebatiramo,.......

pozz.
tryin" to be the best of me,...
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

Re: ponovo panika , psihoza i depresija ....

Post by mise en place »

ej,Falkone
mislim da je to jako opasno i kao shto si sam u jednom momentu rekao mnogi doktori su u vezaroshi,laici,.
Treba naci pravog profesionalca i upustiti se u terapiju jer ocogledno ti je potrebna.Tako da samo kod najboljeg cika doktora.
puno srece i aguantar
pozz
mise
Liver
Posts: 2
Joined: Sat Sep 13, 2008 2:36 am

Re: ponovo panika , psihoza i depresija ....

Post by Liver »

Koliko sam te razumeo nisi na heroinu ili gresim???
JaJa
Posts: 83
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:33 pm

Re: ponovo panika , psihoza i depresija ....

Post by JaJa »

Isto, depresija i anksioznost, znojenje ruku, teska komunikacija, nagle promjene raspolozenja. kao sad npr. mrtav sam a bojim se i da nije samo psihicki, nego fizicki, kao da imam temperaturu i bojim se zutice.
strasno, grozno.
Post Reply