psihoza?

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Kia!
Kao prvo PROMENI LEKARA! kAKVA HEMIJA, KAKVI RECEPTORI?! Kao prvo naježim se kad pročitam kakve lekove pijete sada u ovim godinama! Deco moja, to vodi direkt ka šizofreniji! Kakva je to doktorka kada može jednoj mladoj osobi takve stvari izgovoriti? Napravite test! Otiđite kod doktora kojem nećete ispričati za droge, videćete da će "dijagnoza" biti potpuno drugačija!
Ja nisam uzimala hemije (jesam LSD, amfetamin itd. sl.) ali ne i ove sdašnje, međutim toliko sam droge i svakojakih derivata u njima unela u sebe da bih sada trebala biti zombi! Jeste, imam problema, ali to su problemi koje je doneo život, svakodnevni stres, to su poremećaji, a ne bolest i najgore od svega što se može učiniti je misliti da postoji "čarobna pilula" koja će odagnati strah, učiniti da stekneš sigurnost u sebe! I drugi su isto tako nesigurni kao i vi, niste (smo) jedini! Život je takav, zajeban, nismo rođeni kao deca Rokfelera, Pol Gejtsa, moramo živeti ove naše male živote i učiniti ih velikima! Bacajte lekove i na ulicu! Prvog dana do ćoška, sutradan pređi ulicu, jednog dana ćeš stići na drugi kraj grada!
Kada sam tražila objašnjenje za ono što mi se dešava, namerno nigde nisam pomenula drogu i začudili bi se kada biste shvatili koliko običnih ljudi ima istovetne probleme! Izgleda da trebamo napraviti terapeutsku grupu bivših i sadašnjih narkomana paničara i fobičara! To ne bi bilo ni malo loše, jer bi zajedno uspeli da pobedimo sve strahove!
HAJDETE DEVOJKE, GLAVE GORE, LEKOVE U SMEĆE(NARAVNO NE SVE, ALI POJEDINE)!
JENNA
Posts: 1
Joined: Sat May 27, 2006 8:08 am

Post by JENNA »

draga kia i ostali
zelim samo da ti napisem da osim mene znam jos par ljudi koji imaju iste probleme kao i ti a najveca droga koju su probali je kafa i cigare.
moj savjet ti je da ipak odes doktoru ali kao sto katarina rece ne spominjes svoj problem sa drogom i da uzimas tablete jer bez njih tesko da ces moci prevazici svoje probleme. ja se borim s tim vec par godina bez doktora ali sam svjesna da necu moci jos dugo ali moja prijateljica se razbolila i u roku od mjesec dana zamalo zavrsila u ludnici...sad je na tabletama i super se osjeca a doktor joj je rekao da to nije dozivotno i da ce se skinuti sa tableta ali sve zavisi od toga koliko se zapustis prije nego sto odes doktoru... druga je vec pet godina na terapiji i njoj su rekli da ce vjerovatno za tri godine da prestane sa lijekovima...

ako imas pitanja ili zelis samo da pricas i podjelis svoje probleme slobodno se javi ovako ili na pm.

pozdrav svima i sve najbolje vam zelim
User avatar
PoisonEve
Posts: 39
Joined: Sun Aug 20, 2006 10:56 am
Location: BGD

Post by PoisonEve »

Ja sam vec pisala o mojim psihozama koje su bila zaista uzasne na mojoj ispovesti...ma katastrofa...Recimo otisla sam na more ove godine i bila par dana,mada sam tamo vise vremena provodila po bolnicama nego na suncu,napravila sam gadna sranja i sve to sto sam se skidala na suvo sa koke i speeda! Strasno! To nikome ne bi preporucila...Bukvalno,ali bukvalno se nisam secala sta sam radila i skim sam bila 85%...a Imala sam i suzenje svesti na exitu kad sam jednostavno nestala i ne znam gde sam bila 12 sati...nikada se nisam setila jedino sto sam imala trip da sam u BG a ne u NS pa sam isla i trazila stanicu tramvaja u Ns...ostavila sam i dokumenta i fon i noovcanik i torbu i sam Bog zna kako sam se vartila kuci...
A to i nije najgori trip....
Imala sam i halucinacije i sve to zbog prevelike doze speeda,koke i MDMA
BRAKE YOUR FERAS, LIVE YOUR DREAMS!
nadja96
Posts: 8
Joined: Wed Aug 07, 2013 1:37 pm

Re: psihoza?

Post by nadja96 »

Tablete su me unistile vise nego bilo sta drugo. Kada sam dobila prvi napad panike, i krenula da idem kod psihologa,ona mi je prepisala razne tablete,cak je zakljucila da su napadi panike posledica alkohola,i pomagale su mi. Onda bi se opet desio neki panicni napad,a ona bi mi povecala dozu,i sve tako..Onda sam ih mesala sa alkoholom,znaci ne moze gore od toga.. Negativni efekti su mnogo gori od zeljenih.. Al jbg,sve je to zacarani krug..Na kraju ubedis sebe da ne mozes bez njih..
Najbolje je boriti se sa takvim ''poremecajima'' prirodno. Sve su to iracionalni strahovi koji su nastali od razmisljanja unapred. Realno,nista nam se nece desiti ako same odemo u prodavnicu,pa cak i ako dobijemo napad panike,on traje par minuta. Verovatno sad mislis ''lako je reci''. To sam i ja mislila kad sam isla na terapije,al tako je.. Sve sto vise dolazis u situacije gde te hvata panika,ona ce brze proci. To je tako,ne mozes drugacije da se izboris sa njom. Prvi korak je najtezii,i verovatno ce ti trebati puno snage i hrabrosti da se odlucis za njega,ali kada to prebrodis,kada dopustis da taj strah prodje kroz tebe,i shvatis da ti nije nista bilo videces kolko ce sve da bude drugacije. Nemoj da gubis vreme:)
Post Reply