Bacanje speeda, resocijalizacija ?

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Post Reply
Madaraucicha
Posts: 1
Joined: Sun Jul 18, 2021 7:59 pm

Bacanje speeda, resocijalizacija ?

Post by Madaraucicha »

Pozdrav svima.
Dosao sam u nadi da ce te mi moci pomoci i dati neke odgovore na moje pitanje.
Pokusacu biti sto krati.
Moj problem je iduci, vec 8 godina smrcem spid od toga 4 posljednje toliko aktivno da mi je najduzi odmor. Medjutim sa spidom u zadnjih godinu dana se pojavila i ta famozna kocka, vockice aparati kako god hocete. Sve to je rezultiralom katastrofalnom zadnjom godinom. Prva 3 dana nakon plate smrcem i kockam tu plata ode niz vodu, i onda ostatak mjeseca gladovanje zaduzivanje i jadikovanje.
Jebiga bez spida ne znam funkcionisat. Na poslu sam vaza nasmrkan bio, ako slucajno odem bez robe karina dan nmg mac. Za fizicke posljedice da vam ne govorim, trenutno ako imam 50 kila dobro je, zube imam ali unutra katastrofa propali, obraza nikako nemam 😆, za unutrasnje organe ne znam nisam dugo radio nalaze, ali mozak mi je ostecen dosta sam na sebi osjetim. Znaci uradim nesto danas sutra nez da sam uradio to, logicko razmisljanje u teskom kurcu itd itd. Ali opet da mi sad neko nacrta dok ovo pisem mogu ruku u vatru staviti da bi povukao, zasto i kako ne zna.
Medjutim moj najveci problem je društvo i krug ljudi u kojem sam se kretao. U posljednje 4 godine sam upoznao maximalno 20 strejt osoba, od kojih ni sa jednom nisam ostao u kontaktu, i stvarno imam problem stupanja u odnose sa ljudima koji ne smrcu jer nemamo zajednicke tematike, valjda je to rezultat ucestalog i stalnog drogiraja da mozak postane limitiran. Sad ako je iko od vas prosao nesto slicno, volio bih cuti vase savjete, kako krenuti sa upoznavanjem novih ljudi, kako naci novo drustvo u kojem nema ovakvih kao ja. Kako izbjeci te ljude kad je naselje i grad u kojem zivim apsolutno prepuo narkomana, iza svakog coska viri spid. Toliko od mene ako imate savjeta pišite.
Post Reply