Fentanol- da li je istina da je jači 50x od heroina?

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Post Reply
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Fentanol- da li je istina da je jači 50x od heroina?

Post by Akkasha Come Back »

Čitam i nelogično mi.
Upoređuju ga sa metadonom (koji znam jer sam bila oko godinu i po na 5 kubika, legalno, na održavanju) sa "Buprenofinom" (koji nikad nisam probala) i piše ko je sve od poznatih ličnosti umro upravo od "Fentanola" (pevač Princ, slučajno kao nije ga koristio kao drogu nego kao sredstvo protiv bolova).

Najčudnije mi je bilo kada sam pročitala da između navedenih lekova (gde Subutex spada kao u isto što i Bio, ne znam) pročitam i " Alprazolam", uzmem kutiju i vidim: običan "Ksalol".
Ja "Ksalol" pijem 3 puta po 1mg mada nešto ne verujem da ima toliku jačinu kao gorepomenuti.
Na primer, popiješ celu kutiju, spavaš 3 dana i to je to.
Ili nema nama, koji smo naviknuti?

(To je kao da na primer daš 5 kubika (pola bočice) metadona nekome ko u životu nije popio aspirin akamoli uzeo nešto- pa možda bi i umro)
Annaiva
Posts: 7
Joined: Mon Dec 07, 2020 9:43 pm

Re: Fentanol- da li je istina da je jači 50x od heroina?

Post by Annaiva »

Istina je.
Ali pitanje tebi jeste: Zasto je pa to vazno?!
Sreca u Srbiji, ako si u Srbiji, ne mozes da ga nabavis.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Fentanol- da li je istina da je jači 50x od heroina?

Post by Akkasha Come Back »

Annaiva wrote: Mon Jan 04, 2021 5:48 pm Istina je.
Ali pitanje tebi jeste: Zasto je pa to vazno?!
Sreca u Srbiji, ako si u Srbiji, ne mozes da ga nabavis.
Da, u Srbiji sam.
Pitam zato što sam u životu probala svega nekoliko puta H od kog sam se osećala da lebdim iznad kreveta oko metar i po, a u duši takav spokoj i u mozgu sweet sleepy euforija da zamalo nisam umrla od sreće, pa me zanima kako 50 puta jače? Šta tačno "jače"?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Fentanol- da li je istina da je jači 50x od heroina?

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Sat Jan 09, 2021 4:47 pm
Da, u Srbiji sam.
Pitam zato što sam u životu probala svega nekoliko puta H od kog sam se osećala da lebdim iznad kreveta oko metar i po, a u duši takav spokoj i u mozgu sweet sleepy euforija da zamalo nisam umrla od sreće, pa me zanima kako 50 puta jače? Šta tačno "jače"?
Nisi prva koja ovo pita na forumu, pa reko' hajde da objasnim, i ako mi je pitanje malo bez veze.

Fentanil je jaci/potentniji, doze se racunaju u mikrogramima, nije jaci po ucinku, i dejstvo mu je krace. Eto, sad znas.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Fentanol- da li je istina da je jači 50x od heroina?

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Thu Jan 21, 2021 2:46 pm
Akkasha Come Back wrote: Sat Jan 09, 2021 4:47 pm
Da, u Srbiji sam.
Pitam zato što sam u životu probala svega nekoliko puta H od kog sam se osećala da lebdim iznad kreveta oko metar i po, a u duši takav spokoj i u mozgu sweet sleepy euforija da zamalo nisam umrla od sreće, pa me zanima kako 50 puta jače? Šta tačno "jače"?
Nisi prva koja ovo pita na forumu, pa reko' hajde da objasnim, i ako mi je pitanje malo bez veze.

Fentanil je jaci/potentniji, doze se racunaju u mikrogramima, nije jaci po ucinku, i dejstvo mu je krace. Eto, sad znas.
Hvala, kapiram. Ja sam pogrešno kontala da mu je dejstvo 50 puta jače pa mi nije bilo jasno, a ovo što si objasnio razumem...
User avatar
rea_feniks
Posts: 22
Joined: Sat Jan 16, 2021 2:22 pm

Re: Fentanol- da li je istina da je jači 50x od heroina?

Post by rea_feniks »

Fentanol djeluje za svega nekoliko sekundi kao flaster. Probala sam kad sam prebacivala dane sa SUB-a. Nakon dvije sedmice krize i ne spavanje kako sam uzela Fentanol oprala sam prozore i sredila sobu.... kad me pustio vratila sam se u krevet....
Jako opasna stvarčica ako se sa njom zaigraš....
....nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol....
User avatar
dopeFree
Posts: 89
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:32 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Fentanol- da li je istina da je jači 50x od heroina?

Post by dopeFree »

Mozda najjednostavnije ovako. Koliko heroina treba da bi ubilo covjeka ili koliko treba da se osjeti neki efekt? E pa Fentanyl treba 50 puta manja doza za isti efekt.

Iako nakon svega sto sam procitao i cuo iskreno mislim da je jaci i vise nego 50 puta jer vec nekoliko mikrograma preko odgovarajuce doze moze biti dovoljno za overdose
Post Reply