metadonski ovisnik

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Jurke »

Na tri mili litra si?
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Lebowski »

Nisam na soluciji nego na tabletama...
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Lebowski »

Evo da se javim malo ovdje i podijelim novosti o svojem stanju; i dalje sam na 4 metadona, nisam se uspio više spustiti ali nisam ni povećao. I sad sam počeo razmišljati da se opet vratim na Buprenorfin, ne znam, nisam pametan... Na metadonu sam stabilniji, ne dižem i spuštam kako sam stalno radio na Bupu ali opet ne znam...
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by StopBup »

Lebowski wrote: Sun Feb 02, 2020 11:21 am Evo da se javim malo ovdje i podijelim novosti o svojem stanju; i dalje sam na 4 metadona, nisam se uspio više spustiti ali nisam ni povećao. I sad sam počeo razmišljati da se opet vratim na Buprenorfin, ne znam, nisam pametan... Na metadonu sam stabilniji, ne dižem i spuštam kako sam stalno radio na Bupu ali opet ne znam...
Zasto bi se vracao na bup, ako si na metu stabilniji? Ja bih se na tvom mestu sto vise stabilisao na metu, pa njega krenuo postepeno da izbacujem. Nemam nekog licnog velikog iskustva sa metom, ali sa bupom imam. Bup i ako deluje blazi, vise se "igra" sa mozgovima, i pravi duzu konfuziju i depresiju u glavi. Bup ima izuzetno jak afinitiet prema svim opijatskim receptorima u mozgu, i mozgu treba najvese posle bupa da se oporavi od svih opijata. Kad nisi na velikoj dozi meta, ni kriza ne bi trebala da bude jaka, kao onda na primer kad se ljudi skidaju sa cele boce na suvo.
Ne znam, nisam pametan, samo sam alergican na ta vrćenja u zacaranom krugu. Ja onda kad sam pre 20-ak dana prekinuo "druzenje" sa dopom, ni pod razno nisam hteo to stanje posle da ublazavam nekim drugim opijatom, nego na suvo. Fiziku nisam imao, ali sam imao deprsiju, jedno nedelju dana, borio sam se protiv nje najvise fizickom aktivnoscu...
Dop-bup-met, to je jedan zestoki zacarani krug, iz kog treba pobeci glavom bez obzira, samo ne nista na brzinu i "lako cemo", jer se tako nikad ne zavrsi dobro... Ja sam eto u skidanje sa bupa usao nespreman, gurao dobro, ali bez plana nekoliko meseci, pa počeo da brljam. Sad nakon ovog zadnjeg recidiva, držim se nekog plana, i pišem na papir obaveze, i tako to, napravio sam u toj svesci i kalendar, u kojem nižem dane otkad sam čist, i svaki dan zabeležim ako mi se nešto značajno desilo, pa zapisujem neka svoja stanja i razmišljanja...Nista buraz, srecno i budi pametan, sta da ti kazem...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Lebowski »

Istina, pogrešno je lutati od jednog do drugog, malo bup, malo metadon. To je bilo razmišljanje prije mjesec i pol dana ali sada sam puno čvršći u odluci da ostajem definitivno na metadonu. I dalje sam na 4 metadona, stabilan sam ali ne spuštam se, čekam neko bolje vrijeme za spuštanje.
Hvala na dobrim željama, planiram polako početi spuštati kad osjetim da je došlo vrijeme za to... Važno je da ga ne povećavam, a doći će valjda uskoro vrijeme i za spuštanje... Sretno i tebi u apstinenciji... :)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by StopBup »

Lebowski wrote: Tue Mar 17, 2020 3:48 pm Istina, pogrešno je lutati od jednog do drugog, malo bup, malo metadon. To je bilo razmišljanje prije mjesec i pol dana ali sada sam puno čvršći u odluci da ostajem definitivno na metadonu. I dalje sam na 4 metadona, stabilan sam ali ne spuštam se, čekam neko bolje vrijeme za spuštanje.
Hvala na dobrim željama, planiram polako početi spuštati kad osjetim da je došlo vrijeme za to... Važno je da ga ne povećavam, a doći će valjda uskoro vrijeme i za spuštanje... Sretno i tebi u apstinenciji... :)
Koliko je 4 tablete metadona? Ja nemam pojma, kod nas ko je na metadonu, pije one bocice, u kojima ima 300 kapi. Je l' znas koliko je te 4 tablete u kapima?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Lebowski »

StopBup wrote: Tue Mar 17, 2020 8:29 pm Koliko je 4 tablete metadona? Ja nemam pojma, kod nas ko je na metadonu, pije one bocice, u kojima ima 300 kapi. Je l' znas koliko je te 4 tablete u kapima?
Evo gore je Jurke napisao da je to tri mililitra, i ja mislim da je toliko... ;)
E sad koliko je to kapi, nemam pojma...
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Lebowski »

Evo da se ja javim ponovo ovdje, i dalje sam na 4 metadona dnevno, ali već 9 mjeseci radim, tako da sam prilično stabilan.
Nemam nikakve volje niti motiva za skidanje, jer sam bio spustio na 3 dnevno i bilo mi je baš vidno lošije, ne odmah,
ali za jedno 10 dana, ne fizički, koliko psihički, da sad ne nabrajam zašto, ali bilo je, i vratio sam na 4 i sve se unormalilo...
Sporo sam spuštao na 3, prvo 3 i pol, pa 3, tako da nije razlog brzo spuštanje, iako možda trebam još sporije, ne znam.
Ali neću za sada ništa, možda kroz neko buduće vrijeme, jer skroz dobro funkcioniram na svim poljima...
Ako netko ima neki savjet, on je dobrodošao... :)
coolio7
Posts: 22
Joined: Fri Mar 20, 2009 10:38 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by coolio7 »

Radim sa osobama koje koriste droge i koji su na supstitucionim terapijama što metadon, što buprenorfin, i nagledao sam se rana i amputiranih udova od "gadjanja" u femoralku. Ako nastaviš to čeka i tebe i momka. To što misliš da imaš uredan život a štekove ganova i igala po kući, ne budi smiješna.
U glavnom tebi se i dalje drogira pa je li to heptanon, metadon ili heroin nebitno je. To je rekao bih tvoj najveći problem. Hemoralka je samo nuspojava svega toga.
Ako imaš nekih nedoumica, budi slobodna pa mi piši.
Znam o čemu pričam jer imam 20 godišnje iskustvo upotreba droga i iskustvo apstinencije dovoljno da ti dam neki savjet, ako želiš izaći iz ludila ganova igli, nalaženja vena, veze sa zavisnikom koji je gori od tebe i toga da vučete jedno drugo nesvjesno ili svjesno u amputaciju noge i na kraju smrti... u najboljem slučaju neke institucije
Lijep pozdrav,
i izvini ako te je moja iskrenost povrijedila ali to je jednostavno tako!
Post Reply