metadonski ovisnik

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Jurke »

edy wrote: Wed Oct 16, 2019 6:40 pm
Jurke wrote: Wed Oct 16, 2019 2:05 pm Ja sam i sam razmišljao o Durogesik flaster ima kao načinu da se prodje fizička kriza od 20ak dana. Modjutim sama pomisao na to da ih lepim mi je zajebana, jer oni su nešto čime se može čovek zaigrati i preci na mnogo gore stvari onda.
Ja evo guram drugu nedelju na suvo. Jeste Zajebano nocu, a nije bolje ni danju, ali ukoliko si se skockam da hoceš da se skida nije neizdrzivo. Evo su mi bupovi cela kutija u kuci gore i nisam ni pomislio da uzmem. Dokurčili su mi i hocu da budem normalan. Da mi raspoloženja ne zavise od mrve tablete jebene...
Taj flaster nije metadonski, nego fentanyl, ja sam si sjebo nesto sto sam gradio 5 godina zbog tog sranja, imao sam ih na dohvat ruke, a ponestalo mi suba, sreca da sam uopce ziv ostao, par overa sam imao, jos da sam tad znao da se mogu skuhat, vjerovatno sad ne bih bio ziv.
Baš me interesuje kako si se skinuo sa njih, čime. Malo si me zaintrigirao i čitao sam i istraživao po internetu. Ono je uzas, najpotentniji opioid je trenutno i 100 puta jači od horsa. Al bi se zajebao da sam ga lepio... Samo tako.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by yasujirozu »

juki, apsolutno posljednja stvar - a u tvojoj situaciji -
Jurke wrote: Wed Oct 23, 2019 6:00 pm
edy wrote: Wed Oct 16, 2019 6:40 pm
Jurke wrote: Wed Oct 16, 2019 2:05 pm Ja sam i sam razmišljao o Durogesik flaster ima kao načinu da se prodje fizička kriza od 20ak dana. Modjutim sama pomisao na to da ih lepim mi je zajebana, jer oni su nešto čime se može čovek zaigrati i preci na mnogo gore stvari onda.
Ja evo guram drugu nedelju na suvo. Jeste Zajebano nocu, a nije bolje ni danju, ali ukoliko si se skockam da hoceš da se skida nije neizdrzivo. Evo su mi bupovi cela kutija u kuci gore i nisam ni pomislio da uzmem. Dokurčili su mi i hocu da budem normalan. Da mi raspoloženja ne zavise od mrve tablete jebene...
Taj flaster nije metadonski, nego fentanyl, ja sam si sjebo nesto sto sam gradio 5 godina zbog tog sranja, imao sam ih na dohvat ruke, a ponestalo mi suba, sreca da sam uopce ziv ostao, par overa sam imao, jos da sam tad znao da se mogu skuhat, vjerovatno sad ne bih bio ziv.
Baš me interesuje kako si se skinuo sa njih, čime. Malo si me zaintrigirao i čitao sam i istraživao po internetu. Ono je uzas, najpotentniji opioid je trenutno i 100 puta jači od horsa. Al bi se zajebao da sam ga lepio... Samo tako.
koja treba da te zanima, jeste upravo ta za koju pitaš...
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Jurke »

yasujirozu wrote: Wed Oct 23, 2019 6:36 pm juki, apsolutno posljednja stvar - a u tvojoj situaciji -
Jurke wrote: Wed Oct 23, 2019 6:00 pm
edy wrote: Wed Oct 16, 2019 6:40 pm

Taj flaster nije metadonski, nego fentanyl, ja sam si sjebo nesto sto sam gradio 5 godina zbog tog sranja, imao sam ih na dohvat ruke, a ponestalo mi suba, sreca da sam uopce ziv ostao, par overa sam imao, jos da sam tad znao da se mogu skuhat, vjerovatno sad ne bih bio ziv.
Baš me interesuje kako si se skinuo sa njih, čime. Malo si me zaintrigirao i čitao sam i istraživao po internetu. Ono je uzas, najpotentniji opioid je trenutno i 100 puta jači od horsa. Al bi se zajebao da sam ga lepio... Samo tako.
koja treba da te zanima, jeste upravo ta za koju pitaš...
Znam mićo, pitam jer mi je palo bilo na pamet da ih lepim da bi se skidao sa bupa, a onda sam se predomislio i tek tada video o tome toliko zajebanih stvari da sam se prekinuo.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Lebowski »

Jurke wrote: Wed Oct 23, 2019 7:09 pm Znam mićo, pitam jer mi je palo bilo na pamet da ih lepim da bi se skidao sa bupa, a onda sam se predomislio i tek tada video o tome toliko zajebanih stvari da sam se prekinuo.
Tako bi se i ja skinuo sa bupa sa metadonom ali nitko neće da mi ih napiše nego mi govore da je čak i mala doza metadona gora nego visoka bupa, u što mi je teško povjerovati ali dobro, slušam doktore i dalje, što mogu...
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Jurke »

Lebowski wrote: Wed Oct 23, 2019 10:14 pm
Jurke wrote: Wed Oct 23, 2019 7:09 pm Znam mićo, pitam jer mi je palo bilo na pamet da ih lepim da bi se skidao sa bupa, a onda sam se predomislio i tek tada video o tome toliko zajebanih stvari da sam se prekinuo.
Tako bi se i ja skinuo sa bupa sa metadonom ali nitko neće da mi ih napiše nego mi govore da je čak i mala doza metadona gora nego visoka bupa, u što mi je teško povjerovati ali dobro, slušam doktore i dalje, što mogu...
U pravu su, a pogotovu ne sa ovim sa čime sam ja hteo
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: metadonski ovisnik

Post by edy »

Jurke wrote: Wed Oct 23, 2019 7:09 pm
yasujirozu wrote: Wed Oct 23, 2019 6:36 pm juki, apsolutno posljednja stvar - a u tvojoj situaciji -
Jurke wrote: Wed Oct 23, 2019 6:00 pm

Baš me interesuje kako si se skinuo sa njih, čime. Malo si me zaintrigirao i čitao sam i istraživao po internetu. Ono je uzas, najpotentniji opioid je trenutno i 100 puta jači od horsa. Al bi se zajebao da sam ga lepio... Samo tako.
koja treba da te zanima, jeste upravo ta za koju pitaš...
Znam mićo, pitam jer mi je palo bilo na pamet da ih lepim da bi se skidao sa bupa, a onda sam se predomislio i tek tada video o tome toliko zajebanih stvari da sam se prekinuo.
eh kako sam morao, u zatvoru, u koji su me i doveli ti jebeni flasteri, al ne treba to da te sad zanima ni da istrazujes, kao sto veli pajdo (ko bi rekao da cu se ja s njim slozit u necemu) al u pravu je, jbg..
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
debduh2
Posts: 43
Joined: Tue Aug 07, 2018 7:11 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by debduh2 »

Ljudi moji, šaljem vam pozdrave iz lijepe ustanove zvana bolnica ali na žalost ne neka za lhecenje ovisnosti nego ova u koju nitko ne voli ni u posjetu ic..
Mislim da sam konacno dobilapogrbljenoamarcinu koju cu ne samo pamtit nego mislit i radit na njoj dok sam ziva. Mojoj narkomanskoj karijeri je definitivno dosao kraj, ostaje samo terapija koju cu polako ali sigurno morat skinut. Pa taman i ostala na njoj cjeli zivot bitno je to da je sad učim pit i da tako ostane i bez povisivanja, samo smanjivanje, nista vise intravenozno a to je jedino sto znam zadnjih 5 godina. Tek sam navršila 30 godina a evo me u bolnici radi infarkta.. Kaže doktor da sam stigla u zadnjoj minuti, da sam čekala sat vremena nebi se moglo vise nista napravit..Reci cu vam kako je bilo da znate za nedaju Bože.. Doslo je iznenada, probudila me bol u kicmi, ispod desne lopatice, mislila sam od krivog spavanja jer nebi bilo prvi put, tokom dana ta se bol nije smanjivala bez obzira na tablete ta bolove na metadon i dop. Tu noc nisam spavala jer sam jos imala i društvo u kuci ali sam sjedila, bol je i dalje bila prisutna, sutradan ta se bol počela širit na prednji dio grudnog kosa, kako bi udahnula zrak tako bi me svakim udisanjem presjecalo u tom djelu. Nisam se mogla vise ni lec jer mi ta poza nije pasala l, preBolno je bilo da se ispravom, kad bi ustala do wc-a ili po nesto hodala bi usporeno i ko stara baba pogrbljeno, mislila sam da ce proc. Tu noc sam "spavala" sjedeći, napravila sam od jastuka i deka brlog da se mogu nasloniti i mozda sam od spavala pol sata. treće jutro isto mi je proslo s bolovima u kicmi i prsima, rekla mi je bila frendova da je i nju bilo tako ukljestilo i da je to živac i kako je prelazila rukom po mojim leđima tako je i bilo, to me bolilo, ali sve je to povezano.. Pričala sam s tatom na telefon i on mi je rekao sve najgore sto je mogao rec samo da me natjera da odem na hitnu jer zna da nisam osoba koja za svasta trci doktoru, trpim i šutim ali on me malo isprepadat a i obećala s mu da cu ic a obećanja se držim. Nije on isto da ce pricat bezveze gluposti jer ipak on svaki drugi dan ide na dijalize jer nema ni jedan bubreg.. Uglavnom treća noc pretrpljenih bolova i kako je vec bilo kasno, oko ponoć mislila sam odgoditi pa otic ujutro kad se probudim ali ipak sam se spremila i prijatelj me odvezao na hitnu. Kad sam stigla ja od bolova vise nisam mogla pricat, nisam mogla doc do zraka disala sam plitko i ubrzano, odmah su me zaprimili jer sam na srecu bila sumljiva ženi na prijemu. Odmah su se skupili oko mene i započeli radit, prvo mi dali kisik pa mjerili tlak pa vadili krv i spojili žice za srce da vide. Onda su pocela pitanja ko sam i sta se desilo, naravno nisam nista lagala jer to nije mjesto za laganje, vidjeli su da sam metadonski ovisnik, a bila sm i svježe pozitivna na heroin, speed, MDMA. ( prije izlaska iz kuće se zabila s dopom i progutala smotuljak s speedom jer nisam mogla povuc i pojela bonboni..) poslana sam odmah na sva slikanja i snimanja, neke stvari sam jedva ih mogla poslušati koliko me bolilo u plućima, kako nisam mogla lec na leda a morala sam za EKG. Sve je to islo brzo na srecu i kad su se obavile te pretrage dosao je doktor do mene i rekao mi je da sam stigla u zadnjoj sekundi, da sam čekala mozda sat vremena vise sad me nebi bilo. Nisam mislila da cu se zadržavati pa naravno nisam nista ni uzela sa sobom ali nebitno, dosli su po mene i iz jedne bolnice me prebacili u drugu. Kad sam dosla doktor me upoznao sa mojim stanjem i sa činjenicom da mi je ta noc rizicna. Pokazala sam mu di se pucam ( ljeva prepona) i rekla dve godine po vise puta na dan bez dana pauze, a ovisnost oko 15 god. Odmah je na ultrazvuku vidio začepljenje aorte na srcu kao i noge i pluća pune ugrusaka.. Provela sam 4 dana na intenzivnoj, kisik nisam ni na minutu mogla maknut jer bi se pocela gusit, stalno se izmjenjivale boce infuzije, dodatne neke tekućine u venu i dvaput na dan infekcije u trbuh. Sad sam evo peti dan u bolnici, izasla s intenzivne, ali jos uvijek ne smijem spustiti noge na pod jer postoji rizik da mi ugrušak iz noge odleti di ne treba. Dobivam metadon koji se sad ucim pit, nema druge a samo do prije 6 dana bi dala i zadnju kunu za ovakvu bocu, dobijem je zatvorenu, bez miješanja sa sokom, zlo jedno.
Eto ljudi pazite se, ako koristite intravenski bilo sta, nemojte oštru bol u kicmi povezivati sa spavanjem, moze bit ali budite na oprezu. Ja znam da sam svoju karijeru s bušenjem zavrsila, netko dobije novu šansu netko na zalost ne, paziite se <3
One love, one life. My life, no limit
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by StopBup »

debduh2 wrote: Fri Oct 25, 2019 12:54 pm Ja znam da sam svoju karijeru s bušenjem zavrsila, netko dobije novu šansu netko na zalost ne, paziite se <3
Joj dugokosa lepa crnko... :( :( :( Baš me skenjala sad ova tvoja priča! Nadam se da ti srce nije puno oštećeno, i da ćeš moći da nastaviš normalno da živiš! Pogodila me tvoja priča još kad sam tek došao na forum, i video da pitaš za savet kako da nađeš preponu, ali ja nisam bio aktivan na forumu tada. Moj jedan drug iz klinačkih dana je umro dok se skidao sa heroina, baš zbog bodenja
u femoralnu venu. Napravio mu se krvni ugrušak u femoralnoj veni u preponi, i umro je od infarkta kada se taj ugrušak krvi odvojio, i otišao u srce. Piši ovde kako ti ide oporavak od infarkta, i spuštanje/ostavljanje metadona. Ovaj forum baš zna da pomogne, i uvek se nađe neko sa kim možes lepo da komuniciraš o svom problemu. Ja sam se skinuo pre 5 meseci sa bupa, a forum, to jest ljudi na forumu su mi dosta pomogli i bili velika podrška. Samo piši, imaš punu podršku od mene, i šaljem ti veliko srce! ❤️
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Jurke »

Imaš je od svih nas, ali naravno od tebe sada zavisi. Nek te makar to sada stanje prodrma i osvesti, ako vec do sada nisi mogla onda ubuduce da nadje načina da se izbori sa zavisnošcu.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Lebowski »

Imaš veliku podršku i od mene, drži se i ne posustaj u namjeri da se skineš. Dođi na forum i pričaj sve što ti je na duši, svi smo ovdje jedan drugome podrška.
Post Reply