metadonski ovisnik

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
debduh2
Posts: 43
Joined: Tue Aug 07, 2018 7:11 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by debduh2 »

Jurke wrote: Wed Oct 16, 2019 9:15 pm
debduh2 wrote: Wed Oct 16, 2019 6:37 pm
Jurke wrote: Wed Oct 16, 2019 12:51 pm Ako si crnka verovatno bi se i ja okrenuo za tobom hahajaha. Volim crnke više nego leba da jedem. :mrgreen:
Jesam da, uredna kosa ravna skoro guze
A u krevetu nije ravna, malo se pocuoa
Ali dobro je, onda spavanje pa kad uzmem terapiju
Onda je opet duga i ravna. :D
Mhmhmhmmmm ne pravi mi zazubice... Hahajaha :D
Mijuu hhah
One love, one life. My life, no limit
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by StopBup »

Jurke wrote: Wed Oct 16, 2019 9:15 pm
debduh2 wrote: Wed Oct 16, 2019 6:37 pm
Jurke wrote: Wed Oct 16, 2019 12:51 pm Ako si crnka verovatno bi se i ja okrenuo za tobom hahajaha. Volim crnke više nego leba da jedem. :mrgreen:
Jesam da, uredna kosa ravna skoro guze
A u krevetu nije ravna, malo se pocuoa
Ali dobro je, onda spavanje pa kad uzmem terapiju
Onda je opet duga i ravna. :D
Mhmhmhmmmm ne pravi mi zazubice... Hahajaha :D
Jurke maaatori, vidim ja, ti bi ga metao malo sa strane, hahahah. Juuu, tako je meni bilo nakon nekih 10-15 dana apstinencije. Zavukao bih ga matene u svaku. I onda navatam onu malu Crnogorku što sam je pominjao kad sam bio na moru, ekstra mi je bilo. Još ona 1999.-o, 20 godina, top, nikad pre nisam bio sa 13 godina mlađom, to je bilo kad sam bio nekih 2 meseca čist, osećao sam se kao ponovo rođen. Sad sam čist skoro 5 meseci, i stvarno mi je dobro ni na šta se ne žalim. Izdrži tu dosadu, pa će stvari početi polako da se menjaju. Jesi počeo koliko toliko bolje da spavaš?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Lebowski »

debduh2 wrote: Wed Oct 16, 2019 6:37 pm Jesam da, uredna kosa ravna skoro guze
A u krevetu nije ravna, malo se pocuoa
Ali dobro je, onda spavanje pa kad uzmem terapiju
Onda je opet duga i ravna. :D
Znači od terapije ti se poravna kosa? :D
Ja sam isto slab na crnke, pogotovo sa dugom kosom. 8-)
User avatar
debduh2
Posts: 43
Joined: Tue Aug 07, 2018 7:11 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by debduh2 »

Lebowski wrote: Thu Oct 17, 2019 12:49 pm
debduh2 wrote: Wed Oct 16, 2019 6:37 pm Jesam da, uredna kosa ravna skoro guze
A u krevetu nije ravna, malo se pocuoa
Ali dobro je, onda spavanje pa kad uzmem terapiju
Onda je opet duga i ravna. :D
Znači od terapije ti se poravna kosa? :D
Ja sam isto slab na crnke, pogotovo sa dugom kosom. 8-)
Hahah znaci apstinencija tako djeluje, a kako onda na žene djeluje? Svaka čast sto si toliko cist, sloboda od toga je neprocjenjiva. Ja znam držat kontrolu nekad malo izbjegne ali tako je to. Od danas sam počela skidat hepove odmah sam na 10 spustila mozda dva tri vise ali ok, samo sto sam se sad nagutala tableta za spavanje, mozda cak i previse..
One love, one life. My life, no limit
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by StopBup »

debduh2 wrote: Thu Oct 17, 2019 9:39 pm
Hahah znaci apstinencija tako djeluje, a kako onda na žene djeluje? Svaka čast sto si toliko cist, sloboda od toga je neprocjenjiva. Ja znam držat kontrolu nekad malo izbjegne ali tako je to. Od danas sam počela skidat hepove odmah sam na 10 spustila mozda dva tri vise ali ok, samo sto sam se sad nagutala tableta za spavanje, mozda cak i previse..
Hahahah, lutkice, vidi se da si cvaknula koju tabletu za spavanje. Citirala si Lebowskog, a odgovarala meni na post. Lebowski jos nije cist, valjda ce uskoro biti, sada je na 7mg bupa. Slicno apstinencija deluje i na zene. Vracaju se pravi prirodni osecaji, vracaju se nagoni, dobijas mnogo realniju sliku o svetu oko sebe, otvara ti se sto drugih vidika i sansi. Samo treba pregurati fizicku krizu, i zajebaniji deo, psihicku krizu koja traje duze, ali se da izdrzati. Sto se tice seksa, mooogo je bolji kad si strejt. Kad ti je mozak nafilovan, uopste nemas onaj full osecaj u glavi koji treba da imas tokom seksa, tako je i kod muskaraca i kod zena.
Skini se sa tog sranja, daj sebi sansu da dozivis to o cemu ti ja pricam. Ne slusaj tu doktorku koja ti kenja da ti kao nikad neces moci da budes skroz strejt, to nije tacno, ja ti garantujem. Ja nikad nisam bio kod doktora sto se tice zavisnosti, a mnogi sa ovoga sajta koji su se skinuli, kazu da se nikad ne bi skinuli da su slusali neke price doktora. Evo ja sam se skinuo sa bupa na suvo, nikakve druge tablete nisam pio, a stariji sam od tebe 3 godine. Dovoljno si mlada da mozes da povratis svoj zivot u potpunosti iz kandzi narkomanije.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Jurke »

debduh2 wrote: Thu Oct 17, 2019 9:32 am
Jurke wrote: Wed Oct 16, 2019 9:15 pm
debduh2 wrote: Wed Oct 16, 2019 6:37 pm

Jesam da, uredna kosa ravna skoro guze
A u krevetu nije ravna, malo se pocuoa
Ali dobro je, onda spavanje pa kad uzmem terapiju
Onda je opet duga i ravna. :D
Mhmhmhmmmm ne pravi mi zazubice... Hahajaha :D
Mijuu hhah
Jel to lavovsko mjaukanje? Hahajaha, a i ja sam lav, narogušen i juuut sav... :mrgreen:
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Lebowski »

debduh2 wrote: Thu Oct 17, 2019 9:39 pm Hahah znaci apstinencija tako djeluje, a kako onda na žene djeluje? Svaka čast sto si toliko cist, sloboda od toga je neprocjenjiva. Ja znam držat kontrolu nekad malo izbjegne ali tako je to. Od danas sam počela skidat hepove odmah sam na 10 spustila mozda dva tri vise ali ok, samo sto sam se sad nagutala tableta za spavanje, mozda cak i previse..
Da, već je StopBup napisao, krivog si citirala, ja sam na 7 mg buprenorfina, tako da nisam čist. I ne samo da nisam čist nego pokušavam smanjiti, a ne ide mi baš. Hoćeš se nakon hepova prebaciti na buprenorfin ili ćeš ići na skroz čisto? Držim ti fige da uspiješ, šteta da tako mlada i lijepa cura ostane zarobljena u kanđama ovisnosti. Evo StopBup je uspio i ja ga već duže vremena pratim ovdje i to me, između ostalog motivira da i ja uspijem.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Jurke »

debduh2 wrote: Thu Oct 17, 2019 9:39 pm
Lebowski wrote: Thu Oct 17, 2019 12:49 pm
debduh2 wrote: Wed Oct 16, 2019 6:37 pm Jesam da, uredna kosa ravna skoro guze
A u krevetu nije ravna, malo se pocuoa
Ali dobro je, onda spavanje pa kad uzmem terapiju
Onda je opet duga i ravna. :D
Znači od terapije ti se poravna kosa? :D
Ja sam isto slab na crnke, pogotovo sa dugom kosom. 8-)
Hahah znaci apstinencija tako djeluje, a kako onda na žene djeluje? Svaka čast sto si toliko cist, sloboda od toga je neprocjenjiva. Ja znam držat kontrolu nekad malo izbjegne ali tako je to. Od danas sam počela skidat hepove odmah sam na 10 spustila mozda dva tri vise ali ok, samo sto sam se sad nagutala tableta za spavanje, mozda cak i previse..
Izvini što pitam, ali čini mi se da sam tebe još odavno čitao ovde na forumu, ukoliko to jesi ti... Jesi li ti ranije bila navučena na kokain pa si sa njega na opijate prešla ili sam ja tvoju priču pomešao sa nečijom drugom?
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
debduh2
Posts: 43
Joined: Tue Aug 07, 2018 7:11 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by debduh2 »

Neznam ja vise kome i sta pisem pa cu ovako. Hepove mi je u planu skidati pomalo i sama doma a na bupove ne bi bistrom glavom, vec sam radila transfer na bup pa nije išlo kao da mi tjelo to odbacuje, nakon svake crte meni je islo na povraćanje
A ovako bi samo s jednog sranja prešla na drugo a nemam se volje natezat vise od toga, pokušavat smanjit makar na 5 hepa pa onda sve skinut, zasad sam na dobrom putu ipak sad sa 60 dosla na 10 iako je i to puno, ali pomalo. Nismo se navukli preko noći da bi se tako i skinuli.. Zelim vam svima sreće ko zbilja zeli to ostavit imalo, a dal sam ja curra koja je bila navucena na kokain moguće jer i za to pijem terapiju..
One love, one life. My life, no limit
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by StopBup »

debduh2 wrote: Sat Oct 19, 2019 4:39 pm Neznam ja vise kome i sta pisem pa cu ovako. Hepove mi je u planu skidati pomalo i sama doma a na bupove ne bi bistrom glavom, vec sam radila transfer na bup pa nije išlo kao da mi tjelo to odbacuje, nakon svake crte meni je islo na povraćanje
A ovako bi samo s jednog sranja prešla na drugo a nemam se volje natezat vise od toga, pokušavat smanjit makar na 5 hepa pa onda sve skinut, zasad sam na dobrom putu ipak sad sa 60 dosla na 10 iako je i to puno, ali pomalo. Nismo se navukli preko noći da bi se tako i skinuli.. Zelim vam svima sreće ko zbilja zeli to ostavit imalo, a dal sam ja curra koja je bila navucena na kokain moguće jer i za to pijem terapiju..
Bup je gadan kad se šmrče ne daj Bože. Ja se sećam kad sam počinjao da ga šmrčem, uvek sam na jedvite jade zadržavao da ne bacim peglu, prvih 15-20 puta sigurno, ali ja sam bio uporan, pa se vremenom navikao. :) Nego, ne treba da ga šmrčeš, nego da ga stavljaš pod jezik. Tako mnogo normalnije radi, bude ti bistra glava, a nemaš potrebu da se zvizneš još nečim. Ne moraš sad da se prebacuješ totalno na bup, nego da ga uzimaš mesec, mesec i po dana, dok ne izbaciš metadon iz sebe, znači za skidanje. A za to vreme, ne možeš postati Bog zna kako zavisna od bupa. Mislim tvoj izbor, ali ja sam siguran da ćeš pre uspeti da se skineš bupom, nego direktno se metadona. Bup ubije tu želju za urokanošću kod većine. Jbg, ja sam zaglavio više od 5 godina na bup, ali ja sam se njime drogirao, šmrkao ga, jer nikad pre nisam bio navučen na nešto, uzimao sam dop, ali baš povremeno, 10 godina, po otprilike 10-ak puta godišnje, više sam voleo brzine, ali ni na njih nisam bio navučen i nisam imao potrebu da se spuštam posle brzina, to sam uradio samo 2-3 puta, znači spustio se dopom posle spida. Bup sam ostavljao na suvo, bio sam jako navučen na njega, dao otkaz u firmi, i otišao da se skidam. Kažem ti možeš probati samo kratko da ga uzimaš i to pod jezik, radi skidanja sa metadona.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply