metadonski ovisnik

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Don Dop »

sanela wrote:Don Dop, upozorila sam te na drugoj temi, a upozoravam te i sad ovdje. Bez vrijeđanja. Kad te slijedeći put upozorim bićeš banovan.
- Pa Ti otvori temu kako se naci u venu. Jel ovo sajt za lecenje ili za davanje instrukcija kako se drogirati? Ja cu joj rado pomoci kad definises sajt. Ni Ja nemam roditelja, jel me zalis zbog toga? Nemam ga od svoje 12. godine. Mozes banovati, mozes ostati ravnodusna meni sasvim svejedno. Bitno da si dozvolila da me pljuju na drugim temema, psuju na temi reto ( na sta sam te upozorio, a nikoga nisi banovala. Lujka te takodje upozorila na taj presedan itd...) Ja tebi nisam neprijatelj i ovom forumu sam doprineo vise nego bilo ko, ali necu da dozvolim da se ne postuju pravila.

- Ja sam se uvek drzao pravila foruma koji si ti napisala.
Ja sam Bog
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Don Dop »

debduh2 wrote:Cuj zivotinjo nije ni moj zivot bio bajka,bez roditelja na cesti sam odrasla,ulica me odgojila,ne sudi nekom koga ne poznajes,boli mene ona stvar o tvom zivotu i sta si ti prosao,jednako i ja mogu reci,neces ni proci ono sto sam ja. i ne nisam ja neka mulica koja nema pojma ni o zivotu i icemu ja sam osoba koja se bori za sebe kako zna,zaposlena sam zivim sasvim pristojnim zivotom vodila sam dvije firme i previse vremena i para me sad dovelo do sranja. Meni ne treba tvoja pomoc ni tvoj smjestaj iako hvala ti na tome ali vrijedanja ne zelim jer mogu i ja poceti. U zivotu sam bila i na dnu i na vrhu,bila bez krova nad glavom i spavala na parama. Ne osuduj i ne vrijedaj ako si prosao neki k.... u zivotu onda znas da osudivanje i vrijedanje nije ni lijepo a ni od koristi. Ovo tvoje nazivanje zivotinjom mogu shvatiti kao kompliment jer zivotnje su daleko bolji prijatelji i imaju daleko bolju dusu od ljudi pogotovo kad se radi o osobama poput tebe.

Zivotinja nije vredjanje vec preneseno znacenje za tvoje ponasanje prema tvom zivotu. Nemas prava sama sebe da ubijas. Hoces da se bodes u centralnu venu koja ti snabdeva noge vitalnom tecnoscu bez da razmisljas da li ces iskrvariti, da li ces ostati nepokretna ukoliko pogodis neki nerv itd... Nezahvalno je to sto trazis javno. Prelistaj forum i mozda ti neko pomogne, ali cim te ni momak nije nasao u tu venu veruj nece ti niko pomoci. Valjda je i on imao toliko mozga da ti kaze sta ti je rekao da bi te zastitio. Jednog dana kad se skines bices mi zahvalna.
Ja sam Bog
User avatar
nebitan
Posts: 6
Joined: Thu Dec 06, 2018 5:22 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by nebitan »

.
Last edited by nebitan on Sun Feb 17, 2019 7:40 am, edited 1 time in total.
User avatar
debduh2
Posts: 43
Joined: Tue Aug 07, 2018 7:11 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by debduh2 »

Proslo je vec cetiri mjeseca od pisanja mog posta sto je kratak a i duga cak period. U to vrijeme kako mi vrag nije dao mira, naravno sam se nasla i dan danas crpim tu jadnu venu ali u zadnjih mjesec sve rijede. Moj decko je bio na detoksu u zagrebu za vrijeme svog godišnjeg a ja sam za to vrijeme obecala smanjit tako da je on uspio napravit transfer na bup a ja sam smanjila s dobrih pedeset hepova dosla na deset. Ima i sad dana kad strpam u sebe 30kb ali to su rijetki peci. To je ostala ona jaca sila u meni koja oce da se zabijem ali vise to nije to kad znam da se moram skrivat. Planiram zivot u lijepom svijetlu i taj dio mene ga kvari ali imam u zivotu nesto sto mi je bila dobra lekcija i nesto sto me i izgradili, sa nisam pala do dna nebi se znala dic. Dizanje jos traje i trajat ce cijeli zivot ali zivot bez ovisnosti je ipak nesto sto biram
One love, one life. My life, no limit
User avatar
debduh2
Posts: 43
Joined: Tue Aug 07, 2018 7:11 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by debduh2 »

Skoro godina dana od mog ulaska u ovaj forum. Bila sam nedavno cista 10 dana doma na suho se skidala ali pala sam kad sam ugledala jebenu bocu hepa, ugurala sam je u sebe i osjećaj je bio kao i prvi put, nakon toga sljedeća dva dana isto a onda četvrti kao da nista nije bilo samo tijelo traži svoje. Danas mi je opet drugi dan i umrijet cu pokušavajući ali uspijet cu, mom dečku je danas šesti dan bez bupa i dosta dobro izgleda 2 dana je spavao sa otvorenim očima što me užasavalo, opremljena sam svim mogućim tabletama za krize i smirenja i danas je moj dan kad ja nisam u nekoj funkciji hodanja dizanja niti ikakvih obaveza po kući a kamoli vani ali nadam se da će i to proći. Samo voljela bi znati koliko traju krize nakon bupa i na koji način maknut Metadon iz kuće to jest iz moje glave i odupreti se svakom iskušenju i ostati čist. Bila sam 10 dana prošla glatko pa sam pala od toga je prošlo možda dva tjedna i sad krećem ponovno nakon 2,5 godine liječenja u ustanovi odlučila sam sama s tim doći na kraj.
Imali isko da mi preporuci neke tablete da mogu funkcionira ti ovih prvih 10 dana koji su po meni i ključni za sad imam lirike normabele xanaxe tramale seroqele, radim kombinacije kako mi paše ali catapresan je život dao za skidanje. Ne želim da u mojoj knjižici više piše kronična ovisnost niti održavanje želim biti čista samo kako izdržati najgore i kad je najgore
One love, one life. My life, no limit
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by StopBup »

debduh2 wrote: Thu Oct 10, 2019 2:20 pm Skoro godina dana od mog ulaska u ovaj forum. Bila sam nedavno cista 10 dana doma na suho se skidala ali pala sam kad sam ugledala jebenu bocu hepa, ugurala sam je u sebe i osjećaj je bio kao i prvi put, nakon toga sljedeća dva dana isto a onda četvrti kao da nista nije bilo samo tijelo traži svoje. Danas mi je opet drugi dan i umrijet cu pokušavajući ali uspijet cu, mom dečku je danas šesti dan bez bupa i dosta dobro izgleda 2 dana je spavao sa otvorenim očima što me užasavalo, opremljena sam svim mogućim tabletama za krize i smirenja i danas je moj dan kad ja nisam u nekoj funkciji hodanja dizanja niti ikakvih obaveza po kući a kamoli vani ali nadam se da će i to proći. Samo voljela bi znati koliko traju krize nakon bupa i na koji način maknut Metadon iz kuće to jest iz moje glave i odupreti se svakom iskušenju i ostati čist. Bila sam 10 dana prošla glatko pa sam pala od toga je prošlo možda dva tjedna i sad krećem ponovno nakon 2,5 godine liječenja u ustanovi odlučila sam sama s tim doći na kraj.
Imali isko da mi preporuci neke tablete da mogu funkcionira ti ovih prvih 10 dana koji su po meni i ključni za sad imam lirike normabele xanaxe tramale seroqele, radim kombinacije kako mi paše ali catapresan je život dao za skidanje. Ne želim da u mojoj knjižici više piše kronična ovisnost niti održavanje želim biti čista samo kako izdržati najgore i kad je najgore
Sto se tice metadona, ne znam, nikad ga nisam probao, na bup sam bio navucen oko 5 godina, i to sam ga iskljucivo smrkao i kupovao na crno, 4 i po meseca sam cist, meni licno skidanje nije bilo toliko tesko, bar fizicki, psihicki je bilo tesko boriti se sa crvom, ali sam pregurao. Fizika je bar meni bila jako blaga, nikakve bolove nisam imao, samo kijanje, jezenje, znojenje ispod pazuha, znojenje tokom sna(uspevao sam da zaspim na 3 sata), 4.-u, 6.-u i 8.-u noc me je hvatala malo mucnina i povracanje. Ja nisam nikakve tablete pio, jer su raniji pokusaji uz tablete bili bezuspesni, tako da sam ovaj put na suvo i uspeo sam. Od 3.-e do 9.-e noci mi je spavanje bilo oko 3 sata, kasnije sam vec poceo bolje da spavam. Teska bezvoljnost je trajala oko mesec dana, nakon toga mi je bilo osetno bolje. Mada terao sam se da radim vec od 10.-og dana apstinencije, ali sam morao bas da se naterujem. Meni i mnogima, kockice u glavi krenu da se slazu nakon mesec dana. Srecno!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
debduh2
Posts: 43
Joined: Tue Aug 07, 2018 7:11 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by debduh2 »

Čini se da se moj dragi izvukao, danas 8mi dan kako je čist jedino kako kaže muci ga pomisao na iglu a ja sam pala ovog puta na 4om danu sad sam na početku ali vidim da se mogu nosit s tim da par dana ne uzimam a onda se jbg zabije i izujem iz cipela.. Meni je i dr rekla da moj mozak trazi te neke receptore opioida i da nikad necu moć biti skroz cista ali pokušavati cu uvjek, prvo moram zamrzit osjećaj koji toliko volim a to je smrt. Ne fali mi niti jedna droga niti jedna tableta samo mi fali taj osjećaj metadona kad krene od stopala grijat tijelo.. I ovi je velik pomak za mene, po par dana bit cista i onda jednom malo zaboravim da trebam bit cista.. Zao mi sto moj dečko misli da se i ja uspijesno Skidam pomoći tableta a ja radim pizdarije, toliko mi je drago da je on prošao najgore ali strah me da se vrati ako mene provali.. Do tad se nadam zamrzit to sto volim i krenut voljet zivot bez ubadanja i konacno bit slobodna.
One love, one life. My life, no limit
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Lebowski »

@debduh2 pretpostavljam da si naglo išla na nulu je li? Zašto ne ostaneš duže vremena na nekim niskim dozama pa nećeš krizu ni osjetiti. Mislim da nikome nije pametno naglo se skidati jer kad tad to dođe na naplatu. Ja sam recimo na 7 mg bupa i planiram doći do 2 mg, a onda možda sa heptanonom pokušati se skinuti, ne znam...Samo doktorica neće da mi napiše heptanon, kaže da nema šanse.
User avatar
debduh2
Posts: 43
Joined: Tue Aug 07, 2018 7:11 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by debduh2 »

Da, naglo sam na nulu i izdržala 10 dana, opet se vratila na svoju brojku di sam normalna a to je 22,sad od ovog utorka kad dignem terapiju dat cu je dečku da mi on regulira i skida, na 10 mogu odmah komotno a dalje se prepustam njemu. On je uspio, bio je prvo na hepovima a onda je napravio transfer na bup. Sad kako smo odlučili da se maknemo od ovisnosti prvo je on poceo jer sam ja malo tezi slučaj, ja svoju terapiju jedino intravenozno i to je problem sto prvo psihu moram, on je bio na 2mg bupa i isao na nulu, naravno davala sam mu sve druge tablete da lakse uzdrži, kritičan dan mu je bio peti, danas je vec dva tjedna kako ne uzima bup. Tvoja dr te vjerojatno nece prebacit na hep jer je on veća navlakusa a bup ili sub (meni isto) to je za one koji zbilja imaju želju da se skinu jer ti kod bupa ne osjetiš nikakav fleš ili nesto, znam jer sam bila na njemu pa prešla na hep, bup je za one vise motiviranije da se skinu a hep je ono, ja se ne zelim drogirati vise ali daj mi pusti nestodmaherojatno zato. Ostani na bupu i polako skidaj, po meni onaj ko je na 20 hepa moze odmah na 10 da skoro ni ne osjeti a bup ako si na 8 mozes spustiti na 2 uz dodatne tablete, meni je dosta pomogao catapresan i lyirica. Vec sam se skidala u jednoj ustanovi dvije i pol godine i nakon sam bila cista oko 5god. Onda je opet vrag dosao po svoje, stara škola kreka.. Sad sam u novoj borbi koja je sad pocela nakon 3 god svakodnevnog ubadanja i pi vise puta na dan.. Sad hodam gradom i ovo pišem, u torbi moja oprema i Metadonska knjižica a nitko na meni nebi ni posumnjao kroz sta prolazim. Ljudi se okreću zamnom, dugokosa crnka lijepo sređena i obučena. Ja sam pravi primjer kako izgled vara..
One love, one life. My life, no limit
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: metadonski ovisnik

Post by Jurke »

debduh2 wrote: Wed Oct 16, 2019 10:32 am Da, naglo sam na nulu i izdržala 10 dana, opet se vratila na svoju brojku di sam normalna a to je 22,sad od ovog utorka kad dignem terapiju dat cu je dečku da mi on regulira i skida, na 10 mogu odmah komotno a dalje se prepustam njemu. On je uspio, bio je prvo na hepovima a onda je napravio transfer na bup. Sad kako smo odlučili da se maknemo od ovisnosti prvo je on poceo jer sam ja malo tezi slučaj, ja svoju terapiju jedino intravenozno i to je problem sto prvo psihu moram, on je bio na 2mg bupa i isao na nulu, naravno davala sam mu sve druge tablete da lakse uzdrži, kritičan dan mu je bio peti, danas je vec dva tjedna kako ne uzima bup. Tvoja dr te vjerojatno nece prebacit na hep jer je on veća navlakusa a bup ili sub (meni isto) to je za one koji zbilja imaju želju da se skinu jer ti kod bupa ne osjetiš nikakav fleš ili nesto, znam jer sam bila na njemu pa prešla na hep, bup je za one vise motiviranije da se skinu a hep je ono, ja se ne zelim drogirati vise ali daj mi pusti nestodmaherojatno zato. Ostani na bupu i polako skidaj, po meni onaj ko je na 20 hepa moze odmah na 10 da skoro ni ne osjeti a bup ako si na 8 mozes spustiti na 2 uz dodatne tablete, meni je dosta pomogao catapresan i lyirica. Vec sam se skidala u jednoj ustanovi dvije i pol godine i nakon sam bila cista oko 5god. Onda je opet vrag dosao po svoje, stara škola kreka.. Sad sam u novoj borbi koja je sad pocela nakon 3 god svakodnevnog ubadanja i pi vise puta na dan.. Sad hodam gradom i ovo pišem, u torbi moja oprema i Metadonska knjižica a nitko na meni nebi ni posumnjao kroz sta prolazim. Ljudi se okreću zamnom, dugokosa crnka lijepo sređena i obučena. Ja sam pravi primjer kako izgled vara..
Bitna je volja i to da si ti rešila. Ukoliko ostaneš na tom putu doci ce tren kada ceš i uspeti. Ne predaj se. Evo meni je 12ti dan bez bupa. Još malo pa cu moci reci da sam strejt. Borba je to velika, ali ne daj se! Imaš i moju podršku.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Post Reply