Apaurini,Lexiliumi, Diazepani,Benzodiazepani

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

BACAJ SMECE!!!
User avatar
LEJLA
Posts: 45
Joined: Fri Nov 25, 2005 11:06 pm
Location: Beograd

Post by LEJLA »

to za mene da bacam smeće ili šta ?
?????nerazumem????
Ako je za mene vrlo uskoro ,i to baciću ga zauvek pih,pih :twisted: !
"Kad se odreknete nečega ,ostajete zauvek vezani za to.Kad se borite protiv nečega ,zauvek ste vezani za to.Sve dok se borimo s nečim ,dajemo mu moć.Dajemo mu moć jednaku onoj koju mi trošimo u toj borbu"
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Mada bi ja sad sa apetitom koji Apach ili Lex popila da se smirim!!!
Daniel Trifunovic
Posts: 34
Joined: Fri Apr 15, 2005 11:56 am
Location: Beograd

Post by Daniel Trifunovic »

Zar bih mogao da napisem nesto tako a da nisam to osetio na svojoj kozi?

Mislim da sam u prethodnoj poruci rekao otprilike sve. Ako imas jos pitanja tu sam.

Pozdrav
User avatar
LEJLA
Posts: 45
Joined: Fri Nov 25, 2005 11:06 pm
Location: Beograd

Post by LEJLA »

Nije problem nikakav ali mislim da si malo otišao sa teme ,pričali smo o lekićima kad ih koristiš u krizi i ništa više.Kavko dejstvo imaju tad.....
"Kad se odreknete nečega ,ostajete zauvek vezani za to.Kad se borite protiv nečega ,zauvek ste vezani za to.Sve dok se borimo s nečim ,dajemo mu moć.Dajemo mu moć jednaku onoj koju mi trošimo u toj borbu"
Daniel Trifunovic
Posts: 34
Joined: Fri Apr 15, 2005 11:56 am
Location: Beograd

Post by Daniel Trifunovic »

Dakle Fanatik je rekao:
Evo koliko diskutujemo na ovom forumu i koliko sam ja tu ima neka godina i više mjeseci.Nikad nisam vidio ( do sad) da je neko postavio temu o Apaurinima.
Šta vi mislite, da li otežavaju ili olakšavaju stvar.Da li u nekim datim momentima oni nama stvarno trebaju?, da li su nam ti apači (popularno nazvani u Sarajevu) stvarno potrebni?.
Ja mislim da je ovo tema za široku raspravu, pa sam je zato i postavio.
Ja lično, nekad ih uzmem ,nekad ali ne redovno, nekad mi pomognu a nekad odmognu .Uglavnom ja znam da su me u nekim situacijama spasili recidiva i mnogo, mnogo gorih stvari.Ali isto tako znam hrpu raje koja ne mogu dan da provedu bez APAURINA.
Da li su nam oni stvarno potrebni????
I ja sam na njegovo pitanje odgovorio.

Pozdrav Lejla. Imaj lep dan.
User avatar
LEJLA
Posts: 45
Joined: Fri Nov 25, 2005 11:06 pm
Location: Beograd

Post by LEJLA »

upssssss!!!!!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

Opet bi ti odlazak kod nekog doktora (ne moras ostati tamo)..pomogao. Ako nista dobila bi nesto za krizu. Mislim ima i outpatient terapija...i to sve mozes sama. bez staraca tj.
to ti je moj savjet...nemas sta da izgubis
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

Psihofarmakoloski efekat benzoidazepina i alkohola u mogome je slican, mada ne sasvim isti.
Na benzodiazepine i alkohol stvara se psihicka, ali i veoma jaka fizicka zavisnost sa razvojem apstinencijalnog sindroma.
Moguce su ceste medicinske (hepatotis, polineuropatija, ostecenje srca, pankreasa i drugih organa) i psihijatrijske (delirijum, epilepsije, psihoze, demencije) komplikacije.

Stvaranje zavisnosti od benzodiazepina odvija se na nekolikonacina, a najcesce u sklopu sa koriscenjem nekoliko supstanci (alkohol, marihuana, heroin) ili pri pokusaju "skidanja" sa alkohola ili heroina.

Dugotrajna zavisnost od ovih tzv. depresora (zato se i zovu depresori CNS (centralnog nervnog sistema) moze stvoriti zaista ozbiljnu klinicku sliku depresije, pa to uz sve ostale posledice moze predstavljati ozbiljan problem cak i u mogucnosti za pojavu suicida.

Nije vam bolje od toga, verujte mi...
anđelko
Posts: 3
Joined: Sun Jan 08, 2006 12:58 am
Location: BG

u vezi katapresana

Post by anđelko »

Ako je neko iz Beograda a zna situaciju po apotekama, neka mi molim vas kaže da li može i gde da se kupi katapresan bez recepta.
Post Reply