Apaurini,Lexiliumi, Diazepani,Benzodiazepani

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Apaurini,Lexiliumi, Diazepani,Benzodiazepani

Post by Fanatik »

Evo koliko diskutujemo na ovom forumu i koliko sam ja tu ima neka godina i više mjeseci.Nikad nisam vidio ( do sad) da je neko postavio temu o Apaurinima.
Šta vi mislite, da li otežavaju ili olakšavaju stvar.Da li u nekim datim momentima oni nama stvarno trebaju?, da li su nam ti apači (popularno nazvani u Sarajevu) stvarno potrebni?.
Ja mislim da je ovo tema za široku raspravu, pa sam je zato i postavio.
Ja lično, nekad ih uzmem ,nekad ali ne redovno, nekad mi pomognu a nekad odmognu .Uglavnom ja znam da su me u nekim situacijama spasili recidiva i mnogo, mnogo gorih stvari.Ali isto tako znam hrpu raje koja ne mogu dan da provedu bez APAURINA.
Da li su nam oni stvarno potrebni????
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 22
Joined: Thu Dec 01, 2005 2:49 pm
Location: blizu schwrakina

Post by uvjek dobar gost »

Licno ja sam ih uzimao u srednjoj skoli, u kombinaciji sa lakim alkoholom, od njih sam nekako bivao samo usporen, a posto sam presao na druge tablete, skontao sam da mi je od te vrste hemije bivalo sve gore. Nekako sam postajao neartikulisan i rastresen.... i od srednje skole nemam potrebu za apachima.... eto
gdje su sive celije
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Dobri su, za spavanje ... ali ovako po danu ih gutati - brrr - em što otupiš, rade ti rupe u glavi pa se posli nekog vrimena uopće ne sićaš što je ono i kad bilo - em ti tolerancija na njih užasno skače - pij danas 1, sutra 2, preksutra 4, za tjedan dana popiješ 8 komada dnevno a da ih uopće 'ne ositiš', zapravo ositiš ti, ali misliš da ne ositiš. Ko što na daturi (kažu) haluciniraš a čini ti se da ne ...
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Bravo i ja isto tako Ramona, radi spavanja ih ja uzmem,ali vidite pošto ja imam kao što svi već znate problema sa košmarima, uzimem samo " TRAZEN" .On je isključivo za spavanje, ćak ga daju i u bolnici kad ležiš, i valjda jako,jako teško se navučeš na te "Trazene". Meni je tako rekao, Miloš e sad ja kad njih popijem ja nemam košmar.I to popijem pola tablete, ne citavu.Ali apači, oni su druga stvar, ja imam druga dobrog, pravoooooo dobar jaran, ali đaba on guta one apaurine od 5mg,svijetlo zelene,nadražeje.Eh njih kutija na dan, majke mi mrtve, kutije na dan.Pravo se navuko, to svi znaju i nemože frajer da se skine,ha ja .Opasno VOZIŠŠŠŠ VUKAŠINEEE,,OPASNO!!!
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Haha da 'nadražeje' - tako zajebavaju i Dražena Budišu, da Nadražen Bludiša :lol: ... Kažem ja, s apaćima se vrlo vrlo lako dogodi da dođeš do table, kutije dnevno, a da misliš da ti nije ništa (to ja i zovem 'nije mi ništa' fora)
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

e vidis ti je*eni drazeji.. Ja kad sam bila mladja ( nevinasce)...sam kontala da je drazej bombon...hehehehe. Al to je pisalo na jos necemu. Nisam tada znala za apaurine ....
meni je bensidin bolji :-D
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Luno, cmokenzi prvo moju sekicu pa onda pitanje.Jesil ti koristila Benzo. za spavanje, skidanje krize, šta mislim nisi nam rekla za sta su bili najbolji.Npr. moj haver bez njih se ne može probuditi, prvo apač ,pa onda hala. :-D
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

heheh nisam jer nisu ni za sta najbolji. Adiktivni su haos...a tek kriza od njih pihh.
Pila sam po pola bensedina za spavanje samo. Jedno vrijeme sam pila clonozepam...i navukla se opasno. Iako sam samo cetvrtinu tabletice uzimala. Ne bih to nikome pozelila. Eto braco..cmok cmok
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
Lana
Posts: 6
Joined: Wed Nov 30, 2005 1:14 am
Location: SARAJEVO

Post by Lana »

haj....
Pa eto da se i ja ukljucim.

Dok sam mladja bila,pila sam apaurine po 2 table dnevno,jer se tad nisam drogirala pa sam svoje ljubavne probleme pokusala da potisnem s tim sranjem.Doduse do prije par mjseci popijem 2-4 od 5mg i osjecala sam se boli glava.Cak sam taj osjecaj uporedjivala sa osjecajem na bobi :!: Takodje sam ih mjesaka sa Lexiliumom,ali mi je jaranica rekla da cu se bezveze otrovati,ali i da cu se navuci na apourine pa sam presla samo na lexilium,jer se navodno ne moze navuci na njih!!

Sta vi mislite na to,da se ne moze navuci na lexilium???

pozdrav...pusa
Moguce je izaci na kraj sa svojim djelom,ali svezati tudje jezike je nemoguce!!!!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

naravno. Drugacija ovisnost naravno nego kod diazepana ali ne smijes naglo prestati sa uzimanjem. Nego postepeno....
Pitaj doc da ti kaze to ....ili sama pogledaj na netu.
cuvaj se
Luna
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
Post Reply