Spid / Zeludac / Sluznica

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Post Reply
medenjak
Posts: 2
Joined: Sun Sep 03, 2017 10:36 pm

Spid / Zeludac / Sluznica

Post by medenjak »

Pozz imam 21 god probao sam prvi put ovo smece prije 3 godine ali probao u zadnjih 6-7 mjeseci moze se reci da ga uzimam češće ono vikend..pa se prebaci malo i na radni dan....Uglavnom imam problem , svaki put bi povukao na desnu " nozdrvu " na lijevu skoro NIKAD tako da u zadnje vrijeme kad bi na desnu , poslije tog jako bi me bolio zeldac i nebi imao vise onu ugodu kao prije...A poslije toga pa skoro 90 % svaki put bi mi udarila krv na nos (uvijek iz desne strane) Pa sam poceo na lijevu ali imam osjecaj da nije to to samo bi me poslije kompletan nos zabolio ... Imal neko odgovor sta bi ovo moglo bit za nos i zeludac??? Hvala unaprijed
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Spid / Zeludac / Sluznica

Post by Caty »

Ranitidin za zeludac, za nos nisita mast, ona sluzi za obnavljanje sluznice nosa, ali odmah da ti kazem da nos mozes da sjebes trajno i ostetis sluzokozu, izgubis skoro skroz čulo mirisa i imas zapusen nos! Naravno neko ogugla na to pa sve prodje a neko osetljiviji ne. Naravno jedini ispravan savet je ne vuci spid ali sad to je vec na tebi sta ces raditi ja san ti rekla samo sta olaksava posledice toga.
medenjak
Posts: 2
Joined: Sun Sep 03, 2017 10:36 pm

Re: Spid / Zeludac / Sluznica

Post by medenjak »

Da razumijem hvala puno na odgovoru naravno da bi bilo najbolje bacit to sve...Ide trenutno pauza :D prije 10tak dana sam pauziro i jos cu jedno 20-tak pa pomalo....al za nos fakat me zna bolit i znaci mogu ga trajno ostetit npr dok kod jarana to bude malo i prodje kod mene je to bas osjetljivo
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Spid / Zeludac / Sluznica

Post by Caty »

Pa i kod mene isto, vukla nekad spid a iskreno i svasta nesto drugo mada je to sve kratko trajalo i nisu bile velike kolicine ali meni se nos sjebao trajno ne znam dal.ce se ikad oporaviti na sve to imam devijaciju pa je mozda zapravo to problem ali sad imam zapusen nos konstantno, ne bas skroz ali dovoljno da ne mogu da disem na nos. Jedino kad odem na more prodisem tih 10 dana. Mislil da je prosto neko manje a neko vise osetljiv i to je to. Ja sam na sve osetljiva i koza i kosa i nos eto, ma meni sve može da napravi problem, ja se jebeno ukocim sva od klime u kolima a da ne pričam promaja, vetar. Od nakita ne mogu nista da nosim, sve se upali i zagnoji, od sintetike NISTA odmah iskaču bubuljice i haos nastaje.. prosto sam takva
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: Spid / Zeludac / Sluznica

Post by Jajajajaisamoja »

pokusavam da se sjetim cime sam drugim mogao unistiti plastiku osim spida
i sjetio sam se,
flexom ili bušilicom
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Spid / Zeludac / Sluznica

Post by Caty »

Istina, spid izgori sve sto dohvati, i kozu moze da ti sjebe a nece sluzokozu nosa.. ma to je jako kao sama kiselina!! Zlo u svakom smislu te reci i treba ga izbegavati eventualno dovesti do minimuma tipa par puta godisnje! Stvarno ne shvatam kako ljudi i mogu da ga uzimaju danima bez prekida. Ja bih posle dve noci nespavanja.bila mrtva i u totalno uzasnom psiho fizičkom stanju. To je otrov gori od svih droga ako mene pitas. Ne stvara kao zavisnost jer je nemoguće i uzumati ga dugo ali.unistava organizam a nije mali.broj ni onih koji su totalno odlepili od spida i dosli do uzasne depresije i raznih bolesti prouzrokovanih padom imuniteta.
Post Reply