Ostecenje zila?

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Post Reply
athena
Posts: 1
Joined: Wed Jun 29, 2016 4:09 pm

Ostecenje zila?

Post by athena »

Lijeo pozdrav, evo nova sam, pa nisam sigurna jel tema spada pod obaj podforum, pa nemojte zamjerit ako sam fulala.

Zanima me dal ima itko iskustva s ostecenjem ziva zbog pucanja?
Znaci ovak, ja imam slabo vidljive zile, zbog cega najcesce ubadam na isto mjesto, pregib lijevog lakta, jer mi je drugdje tesko pogodit, a kamoli povuc krv, jer nemam luksuz ko neki da su mi posvuda zile vani i lako dostupne.. I naravno, stvorila mi se kvrzica od stalnog ubadanja i kopanja itd.. I stalno si govorim "nemoj, pa ne moras se pucat, povuci radije, bla bla", ali jace je od mene, situacija koju, nadam se, barem neki ovdje razumiju.

I sad me zanima jel mogu zbilja nesto ozbiljno za*ebat, nesto zauvijek, ili je dovoljno da malo malo pomicem, gadam cm lijevo-desno?

Mislim, da je opcenito lose, znam. Nego me samo zanima kolko je to zbilja opasno? Stalno se pucat u (vise manje) isto mjesto?

Hva unaprijed na odgovorima i podrsci :)
User avatar
Heroin Rehab 4 YU
Posts: 39
Joined: Tue Jun 07, 2016 8:38 pm
Location: Beograd

Re: Ostecenje zila?

Post by Heroin Rehab 4 YU »

Imaš tu na čelu, na sredini, vidiš... ;) Šalim se malo, tu nipošto.

Da li ti zaista misliš da neko ovde ima neku zdravu venu, a da se radio heroinom?
Ja sam spržio sve za 3 meseca (nisam znao, stavljao više limontusa), a imao sam reke, ili rijeke, jer sam trenirao košarku pre toga.

Ne da nemam venu, nego ne mogu da vadim krv, 10 godina nakon prestanka... molim ih da mi daju da sam izvadim krv, kada moram, jer ne mogu profesionalci da me nađu iz 20 puta.

Jedino što nikad nisam to radio u prepone, iako znam da je to sada hit... a vrlo je opasno.
Rokao sam se i u arterije, to ti ne bih savetovao ni u kom slučaju, ako ikada vidiš svetlu krv - vadi iglu, bolje je (imaš u mojoj ispovesti tekst o tome).

Ovo nije pogodan forum za pitanja te vrste, ovde se bavi oporavkom, ne savetima kako se lakše drogirati.
Ali kad smo već tu, ne moraš uvek u isto mesto, šta više, pa leto je... hoćeš da nosiš duge rukave celo leto?

Šmrči, brate sestro, ili uzmi foliju i juri zmaja... ili još bolje prestani skroz.
Od rokanja ćeš samo imati konstantne upale i tromboze.

Ae pa srećno... ako se ne vidimo... jbg, sama si kriva. :roll:
You Are Infinite Consciousness Having A Human Experience. You Are A God In Amnesia.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Ostecenje zila?

Post by ziki »

Ja se nisam nikad u venu..ali sam imao prijatelja kome je mesto na nozi u koje se stalno ubadao prvo zagnojilo, pa se iskomplikovalo pa drz ne daj kod lekara..pa su mu nekako to zalecili ali je ostala rupa, kao da mu je neka zver otkinula povece parce mesa.
Ne treba ni pricati kako je to odvratno izgledalo..ali manje vise estetika, moglo je i gore da bude po zdravlje.
Sad vise nema nikakvih problema.
Posto je umro pretprosle godine...
Bas utesno..
...
User avatar
gagi86
Posts: 2
Joined: Fri Jul 15, 2016 10:29 pm

Re: Ostecenje zila?

Post by gagi86 »

:) pa vidi ja se recimo zadnje cetiri godine bodem u jedno te isto mesto na levoj ruci
ona najdeblja vena centralna kako ja to zovem, i to metadonom ovde u italiji i mogu ti reci da nikad nisam imao problema osim tog hematoma
to jest te grudvice! ali cesto menjam iglu! recimo gan jednom mesecno i to koristim one najvece igle doduse vidi se ogroman oziljak ali infekcije nikad nisam do sada imao cak ni dok sam se radio robom,niti sam imao neke probleme sa povlacenjem vena osim na par mesta! verovatno zbog toga sto
radim teske fizicke poslove u firmi zadnjih desetak god!!!!! ako mozes isperi uvek gan vrelom vodom to jest kad si u mogucnosti, i nemoj nikad da lizes iglu pre ubadanja a ni posle,jer u ustima imas gomilu bakterija i sta ti ja znam,bar ja tako radim i nikad nisam imao problema!!!!pozdrav iz Italije..... :D ovo je samo moj savet najbolje bi bilo prestati sa tim s.....ma ali najlakse je to reci....nazalost
Post Reply