Meni se ne zivi vise

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Pocetak
Posts: 15
Joined: Fri May 20, 2016 10:38 am

Meni se ne zivi vise

Post by Pocetak »

ne mogu... niko mi ni ovde nije dao odgovor, sta ja izgravam kakvo lecenje...predivan dan za opijate...mozda malo vise njih
Ništa ja ne potpisujem!!!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Meni se ne zivi vise

Post by sanela »

Pocetak wrote:ne mogu... niko mi ni ovde nije dao odgovor, sta ja izgravam kakvo lecenje...predivan dan za opijate...mozda malo vise njih

Ovo je forum za podršku u liječenju, a ne drogiranju. Kad budeš imao želju da tražiš pomoć, javi se. Ovdje su ljudi koji su prošli ili prolaze različite poteškoće zbog drogiranja. Nikome nije lako, ali se svako bori na svoj način da nađe izlaz. Ako i kad budeš želio da se vadiš iz svijeta u kojem si sada, javi se. Ovdje ćeš dobiti podršku.
Ako hoćeš da pišeš o drogiranju, onda ti ovdje nje mjesto sada.
User avatar
Pocetak
Posts: 15
Joined: Fri May 20, 2016 10:38 am

Re: Meni se ne zivi vise

Post by Pocetak »

sanela wrote:
Pocetak wrote:ne mogu... niko mi ni ovde nije dao odgovor, sta ja izgravam kakvo lecenje...predivan dan za opijate...mozda malo vise njih

Ovo je forum za podršku u liječenju, a ne drogiranju. Kad budeš imao želju da tražiš pomoć, javi se. Ovdje su ljudi koji su prošli ili prolaze različite poteškoće zbog drogiranja. Nikome nije lako, ali se svako bori na svoj način da nađe izlaz. Ako i kad budeš želio da se vadiš iz svijeta u kojem si sada, javi se. Ovdje ćeš dobiti podršku.
Ako hoćeš da pišeš o drogiranju, onda ti ovdje nje mjesto sada.
to je bio momenat kad sma bio down napisao sam to... ali meni je svejedno pisalo narkomanija.ba a ne podrska u lijecenju...
Ništa ja ne potpisujem!!!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Meni se ne zivi vise

Post by sanela »

Pogledaj šta piše u gornjem lijevom uglu. ;)
User avatar
Heroin Rehab 4 YU
Posts: 39
Joined: Tue Jun 07, 2016 8:38 pm
Location: Beograd

Re: Meni se ne zivi vise

Post by Heroin Rehab 4 YU »

Dakle, tema je samoubistvo...

To je nekima od nas (da ne kažem svima), ili barem meni, uvek bio plan B... the easy way out.
Samo što to uopšte nije tako "easy".

U onim najtežim trenucima u životu, da sam imao pristup vatrenom oružju, skoro sam siguran da me više ne bi bilo.
Ali, srećom, čak i nakon svih ratova na ovim prostorima, do pištolja nisam mogao da dođem.

A svi ostali načini "samoodjave" su jako, jako za*ebani.
Overa opijatima je za narkomane skoro nedostižan "san", zbog velike tolerancije... tako da ne gine neko od tradicionalnih rešenja.
Potrebna je nadljudska snaga i volja za taj potez... jer ići protiv prirode je sumanuto.

Elem, želeo bih da skrenem pažnju svima kojima ovo pada na pamet - da je mnogo veća šansa da ne uspeju u svom pokušaju, nego da uspešno to odrade.
Globalno, na 20 pokušaja samoubistva samo je 1 uspešan, a svaki neuspeo pokušaj nosi veliki rizik - što može da rezultira neuporedivo većim problemom nego što su bili problemi koji su nas tu doveli.

Pokušao sam jednom... odustao u poslednjoj milisekundi, nanosekunde su me delile od smrti ili trajnog oštećenja mozga i nastavka života u vegetativnom stanju.
Trebalo mi je nedelju dana da dodjem sebi, to je bio ultimativni šamar otrežnjenja.

Znam kako je biti u toj rupi, znam kako je kad život postane nesnosan, kad deluje da jednostavno nema izlaza, život nema smisla, i znam koliko je teško podići se ponovo iz tih crnih dubina. I pritom ne mislim na narkomaniju, postoje veći problemi koji kad vas sastave sa svih strana, ne znate više ni kako se zovete, ni u kom ste univerzumu. Ali verujte, nadljudska snaga je u vama.

Podržao bih samoubistvo i eutanaziju isključivo u slučajevima gde je čovek u konstantnim i nesnosnim bolovima, odnosno terminalno bolestan i svakako pred kraj života. Samo tada.

Problem samoubistva je zapravo mnogo veći i prisutniji nego što možemo i da zamislimo.
U ovom istom trenutku milionima ljudi to prolazi kroz glavu, a nikada ne biste rekli kad ih vidite na ulici ili u svom stanu.

Mogao bih o temi da pišem još 1.000 strana, toliko sam je izučio i obradio do imbecilnosti.
Ali zaključak je uvek da je to trajno rešenje za trenutne probleme... a život je jedan.

Don't do it... bar ne sada, ima vremena za sve, taj izlaz će uvek da postoji, ali posle više nema nazad.
A sve se u životu dešava s razlogom, i uzročno-posledično, ali i sa nekim višim ciljem.
Sačekajte da vidite da li život ima još neki plan za vas... za mene je, npr., imao.
A bio sam već jednom nogom "s one strane duge". ;)
You Are Infinite Consciousness Having A Human Experience. You Are A God In Amnesia.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Meni se ne zivi vise

Post by noel »

Odličan odgovor, svaka čast! Mislim da se većina ovdje barem jednom našla u sličnom stanju svijesti i razmišljala o tome.

Mislim da je jako bitno imati JEDNU osobu kojoj se čovjek može povjeriti u tom trenutku, nekog da te uhvati za ruku i odvede na hitnu, gdje će onda lječnici preuzeti a ubrzo zatim i riješiti stvar (kemija je kurva).
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
vlada78
Posts: 37
Joined: Mon Feb 20, 2017 3:24 pm
Contact:

Re: Meni se ne zivi vise

Post by vlada78 »

Pocetak wrote:ne mogu... niko mi ni ovde nije dao odgovor, sta ja izgravam kakvo lecenje...predivan dan za opijate...mozda malo vise njih
:lol:
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: Meni se ne zivi vise

Post by Jajajajaisamoja »

Meni se spava :)
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
Post Reply