Moje iskustvo sa Klonopinom iz kojih sam izvukao pouke

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
mikro
Posts: 17
Joined: Fri Oct 14, 2016 2:27 am

Re: Moje iskustvo sa Klonopinom iz kojih sam izvukao pouke

Post by mikro »

Da. Vjerovatno zaista nije dobra ideja u ovome stanju i suludo je skidati ovo kada toliko pucam sa glavom i kida me ovaj nenormalni osjecaj da sam totalno na granici pucanja skroz i ako zaista vise nemam pojma sta da uradim da se stabilizujem. To pokusavam vec toliko vremena da sam odustao vise od pokusaja zato sto ne ide i pukao sam kao idem da skidam klonazepam jer mi ne radi nista a lose mi je sa njim svakako a mozda mi radi i kontru. Nemam sa cim da ga zamjenim sada da moze da pokrije ovo. Da je onaj Rosche original od ranije siguran sam da bi osjetio razliku i ne bi bilo ovako jer je ovo uzasno lose uradjena zamjena sto mi je i rekao jedan Dr. ali kao bas zbog toga ce ti i biti lakse da ga skines. Pa meni je potrebno sada da mi on radi nesto ali ne radi i zbog tolerancije i godina pijenja benzo i prezasicenosti GABA-e. Da je meni pronadjena odgovarajuca terapija do sada da nema te anksioznosti koja me prati vec koliko a mislim da je izazvana i tim isprobavanjem silnim svega i svacega izmedju ostaloga koje je napravilo haos u neurotransmiterima ne bilo ovoga sada da sam totalno sludjen sta i kako a od doktora vidim da nema pomoci nikako za sada.

Ali cu opet otici kod Dr. na kontrolu i pokusati da pronadjem kobinaciju na kojoj cu biti stabilan pa onda ici na skidanje. Imam otprilike ideju sta bi moglo to da bude jer sam imao periode remisije u ove dve godine kada sam bio dobro pa cu predloziti. I nema sta drugo nego sada dok sam tu pokusati opet da se stabilizujem i osjecam bolje i krenem da treniram sto mi uzasno nedostaje da se opravim i fizicki i psihicki a ovakakv nisam u stanju sada pa kasnije skidam ili sam po mrvicu koliko god to trajalo ali da je polako i sigurno koliko toliko i ako mislim da ni u kakvoj varinjanti nece biti bas bez da ce biti bezbolno. Svjestan sam sta je ovo i ako pijem kako je napisano a ne zloupotrebljavam i nisam dizao sam ipak je poprilicno velika miligraza u pitanju koja ne radi nista dobro vec me samo otupljuje ili kada se sredim i stanje oko mene i povadim dokumenta pa odem odavde i kod nekoga doktora koji bi me vodio pravilno kroz taj proces da to ne radim sam. To bi bilo najbolje i ne zelim ja da se igram doktora sada ali nekada si prinudjen da radis sam na svoju ruku i ako sam svjestan koliko je opasno to sve.
Sve ili ili a u ustvari je najbitnije da se sada sredim i ne preskocim sa glavom koliko vec nisam zaista. A vidim da jesam bas mnogo.

Hvala puno na svemu i zelim ti da se sto prije oporavis i budes dobro jer si se rijesio otrova i ide ti koliko god znam da nije lako jos jer je svjeze i nadam se da si bolje. Ja sada nisam imao srece bas pored svih stresova sa kojim suocen da bi mi samo taj klonazepam kao on sam predstavljao toliki problem. A da li ce da pogodi sada nesto da me stabilizuje ostaje mi samo da se nadam zbog svega do sada sto nije islo sem tih perioda koji i nisu bili nesto dugacki i nadam se da cu da se smijem sam sebi i ovome kasnije koliko god sada nije smijesno sve ni malo i kada toliko pucam trenutno sa glavom od ovoga osjecaja koji mi neda da mislim jasno uopste. Pa cu svakako da napisem sta je bilo i kako je. Nekome je mozda smijesno da nekome kao tablete za smirenje predstavljaju problem toliki i sta je to. Glupost. Ali nije i samo to da je u pitanju. Pozdrav.
Neki izgube UM, i postanu DUSA....LUDACI... Neki izgube DUSU, i postanu UM....INTELEKTUALCI... Neki izgube oboje, i postanu...PRIHVACENI... Bukowski.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Moje iskustvo sa Klonopinom iz kojih sam izvukao pouke

Post by oxo »

ajde da ti napisem svoje iskustvo

ja sam poceo da pijem rivotril prvi put kada sam otisao na skidanje u drajzerovu 2004. i pio sam redovno 2mg prilikom svake epizode strejtiranja (bilo je dosta pokusaja, kracih i duzih ) jedno vreme mi je pomagao a kasnije sam ga pio iz navike. konacno sam se skinuo sa dopa u decembru 2008. kada mi je brat umro od istog, i strejt sam do dan danas. tada sam uveo seroxat (antidepresiv) koji sam pio sigurno 4-5 godina. recimo pre 2 godine sam poceo da smanjujem po malo seroxat, gledao na netu sta i kako i na kraju batalio skroz. pre par meseci sam poceo da smanjujem i rivotril (uvek sam pio 2mg), sada trenutno pijem 1mg, planiram da ga ukinem skroz za nekih par meseci, znaci maksimalno polako.imas na netu kako se skida, ja nisam hteo da ga zamenjujem nekim drugim benzosom nego skidam direktno malo po malo. bukvalno otkinem 10% svake 3 nedelje. ranije sam pokusavao da batalim odjednom (ne pokusavaj nikako) ili brze i za mene je bilo nemoguce. ovako je podnosljivo, nije sjajno, daleko od toga, ali navikao sam. realno nije mi sjajno ni uz lekove. malo posao, malo trening, i tako, trudim se. do proleca da budem potpuno cist prvi put od ... odavno, ne pamtim vise ni ja, pre 2000. godine

srecno
breakdown
Posts: 66
Joined: Fri Apr 08, 2016 2:13 am

Re: Moje iskustvo sa Klonopinom iz kojih sam izvukao pouke

Post by breakdown »

mikro wrote:... A da je xanax i adiktivniji od heroina i gori za sidanje ne znam koliko su pretjerali bas. Mislim, odnosno znam da se heroin moze iskrizirati na suvo lupam u komuni ili zatvoren u sobi a xanax tesko. Pokusao oboje pa znam sta sam uspio a sta ne i kako sam zavrsio.
ovo me uvijek interesovalo,
da li se može završiti sa smrtnim ishodom naglo skidanje dugogodišnjih heroinskih ovisnika ?
iz vlastitog iskustva, mislim da u slučaju dugogodišnjih korisnika benzodiazepama može,
mogu opisati i šta se dešava u tom slučaju ako nekog zanima...
nije život poljem proći
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Moje iskustvo sa Klonopinom iz kojih sam izvukao pouke

Post by noel »

Koliko ja znam, skidanje s bilo kojeg opijata/opioida ne može završiti smrću, osim ako tu nema i drugih faktora (šta ja znam, loše srce npr pa te tlak izjebe ili nešto) koji su prisutni od prije. Za benzodiazepine je poznato da može završiti smrtnim ishodom, ali ne znam kako, napiši baš, zanima me...
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
mikro
Posts: 17
Joined: Fri Oct 14, 2016 2:27 am

Re: Moje iskustvo sa Klonopinom iz kojih sam izvukao pouke

Post by mikro »

Hvala oxo sto si se javio i sa svojim iskustvom i kako to radis. Sport i posao su ogromna stvar i to je ono sto me i izvlacilo do sada da sam uopste ziv. Ali trenutno ni ne treniram vec 2 godine prakticno niti radim.
Ne znam da li da opet ponavljam kako ja to sada da radim i da li da nastavim tako.
To sada jeste 10% od ovih 6mg i ne znam da li da nastavim tako i ako se mucim. Da li je ovo prebrzo i ako ne znam kako bi djelio ravnomjerno tablete koje imam na manje djelove zato sto su uzasne i sasipaju se da jedva i ovo izdjelim ovako na 1/4 nekako. Da je bar rivotril neki rosche ili taj da li je hemofarmov vise nemam pojma kojih ovde nema. Samo znam da moram da se mucim i da cu morati da prodjem pakao jer ce me ovako nastaviti vrtiti u ovim kombinacijama kojima pokusavaju vec koliko i nista. A i jedna Dr. ranije mi je rekla da bi 1/4 kao sada i radim bila ok i ako kao tesko ces ti to uspjeti sam bas. Ali mislim da mogu da uspijem ako budem trenirao i promjenio neke stvari koje sada ne radim da to preguram i skinem. Dok me druga bespotrebno i digla na 3x2mg sa 3x0.5mg i prestala da radi. Ona bi i ako mi je digla toliko znala kako da skinem. Ima mnogo godina iskustva i jeste strucnjak. Ali ne radi vise.
Ova Dr. koja me sada vodi me voli i hoce da pomogne ali ne zna kako. Ona mi smanji na 1.0.1 ili 1/2.1/2.1 sto je za 2 mg manje odjednom na ovih 6mg. Mislim da je to prenaglo i ne moze tako. Pokusao sam i ne ide. Kod nje niko i ne pije 6mg i ona kao kako te ne moze smiriti 4mg rivotrila. Nije tu do smirivanja. Ne moze mene ni jedan benzo vise da smiri vec do kriza fizickih i psihickih koje nastupaju brzo ako pokusam tako naglo. I znam da ne moze.
I na kraju sam se odlucio skidati ovako sam zato sto visim da od nje nema pomoci a nemam drugoga Dr. tu koji bi me pravilno vodio kroz proces skidanja.

Ne znam ni da li ta kombinacija Tergetola koji mi je dala 3x200mg uz diazepam 1.1/2.1 od 10mg moze da pokrije ovu kolicinu klonazepama koja je ekvivalent 120mg diazepama ali kod nje nije. Ova je najaca i ova je najaca i to je to. Nije mi jasno da radi taj posao a toliko ne zna da ne moze tako. Pokusao sam i to ali nisam bio dobro i to je bilo nakon pokusaja bolnickoga da me ustabili i odredi na kome sam se samo mucio nenormalno da sam rekao da me pusti jer ne mogu ni te ustanove vise a pogotovo na tome sto je ona tako pokusavala i onda mi je u afektu i ljuta kao sto ne ide po njenom napisala tu neku uzasnu kombinaciju sa antipsihotikom peuzasnim i koje mi niko do sada nije pisao i koje ne podnosim. A vec sam i u januaru pokusao sa detoxom koji je isto nemoguc i iz koga sam isto izasao jos ludji za 10 dana isto svojevoljno jer sam vidio sta rade a mislio sam da mozda znaju. Ma samo su me unistili sa tim svim. Nema od toga brzoga skidanja nista a da nije par mjeseci sa ovih otrova. Ali kada sam izasao brzo sam se sredio na staro. Jos i fluoxetin i to odmah 1.1.0. od koga sam bio totalno suicidalan i svakakav i ako sam pio samo jednu ujutru. Kako odmah 2 na pocetku. Ko to radi tako i kako to moze. Kasnije je vratila ponovo na klonazepam 3x2mg i mirtazpain od 15. I sada ne znam da li da idem opet kod nje i vidim sta i pokusam dogovoriti nesto sto mi je odgovaralo i sto ona misli kada objasnim da mi moze pomoci da se ne mucim toliko bas. Mozda i moze nekako da se predje na taj tergetol i diazepam posto tergetol ima nekoga maloga uticaja na GABA. I onda bi mi bilo mnogo lakse skinuti pa i da mi da taj tergetol i 3x10mg dizaepama da se ne mucim ovoliko sa ovim uzasnim klonazepamom od koga sam samo prsao vise skroz a nista. A nikako nisam za antipsihotike koje znam sta rade organizmu i mozgu na dugorocno i mislim da bi mi napravili samo jos vecu stetu na ovo sto mi je vec napravljeno. Koja je poenta da me nesto uzombira i od cega cu imati kakve sve ne nus pojave da necu moci ni da treniram bez cega ne mogu i ako sam vec napravio pauzu ogromnu sada ali krenucu. Uvijek me to najvise izvlacilo i bolje od bilo kakvih ljijekova. I da pokusavam opet neke SSRI opet nakon toliko neuspjelih pokusaja koji nisu nista uradili ili gore sada za razliku od ranije kada su mi djelovali ok. Ruski rulet.

Znam kako mi je to radio Dr. u drajzerovoj i odmah spusato ksalol tada sa 3x1 na 3x0.25 pored escitaloprama koji je tada jos bio prilicno novi AD kod nas i da sam nastavio ici kod njega on bi mi to skinuo kako treba kako je i krenuo. A onda sam krenuo kod ove sada i da ne pisem sta mi je tada uradila i kako sam zvrsio. Ako nekoga interesuje napisacu i sta neiskusni doktori mogu da urade kada ne znaju dovoljno i nemaju dovoljno iskustva.
Gdje sam se doveo i sa kakvim Dr. sve.
Ne vjerujem im vise nista i vidim da ne znaju a u BG sada ne mogu.

Do sada se noel samo javio sa misljenjem i savjetom i ako i on nije u dobrom stanju jos ali treba samo tako da nastavi i bice ok sigurno. Kada je toliko uradio i rijesio se svega. Naravno da se za mjesec ne moze biti skroz ok i da si u losem stanju jos ali vrijeme ce odraditi svoje uz ili bez pomoc AD koji moze da pomogne ali i ako ne vrijeme ce samo odraditi svoje da budes dobro. Samo nastavi tako zato sto znam da to radis kako treba i upoznat si sa svim i rijesio si se toliko toga od cega isto jos mozda ima malo posljedica. Ali to ce sve vremenom da se povrati. Meni se povratilo bilo ali sam opet napravio gresku i losi Dr. pa nemoj da napravis istu gresku i rijesi se toga zauvjek. Hvala na savjetu i misljenju za moje jer je tvoje svjeze jos pa si upoznat sa svim a ja koliko god sam znao ranije sada vise nista ne znam trenutno. Samo se drzi kako se drzis koliko god nije lako i bices ok. Siguran sam. I naravno cim mognes kreni sa sportom i zdravim zivotom i vezama. Znam da jos ne mozes ali uskoro ces moci.


Napisi breakdown naravno svoje iskustvo. I mene interesuje i ako sam prosao kroz sve to i znam kako sam zavrsio sa jednim kako sa drugim.
Sa H se moze prestati bez smrtnoga ishoda dok sa xanaxom gotovo nemoguce ili mozda neko prestane ako nije pio dugo i u velikim kolicinama ali ako je pio dugo ne po meni i onome sta sam prozivio i prezivio. Pa i komune primaju ljude na Heroinu a one koji su na benzo ne zato sto znaju kakav je ishod.

Sada sam ispisao toliko toga a nije ni djelic onoga sto bi mozda objasnilo sve i zasto. Ja sam isto u ovome vise od pola zivota i ne znam ni sam ima li za mene izlaza i ako vjerujem da ima. Zbog toga sto sam se u skorije vrijeme oporavljao i bio ok i da sam imao pravoga Dr. ili nastavio kod onoga nekada sto sam isao a ne presao kod ovoga koja se tek ucila u praksi i samo me unistila na koju nacin mogu da napisem i ovo bi davno bilo zavrseno ili bi bar bio na putu da to zavrsim jednom zauvjek. A ovako ne znam na kom sam putu i kako vise. I nekako vjerujem da mogu ili cu prepuci skroz i gotov sam. Mozda na kraju i da se vratim na sve od pocetka i ono na cemu sam bio ok za sve ovo vrijeme jedino i da se stabilizujem opet. I ako sam umoran vise od toga opet i opet. Ali bolje i to nego da prepuknem ovako bas. Pa kasnije skidam kada bude bolje i kada mognem da dodjem do iskusnoga Dr. koji bi znao kako a da se ne mucim ovako. Eto ne znam. Tok misli i sve sto mi se vrti a ne znam vise od svega nikako sam sta i kako, mozda ovako ili mozda onako. Pa zato sam i napisao na ovoj temi u kom sam problemu i sto ne znam sta da radim da mi neko ko je prosao mozda kaze sta misli i kako i iz svega sto sam napisao. Znam koliko mozda djeluje konfuzno i mozda sam se i izgrjesio u kucanju. Ali realno i jesam konfuzan bas trenutno kao nikada u zivotu. Mozda opet ponavljam nekome to sve benzo i to izgleda smijesno. Ali nikako nije. Meni je ovo mnogo gore od H i ako se neki nece sloziti sa tim.
Neki izgube UM, i postanu DUSA....LUDACI... Neki izgube DUSU, i postanu UM....INTELEKTUALCI... Neki izgube oboje, i postanu...PRIHVACENI... Bukowski.
User avatar
mikro
Posts: 17
Joined: Fri Oct 14, 2016 2:27 am

Re: Moje iskustvo sa Klonopinom iz kojih sam izvukao pouke

Post by mikro »

I samo jos da vidim i na stranim forumima koliko je ljudi u paklu od ovih farmakoljekova i sta su im uradili a da nisu nikada imali posla sa drogama. Dok ih ima i koji pisu da su se ulicnih droga ranije skidali lako ali sa ovoga ne ide. Eto ako neko ima neko misljenje iz svega jos znacilo bi. Pozdrav svima.
Neki izgube UM, i postanu DUSA....LUDACI... Neki izgube DUSU, i postanu UM....INTELEKTUALCI... Neki izgube oboje, i postanu...PRIHVACENI... Bukowski.
User avatar
mikro
Posts: 17
Joined: Fri Oct 14, 2016 2:27 am

Re: Moje iskustvo sa Klonopinom iz kojih sam izvukao pouke

Post by mikro »

Da li iko ima savjet ovde u mom slucaju sta bi mogao da uradim a da ne poludim skroz. Nekako sam juce bio stabilan a danas opet.
Od jutros a nisam gotovo ni spavao. Kao ni predhodne noci do ujutru. Pa tek kada sam otisao kod dr. sa varijantom koja bi mogla da mi pomogne ali od toga nista. Reci sta da ti pisem.
Ne mogu da se sastavim da sam se doveo u ovo stanje i da se ovako osjecam. Tu ima i toga sto me klonazepam sigurno ako i ne djeluje radi na kontru.
A AD mi je stavila mirtazpian od 15mg koji je u toj miligrazi samo za spavanje ako moze i da me uspava vise.
I rekla je hoces da te prebacim na dijazepam ali najvise 3x10mg, a ja pijem 3x2mg rivotrila. Ne znam kako moze to da pokrije. Ako moze i djeluje ja cu da odem i da kazem da mi pise to. Ali cisto sumnjam i toliko naglo skidanje bi me samo odvelo u totalno ludilo u kakvom vec nisam.
Ako ima bilo ko tu i da je upoznat sa tim i kako skinuti ovo a krenuo sam na 1/4 na 3 nedelje i skinuo podnevnu i jutarnju, sa tim da se nista bolje nisam osjecao ni prije toga. Da li da nastavim ovako posto od Dr. nema pomoci. Ona je rekla da nastavim tako da spustam ali i da sam mogao po pola tablete od 2mg. Nikako da obajsnim da ne moze tako naglo na ovo jos kako se osjecam. Koliko god sam bio jak preiscrpljen sam vise i ovo nisam ja po ponasanju a i jasno je zasto. Otrovan sam sa toliko toga i navucen na nesto sto ne radi nista pa bar da ostanem.
Ako neko ima i ko moze da procita ovo pa na osnovu toga kaze svoje misljenje i sta bi mogao da uradim. Nagutavanjem ni duplo vece kolicine klonazepama necu nista osjetiti. I vjerujem da je vecina upoznata sa tim sta su benzo a tek u takvim kolicinama koje ne rade nista bas vec gore da se ne prepoznajem. Mislim da je tu sve objasnjeno. Ne bi opet da se vracam na odrzavanje a znam da bi bio smireniji i ok. Ali i to je sada prekomplikovano ovde. I dok dodjem do toga i kako da ne objasnjavam koliko jeste komplikovano i mislim da je tek lose rijesnje. Jbm ti benzo i Dr. koji su me navukli na ovo. Zaista sam se sa opijata skidao toliko puta i mogao da iskriziram a ovo je poznato da je nemoguce i da je kriza od ovoga duza i gadnija. Ako se uopste prezivi. Ako lupam bar neko misljenje a u vezi svega sto je i objasnjeno u linku.
http://prescription-drug.addictionblog. ... eigh-ph-d/
Hvala
Neki izgube UM, i postanu DUSA....LUDACI... Neki izgube DUSU, i postanu UM....INTELEKTUALCI... Neki izgube oboje, i postanu...PRIHVACENI... Bukowski.
breakdown
Posts: 66
Joined: Fri Apr 08, 2016 2:13 am

Re: Moje iskustvo sa Klonopinom iz kojih sam izvukao pouke

Post by breakdown »

noel ti daje najbolje savjete,

žališ se na doktoricu da ti prepisuje samo 3 x 10 mg diazepama i ubijeđen si da te to ne bi pokrilo, a ne kažeš da li si uopšte pokušao,
ako ne možeš sa 30mg , povećaji dok ne proradi i to prenesi doktorici.

usput nešto kao zanimljivost ili paradoks :
-najmanju ili prosječnu dnevnu dozu benzodiazepama koristim kada imam dan ispunjen obavezama, čak i onim koje spadaju u stresne, valjda se naučio nositi sa njima tokom vremena, a to opet zahvaljujući benzosima.

- najveću dozu trošim (x2 ili 3) onda kada imam viška slobodnog vremena, bez ikakvih obaveza, ukratko kada odmaram. Usput, nisam primjetio nikakav okidač koji bi uzrokovao tako povećanu potrošnju u slobodno vrijeme.
nije život poljem proći
User avatar
mikro
Posts: 17
Joined: Fri Oct 14, 2016 2:27 am

Re: Moje iskustvo sa Klonopinom iz kojih sam izvukao pouke

Post by mikro »

Noel mi i daje najbolje savjete.

Kako i jeste i kako sam znam.
I misli da je najbolje sada da smanjujem kako sam krenuo po 1/4 klonazepama. Sto je i moje misljenje posto sada ne mogu dobiti odgovarajucu kolicinu diazepama uz klonazepam ili doci do nje sem koliko mi je prepisano pa da izvrsim transfer kako treba i predjem samo na diazepam kako bi mi bio mnogo laksi za skinuti.

Konazepam je 4x jaci od diazepama i psihostabilizator je, kao sto utice i na bolove.
A ekvivalenciju je dao i on i napisao da je 2x3mg klonazepama ekvivalentno sa 120mg diazepama i da ne mogu samo samo tako zamjeniti jedan benzodiazepin drugim. Sve znam zato sam toliko citao kako i sta u pokusaju da se rijesim i ovoga jos sto mi ne radi nista a otupljuje me i trujem se bez potrebe. Pa i iz pokusaja i toga sto su mi neki Dr. ranije kako bi bilo najbolje da skidam.

Noel je napisao

Ne znam što bih ti rekao a da sam već ne znaš. Moraš odraditi tapper u trajanju cca 3-6 mjeseci, a pri tom imati supstituciju u vidu drugog benzodiazepina dugog poluživota (tipa diazepam) i nekog psihostabilizatora/antikonvulziva (postoje lijekovi daleko noviji od Tegretola koji mnogo pomažu upravo prilikom skidanja s benzodiazepina). Sve ovo treba se odraditi pod nadzorom dobrog psihijatra koji će određivati lijekove i doze, vjeruj mi nije ti se igrati s traženjem uputa po ovakvim forumima, nalaziš se u opasnoj situaciji koja može rezultirati psihozom, epi napadima i sl. Stručna osoba! Ne taj doktor koji ti je klonopin prepisao u dozi od 6mg dnevno, pa pobogu to je ekvivalent 120mg diazepama! Također, ne možeš samo zamjeniti jedan benzodiazepin s drugom, jer stvar ne funkcionira tako, tebi je posve poremećena aktivnost GABA neurotransmitera koji je prestao pružati opuštajući efekt koji mozak normalno proizvodi jer sada umjesto njega to čini lijek (nebitno koji je u pitanju jer svi benzodizapini rade upravo na GABA-u). Treba vremena da se ovo vrati u normalu i mozak ponovo nauči sam raditi svoje.
I kako da mi 30mg diazepama pokrije nesto sto je ekvivalent 120mg a uz to su jos drugacijega djelovanja.


Mnogo se sve zakomlikovalo i sto nemam mogucnost da odem kod drugoga Dr. uopste trenutno i prinudjen sam da skidam sam ovako kako sam i krenuo za sada jos i tako cu i da nastavim dok ne dodjem do manje kolicine kada bi mogao da predjem na to 3x10mg diazepama i onda to lakse skinem. Ili cu da nastavim ovako skroz. Vidjecu jos. Za sada idem ovako i skinuo sam po 1/4 sve 3 dnevno. Ne mogu da kupujem na nalaz u apotekama vise od tih 3x10mg diazepama jer je sve sada povezano i umrezeno i nece da daju bez recepta doktora porodicne da bi sam mogao da pijem vise i ukombinujem da predjem na diazepam nekako koji je laksi za skidanje. Sve se kontrolise i prati tacno i bilo ko ako da nesto za sta nema pokrice u vidu recepta koji je napisao Dr. opste prakse dobija otkaz. Znam u kojim tekama su to davali tako bez pokrica i svi od reda podobijali otkaze.

Napisao sam da sam pokusao 3x10mg diazepama uz tergetol i da nisam bio dobro nikako, ali eto ako nisam napisao pokusao sam i vratila mi je 3x2mg klonazepama sto je sve bilo relativno skoro. I ona sama kaze da je klonazepam najaci i mnogo jaci od diazepama ali ne moze da prepisuje vece kolicine od terapeustki dozvoljenih sto je 3x10mg. Kod nje niko i ne pije 3x2mg klonazepama i ne znam zasto je mene ova Dr. ranije digla na toliko kada sam bio ok i sa 3x0.5mg. Ovo mi sada samo gore i kontra bas. Ubjedjen sam da mi radi kontru ako i ne djeluje a ne mogu samo da ga prestanem ili predjem na nesto drugo.
Bas zbog toga sto sam vec pokusao prekljuce nisam zelio da mi pise 3x10mg diazepama koliko kao samo moze zato sto ranije vec nisam mogao da mi to pokrije vec sam rekao da mi ostavi klonazepam. I ona je rekla kao nastavi tako ili sto nisi probao sa pola tablete sto je mnogo isto zato sto i to probao. I mnogo je brzo da se podnese. Mislim da je ovih 1/4 ok sa tim da i od toga cu imati probleme sigurno.

Da moze samo da se prebaci samo na 3x10mg diazepama svi bi to uradili koji imaju problem sa toliko vecim kolicinama klonazepama.
Diazepam ima duzi poluzivot i zato je najbolje preci na njega i skidati ga, za razliku od klonazepama koji ima neku srednju duzinu poluzivota ali opet dovoljnu da se moze i on skidati polako ovako kako idem. I ovaj klonazepan je specifican zato sto je i psihostabilizator/antikonvuziv pa prelazak na diazepam bi trebao da bude uz neki drugi antikovulziv/psihostabilizator koji i ne utice na GABA ili jako malo kao tergetol ali pokriva to sto ne pokriva diazepam za razliku od kolonazepama. Sada mi je dala lamictal da mi olaksa skidanje sa ovoga ali ima i boljih koje nisam uspio u brzini da predlozim a imao sam u planu. Sve na brzinu toliko. I sta da ti pisem. Reci. Sve znas. Ali ja samo ne mogu toliko diazepama nego koliko mogu.

A meni nije to sto kazes nije paradox uopste da kada si okupiran i imas obaveze pijes manje kolicine nego kada si kuci i ne radis nista i posto po svemu tvoj mozak nije navikao da ima istu kolicinu benzodiazepama par godina (2.5 godine je dovoljno) koliko sada vec pijem konstantno 3x dnevno i toliko mnogo kolicinski klonazepama. Ranije sam i ja imao periode kada sam pio kako kada i nisam pio redovno 3x dnevno toliko dugo i znam koliko je to druga prica skroz. Dok sam bio u Beogradu, radio, imao djevojku i toliko mnogo ok drugara sto ovde nista nemam trenutno bio je isti slucaj da kada sam na poslu i kada sam bio u pokretu stalno, akcijama ili obavezama pio manje nego kada sam u stanu i nista ne radim posebno. Pa samim tim sto ti ne pijes konstantno isto toliko dugo na sta je mozak navikao i mozes da pijes manje ili vise za razliku od mene sada koji cim bi preskocio i jednu osjetio bi to a ne da mogu tako da setam sa manje i vise zato sto je mozak navikao da ima istu kolicinu toga u sebi toliko dug period.

Ma ok. Skidao sam se i sa jednoga i sa drugoga toliko puta i znam sta je gore i sta sam mogao lakse a sta je teze. I sa opijata i sa benzo. Bez pomoci doktora sam se skidao svaki put sa opijata. I znam sta moze sta ne moze i kako. I sada bas moram do kraja da skinem sve jer mi je muka od toga svega i skidanja i ponovnoga navlacenja i definitivno sam rascistio sa tim sada ili nikada. To da se vracam na opijate bi mi bilo nalakse ali ne zelim. I sa toga ne znam kako bi se opet onda skidao ponovo jer sam vise prsao od svega i to toliko traje a ne bi mi pomoglo da skinem ovaj klonazepam. Nemam sada sta drugo nego ovako zato sto zelim i odlucan sam u tome da se rijesim svih tih otrova koji mi nista sem gore.
Neko je napisao ranije ovde nekome ko je isto to pitao na forumu.
Dotkor,bolnica,profesionalna pomoć.....a ne forum.
Zna se da su krize od tih farmaceutskih otrova gore nego od opijata,i zna bit dosta komplikacija(aritmija,epi napadi...)
Zato,fino u onog doktora,koji te i navukao na to smeće
Samo sto ja nemam Dr. i profesionalne pomoci koji bi pravilno to znali sada ovde zbog svega sto pokusavam toliko vec i vidim da ne ide tako. Ovo samo zamjenom na 3x10mg diazepama nikako nije pravilno, ne moze da pokrije toliko klonazepama koliko pijem i dobro to znam. Pa sam i pokusao eto i vidio da ne moze. A tek kada sam pokusao da skroz izbacim xanax sto mi je ova ista rekla znam kako sam zavrsio kao da nemam mozga i da nisam znao od prije da ne moze. Bas zbog svega znam da moram polako i koliko je opasno to skidanje sa bezno ako je naglo i moze samo da napravi vecu stetu. Iskrizirao bi da moze sa manje ali to nece nista dobro donjeti vec gore. Mora polako sa ovim otrovima i jedino tako. I idem kako sam i krenuo a spustio sam vec po 1/4 da sam sada na 1.1/2, 1.1/2, 1.1/2 i tako cu i da nastavim posto nemam drugu opciju dok ne spustim da mogu da predjem onda eventalno na diazepam kada spustim jos za po 1/4 da dodjem do toga da pijem po 3x1mg klonazepama sto je opet duplo manje od 3x10mg diazepama ali bi moglo da se podnese i da se predje tada.
Sto bi bilo mozda bolje nego da nastavim do kraja klonazepam ovako. Brze i lakse bi islo kada bi se prebacio na diazepam ali to sada ne mogu jos.

Ne radi mi mozak od svega i matematika mi ne ide sada ali eto. Dosta toga znam ali trazim nesto sto bi mi pomoglo da bude lakse bar malo. Ima tu varijanti nekih jos koje bi pomogle malo da lakse skinem ali i ako ne skinucu kako sam krenuo ako nista. U paklu sam od toga i nemam sta vec da nastavim da hodam kroz pakao na zemlji ali da se bar rijesim tih otrova koji mi i stvaraju taj pakao da ne mogu nista i da ne razmisljam kako treba i jasno. skidao sam vec sa xanaxa jednom polako i ako je bilo mnogo brze od ovoga i znam kako moze. Ali sam mislio posto je ovo ovoliko sada veca kolicina ipak da mozda mogu nekako lakse a da se ne mucim koliko se mucim. Ali kako god. Bio sam spreman na to da cu se muciti kako god i znam da moram da se opasno namucim ali da zavrsim sa tim. Znam da sam se i ponovio i koliko sam neke stvari napisao i ranije sve u pokusaju da objasnim. Osjecam se dementno i gore nego ikada a bio sam u uzasnim stanjima sada svjesno toliko a znam od cega je. Ako se nisam zauvjek spalio od svega sto sam uzimao i pio kako sam sada ali vjerujem da ne. I da cu doci sebi kao sto sam dolazio i ranije kada sam bio u preuzasnim stanjima bas dugo pa se opet opravljao na staro. E zasto sam opet pravio recidiv pravio sam i doveo se u ovo sada nikada gore. I znam da sada moram to da uradim jednom zauvjek ili da uzmem ovih 9mm ovde i propucam si kroz glavu. Ali nisam se nikada predavao. Necu ni sada. Eto. Hvala i pozdrav.
Neki izgube UM, i postanu DUSA....LUDACI... Neki izgube DUSU, i postanu UM....INTELEKTUALCI... Neki izgube oboje, i postanu...PRIHVACENI... Bukowski.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Moje iskustvo sa Klonopinom iz kojih sam izvukao pouke

Post by noel »

Withdrawal process

It can be too difficult to withdraw from short- or intermediate-acting benzodiazepines because of the intensity of the rebound symptoms felt between doses. Moreover, short-acting benzodiazepines appear to produce a more intense withdrawal syndrome. For this reason, discontinuation is sometimes carried out by first substituting an equivalent dose of a short-acting benzodiazepine with a longer-acting one like diazepam or chlordiazepoxide. Failure to use the correct equivalent amount can precipitate a severe withdrawal reaction. Benzodiazepines with a half-life of more than 24 hours include chlordiazepoxide, diazepam, clobazam, clonazepam, chlorazepinic acid, ketazolam, medazepam, nordazepam, and prazepam. The resultant equivalent dose is then gradually reduced. The reduction rate used in the Heather Ashton protocol calls for eliminating 10% of the remaining dose every two to four weeks, depending on the severity and response to reductions with the final dose at 0.5 mg dose of diazepam or 5 mg dose of chlordiazepoxide.
Finalna doza diazepama na kraju tappera je 0.5mg (ne 5mg nego 0.5!). Znači polagano, nema druge.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Post Reply