Moje iskustvo sa Klonopinom iz kojih sam izvukao pouke

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

breakdown
Posts: 66
Joined: Fri Apr 08, 2016 2:13 am

Re: Moje iskustvo sa Klonopinom iz kojih sam izvukao pouke

Post by breakdown »

noel wrote:Možda ukidanje klonopina trenutno i nije dobra ideja? Ako je više lijekova u pitanju, a posebice ako se češće mijenjaju, prvo bi trebalo napraviti potpunu stabilizaciju, da ti se potpuno umire živci i prestane anskioznost. Kad dođeš do te točke i smatraš da je pravo vrijeme, tada krenuti s postepenim ukidanjem klonopina samostalno ili uz nekakvu supstituciju.

Jer ako ti je sada jako loše, nasilu ukidati lijek će stvari samo dodatno pogoršati što može biti veliki problem. Psiha je zajebana stvar, ona definira našu stvarnost i s njom treba jako oprezno - svi imamo svoje granice.
Slažem se sa noelom,
@mikro iz tvojih pisanja po forumu čini mi se da tvoj osnovni problem nije vezan ni za jedan xy-zepam,
oni ne bi trebali utjecati na čovjeka na način koji ti opisuješ, ti i kada uzmeš potrebnu količinu nisi dobro.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ostao sam vam obojici dužan za odgovor o tome kako naglo ukidanje ..zepama može uzrokovati smrt.
nisam zaboravio odgovoriti već sam dugo vagao kako to da opišem, odlučio sam se za najkraći mogući odgovor, a ako treba odgovoriti ću na potpitanja.

Psihička kriza će vas učiniti nesposobnim za bilo šta, ležati ćete sklupčani na krevetu i gledati u jednu tačku, a bujica misli će navirati. U početku ćete ih vjerovatno pokušati pratiti ili kontrolisati ali i brzo odustati jer mozak radi 300 na sat i ne možete stići svoje misli, rad mozga je izvan svake kontrole.
Kako god, od toga nećete umrijeti.

Fizička kriza je opasna.
Mlad, zdrav čovjek, koji nikada do tada nije uspio izmjeriti pritisak od 120/80 već uvijek ispod, odjednom postaje tempirana bomba. Otkucaji srca se ubrzavaju, kao i snaga otkucaja.
Glava vas boli u smislu da osjetite svaki otkucaj srca kao udare u mozak i jedini način je ili da stojite ili sjedite, ležanje je neizdrživo , udari pulsa u mozak su još snažniji.
Takođe, povremeno oštro presjecanje i jak bol sa trajanjem od minut-dva u lijevoj strani grudi, pogotovo u polusnu, sve vam govori.
Supstitucija u vidu alkohola ne djeluje.

Dakle, postoji realna prijetnja srčanog ili moždanog udara bez obzira na mladost i zdravlje.
Opisujem vlastita iskustva iz prošlosti, koja su mi se duboko urezala u pamćenje, i zato nikada više nisam pokušavao nagli prekid.
Sad ko i svaki pravi ovisnik, pravim zalihe i pokušavam trošiti minimalnu dozu, sa promjenjivim uspjehom.
nije život poljem proći
User avatar
mikro
Posts: 17
Joined: Fri Oct 14, 2016 2:27 am

Re: Moje iskustvo sa Klonopinom iz kojih sam izvukao pouke

Post by mikro »

@mikro iz tvojih pisanja po forumu čini mi se da tvoj osnovni problem nije vezan ni za jedan xy-zepam,
oni ne bi trebali utjecati na čovjeka na način koji ti opisuješ, ti i kada uzmeš potrebnu količinu nisi dobro
...tolerance to the higher dose may occur and adverse effects may intensify. The mechanism of tolerance includes receptor desensitisation, down regulation, receptor decoupling, and alterations in subunit composition and in gene transcription coding.
Koja je to potrebna kolicina?
Neki izgube UM, i postanu DUSA....LUDACI... Neki izgube DUSU, i postanu UM....INTELEKTUALCI... Neki izgube oboje, i postanu...PRIHVACENI... Bukowski.
breakdown
Posts: 66
Joined: Fri Apr 08, 2016 2:13 am

Re: Moje iskustvo sa Klonopinom iz kojih sam izvukao pouke

Post by breakdown »

izvini, ali moram tvoje pitanje malo preformulisati,

da li si uspio pronaći bilo koju kombinaciju i količinu klonopina i možda još nekog propisanog lijeka, a da pri tome funkcionišeš, znači da si radno sposoban, normalno spavaš, očuvanog libida, pa i emocija ?

a i nisi valjda toliki peh da ti svi ti lijekovi rade kontra efekt
nije život poljem proći
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Moje iskustvo sa Klonopinom iz kojih sam izvukao pouke

Post by yasujirozu »

cjenim kak je svlačenje s ozbiljnih anksiolitika, antidepresiva, hipnotika, antipsihotika i inih ljekova (sic!) koji privremeno relaksiraju, a na dulje staze, urnišu um, potrebno radit hospitaliziran u netkoj ditoks instituciji s ozbiljim, provjerinim, i nadasve, iskusnim osobljem koji štuju svoju zakletvu da pomažu, a ne da od ljudi prave još grđe zombije (osobe iz noelovog klipa, su case in point)

tapering je svakako moguć, no kao i kod horsa, il da banalizujem: kao i kod oću-ostavit-cigarete-smanjivat-ću, prečesta rezultanta je neuspjeh
User avatar
mikro
Posts: 17
Joined: Fri Oct 14, 2016 2:27 am

Re: Moje iskustvo sa Klonopinom iz kojih sam izvukao pouke

Post by mikro »

Ocigledno da nisam pronasao kombinaciju da sam takav kako me pitas zato sto da jesam bio bi na njoj.
Da sam podnosljivo dobro bio sam ranije na kombinaciji na kojoj sam sada ali daleko od toga kakav bi trebao da budem i kakav jesam inace.
Da bas to da su mi ranije SSRI radili dobro sto ovaj put nije bio slucaj da mi nisu radili ili su mi radili lose.
Sada da ne pisem sve sta je bilo uklucivano uz podizanje rivotrila na 3x2mg sto me samo dovelo u gore nego sto sam bio nakon skidanja na samo 3x0.5mg rivotrila. Od svih isprobavanja, pokusaja brzoga detoxa mi je samo napravljen haos u neurotrasmierima da sam takav kakav sam bio u poslednje vrijeme i nisam znao sta vise vec da se vratim na ono sto je bilo podnosljivo dobro. I cini mi se da se polako stabilizujem opet na ovome.
Sa tim da sam vec iskljucio poprilicno rivotrila na nacin na koji sam krenuo i ona mi je rekla da idem tako ili sto nisam skidao po pola tablete sto je ipak previse. Tako da sada guram ovako. Pa cu da vidim.
Last edited by mikro on Sun Oct 30, 2016 3:53 pm, edited 1 time in total.
Neki izgube UM, i postanu DUSA....LUDACI... Neki izgube DUSU, i postanu UM....INTELEKTUALCI... Neki izgube oboje, i postanu...PRIHVACENI... Bukowski.
User avatar
mikro
Posts: 17
Joined: Fri Oct 14, 2016 2:27 am

Re: Moje iskustvo sa Klonopinom iz kojih sam izvukao pouke

Post by mikro »

Bas urnisu um na duge staze. Kakvo smanjivanje horsa ili cigareta moze rezultirati uspjehom vec samo skidanje na detoxu ili kuci prestajanjem skroz sto sam radio. Prestao sam cigare na 9 godina tako sto sam naglo prestao. Mozda je tada pomagala i jeste sigurno trava koju sam pusio non stop. Dok za ovo ne postoji brzo skidanje ni na detoxu, vec moguce visemjesecnim lezanjem pod strucnom kontrolom bas osoba koji postuju svoju zakletvu da ce pmoci a ne unistiti covjeka. Od brzoga detoxa sa ovoga nema nista dok sa horsa da. Jasno je i sta je sta. Mozda i rezultira neuspjehom ali zavisno od volje i zelje da se rijesi toga kao i horsa. Sto moze da se uradi u stanu kako sam radio vise puta za 7-10 dana jake fizicke krize uz sve ono rostiljanje po krevetu i podu, preznojavanje, povracanje, bolove, nespavanje ( ako zaspes na 2 h od isrpljenosti odlicno) i sta sve ne. Ali je izdrzivo. Dok sa ovoga nema sanse vec polako bas. I za sada ide. A naravno da moze rezultirati neupjehom kao i sve.
Last edited by mikro on Wed Nov 02, 2016 5:16 pm, edited 1 time in total.
Neki izgube UM, i postanu DUSA....LUDACI... Neki izgube DUSU, i postanu UM....INTELEKTUALCI... Neki izgube oboje, i postanu...PRIHVACENI... Bukowski.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Moje iskustvo sa Klonopinom iz kojih sam izvukao pouke

Post by yasujirozu »

saglasan: svakako spram dugotrajne i mukotrpne borbe s narečenim farmakološkim supstancama, a propos tektonskih poremećaja koji se zbivaju i u glavi i u tjelu prilikom prekida s uzimanjem

usporedba s cigaretama i dopom, je više na nivou onoga što u engleski-govorećim zemljama, nazivaju craving i prevashodno se odnosi na mentalnu zbrku među neuronima i njihovim auto stradama, sinapsama, zbrku koja je direktna posljedica fuzije potkupljivih, nekompetetnih nazovi-psihijatara kojima je jedini cilj da te skinu s kurca prepisivanjem šake ljekova, a gle čuda, ta industrija im vrlo često plaća putovanja na šatro konferenciji po svjetu; daruje ih godišnjim poklonima...

generalizujem dakako, no, mnogo je takvih
User avatar
mikro
Posts: 17
Joined: Fri Oct 14, 2016 2:27 am

Re: Moje iskustvo sa Klonopinom iz kojih sam izvukao pouke

Post by mikro »

Sve jasno.
Neki izgube UM, i postanu DUSA....LUDACI... Neki izgube DUSU, i postanu UM....INTELEKTUALCI... Neki izgube oboje, i postanu...PRIHVACENI... Bukowski.
Post Reply