Problemi sa lekarima - premale doze

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Post Reply
DejanS
Posts: 2
Joined: Mon Mar 25, 2013 11:00 am

Problemi sa lekarima - premale doze

Post by DejanS »

Imam 37 godina, pucam de u vene zadnjih 20, bio sam i u drajzerovoj 3 puta, jednom u manastiru pola godine, na kraju sam isao i kod Zobina u Rusiju, to je iskreno pomoglo, ali samo na neko vreme. Sve po starom naravno, i tako odem i prijavim se na metadonsko odrzavanje (u pitanju je Srbija)

Prvo su mi dali 25 mg, uz izgovor da se terapija uvek pocinje sa 25 mg i da cemo videti kako cemo dalje na sledecoj komisiji, oja je svakog prvog radnog dana u mesecu kako cemo dalje. Ok, pomislim, tad ce mi valjda dici na 50-60, pa sledeci put na 10kubika. Naravno, do prve komisije, ja sam morao da se pucam sa gramom - dva dopa dnevno da se kolko tolko pokrijem, nisu me ni testirali taj prvi mesec, i ja dodjem na tu komisiju i kazem im sve kakva je situacija, da mi 25mg APSOLUTNO nista ne znaci, da sam sva moguca skidanja probao, i da ne ocekujem od njih lecenje vec da mi omoguce normalan socijalan zivot, da budem funkcionalan, da mi treba MNOGO MNOGO vise, i oni me tu izgrde i daju mi 30 mg, jer kao, na tako niskim dozama ne sme da se povecava vise od 5 mg odjednom. Sad sam bio pozitivan na testu, ako budem pozitivan jos jednom, letim sa programa, prestao sam da uzimam dop, umesto toga pijem 200 mg diazepama i slicno dnevno (to je u srbiji dozvoljeno) i umirem od krize.

Moolim vas, kakva su vasa iskustva, sta da radim, kako da im objasnim da mi treba MINIMUM triput vise nego sto mi daju, necu vise da se bodem jbt, sve sam u zivotu sjebao, majka ce mi umreti zbog mene i mojih sranja, sta da radim ljudi, pomozite!!
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Problemi sa lekarima - premale doze

Post by Lujka »

Možeš pjevati borbene pjesme...
Šalim se, ali jedna stvar mi nije jasna. 30 mg??? Kod nas u Hrvatskoj klinci od 20 godina su na tzv. održavanju, i dižu po 2o komada dnevno, tj. 100 mg, i svaki put kada dođu na kontrolu dignu po za par pilseva, nikada nisu imali problema sa tim. Činjenica je da se u Centu jebe svima za nas, daje ti koliko god tražiš, pa ako hoćeš crknuti, tvoja stvar, barem nisi njima više za vratom. Moj frend koji ima godina kao i ti, momentalno je na 35 pilseva dnevno, i nikada mu nitko nije stvarao probleme oko toga. Čuj, zato metadon možeš kupovati na ulici ko salatu, ima ga koliko ti srce ište.

Dejane, neću ti bacati parole, znam kako ti je, noćas kada me nesanica i ludilo obuzmu napisat ću ti malo duži post. A dotada....ništa, nema se tu što pametno reći. Sve znaš, sve ti je jasno, ali nekako ne ide, ma ne ide nikako. :cry:
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
DejanS
Posts: 2
Joined: Mon Mar 25, 2013 11:00 am

Re: Problemi sa lekarima - premale doze

Post by DejanS »

eh da mi je do pesme :3

hvala, Lujka, blago vama u Hrvatskoj, kolko srece imate sto su lekari digli ruke od vas.

Ako neko iz Srbije zna u cemu je problem (5mg povecanje mesecno), moze li mi pomoci koju pricu da im slozim , sta da radim sa 30 mg??? Popio sam dosad cisternu metadona, znam kolko mi treba, oko 100mg i bio bih funkcionalan, a sad molim Boga da mi za 7 dana dignu na 35... 35mg (i slovima trideset i pet) eeeejjj....
I to jos uvek pijem pred tehnicarem, mozda bih osetio kad bi mi dao da ponesem kuci pa da probam da puknem direktno u srce :/
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Problemi sa lekarima - premale doze

Post by Lujka »

Piješ pred tehničarem???
Pa zar vama ne daju tjednu terapiju? Kod nas ti daje jednom sedmično, u dnevnim dozama. Malo je idiotsko to što morate svaki dan odlaziti, tako si vezan lancem, kako bi se mogao zaposliti ili negdje otići na par dana kada se moraš nacrtati u ambulanti.
Nama su davali za 3 tjedna unaprijed kada smo odlazili na godišnji, a mužu i za cijeli mjesec (plovio je).
Jebo ti te vaše doktore, pa zar oni ne kuže da ti nije dovoljno tih 30 mg. Objasni im da si prisiljen razliku koja ti je potrebna da normalno funkcioniraš kupovati na ulici. Ne mogu nikako kužiti da te tako jebu, pa nisi ti klinac od 17 godina i sada se oni kao trude da te spašavaju, te radi toga ti ne žele povisiti terapiju...svašta :roll:
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
Post Reply